Jak jíst palačinky

Stoh horkých a čerstvě upečených palačinek pokapaných sirupem se může zdát jako moderní pochoutka, ale palačinka je ve skutečnosti už tisíce let a vždy byla oblíbeným způsobem konzumace obilných zrn. Palačinky jsou tenké kulaté koláče vyrobené z těsta na bázi mouky a často se vaří v oleji na pánvi. Existuje mnoho způsobů, jak je připravit, a různé přísady, které se dají do nich nebo na ně připravit, ale pokud byste si objednali palačinky v restauraci, s největší pravděpodobností dostanete hromádku palačinek, které jsou mírně sladké a určené ke konzumaci s ovocem nebo sirupem. Palačinky však mohou být také plněné nebo rolované a lze je jíst s mnoha různými druhy polevy a zjistit, jak je nejraději jíst, je lahodná zábava!Ingredience

Základní palačinky

 • 1 šálek mouky
 • 1 lžíce cukru
 • 2 lžíce prášku do pečiva
 • 1 špetka soli
 • 1 šálek nemléčného nebo mléčného mléka
 • 2 lžíce rostlinného oleje

Část 1 ze 3: Příprava palačinek

 1. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 1

  1 Na pánvi rozehřejte trochu oleje. Nalijte čajovou lžičku rostlinného oleje do čisté pánve a zahřejte na střední teplotu. Mezi oblíbené rostlinné oleje na smažení patří sója, kokos nebo řepka. Vyvarujte se olivového, arašídového nebo sezamového oleje na palačinky, protože tyto oleje mají velmi silnou chuť.
  • Olej je pro vaření palačinek volitelný, zvláště pokud používáte nepřilnavou pánev.
 2. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 2

  2 Zkombinujte suché přísady. Ve střední míse smíchejte mouku, cukr, prášek do pečiva a sůl.
 3. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 3

  3 Smíchejte mokré přísady. Nalijte mléko a olej. Směs šlehejte, dokud se ingredience nezapracují, ale nebojte se pár hrudek. Při nadměrném smíchání mohou být vaše palačinky žvýkavé, když je chcete mít nadýchané. Toto základní těsto na palačinky je připraveno k vaření, ale může být také připraveno! Podle svého vkusu můžete také přidat věci jako:
  • Čerstvé ovoce, jako jsou borůvky a kousky banánů
  • Sušené ovoce, jako jsou rozinky a brusinky
  • Čokoládové lupínky
  • Ořechy a semena
 4. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 4

  4 Uvařte si palačinky. Nalijte malé množství těsta do středu pánve. Na větší palačinky použijte na jednu palačinku asi jednu třetinu až půl šálku těsta. Na menší palačinky použijte osminu až čtvrt šálku těsta. Na malé palačinky se stříbrným dolarem použijte jednu lžíci těsta na palačinku.
 5. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 5

  5 Otočte palačinky. Když je střed vašeho těsta na palačinky plný bublin, které začínají praskat, palačinka je připravena k otočení. Pokračujte v vaření na druhé straně jednu až dvě minuty, dokud nebude zlatohnědá.
  • Aby byly vaše palačinky teplé, uchovávejte je v ohřívací zásuvce, přikryjte je alobalem nebo je položte na plech a udržujte v teple v troubě na jeho nejnižší teplotu.
 6. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 6

  6 Přidejte více oleje a opakujte. Tento postup opakujte, dokud nezmizí veškeré těsto a palačinky nejsou uvařené. Před přidáním nového těsta přidejte kapku oleje. reklama

Část 2 ze 3: Jíst hromadu palačinek

 1. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 7

  1 Skládejte palačinky. Na střední nebo velký talíř naskládejte na sebe tři velké palačinky (nebo čtyři menší). Můžete také vytvořit dva hromádky tří palačinek se stříbrným dolarem.
  • Chcete -li mezi každou vrstvu palačinek přidat polevy, jednoduše navršte svou první palačinku podle svých preferencí, než na ni naskládáte další a přikládáte.
  • Palačinky lze podávat a jíst jeden po druhém místo jako hromádku.
 2. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 8

