Jak řezat žulové desky

Pokud potřebujete přestavět svůj domov, žula je skvělou volbou pro odolnou, ale přitažlivou desku. Ačkoli dobrá žula může být drahá, velká část nákladů pochází z řezání, které můžete udělat doma, abyste ušetřili peníze. Vždy noste správné bezpečnostní vybavení a nejprve naplánujte řez. Poté použijte suchou kotoučovou pilu pro úhledný řez, mokrou kotoučovou pilu pro snížení prašnosti nebo úhlovou brusku pro vyřezání otvorů pro dřezy a varné desky. Až budete hotovi,Nainstalujtena desku, aby vaše koupelna nebo kuchyň získala nový vzhled.Metoda 1 ze 4: Zajištění a měření pracovní desky

 1. 1 Upněte desku k pracovnímu stolu nebo jinému stabilnímu povrchu. Po stranách desky přidávejte svorky každých 0,61 až 0,91 m (2 až 3 stopy). Zajistěte, aby deska zůstala co nejvíce v klidu, aby se snížilo riziko odštípnutí při řezání. Otestujte své nastavení tak, že trochu zatřesete pracovním stolem a pracovní deskou. Pokud se zdá, že se deska snadno pohybuje, přidejte další svorky, které ji připnou.
  • Pokud nemáte dobrý a stabilní povrch, na který byste desku položili, zkuste ji položit na zem asi 0,61 m × 1,22 m kusů řeziva.
 2. 2 Změřte prostor, který máte k dispozici na desce. Pokud jste to ještě neudělali, zjistěte, jakou velikost musí mít pracovní deska. Vyberte si místo ve vaší domácnosti na desku a poté pomocí pásku změřte dostupný prostor na zdi. Změřte také ze zdi a určete šířku desky.
  • Pokud vyměňujete starou desku, použijte ji jako vodítko pro stanovení velikosti. Poté, co jej odstraníte z domova, změřte jeho délku a šířku.
 3. 3 Na oblast, kterou chcete oříznout, položte malířskou pásku. Po stole rozetřete kus pásky, který bude sloužit jako vodítko pro vaši pilu. Umístění nemusí být dokonalé, ale páska musí být na správném místě, abyste ji mohli proříznout při řezání do stolu. Slouží jako chytrý způsob ochrany žuly před čepelí, což snižuje pravděpodobnost poškození třísky.
  • Pokud například krájíte po délce desky, položte na ni celý pás pásky. Zkuste jej umístit přesně tam, kde plánujete řezat. Pokud to není 100% přesné, položte další pásku na pokrytí oblasti řezání.
  • Vyzvedněte si malířskou pásku a další potřebné nástroje online nebo v místním železářství.
 4. 4 Načrtněte na pásku řezací obrys perem. Pero nebo jiný tmavý značkovací nástroj nakreslete přímo na pásku. Opatrně měřte! Na tuto linku odkazujete při obsluze pily, proto ji dělejte co nejpřesnější.
  • Pokud vytváříte místo pro dřez nebo varnou desku, mějte na paměti, že tyto funkce obvykle přicházejí s kartonovými šablonami, které můžete vysledovat na desce. Použijte šablonu pro přesnější řez!
  • Zkontrolujte své měření podruhé, než budete pokračovat. Udělejte si čas, abyste se ujistili, že je váš obrys dokonalý. Udělat chybu by vám mohlo zničit desku.
 5. 5 Nasaďte si protiprachovou masku, ochranné brýle a ucpávky do uší. Řezání žuly vytváří spoustu prachu a hluku, proto před zapnutím pily proveďte některá bezpečnostní opatření. Vyhněte se rukavicím, šperkům nebo oděvu s dlouhým rukávem, který by se mohl zachytit pod pilou. Pokud máte možnost, vyvětrejte také svůj prostor. Otevřete nedaleké dveře a okna a poté zapněte všechny větrací ventilátory, které máte k dispozici.
  • Práce venku je nejlepší možností, jak zabránit prachu v celém domě. Pokud musíte pracovat uvnitř, vyvětrejte a k čištění použijte prachovku, vysavač nebo mokrý hadřík.
  • Udržujte ostatní lidi mimo oblast, dokud nedokončíte řezání a úklid.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Použití suché okružní pily

