Jak odstranit skunk zápach

Skunkové mají přirozený odstrašující prostředek, aby se chránili před predátory, a tento odstrašující prostředek přichází ve formě nepříjemně vonícího oleje, který obsahuje sloučeniny síry. Skunk sprej má nepříjemný a štiplavý zápach, který může bez léčby přetrvávat až měsíc. Trik, jak eliminovat pach skunku z srsti, vlasů a pokožky, oblečení, nábytku a koberců vašeho mazlíčka, je jednat rychle. Čím déle budete čekat na čištění postižené oblasti, tím těžší bude odstranění zápachu.

Ingredience

Domácí eliminátor zápachu skunku

 • 4 šálky (940 ml) peroxidu vodíku, 3 procentní roztok
 • ¼ šálku (55 g) jedlé sody
 • 1 čajová lžička (5 ml) tekutého mycího prostředku na nádobí


Metoda 1 ze 4: Získání skunku z pokožky

 1. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 1

  1 Na nic nesahej! Skunk olej na kůži, oblečení a vlasy lze snadno přenést na jiné povrchy, včetně jiných lidí, oblečení, nábytku a dalších. Čím více se budete dotýkat, tím více budete muset čistit, takže se nedotýkejte ničeho ani nikoho.
 2. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 2

  2 Vytvořte si domácí řešení pro odstranění zápachu. Ve středním kbelíku smíchejte peroxid vodíku, jedlou sodu a prací prostředek. Směs jemně promíchejte, aby se všechny přísady spojily. Nemíchejte příliš mnoho, jinak budete roztok míchat a probublávat.
  • Peroxid vodíku a jedlá soda rozloží síru ve skunkovém oleji a pomohou odstranit zápach. Prací prostředek rozloží samotný olej.
 3. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 3

  3 Roztokem si umyjte pokožku a vlasy. Namočte houbu nebo lufu do peroxidové směsi a naneste na kůži dostatečné množství. Pomocí houby směs napěňte a ujistěte se, že drhnete od hlavy až k patě. Roztok naneste také na vlasy a důkladně vmasírujte čistič do vlasů a pokožky hlavy.
  • Dávejte si velký pozor, aby se vám roztok nedostal do očí nebo do úst, protože vám popálí oči a není bezpečné ho jíst.
  • Nenechávejte roztok na vlasech příliš dlouho, protože může vlasy odbarvit!
 4. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 4

  4 Opláchněte se. Nejprve opláchněte tělo, abyste odstranili čisticí a skunkový olej, a nechte roztok několik minut působit ve vlasech. Když dokončíte opláchnutí těla, opláchněte roztok z vlasů.
  • V případě potřeby roztok znovu umyjte pokožku a vlasy a před omytím mýdlem jej opláchněte.
 5. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 5

  5 Koupejte se mýdlem a vodou. Chcete -li odstranit veškerý přetrvávající zápach a olej, umyjte si tělo oblíbeným mýdlem. Dobře opláchněte, abyste odstranili zbytky a olej. Šamponujte vlasy a vmasírujte šampon do vlasů a pokožky hlavy. Šampon opláchněte a použijte kondicionér jako obvykle. reklama

Metoda 2 ze 4: Ošetřování postřikem domácích zvířat

 1. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 6

  1 Vezměte svého mazlíčka okamžitě ven. Skunk sprej je olejová látka, kterou lze snadno přenést z vašeho mazlíček na váš nábytek, koberce, závěsy a celý dům. Abyste tomu zabránili, nenechávejte svého domácího mazlíčka po nástřiku dovnitř ani ho nedostaňte ven co nejrychleji.
  • Za nepříznivého počasí držte svého domácího mazlíčka v garáži, pokud je to možné, nebo uzavřeném v jedné místnosti v domě. Koupelna je dobrá volba, protože tak můžete koupat svého mazlíčka ve sprše.
 2. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 7

  2 Vytvořte řešení pro odstranění zápachu. Tento domácí lék je docela účinný při odstraňování zápachu skunku. Ve středním kbelíku smíchejte peroxid vodíku, jedlou sodu a tekutý prací prostředek. Ingredience jemně promíchejte, aby se vše spojilo, ale ne tak energicky, aby se roztok promíchal.
  • V případě potřeby můžete místo peroxidu vodíku použít bílý ocet, ale při odstraňování zápachu není tak účinný.
  • Navzdory své popularitě není rajčatová šťáva při odstraňování zápachu skunku příliš účinná. Podobně osvěžovače vzduchu a další výrobky pravděpodobně zápach dočasně zakryjí, ale ve skutečnosti se ho nezbaví.
  • Můžete také místo toho vyzkoušet komerční odstraňovače zápachu skunku, ale tento domácí lék je nejúčinnější.
 3. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 8

