Jak provést Sleeper Choke Hold

Držení pražce, také známé jako pražce, držení pražce nebo zadní nahá tlumivka, je tah podání, který se běžně používá v bojových uměních jako technika podrobení. Často se také vyučuje jako manévr sebeobrany, pokud potřebujete pokořit útočníka. Držení spacího sytiče zpomaluje přívod krve do mozku a způsobuje, že se dušená osoba omdlí. Je to neuvěřitelně nebezpečný tah, který by měl být používán pouze v extrémních situacích nebo pod dohledem rozhodčího nebo odborníka na bojová umění. Pokud někdo nereaguje poté, co jste ho položili, vždy někoho uvolněte ve chvíli, kdy ochabne, a vyhledejte lékařskou pomoc.

Část 1 ze 3: Popadnutí a dostat se za soupeře

 1. Obrázek s názvem Do Sleeper Choke Hold Krok 1

  1 Uchopte soupeře za ramena nebo paži, abyste se ukotvili. Pokud je váš soupeř snažit se s tebou bojovat , chyť je za zápěstí svou nedominantní rukou a za horní rameno svou dominantní rukou. Pokud zápasíte se soupeřem, rychle jej uchopte za ramena a obtočte prsty kolem jeho lopatky, abyste se zorientovali.
  • Přidržení sytiče můžete provést, pokud jste v protisměru nebo stojíte mimo střed svého protivníka.
  • Poté, co je chytíte, silně zatlačte rukama.
  • Bez odporu je nebudete moci dlouho stabilizovat. Čas potřebný k uchopení a otočení by neměl být kratší než 2 sekundy.
  • Chcete -li provést toto přidržení, můžete svého protivníka přetáhnout na zem, nebo to můžete udělat, když oba stojíte.


 2. Obrázek s názvem Do a Sleeper Choke Hold Krok 2

  2 Zatáhněte za ně otáčením ramen, abyste se dostali za ně. Pokud jste popadli soupeřova ramena, tlačte je dominantní rukou. Současně táhněte svou nedominantní rukou. Tím se váš protivník otočí tak, aby směřoval od vás. Omotejte svou dominantní paži kolem jejich hrudníku nebo krku, abyste je udrželi na místě. Pokud jste je chytili za paži, přitáhněte jejich zápěstí k sobě a zamíchejte na stranu, než sklouznete dominantní paží kolem jejich hrudníku, abyste je roztočili.
  • Pokud jste menší nebo se brání vašemu držení, můžete za ně položit vnitřní nohu a otočit se, abyste se mohli pohybovat za nimi.
  • Pokud jste aktivně napadáni a popadli jste je za zápěstí, otočte je zápěstím dovnitř a přitáhněte je k sobě odzbrojit je .
 3. Obrázek s názvem Do Sleeper Choke Hold Krok 3

  3 Trhněte je směrem k sobě a oviňte svou dominantní paži kolem krku. Jakmile jste za svým protivníkem, vaše dominantní paže by měla být omotána kolem jejich hrudi. Přitáhněte soupeře k sobě a upravte své dominantní předloktí tak, aby mu bylo kolem krku. Váš protivník zvedne ruce, aby si chránil krk. To vám poskytne otvor, který potřebujete k tomu, abyste svou nedominantní ruku položili za hlavu.
  • Když se natáhnou, aby si ochránili krk, může být vaším prvním instinktem natáhnout volnou ruku, aby si prohodil ruce. Nedělej to. Pokud nedáte ruku za jejich hlavu, ztratíte páku.
  • Pokud na vás útočí aktivně, trhejte je ze strany na stranu a přitom sevřete rukojeť, abyste je dezorientovali a bylo těžší se bránit.
  • Když váš protivník zvedne ruce, aby si chránil krk, pravděpodobně si omotají ruce kolem předloktí a pokusí se ho stáhnout. Popadněte je za rameno a pevně je sevřete, aby vám neutrhli ruku.
  reklama

Část 2 ze 3: Působení tlaku při držení

 1. Obrázek s názvem Do a Sleeper Choke Hold Krok 4

  1 Vsuňte své dominantní předloktí pod bradu a omotejte jim krk. Upravte svou dominantní paži zvednutím, dokud nebude vaše předloktí pevně uchyceno mezi bradou a hrudníkem. Pevně ​​omotejte paži kolem jejich krku, aby držely na místě. Uchopte je za dominantní ruku za rameno a stabilizujte tak svůj úchop.
  • Netahejte je ze strany na stranu, jakmile máte paži pod krkem. Protivníkovi byste mohli trvale poškodit páteř.
 2. Obrázek s názvem Do Sleeper Choke Hold Krok 5

  2 Zasuňte svou nedominantní ruku za hlavu. Přejeďte svou nedominantní rukou za hlavu soupeřovy hlavy, mezi krk a střed jejich hlavy. Přiveďte svůj nedominantní palec k uchu na opačné straně těla.
  • Pokud jste například praváci, zvednete levou paži za jejich hlavu a přivedete levý palec nahoru k pravému uchu.
 3. Obrázek s názvem Do a Sleeper Choke Hold Krok 6

