Jak diagnostikovat roztržené rameno Labrum

Každý kloub v těle má chrupavku, rameno je labrum. Labrum je chrupavka, která lemuje okraj ramene, aby zůstala neporušená ramenní jamka. Při většině denních fyzických aktivit vyžadujících souhláskovou rotaci a namáhání ramene může být labrum velmi náchylné k slzám. Pokud vás bolí ramena a chtěli byste vědět, zda je vaše labrum natržené, nechte se těmito kroky vést. Pečlivým dodržováním těchto kroků budete schopni přesně identifikovat své příznaky, což lépe pomůže vést lékaře k diagnóze. Jakákoli včasná diagnostika zajišťuje silné uzdravení.

Metoda 1 ze 2: Identifikace příznaků

 1. Obrázek s názvem Torn labrum 2.png

  1 Identifikujte bolest. Zjistěte, kde přesně je bolest v rameni a kde bolest vyzařuje.
  • Buďte přesní, abyste mohli svému lékaři později pomoci přesně lokalizovat bolest.


 2. Obrázek s názvem Labrum slza 1

  2 Popsat bolest. Popište pocit bolesti.
  • Bolest lze popsat jako ostrou, pulzující, tlakovou atd.
  • Bolest labrumu je často ostrá a pulzující
 3. Obrázek s názvem Labrum 5.png

  3 Změřte rozsah pohybu ramen. Změřte rozsah pohybu v rameni. Poznamenejte si, jaký pohyb ještě můžete dělat a jaké pohyby nemůžete provádět.
  • Labrum stabilizuje rameno, a tím stabilizuje pohyb ramene. Ztráta rozsahu pohybu v důsledku nestability ramenního kloubu je zcela běžná.
 4. Obrázek s názvem Labrum 6.png

  4 Identifikujte měnící se faktory . Rozpoznejte, co zhoršuje nebo zlepšuje bolest.
  • Bolest se často mění s určitým držením těla nebo aktivitou. Rozlišování toho, co mění bolest, může mnoho říci o zranění lékaře.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Diagnóza lékaře

 1. 1 Podejte hlavní stížnost: Sdělte svému lékaři celý příběh bolesti a poté si vzpomeňte, co jste identifikovali ze čtyř kategorií v části „Identifikace příznaků“, a také je sdělte svému lékaři.
  • Vaše hlavní stížnost je interpretace zranění pro vašeho lékaře.
  • Nebojte se uvést podrobnosti. I ten nejmenší detail by mohl znamenat obrovský rozdíl v průběhu diagnostiky
 2. Obrázek s názvem Labrum 8.png