  3 Na ochranu rukou si nasaďte rukavice. Vůně skunku se může přenést i na vás. Před praním domácího mazlíčka si oblečte staré oblečení a pár gumových nebo latexových rukavic, které ochrání vaši pokožku.
 4. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 9

  4 Ošetřete svého mazlíčka koncentrovaným roztokem. Namočte houbu do roztoku pro odstranění zápachu. Pomocí houby naneste roztok na suchou srst vašeho mazlíčka. Roztok vmasírujte do srsti, abyste zajistili, že plně nasytí srst a kůži. Nepoužívejte roztok v blízkosti úst nebo očí vašeho mazlíčka.
  • Před aplikací roztoku nevyplachujte svého domácího mazlíčka, protože to roztok zředí a bude méně účinný.
  • Peroxid vodíku může bělit srst vašeho domácího mazlíčka, ale jeho použití je bezpečné a nepoškodí jeho kůži.
 5. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 10

  5 Roztok nechte pět minut odstát. Roztok nechte vsáknout do srsti a kůže vašeho domácího mazlíčka po dobu nejméně pěti minut. To poskytne směsi peroxidu čas, aby pracovala na svém kouzlu a neutralizovala sloučeniny síry ve skunkovém spreji.
 6. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 11

  6 Důkladně opláchněte srst vašeho mazlíčka. Pomocí zahradní hadice nebo kbelíku opláchněte svého mazlíčka, abyste odstranili roztok, a smyjte skunkový olej. Dávejte si pozor na oblast očí a obličeje, protože nechcete, aby se roztok dostal do očí nebo úst vašeho mazlíčka.
  • Pokud se vám roztok dostane do obličeje nebo očí vašeho mazlíčka, důkladně opláchněte oblast vodou.
 7. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 12

  7 V případě potřeby opakujte. Pokud váš mazlíček po první aplikaci stále zapáchá, naneste druhou vrstvu roztoku pro odstranění zápachu a nechte ho dalších pět minut. Důkladně opláchněte, abyste odstranili přebytečný roztok.
  • Když je váš mazlíček bez zápachu a vy jste vyčistili cokoli jiného, ​​co voní, zlikvidujte domácí roztok pro odstranění zápachu. Směs je těkavá a neměla by být skladována pro pozdější použití.
  • Složky ve směsi lze bezpečně nalít do kanalizace nebo spláchnout na záchod.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Čištění oděvů a pratelných tkanin

 1. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 13

  1 Namočte oblečení do zředěného roztoku peroxidu. Naplňte velký kbelík jedním dílem peroxidu vodíku a šesti díly vody. Sundejte si oblečení a dávejte pozor, abyste olej neroztírali na kůži nebo do očí. Oblečení vložte do roztoku peroxidu a nechte jej alespoň hodinu namočit.
  • U jemných oděvů je namočte do směsi jednoho dílu octa a čtyř dílů vody.
 2. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 14

  2 Praní oblečení v pračce. Po hodinovém namáčení vyjměte oblečení z roztoku peroxidu a vyždímejte jej do dřezu. Přeneste oblečení do pračky. Naplňte přihrádku na prací prostředek obvyklým způsobem oblíbeným pracím prostředkem a do bubnu s oblečením přidejte ½ šálku (110 g) jedlé sody. Oblečení perte v pravidelném cyklu.
 3. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 15

  3 Zavěste oblečení, aby uschlo venku na šňůře. Jakmile je cyklus dokončen a vaše oblečení je čisté, vyjměte jej z pračky. Vezměte oblečení ven a pověste ho, aby uschlo na slunci. Sluneční paprsky nejenže vysuší oblečení, ale také pomohou odstranit zbytky pachů skunku.
  • V zimě, nebo když není možné sušit prádlo venku, sušte prádlo v sušičce. Nedávejte prádlo do sušičky, dokud si nebudete jisti, že zápach zmizel, jinak můžete pach nastavit a ještě obtížněji ho odstranit.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Odstranění zápachu skunku z domu

 1. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Step 16

  1 Otevřete okna a zapněte ventilátory a větrací otvory. Jeden z nejúčinnějších kroků, které můžete k odstranění odstranit uvnitř pach skunku větrá dům a cirkuluje čerstvý vzduch. Otevřete všechna okna v domě, zapněte větrací otvory v kuchyni a koupelně, zapněte stropní ventilátory a k pohybu vzduchu použijte stojící nebo oscilační ventilátory.
  • Pokud máte více ventilátorů, nastavte jeden uvnitř okna, aby foukal čerstvý vzduch zvenčí, a druhý v jiném okně, aby foukal páchnoucí vzduch z domu ven.
 2. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Step 17