  3 Smyčkujte dominantní ruku pod paží, abyste zajistili úchop. Abyste svůj úchop stabilizovali, provlékněte dominantní ruku do záhybu nedominantního lokte. Omotejte si prsty kolem lokte a zajistěte dominantní paži na místě. Tímto způsobem, pokud se váš protivník pokusí vyklouznout, můžete použít napětí z vašeho sevření a snadno zvýšit tlak.
  • To dá vaší dominantní ruce něco, čeho se bude držet. Pokud svou paži nedržíte, spoléháte se na sílu samotné paže, abyste je udrželi ve hře.
 4. Obrázek s názvem Do Sleeper Choke Hold Krok 7

  4 Dominantní paží vyvíjejte tlak na boky krku soupeře. Ohněte loket a ohněte dominantní paži tak, aby předloktí vyvíjelo tlak na jednu stranu jejich krku a váš biceps vyvíjel tlak na opačnou stranu. Zatlačte svou nedominantní ruku dopředu a nakloňte krk dopředu k hrudi. Tím jim zatlačíte bradu do předloktí a vytvoříte další tlak, abyste mohli začít omezovat průtok krve do jejich mozku.
  • Nakloňte se a roztáhněte nohy, zatímco vyvíjíte tlak na vzpěru pro odpor.
  • Cílem držení pražce není omezit vzduch. Pokud protivníkovi tlačíte na krk, neděláte to správně.
 5. Obrázek s názvem Do Sleeper Choke Hold Krok 8

  5 Otočte boky a strčte pánev do soupeřových zad. Jakmile pevně uchopíte soupeře a vyvíjíte tlak, otočte kufr tak, aby se vaše kyčle tlačila do zad zad protivníka. To je udrží v úhlu od vás a ztěžuje jim to bránit se nebo se dostat z podpalubí.
  • Který bok použijete na opření zad soupeře, závisí na tom, jak velký váš protivník je. Dělejte, co vám připadá přirozené. Pokud je váš protivník větší, použijte svůj dominantní bok. Pokud jsou menší, použijte svůj nedominantní bok.
  • Držte tuto pozici po dobu 10 sekund, nebo dokud váš protivník nekulhává nebo neklepne.
 6. Obrázek s názvem Do a Sleeper Choke Hold Krok 9

  6 Pokud můžete obepnout pouze jednu stranu, proveďte boční přidržení. Pokud váš protivník vynechá úder, můžete provést změnu držení sytiče. S nataženou paží jim vklouzněte pod rameno a svou dominantní rukou obtočte stranu krku na opačné straně. Zvedněte, aby se jejich prodloužená paže nespustila, a uchopte svou dominantní ruku volnou rukou, obtočte je a zmáčkněte.
  • Nakloňte se k nim, abyste je udrželi v nerovnováze.
  • Tím se omezí pouze průtok krve na jednu stranu jejich krku.
  • Tento tah není upřednostňovanou metodou, protože nebrání vašemu soupeři v použití jeho nedominantní paže.
  reklama

Část 3 ze 3: Bezpečné provedení sytiče

 1. Obrázek s názvem Do Sleeper Choke Hold Krok 10

  1 Uvolněte přidržení sytiče po 10 sekundách, pokud nejste v bezprostředním nebezpečí. Pokud nejste aktivně napadeni, uvolněte přidržení sytiče po 10 sekundách. 15 sekund je maximální doba, po kterou můžete vyvinout tlak na krk, aniž byste riskovali trvalé poškození.
  • Pokud jste správně aplikovali tlak na hlavní tepny krku, váš protivník by měl po 5-9 sekundách pokulhávat.
 2. Obrázek s názvem Do a Sleeper Choke Hold Step 11

  2 Neomezujte proudění vzduchu svého protivníka a vyvíjejte tlak pouze na tepny. Pokud vyvíjíte příliš velký tlak na hrdlo svého protivníka, riskujete poškození jeho průdušnice. Cílem držení pražce je omezit průtok krve, nikoli vzduchu, proto používejte sílu pouze po stranách krku soupeře.
 3. Obrázek s názvem Do a Sleeper Choke Hold Krok 12

  3 Přestaňte dusit protivníka, pokud vám klepne na předloktí. Univerzálním znakem kapitulace v bojovém boji je lehké poklepání na odhalenou část vaší kůže. To znamená, že se váš protivník vzdává. Okamžitě uvolněte své sevření, pokud vám soupeř poklepe na předloktí, zatímco je dusíte.
  • Uvidíte, jak to smíšení váleční umělci dělají, když byli umístěni do pozastavení podání, ze kterého se nemohou dostat.
  • Odtud pochází výraz „tap out“.
 4. Obrázek s názvem Do a Sleeper Choke Hold Krok 13