  2 Přidejte tradiční polevy. Oblíbeným způsobem, jak jíst palačinky, je namazat na palačinku máslo a poté nalít sirup po celé hromádce. Místo másla můžete také použít kokosový olej, margarín nebo ořechové máslo. Mezi nejběžnější sirupy, které se používají, patří javorový, kukuřičný nebo palačinkový sirup. Můžete také použít med, nektar z agáve nebo rýžové sirupy.
  • Pokud chcete, můžete mezi vrstvy palačinek přidat také své oblíbené polevy.
 3. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 9

  3 Vyhněte se mokrým palačinkám. Nalévání sirupu po celém stohu palačinek může mít za následek mokré palačinky. Někomu textura nevadí, ale pokud vám to vadí, naplňte malou misku sirupem místo toho, abyste ji pokapali palačinky.
  • Když jste připraveni k jídlu, pomocí vidličky ponořte jednotlivá sousta palačinky do sirupu.
  • Pokud jedí několik lidí, zajistěte, aby každý dostal jednotlivou misku sirupu.
 4. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 10

  4 Experimentujte s dalšími zálivkami. Pokud si vyberete, můžete na palačinky dát mnoho věcí. Mnoho lidí má na palačinkách rádo ovoce ve formě čerstvého ovoce, kompotu nebo marmelády. Můžete také přidat ořechy, semena nebo sušené ovoce, což má další nutriční výhody. A pak jsou tu sladké polevy jako šlehačka, čokoládové lupínky a čokoládový sirup. Palačinky jsou velmi osobní věc a každý je má rád připravené jinak!
 5. Obrázek s názvem Jezte palačinky, krok 11

  5 Nakrájejte palačinky nožem a vidličkou. Protože jsou vaše palačinky naskládané a každé sousto bude obsahovat několik vrstev palačinky, chcete je nakrájet na malé kousky. Počínaje okrajem palačinek propíchejte vrstvy palačinek vidličkou a držte hromádku na místě. Pomocí nože prořízněte vrstvy palačinek obklopujících vaši vidličku a uřízněte sousto.
  • Pokud namáčíte palačinky do sirupu, ponořte každou vidličku do sirupu a přebytečné množství stékejte přes misku.
 6. Obrázek s názvem Jezte palačinky, krok 12

  6 Jezte a užívejte si! Když odříznete malé sousto, zvedněte palačinky vidličkou. Držte vidličku nad talířem na chvíli, aby přebytečný sirup nebo poleva mohla spadnout zpět na talíř. Jakmile budete mít palačinky v ústech a vidlička z cesty, nezapomeňte před spolknutím důkladně žvýkat.
  • Měkká jídla žvýkejte asi 10krát před polykáním a tvrdší jídla (jako ořechy) až 30krát.
  • Aby vaše palačinky zůstaly v naskládané podobě, odřízněte vždy jen jedno sousto.
  • Pomocí ubrousku setřete veškeré jídlo nebo sirup z okolí úst.
  reklama

Část 3 ze 3: Jíst plněné palačinky

 1. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 13

  1 Připravte si palačinky. Na plnění a válcování palačinek budete potřebovat větší, tenčí palačinku, která připomíná spíše francouzský krep. Těsto zřeďte přidáním čtvrt šálku navíc do půl šálku vody, aby těsto snadno běželo. Do horké pánve nalijte třetinu až polovinu šálku těsta (na palačinku). Vařte jako dříve.
  • Pro sladší krep ve stylu dezertu přidejte do těsta asi dvě polévkové lžíce (30 gramů) cukru.
 2. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 14

  2 Připravte si náplň a přísady do polévek. Plněné palačinky lze připravit na sladko i na slano a udělat z nich skvělou snídani nebo večeři. Sladké palačinky lze plnit ovocem (oblíbené jsou banány, jahody a borůvky), šlehačkou, ořechovým máslem, čokoládovou nebo karamelovou omáčkou nebo jinými přílohami, které byste dali na běžné palačinky. U slaných palačinek je zkuste nacpat:
  • Vařené maso nebo tofu
  • Restovaná zelenina, jako jsou houby, cibule a chřest
  • Sýr
  • Vařená bramborová náplň
 3. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 15