  2 Proveďte test slz labrum . Lékař provede na rameni 4 testy, které specificky identifikují slzu labra. Pokud na některý z testů budete reagovat bolestivě, bude váš test považován za vyhovující pro tento konkrétní test. V závislosti na tom, kolik testů složíte nebo neprojdete, bude lékař schopen vyvodit procentuální pravděpodobnost slzy labrum. Pokud například testujete pozitivně na 3 ze 4, máte 80% šanci na slzu labra.
  • Test 1: Lékař vás požádá, abyste paži poranění položili v 90stupňovém úhlu směřujícím nahoru. Tváří v tvář, zatímco držíte loket nehybně, bude tlačit zpět na vaše předloktí, aby zjistil, zda je spuštěna nějaká bolest.
  • Test 2: Doktor vás požádá, abyste natáhli ruce a vzpírali se mu, když aplikoval přední část dolů.
  • Test 3: Lékař vás požádá, abyste natáhli ruce a otočili dlaně. Poté vás požádá, abyste použili sílu na jeho dlaně, když je drží mezi vašimi pažemi.
  • Test 4: Doktor vás požádá, abyste se natáhli s bolestivou paží a uchopili ho za prst. Projede tělem a požádá tě, abys odolal jeho tahu.
 3. 3 Dokončete zobrazování. Lékař vás doporučí specialistovi na radiologii, aby vám provedl a na ramenou provedl MRI artrogram. Vezměte si písemný scénář, který vám poskytne, a nechte si udělat snímky v místním imaginárním centru.
  • MRI sama o sobě nestačí k identifikaci tak malé chrupavky. Arthrogram je barvivo, které se před MRI injektuje do ramenního vazu, aby mohlo specifikovat labrum.
  • Datum MRI se může pohybovat od následujícího dne do týdne ode dne vaší návštěvy.
  • Vložení Arthrogramu je 20-45 minutový proces a MRI může trvat 30-45 minut.
 4. 4 Zjistěte, zda je vaše labrum roztrhané a jaký stupeň slzy máte . Navštivte svého lékaře 1 týden od dokončení MRI-Arthrogramu a zjistěte, zda je vaše labrum roztrhané nebo ne. Pokud je to roztrhané, bude vám dobře řečeno, jaký stupeň slzy máte, a to určí typ léčby, kterou budete v budoucnu dostávat.
  • 1. stupeň slzy je nejmenší slza je nejmenší ze slz. Obnova po takové slze přichází s odpočinkem a časem. Lékař nabídne volitelnou fyzickou terapii, ale není to nutné.
  • Slzy 2. stupně jsou také docela malé, ale přesto vzbuzují u lékaře určité obavy. Důrazně doporučí fyzickou terapii, aby se zajistilo zotavení.
  • 3. stupeň je místo, kde přijde na řadu chirurgie. Slzy 3. stupně mohou omezit každodenní život kvůli intenzitě bolesti a omezení pohyblivosti. Lékař poskytne pacientovi operaci, pokud má v úmyslu vrátit se k intenzivní fyzické aktivitě. Pokud chce pacient znovu získat pravidelný každodenní pohyb, lékař poskytne scénář na 4-6 měsíců fyzické terapie, aby posílil rameno a podpořil slabost roztrženého labra.
  • Slzy 4. stupně jsou horší slzy, protože jsou to úplné slzy. Takové slzy mohou vést k dalším problémům s ramenem a s největší pravděpodobností k artritidě. Lékaři v tomto případě budou vyžadovat operaci, bez ohledu na to, zda se pacient vrací ke sportu nebo každodennímu životu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Při identifikaci symptomů vězte, že ne každý, kdo má slzu labra, bude pociťovat bolest, ztrátu pohybu atd. Někteří mohou ztratit rozsah pohybu, ale nemají bolest a někteří mohou mít všechny příznaky.
 • Při testování rozsahu pohybu buďte pomalí a opatrní. Jakýkoli extrémní pohyb by mohl zhoršit případnou slzu
 • Plánování MRI může být možnou překážkou v závislosti na tom, kde plánujete. Schůzky se mohou pohybovat od 1 týdne do dvou týdnů od návštěvy lékaře

Tipy

 • Pokud je mezi identifikací příznaků a návštěvou lékaře dlouhá mezera, ujistěte se, že odpočíváte na rameni
 • Pokud je to možné, naplánujte si schůzku přímo s ortopedem, nikoli s lékařem primární péče
 • Pokud se bojíte jehel, udělejte vše pro to, abyste během zavádění arthrogramu měli zavřené oči. Výstřel necitlivosti je velmi malý, ale jehla Arthrogram je asi 6 palců dlouhá. Pokud budete mít zavřené oči, nic nepocítíte, protože snímek necitlivosti dělá dobrou práci při znecitlivění ramene.
 • Výsledky testu slz labrum mohou být potvrzeny pouze lékařem, ale můžete jej provést sami před návštěvou lékaře. V případě, že byste chtěli uspokojit zvědavost nebo byste chtěli vědět, co očekávat.

Populární Problémy

Manželka Novaka Djokoviče Jelena nedávno odešla na Instagram, aby na svého manžela zasypala bohaté potlesky poté, co Srbové vyhráli tři sety nad místní nadějí Lorenzo Sonego.

Tenisový šampionát TEB BNP Paribas je jednou ze dvou akcí WTA, které se hrají tento týden, protože se antuka vrací do Evropy.

Roger Federer a Kei Nishikori se ve středu setkávají ve wimbledonské čtvrti. Zde je návod, jak sledovat přímý přenos ze zápasu v USA.

Každý z nás má v sobě trochu průzkumníka. Ať už chcete prozkoumat své okolí nebo si z něj udělat kariéru, wikiHow vám to vysvětlí. Od zabalení batohu až po financování dalšího projektu vám svět leží u nohou. Pojďme...

Jak vyrobit moučné knedlíky. Knedlíky jsou všestranným pokrmem s odlišným původem z celého světa. Knedlíky (nebo knedlíky) z amerického jihu se obvykle podávají jako součást polévkového kuřecího pokrmu. Asijské knedlíky, pocházející z ...

Mohly by sestry Williamsové Venus a Serena spojit své síly ve čtyřhře pro olympijské hry? První chce.