  4 Vyhněte se používání tlumivky u někoho s kardiovaskulárními problémy. Přidržení pražce omezuje průtok krve do mozku. To znamená, že jedinci s problémy se srdcem nebo krevním tlakem mohou při narušení průtoku krve prodělat vážnou srdeční příhodu. Nikdy neprovádějte tento tah na někom, kdo má problémy s kardiovaskulárním systémem.
  • Okamžitě zavolejte záchrannou službu, pokud někdo utrpí kardiovaskulární záchvat, když ho dusíte, nebo se neprobudí po 10–15 sekundách.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám zabránit zadnímu tlumiči ve stoje vzadu a udržet si silný úchop? Potřebujete zablokovat sytič tak rychle, jak jen můžete, a musíte vyvinout tlak poměrně rychle. Zkuste to také nedělat ve stoje.
 • Otázka Mohl bych to udělat ve stoje se stejnou technikou paže? Ano, můžete. Prostě omotejte nohy kolem soupeře. Jen ať se pražce drží.
 • Otázka Jak poznám, že je někdo stále naživu, když ho dusím? Zkontrolujte jejich tep. Pokud je puls, jsou v pořádku. pokud ne, potřebují CPR.
 • Otázka Je pravda, že držení sytiče uspáním uspí mého protivníka? Ano, toto je pravda. Přidržení pražce funguje tak, že na okamžik odřízne kyslík do mozku, což způsobí, že oběť ztratí vědomí.
 • Otázka Jak někoho uspím? Můžete to udělat pomocí tohoto pozastavení. Přeruší přívod kyslíku do mozku, čímž se člověk dostane do bezvědomí. Buďte však opatrní, protože tímto způsobem můžete někomu způsobit trvalé poškození.
 • Otázka Jak dlouho trvá, než oběť ztratí vědomí přidržením pražce? Záleží na tom, jak těsné je držení, zda je držení správně umístěno, jak silný je „aplikátor“ a v jakém tvaru je soupeř. Pokud je vše provedeno správně, možná 10–15 sekund.
 • Otázka Má tento tah větší šanci srazit mého protivníka za studena, než ho zabít? Ano. Pokud je přestanete dusit poté, co jsou venku, nezabije je to. Doporučuje se zkontrolovat jejich puls a pokud váš útočník nedýchá, může být nutná CPR.
 • Otázka Bude tato metoda pro přidržení pražce fungovat, pokud se někdo brání? Vše závisí na tom, jak se brání. Mohli by vás snadno zezadu uhodit hlavou, nebo vás dokonce zezadu kopnout. Buďte tedy opatrní.
 • Otázka Jak bych unikl z přidržení pražce? Nakloňte hlavu dopředu, a když se do vás opřou, trhnutím hlavou dozadu a praštěním do nosu. Pokud to nemůžete udělat, zkuste se chytit za uši nebo vlasy. Nepanikařte. Pokud tak učiníte, ztratíte vědomí mnohem rychleji.
 • Otázka Jak dlouho trvá bezvědomí, když děláte uspávací tlumivku? Obecně platí, že 15-20 sekund. Ve sportu se váš protivník většinou klepne, aby se nedostal do bezvědomí.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Je to dobrá metoda, kterou můžete použít, pokud jste v pouličním boji?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud nejste aktivně napadeni, nikdy toto přidržení na někoho nepoužívejte bez jeho svolení.
 • Zavolejte záchrannou službu v okamžiku, kdy si myslíte, že je někdo v nebezpečí.
 • Při tomto přidržení můžete někoho vážně zranit nebo zabít.
 • Techniky ukotvení, zejména zámky kloubů a držení sytiče, mohou být pro tělo velmi stresující. Před pokusem o jakoukoli techniku ​​bojových umění nebo před zápisem do školy bojových umění se poraďte s lékařem.
 • Tuto techniku ​​cvičte pouze pod dohledem kompetentního instruktora.
reklama

Populární Problémy

Šarapovová ukazuje své fotbalové schopnosti.

Pokud chcete zjistit, kdo jste, deník si zapisujte a své myšlenky si zapisujte alespoň na 20 minut každý den. Když se vrátíte a přečtete si každodenní pozorování, začnete si ve svém myšlení a emocích všímat vzorců, které vám mohou poskytnout vhled do vašeho nitra. Pro ještě lepší přehled si napište cíl nebo prioritu, na kterou byste se chtěli zaměřit. To vám pomůže pochopit, co je pro vás nejdůležitější.

Kevin Anderson je stejně starý jako Rafael Nadal, ale neustále čerpá inspiraci ze Španělových úspěchů. Anderson je bývalý světový hráč číslo 5, ale v současnosti je na světovém žebříčku číslo 79.

Dirk Hordorff, viceprezident Německého tenisového svazu, nedávno dlouze hovořil o nešťastných pokusech Alexandra Zvereva s vysoce postavenými trenéry.

Sereně se v roce 2018 podařilo dosáhnout dvou grandslamových finále, ale na poslední překážce pokulhávala. Bude mít potřetí štěstí na Australian Open? .

Bývalý trenér Grigora Dimitrova Dani Vallverdu zaútočil na otce Novaka Djokoviče za jeho narážky. Vallverdu má pocit, že Srdjanovi Djokovičovi by neměl být přidělen větší hlas, než by si zasloužil.