 1. 1 Nasaďte čepel s diamantovým hrotem do a kotoučová pila . Při řezání kamene to běžné kovové nože nepovedou. Pečlivě vyberte kotouč, aby byla chráněna jak žula, tak vaše pila. Zkuste použít standard 7 1/4 v (18 cm) kotoučové pile s diamantovým kotoučem o průměru 7 cm (18 cm). Ujistěte se, že je čepel označena speciálně pro použití na žule, aby se minimalizovalo riziko pro vaši pracovní desku.
  • Čepele pro keramiku a jiné druhy materiálů nemohou žulu proříznout. Břity s diamantovým hrotem jsou trochu drahé, ale stojí za to je použít pro tento projekt.
 2. 2 Pomocí pily proveďte malý zadní řez 5 palců. Vyrovnejte pilový kotouč s vodítkem, které jste vytvořili, a poté začněte řezat do žuly. Začněte na okraji stolu a pomalu řezejte podél pásky. Tím vytvoříte malý výchozí bod, který pomůže stabilizovat žulu, když na ní budete dál pracovat.
  • Protože je žula náchylná k odštípnutí, věnujte čas tomuto dodatečnému řezu, abyste snížili riziko poškození desky.
 3. 3 Pomocí pily dokončete řez z opačného konce. Otočte se na druhou stranu desky a začněte řezat podél obrysu, který jste vystopovali na pásku. Pracujte pomalu, lehkým tlakem přidržte čepel u žuly. Soustřeďte se na to, abyste to udrželi na vodítku. Tato část může chvíli trvat, ale za perfektně řezanou desku to stojí za to.
  • Dokud držíte pilu pevně, bude řezat pásku a žulu relativně snadno. Vůbec to nemusíte nutit. Vynucení může způsobit odtržení kusů žuly z desky.
 4. 4 Opakujte postup s dalšími škrty, které musíte provést. Dokončete ořezávání desky na velikost tím, že začnete se zpětnými řezy, než přejdete na opačný konec pokynů. Dokončení každého střihu může trvat až 15 minut, takže nespěchejte. Udělejte si čas na pořízení desky s hladkými, neporušenými hranami. reklama

Metoda 3 ze 4: Vytváření pomocných otvorů pomocí úhlové brusky

 1. 1 Nasaďte čepel s diamantovým hrotem na úhlová bruska . Pomocí úhlové brusky rozřízněte otvor do pevné desky. Úhlová bruska je univerzální nástroj, který připomíná ruční elektrickou pilu. Budete potřebovat silnou čepel, obvykle asi 10 cm v průměru, označenou pro použití na žule.
  • Úhlové brusky se často používají k řezání a leštění silných, abrazivních materiálů, jako je kámen, ale stále musíte být opatrní při výběru správného řezacího kotouče. Pokud zvolíte špatný, můžete poškodit nástroj i pracovní desku.
 2. 2 Sklopte čepel na vodítko, které chcete řezat. Udržujte čepel blízko okraje vlasce a dávejte pozor, abyste se neprořízli. Když držíte čepel kolmo k desce, seřízněte pásku a žulu. Poté začněte pohybovat čepelí podle vodicí linie, abyste dokončili řez.
  • Pamatujte, že je lepší řezat v řádku, pokud potřebujete, protože extra žulu můžete vždy odříznout později. Pokud překročíte čáru, skončíte řezáním do části desky, kterou si chcete ponechat a kterou nelze opravit.
 3. 3 Prořízněte šikmo přes zaoblené rohy, aby se snáze dokončovaly. Jakmile provedete počáteční řez, zbytek práce je snadné dokončit. Držte čepel stabilně lehkým, ale konzistentním tlakem, když směřujete k rohům obrysu. Když se dostanete do blízkosti rohu, prořízněte kámen přes sousední hranu obrysu. Vytváření rovných čar je mnohem snazší než snaha oříznout křivku, takže vám to pomůže získat lépe vypadající desku.
  • Pomalé a ustálené tempo je dobrou deskou. Odřízněte kámen místo toho, abyste se pokoušeli přinutit čepel k odstranění velkých kusů.
 4. 4 Ořízněte otvor podle potřeby opětovným proříznutím podél obrysu. Vraťte se kolem díry a prořízněte ji, dokud nebude vyrovnána s obrysem, který jste nakreslili během fáze měření. Je pravděpodobné, že po prvním řezu nebude díra dostatečně velká, zvláště pokud jste s ní byli opatrní. Jeho rozšíření je však jednoduchý proces. Řez opakujte s úhlovou bruskou, dokud nebude otvor značný a konzistentní.
  • U zaoblených rohů vystřihněte od středu otvoru k okrajům obrysu. Pohybujte čepelí po přímkách, abyste pokaždé odřízli malé kousky žuly. Nakonec skončíte s dokonalými, kulatými rohy.
 5. 5 Namontujte spotřebič na desku. Pokud máte dřez nebo varnou desku, spusťte ji do otvoru, který vyříznete. V opačném případě jej zvedněte zpod desky. Než jej zajistíte na místě, ujistěte se, že dokonale sedísilikonový tmel.
  • Pokud jste měřili dostatečně dobře při skicování řezů, nebudete muset provádět žádné další úpravy. Někdy je otvor menší, než potřebujete, ale hrany můžete vyrovnat pomocí úhlové brusky. Příliš velkou díru opravit nemůžete, proto řezejte opatrně!
  reklama

