Jak kolébkovat lakrosový míč

Kolébka lakrosové koule vyžaduje praxi. Některým lidem tato technika přijde zcela přirozená, zatímco jiným trvá trochu déle, než ji pochopí. Základní koncepcí je udržet míč v kapse při běhu pomocí kombinace dostředivé síly a efektivního polohování hole. Vaše technika kolébání se bude lišit v závislosti na hloubce kapsy - obecně platí, že mužská lakrosová pravidla vyžadují hlubší kapsy, zatímco ženská pravidla prosazují mělčí kapsy.

Metoda 1 z 5: Vytvoření kapsy pro kolébání

 1. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 1

  1 Ujistěte se, že je vaše kapsa hluboká, ale ne nezákonná. Když do sítě hole vložíte lakrosovou kouli, neměla by se zcela propadnout pod nejvyšší plastový okraj kapsy. Pokud je kapsa příliš hluboká, bude pro vás nespravedlivě snadné držet míč ve vaší síti a vaše hůl bude porušovat pravidla hry. V herní situaci vás rozhodčí nebude váhat potrestat za neregulační kapsu-takže si zvykněte před hrou kontrolovat hůl. Pokud je vaše kapsa příliš hluboká, můžete struny rozvázat a upravit.
  • Pro pánský lakros: Ujistěte se, že kapsa není příliš mělká. Když je míč v kapse a držíte hůl dokonale vodorovně, míč by neměl být viditelný nad okrajem hlavy. Pokud je kapsa příliš mělká, nebudete moci ovládat míč, když kolébáte, přihráváte a střílíte.
  • Pro ženský lakros: Na rozdíl od mužského lakrosu není povolena žádná kapsa. Kapsa míčku musí vyčnívat z horní části dřevěného nebo plastového okraje, když držíte hůl vodorovně. Toto pravidlo mělké kapsy usnadňuje ostatním hráčům uvolnit míč mimo vaši kontrolu - a také to znamená, že budete muset kolébat jinak, abyste udrželi míč v hokejce.


 2. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 2

  2 Upravte si kapsu. Odvažte uzly, které vyčnívají z hlavy, kde se setkává s hřídelí. Vytáhněte struny mírně dále od hlavy hole, poté uzly zatáhněte, aby byla kapsa mělčí.
  • Požádejte o pomoc trenéra nebo spoluhráče.
  • Uvědomte si, že možná budete muset kapsu několikrát upravit a znovu nastavit, dokud to nebude správné.
  reklama

Metoda 2 z 5: Provádění základního kolébání

 1. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 3

  1 Ovládejte hůl svou dominantní rukou. Držte hřídel lakrosové hole těsně pod hlavou. Posunete tuto ruku nahoru a dolů po hřídeli, abyste chytili a hodili míč - myslete tedy na svou polohu kolébky jako mezistupeň mezi těmito akcemi.
 2. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 4

  2 Pomocí nedominantní ruky volně podepřete spodní konec hřídele. V hokejce byste měli cítit hmotnost míče.
  • Vždy zakryjte spodní část hůlky spodní rukou, aby ji nemohl zasáhnout jiný hráč a vyrazit míč z hole. Pokud necháte svůj „ocas“ viset, dáváte jinému hráči perfektní příležitost vás odzbrojit.
 3. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 5

  3 Držte hůl rovnoběžně s tělem, hřídel opřete o bok a hlavu u ucha. Držte hůl v úhlu 45 až 60 stupňů se zemí a snažte se držet hlavu hole asi stopu před obličejem. Otevřená strana vaší sítě by měla směřovat dopředu.
 4. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 6

  4 Pomocí dominantní ruky stočte hůl směrem k sobě a pak zpět v jednom plynulém rytmu. Pohyb není ani úplné otočení, ani úplné otočení. Otočte hřídel kroutením zápěstí a otáčejte celou hůlkou kolem lokte. Dostředivá síla vytvořená otáčením hůlky udrží míč uvnitř kapsy.
  • Snažte se, aby vaše technika byla co nejtěsnější a nejefektivnější. Nedržte kolmo ani divoce. Uvědomte si, jak stabilní je vaše kolébka, a snažte se nenechávat hlavu hůlky zavěšenou na obránci, aby míč odebral.
 5. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 7

