Jak si Sania Mirza vedla ve svých předchozích 3 vystoupeních na olympiádě?

Sania Mirza se bude snažit získat svou první olympijskou medaili

Sania Mirza se bude snažit získat svou první olympijskou medaili

Ve věku 34 let Sania Mirza nadále vzdoruje všem šancím a očekáváním. Stále svými výkony na tenisovém kurtu každý den inspiruje miliony lidí a nezdá se, že by se v dohledné době zastavila.Poté, co si v roce 2018 dala pauzu, aby porodila své první dítě, se Sania senzačně vrátila v roce 2020. Indiánka vyhrála úplně první turnaj svého comebacku na Hobart International v Austrálii po boku Nadiia Kichenok.Sania Mirza reprezentovala Indii od roku 2008 na mnoha turnajích a dosud se zúčastnila tří edic olympijských her. Nyní bude mít své čtvrté vystoupení; Sania vstoupila do čtyřhry žen na olympijských hrách v Tokiu po boku Ankity Raina a chtěla získat svou první medaili na hrách.

K tomu je zde pohled na výkony Sania pro Indii na olympijských hrách od roku 2008:#1 Pekingská olympiáda 2008

Zranění zápěstí přinutilo Sania Mirzu odstoupit ze svého dvouhry v roce 2008

Zranění zápěstí přinutilo Sania Mirzu odstoupit ze svého dvouhry v roce 2008Sania Mirza byla na konci roku 2000 na vrcholu své singlové hry. V srpnu 2007 dosáhla kariérního žebříčku č. 27 a na olympiádě 2008 vypadala silně.

Indián toho roku dosáhl třetího kola Australian Open a prohrál se sedminásobnou šampionkou Slam Venus Williamsovou. Není třeba říkat, že Sania byla nejsilnější nadějí Indie na medaili v kategorii dvouhry v Pekingu.typy tenisových gripů

Bohužel pro ni však musela odejít v polovině zápasu v prvním kole proti České republice Ivetě Benešové kvůli zranění pravého zápěstí. V kategorii čtyřhry prohrála Sania po boku Sunithy Rao ve druhém kole s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou a Dinarou Safinou.Indiánské strasti pokračovaly i ve čtyřhře mužů, když zlatý pár Leander Paes a Mahesh Bhupathi prohrávali ve čtvrtích s Rogerem Federerem a Stanem Wawrinkou. Federer a Wawrinka skvěle vyhráli zlatou medaili.

Zranění Saniina zápěstí by ji trápilo ještě dlouho. To nakonec vedlo k prudkému poklesu jejích singlových výkonů a přimělo ji to trvale přejít ze dvouhry na čtyřhru.

#2 Londýnské olympijské hry 2012

Na olympijské hry 2012 se v indickém tenisovém kontingentu zapomnělo

Na olympijské hry 2012 se v indickém tenisovém kontingentu zapomnělo

Olympijské hry 2012 v Londýně se ukázaly být pro indický tenisový kontingent nudnou záležitostí, přestože to byla vůbec nejúspěšnější olympiáda v historii země. Indie v té edici her nakonec získala dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile.

Sania Mirza se zúčastnila čtyřhry po boku Rushmi Chakravarthi. Dvojice obdržela zástupný znak do čtyřhry žen a v prvním kole se postavila proti Čuang Chia-jung a Hsieh Su-Wei z čínského Tchaj-pej.

Indická dvojice nemohla příliš ovlivnit, protože prohrála 1-6, 6-3, 1-6.

V kategorii smíšených dvojic spolupracovala Sania Mirza s Leanderem Paesem. V prvním kole odstartovali skvěle, když porazili talentovanou dvojici Ana Ivanovic a Nenad Zimonjic. Bohužel pro ně však prohráli těžkou bitvu s Viktorií Azarenkovou a Maxem Miryni ve čtvrtfinále, když prohráli 5: 7, 6: 7 (5).

Běloruský pár pokračoval ve zisku zlaté medaile, když ve finále porazil Andy Murraye a Lauru Robsonovou.

#3 Olympijské hry v Riu 2016

Sania Mirza a Rohan Bopanna zaostali v zápase o bronz

Sania Mirza a Rohan Bopanna zaostali v zápase o bronz

Do roku 2016 se Sania Mirza etablovala jako legenda čtyřhry. Měla tři Slamy na jméno ve čtyřhře žen s Martinou Hingisovou a další tři v kategorii smíšené čtyřhry. Sania ukončila rok 2015 jako světová jednička ve čtyřhře, přičemž v tomto roce získala 10 titulů.

Partnerství s Rohanem Bopannou na olympijských hrách 2016, od Sania Mirzy v Riu se hodně očekávalo. Tato dvojice se probojovala do semifinále, když v prvním kole porazila zkušenou dvojici John Peers a Sam Stosur z Austrálie a ve druhém Andy Murray a Heather Watson z Velké Británie.

V semifinále proti Venus Williamsové a Rajeevovi Ramovi z USA odstartovaly Sania a Bopanna skvělý start, když vyhrály první set 6: 2. Odtud to však všechno šlo z kopce; spousta smíšených příležitostí a nevynucených chyb vedla k trojsetové ztrátě amerického páru.

Sania Mirza a Rohan Bopanna měli hned druhý den šanci získat bronzovou medaili. Ale také prohráli v play off, když prohráli 1-6, 6-7 s Radkem Štěpánkem a Lucií Hradeckou z České republiky.

Populární Problémy

Jak vyrobit cuketové nudle. Pokud potřebujete zdravější alternativu ke standardním těstovinám bez obilovin, můžete použít cuketové nudle. Tyto nudle se snadno vyrábějí a chutnají skvěle. Zde je to, co musíte udělat, abyste je připravili. Rozhodněte, zda nebo ...

„NCIS: New Orleans“ má dnes večer premiéru v šesté sérii. Získejte přehled o tom, jak sledovat nové epizody online prostřednictvím živého přenosu.

Zatímco zpěvní ptáci jako pěnkavy, vrabci, ptáci a další jsou barevným a hudebním potěšením, tito ptáci jsou stále vzácnější, protože jejich přirozené prostředí ubývá. Jako milovník ptáků a majitel domu však můžete pomoci tím, že obrátíte ...

Za posledních 10 let proběhlo několik úžasných finále Slam.

Jak posílit kolena. Je důležité udržovat kolena silná a zdravá, aby se vaše mobilita s věkem nezhoršovala. Zdraví kolen často považujeme za samozřejmost, aniž bychom si všimli, že je problém, dokud ...

Už jste někdy chtěli uspořádat večírek Pinkie, nebo se cítit sebevědomě a odvážně jako Rainbow Dash? Toto je způsob, jak se budete cítit více jako vaše oblíbená postava My Little Pony! Buďte sebevědomí, loajální a odvážní. Buďte pilní a nikdy neustupujte ...