  2 K čištění tvrdých povrchů zevnitř i zvenčí použijte zředěné bělidlo. Ve velkém kbelíku smíchejte čisticí roztok z jednoho dílu bělidla a devíti dílů vody. Nasaďte si rukavice, namočte houbu do roztoku a vyždímejte přebytek. Řešení můžete použít na tvrdé povrchy ve vašem domě, včetně linoleových podlah, kamenných pultů, betonu a dřevěných podlah. Pomocí houby vydrhněte terasy, ploty, paluby a vnější stěny.
  • Na dřevěné podlahy použijte jen minimální množství kapaliny a po aplikaci bělidla podlahy opláchněte čistou vodou.
  • Tuto směs používejte pouze na stálobarevné povrchy. Nepoužívejte toto řešení k čištění nábytku, tkanin, lidí nebo domácích zvířat.
 3. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 18

  3 Zahradu a trávník postříkejte roztokem octa a mýdla. Ve velkém kbelíku smíchejte galon (3,8 l) octa a 1 šálek (235 ml) tekutého mýdla na nádobí. Směs promíchejte, aby se kapaliny spojily, a přeneste roztok do rozprašovače. Naneste velkorysé množství roztoku na postižené oblasti trávy, keřů, keřů, stromů a rostlin.
 4. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 19

  4 Parní čištění koberců, závěsů a nábytku. Parní čištění je nejlepší způsob čištění koberců, závěsů a nábytku, který byl ovlivněn skunkovým olejem. Prací prostředek pomůže rozbít olej a odstranit zápach a pára vypláchne olej z látky.
  • Parní čističe lze často půjčit v obchodech s potravinami nebo v železářství, pokud nemáte vlastní.
 5. Obrázek s názvem Eliminate Skunk Odor Krok 20

  5 Umístěte kolem domu misky octa, aby absorbovaly skunkové pachy. Ocet skvěle pohlcuje pachy, takže jej můžete použít k odstranění jakéhokoli přetrvávajícího pachu skunku, který je stále v domě. Naplňte mělké misky octem a umístěte je do blízkosti postižených oblastí, jako jsou koberce a nábytek. Misky nechejte jeden až dva dny venku a ocet zlikvidujte, když zápach zmizí. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když mi šmejd postříká psa do obličeje? Kelly MacRae Navštivte profesionálního ošetřovatele. Je obtížné udržet směs peroxidů mimo oči vašeho domácího mazlíčka a ošetřovatel bude mít nástroje, které tomu pomohou zabránit. Můj boxer dostal přímo sprej na obličej a můj ošetřovatel byl více než ochotný pomoci, a to i po několika hodinách.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Předcházejte střetům se skunkem tím, že budete při procházkách držet své mazlíčky na vodítku, udržovat váš dvůr bez atraktantů, jako je krmivo pro zvířata a ptáky, a řádně zajistit víka popelnic.

reklama

Varování

 • Po setkání skunka s domácím zvířetem zkontrolujte, zda zvíře není kousnuté a poškrábané, a pokud nějaké najdete, okamžitě se obraťte na veterináře.
 • Váš domácí mazlíček může také vyžadovat veterinární péči, pokud byl postříkán do očí.
reklama

Populární Problémy

Aryna Sabalenka a Elise Mertens stojí v čele line-upu, oba chtějí zakončit rok titulem. Dayana Yastremska, Marta Kostyuk a Ekaterina Alexandrova by mohly na akci zakončující sezónu pokazit večírek o nejlepší semínka.

Americká utopie Davida Byrna míří na obrazovku v sobotu 17. října. Zde je návod, jak ji můžete sledovat online zdarma.

Zde je vše, co potřebujete ke sledování všech zápasů basketbalového turnaje Summit League 2020, i když nemáte kabel.

Daniil Medvedev zahájí svou kampaň na US Open 2021 proti bývalému semifinalistovi Richardu Gasquetovi. Rus hledá svůj první grandslamový titul.

Premiéra 9. série „Undercover Boss“ má premiéru ve středu 8. ledna. Zde jsou informace o tom, jak můžete novou sezónu sledovat online.

Státní nepřátelé UT Martin a ETSU se v sobotu setkávají na tvrdém dřevě. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.