  5 Procvičte si kolébání za běhu. V určitém okamžiku budete muset spustit míč po poli, takže je důležité, abyste byli schopni kolébat v pohybu, stejně jako když stojíte na místě. Nejdůležitějším aspektem běhu s míčem je kolébat se v kadenci svým přirozeným pohybem. Řekněme, že se kolébáte rychlostí 7krát za 10 sekund, ale uděláte další běžecký krok rychlostí 10krát za 10 sekund - bude mnohem obtížnější ovládat míč v kapse. Vzhledem k tomu, že budete muset běžet různými rychlostmi, budete muset umět kolébat v různých kadencích, aby odpovídaly pohybům vašeho těla.
  • Ujistěte se, že kdykoli běháte na tréninku, běháte s kolébkou. Pokud pobíháte po svém sousedství, zvažte kolébání lakrosové koule za pochodu. Cvičte to, dokud nebude běh s holí stejně přirozený jako běh bez.
  • Zpočátku cvičte kolébání, zatímco stojíte na místě. Jak se zlepšujete, snažte se při běhu kolébat. Naučte se střídat strany, držte míč jednou rukou a zdokonalte střeleckou kolébku, abyste se stali ještě efektivnějším hráčem.
  reklama

Metoda 3 z 5: Přepínání stran

 1. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 8

  1 Šířte chodidla do šířky a kolena mírně pokrčte. Držte hůl dominantní rukou téměř svisle, aby otevřený okraj hlavy směřoval k vám. Mezi dominantní rukou a hlavou hole ponechte několik palců prostoru.
 2. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 9

  2 Otočte hůl nízko mezi kolena v pohybu V a plynule položte svou nedominantní ruku nad dominantní ruku na hůl. Vytáhněte hůl do kolébky na nedominantní straně a nechte dominantní ruku sklouznout k pažbě hole.
 3. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 10

  3 Kolébka se svou nedominantní stranou. Pracujte na používání stejných technik, jaké používáte k držení své dominantní ruky. Zpočátku to může vypadat trapně, ale s praxí to bude přirozenější.
  • Jak rostete jako hráč, je velmi důležité, abyste mohli kolébku přepínat mezi dominantní a nedominantní stránkou. Pokud jste například pravák, pravděpodobně máte tendenci se kolébat s pravou rukou nahoře a levou rukou poblíž zadku hole. Pokud obránce útočí z pravé strany, může být velmi užitečné rychle přepnout ruce - můžete uhnout doleva nebo se vyhnout obránci s levou rukou nahoře a pravou rukou v blízkosti zadku hole.
  reklama

Metoda 4 z 5: Kolébání jednou rukou

 1. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 11

  1 Umístěte své tělo mezi míč a obránce. Jednoruční kolébka umožní útočníkům pohyb plnou rychlostí a pomocí svého těla ochrání míč před obránci. Přihrávka nebo střelba však bude trvat déle, protože než budete moci provést jednu z nich, musíte posunout volnou ruku zpět do polohy.
 2. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Step 12

  2 Uchopte hůl těsně pod hlavou. Hůl by měla být téměř rovnoběžná s trupem. Volnou rukou vytvořte prostor obránci. Při běhu držte ruku nataženou rukou k zemi, aby se obránci nedostali příliš blízko.
 3. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 13

  3 Otočte paží holí dozadu, zatímco vaše noha postranní nohou vykročí dopředu. Loket mějte pokrčený. Zajistěte, aby tvář hlavy hole vždy směřovala k hrudníku.
 4. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Step 14

  4 Ohněte zápěstí, aby míč zůstal v kapse. Generovaný pohyb ze strany na stranu bude generovat stejný druh síly jako pohyb nahoru a dolů technikou obouruční kolébky. reklama

Metoda 5 z 5: Přihrávání a střílení míče

 1. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Step 15

  1 Otočte hůl svisle, abyste chytili míč. Posuňte dominantní ruku až k 'hrdlu' hlavy. Když míček vletí do vaší kapsy, trochu zatáhněte hůl zpět, aby nevyskakovala.
 2. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Step 16