Metoda 4 ze 4: Pomocí mokré pily nebo brusky

 1. 1 Vyberte kotoučovou pilu za mokra s diamantovým kotoučem. Mokrá pila je typ kotoučové pily s připojenou tryskou, která při řezání střílí na žulu paprsek vody. Přestože stále potřebujete diamantový kotouč určený pro použití na žulu, pila snižuje množství prachu uvolňovaného při řezání. Pokud vám nevadí potenciální nepořádek z rozlité vody, použijte nastavení mokrého řezání, abyste snížili opotřebení pily a kotouče.
  • Při stříkání vody na desku můžete také použít běžnou kotoučovou pilu nebo úhlovou brusku. Pokud dáváte pozor, abyste se vyhnuli úrazu elektrickým proudem, lze to snadno udělat bez zakoupení pily na mokré řezání.
 2. 2 Zapojte pilu do zásuvky přerušovače zemního spojení (GFCI). Umístěte svou pracovní stanici poblíž speciální zásuvky, kterou lze v případě potřeby deaktivovat, aby se zabránilo úrazu elektrickým proudem. Zásuvka GFCI má na sobě červené tlačítko „reset“, které se vysune, když je obvod přetížen. Poté můžete vyhledat případné problémy a stisknout tlačítko reset, až budete připraveni pokračovat v provozu pily.
  • Pokud můžete, plánujte řezání desky venku, pomocí prodlužovacího kabelu podle potřeby pro připojení k zásuvce.
  • Pokud nemáte vývod GFCI, použijte místo toho metodu suchého řezání, abyste eliminovali riziko šoku.
 3. 3 Nakrájejte na desku podél obrysu, který jste nakreslili. Nasaďte pilu na obrys, který jste nakreslili na pásku. Použijte linku k vedení pily po celé desce. Namísto tlačení pily silou dopředu ji přidržte mírným tlakem. Veďte jej postupně po liniích, abyste získali dokonalé, hladké řezy.
  • Pracujte pomalu a ujistěte se, že stříháte, kam potřebujete. Nemůžete vrátit nic, co odstraníte, takže pokud si nedáte pozor, můžete zničit dobrou desku.
  • Pokud řežete otvor, například pro umyvadlo, řežte šikmo přes zaoblené rohy. Vraťte se a odřízněte přebytečnou žulu, až dokončíte zbytek díry.
 4. 4 Nastříkejte pilový kotouč, aby byl při práci vlhký. Voda je to, co odlišuje mokrý řez od suchého. Pokud používáte kotoučovou pilu za mokra, její tryska bude při použití automaticky stříkat vodu. Olepenou oblast a pilový kotouč udržujte dobře namočené, ale zajistěte, aby se voda nedostala do elektrického kabelu nebo komory motoru pily.
  • Pokud používáte běžnou pilu nebo úhlovou brusku, budete potřebovat hadici, stříkací láhev nebo něco podobného. Nechte někoho přidat vodu, aby byl proces jednodušší.
  • Očekávejte trochu stojaté vody na desce. Dokud budete držet motor pily nad vodou, nebudete mít žádné problémy. Vyhněte se stání v kalužích vody a mějte kabel za sebou, abyste vyloučili riziko šoku.
 5. 5 Ořízněte hrany vlhkým hadříkem. Mokré pily zanechávají na deskách vlhkou pastu granitových úlomků. Je velmi snadné ji odstranit starým hadrem navlhčeným ve studené vodě. Vyčistěte desku a pracovní prostor. Pokud jste pracovali venku, smyjte všechny úlomky na zemi proudem vody ze zahradní hadice.
  • Dávejte pozor na stojatou vodu, která zbyla z procesu řezání. Přesuňte pilu z cesty a poté ji otřete, než začnete instalovat desku nebo její funkce.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se obáváte poškození dobré desky, nechte ji rozřezat profesionálem. Špatný řez by mohl zničit jinak použitelnou desku.
 • Vzhledem k množství uvolněného prachu se řezání žuly nejlépe provádí venku. Pokud to musíte udělat uvnitř, prach není příliš obtížné vyčistit, ale vyžaduje to určitý čas a úsilí.
 • Poté, co ji rozříznete, budete muset najít způsob, jak s žulou hýbat. Mějte po ruce přítele, který vám pomůže zvednout těžkou skalní desku.
 • Jakékoli malé vibrace během procesu řezání mohou vést k chybě. Než se pokusíte řezat žulu, vždy ji zajistěte na místě co nejlépe.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Řezání žuly uvolňuje prach a úlomky kamene, které vám mohou ublížit, pokud nenosíte ochranné pomůcky. Před použitím pily si vždy nasaďte protiprachovou masku a brýle.
 • Pily a brusky jsou hlasité a mohou poškodit váš sluch, proto si před zapnutím nasaďte ucpávky do uší.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Zajištění a měření pracovní desky

