Znovu žijící Federerův 6 titulů triumfuje na Australian Open

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer je pravidelným účastníkem Australian Open od svého debutu na turnaji v roce 2000. Kromě Wimbledonu je Australian Open jediným dalším grandslamovým turnajem, který Federer během své slavné kariéry nikdy nevynechal.

„Happy Slam“ je jedním ze tří turnajů, dalšími jsou Wimbledon a US Open, kde švýcarský maestro odehrál přes 100 zápasů. Je to také jeden ze 7 turnajů, na kterých Federer triumfoval 6 nebo vícekrát - shodují se Halle (10), Basilej (10), Wimbledon (8), Dubaj (8), Cincinnati (7) a finále ATP (6 ).

Také by se vám mohlo líbit: Federerových 5 unikátních rekordů na Australian Open

Federerových 97 výher na Australian Open je o více než 29 více, než je další nejlepší součet výher na turnaji (Novak Djokovic - 68). Australian Open má pro Federera zvláštní místo, protože jeho první titul zde v roce 2004 z něj poprvé udělal nejlepšího hráče na světě - pozici, kterou by držel po rekordní dobu 237 nepřetržitých týdnů.

Prožijme si znovu všechny příležitosti, kdy byl Federer posledním mužem, který stál v prvním grandslamovém turnaji v tenisovém kalendáři.

#1 2004: Beats Marat Safin 7-6 (3), 6-3, 6-2

Federer (vpravo) získává svůj 2. grandslamový titul na Australian Open 2004

Federer (vpravo) získává svůj 2. grandslamový titul na Australian Open 2004

Semifinálové vítězství nad Juanem Carlosem Ferrero ve spojení s výhrou Marata Safina nad úřadující jedničkou Andy Roddickem ve čtvrtfinále znamenalo, že Federer měl jistotu, že se stane novou světovou jedničkou bez ohledu na výsledek v jeho finále Australian Open 2004 se Safinem.

Safin absolvoval okružní cestu do svého třetího grandslamového finále, které vyžadovalo příslušná pětisetová vítězství nad Američany Andy Roddickem ve čtvrtfinále a Andre Agassim v semifinále. Federer byl ve svém druhém grandslamovém finále od svého velkého průlomu v roce 2003 ve Wimbledonu čerstvější ze dvou finalistů, když na kurtu strávil o 8 hodin méně než Safin.

V konkurenčním úvodním setu chytil Safin první brejk, ale Federer zlomil hned zpět. Po další výměně přestávek mezi touto dvojicí musel Rus zachránit dva setboly v poměru 5: 6, než Federer zvýšil ante, aby v následujícím tiebreaku vzal otvírák.

Těžkost Safinových nohou z jeho dřiny během čtrnácti dnů se projevila po úvodním setu. Rus byl druhý nejlepší pro velké řádky ve zbývající části zápasu. Stalo se otázkou kdy a ne, jestli nejnovější světová jednička 1 oslaví jeho výstup na pozici numero uno ziskem svého druhého grandslamového titulu na tolik pokusů.

Federer to zajistil tím, že vyhrál 7-6 (3), 6-4, 6-2 a stal se 22. jiným hráčem, který vyhrál Australian Open.

Populární Problémy

Bryanové se dostali do semifinále nedávno skončeného Australian Open.

Jak sloužit ve stolním tenise. Podávání je jednou z nejdůležitějších součástí hraní stolního tenisu. Bez dobrého podání nemůžete vyhrát zápas! Když sloužíte, je důležité dodržovat pravidla, protože nechcete, aby vás někdo zavolal ...

Neustálé vyhánění komárů může být frustrující. Naštěstí, ať už kempujete nebo odpočíváte na dvoře, existuje několik triků, které můžete použít k tomu, abyste zabránili otravným komárům. Plácněte je plácnutím. Plácnutí komárů, obvykle ...

Nadal, Wawrinka padají na rozrušený den v Cincinnati

Jak zasáhnout plátek v tenise. Rychlý souhrn toho, jak zasáhnout plátek při tenisu. Držte raketu východním bekhendem nebo kontinentálním úchopem (kompletní seznam najdete na stránce Tennis Grips)