  2 Začněte kolébat, jakmile míček narazí do vaší kapsy. Vraťte hůl zpět do úhlu kolísání 45–60 stupňů, stočte hůl a kolébku držte blízko, abyste udrželi míč v kapse, když běžíte po poli nebo hledáte přihrávku.
  • Procvičte si chytání-nechte někoho, aby vám míč hodil, nebo ho házejte proti sobě o hřiště nebo cihlovou zeď.
 3. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Step 17

  3 Natočte hůl z kolébky tak, aby hlava směřovala rovně vzhůru k házení nebo střílení. Posuňte horní ruku dolů po hřídeli, dokud nebude přímo nad vaší spodní rukou.
 4. Obrázek s názvem Cradle a Lacrosse Ball Krok 18

  4 Vytáhněte hůl zpět přes rameno, přímo z kolébky. Bič hůl dopředu ve směru, kterým chcete hodit míč. Ujistěte se, že se díváte směrem, kterým hodláte házet. Procvičujte tento pohyb, když stojíte na místě, a pak při běhu. Pokračujte v práci, dokud nebudete moci plynule přecházet od držení míče k přihrávce nebo střelbě. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Tento sport může být extrémně frustrující, ale prostě v něm pokračujte. Měli byste zkusit cvičit 4krát týdně alespoň 20 minut.
 • Při cvičení se opravte. Zkuste se přistihnout, jak divoce kýváte hlavou, a vždy si uvědomte, jak důsledně kolébáte.
 • Procvičte si sbírání pozemních míčků. Hoďte pár míčků na zem, zamkněte lokty a naberte míč nahoru. Ujistěte se, že pokrčíte kolena hluboko a dáte hůl téměř rovnoběžně se zemí, abyste míč zvedli. Nepřestávejte, když je míč ve vaší hokejce - protlačte míč a poté sklopte spodní ruku dolů k pažbě hole, aby míč zůstal uvnitř.
 • Sledujte, jak ostatní zkušení hráči kolébají, a snažte se napodobit jejich techniku. Zpočátku přehánějte jejich pohyby, abyste mohli zapracovat na obecném pohybu kolébky. Pokud hrajete lakros v týmu, sledujte spoluhráče a trenéry, jak se kolébají. Pokud jste ve hře noví, nenechte se zahanbit a požádat ostatní hráče o tipy. Požádejte někoho, aby vás sledoval při kolébce a konstruktivně vás kritizoval.
 • Pokud potřebujete švihnout široce-možná uhýbáte protihráči nebo přepínáte kolébku na nedominantní stranu-zkuste obnovit rovnováhu co nejrychleji.
 • Kolébka přijde přirozeně po chvíli, jak budete běhat. Nepokoušejte se jej vynutit silou, jinak pravděpodobně ztratíte míč.
 • Zkuste držet hůl volně rukama a začněte pomalu běhat s míčem v hokejce. Při běhu by se hůl měla začít mírně houpat tam a zpět. To, co se pokoušíte udělat, je simulovat tento pohyb pomocí rukou k ovládání hůlky.
 • Dívky mají tendenci se kolébat jinak než muži kvůli různým velikostem kapsy. Dívky mívají větší pohyb ramen a mají tendenci přesouvat hůl z jedné strany hlavy na druhou stranu hlavy.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Lakrosová hůl
 • Hlava s legální kapsou
 • Míč

Populární Problémy

Jannik Sinner vyhrál svůj první titul na okruhu ATP Tour a letos dosáhl prvního grandslamového čtvrtfinále na French Open. Mezitím Lorenzo Sonego získal ocenění Special 2020 za šokové vítězství nad světovou jedničkou Novakem Djokovičem ve Vídni.

Podle svého obhájce hledá reparace v „milionech“.

S antukovým Grand Slamem za rohem se podíváme na 5krát, kdy byli z turnaje vyloučeni nejlepší hráči.

Tie-break je jedním z nejdůležitějších prvků tenisového zápasu. Zde je pohled na pravidla, kterými se řídí.

Po 13. ročníku French Open a 20. grandslamovém titulu byl Andrey Rublev Rafael Nadal vyhlášen „nejlepším sportovcem všech dob“. Rublev učinil prohlášení poté, co vyhrál St. Petersburg Open, svůj čtvrtý titul v sezóně.