 • Žulová deska
 • Svorky
 • Malířská páska
 • Pero nebo fix
 • Respirátor
 • Brýle
 • Zátky do uší
 • Svinovací metr
 • Pravítko nebo pravítko

Použití suché okružní pily

 • Kotoučová pila
 • Diamantový kotouč

Vytváření pomocných otvorů pomocí úhlové brusky

 • Úhlová bruska
 • Diamantový kotouč

Pomocí mokré pily nebo brusky

 • Kotoučová pila (volitelně)
 • Úhlová bruska (volitelně)
 • Diamantový kotouč
 • Prodlužovací kabel
 • Voda
 • Hadr
 • Vývod GFCI

Populární Problémy

Deontay Wilder se v sobotu večer postaví Dominicu Breazealovi na showtime. Zde je návod, jak zdarma sledovat živý přenos z boje.

Karen Khachanov věří, že Rafael Nadal skončí s více Slamy než Roger Federer a Novak Djokovic. Rafael Nadal a Roger Federer mají nyní shodně po 20 Slamů, zatímco Novak Djokovic má 17 majorů.

Jak stát v pozoru. Postavení pozornosti je běžným postojem členů armády a pochodových kapel. Abyste dosáhli správné polohy pozornosti, budete muset mít rovné nohy, vztyčenou hlavu a krk a paže v ...

Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos Vánoc v Rockefellerově centru slavnostního rozsvícení stromku online bez kabelu.Bolesti svalů v určitém období svého života pociťuje téměř každý. Bolesti svalů mohou být mírné až nesnesitelné a mohou trvat jeden den až několik měsíců. Bolesti svalů mohou být lokalizovány na konkrétní svalové skupiny nebo zobecněny na celý váš ...