  3 Naplňte si palačinky. Položte jednu palačinku na talíř. Vezměte čtvrtinu až polovinu šálku nádivky a rozložte ji do řady uprostřed palačinky. Rukama přetočte jednu stranu palačinky a obalte nádivku. Zastrčte nádivku do kapsy na palačinky, kterou jste vytvořili, když jste ji přetočili, a pokračujte ve srolování zbytku palačinky.
  • Případně můžete složte palačinku ve stylu krepu místo toho, aby to válcovalo.
 4. Obrázek s názvem Jezte palačinky, krok 16

  4 Doplňte palačinku. Umístěte palačinku na servírovací talíř se švem dole (proti talíři). Doplňte palačinku požadovanými zálivkami. Na sladké palačinky použijte máslo, sirup nebo jinou polevu, kterou byste dali na běžné palačinky. U slaných palačinek vyzkoušejte polevy jako:
  • Omáčka
  • Strouhaný sýr
  • holandská omáčka
  • Horká omáčka nebo grilovací omáčka
 5. Obrázek s názvem Jezte palačinky Krok 175 Jezte a užívejte si! Začněte na jednom konci a odřízněte jedno sousto najednou. Pomocí ubrousku při jídle vyčistěte přebytečné jídlo kolem úst. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu jíst palačinku? Mohli byste to sníst naplocho a krájet nožem nebo rukama. Můžete jej také srolovat a krájet nožem, vidličkou atd. Na malé kousky.
 • Otázka Mohu použít do palačinek něco jiného než prášek do pečiva? Můžete použít jedlou sodu, ale nebude tak nadýchaná a možná trochu zrnitá. Nejlepší je použít prášek do pečiva, který najdete v každém obchodě s potravinami.
 • Otázka Jak mohu přidat banán do palačinek? Vyzkoušejte metody v Připravte si banánové palačinky .
 • Otázka Je zvláštní, že nemám rád sirup na palačinkách? Adele Orr Nejlepší odpovídač Absolutně ne! Každý má své vlastní preference. Experimentujte s různými náplněmi a najděte, co se vám nejvíce líbí.
 • Otázka Existuje dobrý způsob, jak konzumovat palačinky, pokud je nemám rád? Qamar Nejlepší odpověď Pokud vás nebaví jíst palačinky, pravděpodobně nebude vhodný způsob, jak je konzumovat. Někteří lidé prostě nemají rádi palačinky a je to v pořádku. Můžete zkusit přidat různé polevy, abyste změnili chuť, ale pokud to nepomůže, zkuste najít jiné jídlo, které by vám chutnalo.
 • Otázka Mohu při konzumaci palačinek použít něco jiného než mouku? Ano, vždy můžete použít různé druhy mouky, například celozrnnou, mandlovou nebo ovesnou. Můžete jej také nahradit hrubou kukuřičnou moukou.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Palačinky jsou pro děti chutnou snídaní a mnoho dětí rádo přidává vlastní polevy. Jen se ujistěte, že palačinky a polevy pro děti jsou nakrájeny na malé kousky o velikosti kousnutí, aby se zabránilo udušení.
 • Nebojte se experimentovat a zkoušet nové přísady nebo recepty, jako je banán, čokoládový lupínek nebo borůvkové palačinky.
 • Palačinky doplňte zmrzlinou.
 • Přidejte mražené ovoce, ze šťávy může být také dobrá omáčka.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Chrome, kterému se odborně říká chrom, je velmi křehký a tvrdý kov, který se používá jako pokovování, které umožňuje překonat jiné kovy. Chromování se často používá na blatníky, ráfky a další automobilové díly, na vybavení koupelen a kuchyní, na ...Hvězdy WTA dominují nástupu seznamu navzdory problémům s rozdílem v odměňování žen a mužů v profesionálním tenise.Zde je návod, jak sledovat živý přenos premiéry 3. série Sinner online, pokud nemáte kabel, čtvrtek 6. února ve 22 hodin. ET/PT v USA.Hlavové tenisové rakety jsou jednou z široce používaných raket v tenisovém průmyslu. Zde jsou nejlepší tenisové rakety Head, které profesionální hráči používají.