Jak nasadit hokejové vybavení

Vybavení je velkou součástí hokeje a je toho hodně, s čím se můžete poprat, když se poprvé učíte hrát. Připravit se není tak těžké, jakmile si na hru zvyknete. Hokejová výstroj se skládá ze základní vrstvy, polstrování a vnější vrstvy. Vezměte si to po jednom, počínaje spodní polovinou těla a končíte helmou a rukavicemi. Ať už cvičíte nebo hrajete s přáteli, vhodné vybavení vás udrží v bezpečí a připravené na cokoli na ledě.

Část 1 ze 4: Ochrana pasu

 1. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 1

  1 Nasaďte si kraťasy s všitým šálkem. Mnoho hráčů dnes nosí sportovní kraťasy, známé také jako jill šortky pro hráčky. Jde v zásadě o spandexové boxerky s vestavěným kelímkem a podložkami na suchý zip k uchycení ponožek. Vkročte do šortek a zasuňte je až k pasu a zkontrolujte, zda se cítí pohodlně, ale neomezují vás. Než budete pokračovat, umístěte šálek bezpečně na přední konec přes třísla.
  • Jock shorts a jill shorts jsou různě střižené, takže jinak sedí. Ujistěte se, že dostanete potřebný druh. Jock šortky jsou pro kluky a jill šortky jsou pro dámy.
  • Ujistěte se, že šálek zůstane na místě mezi vaší nohou. Pokud se cítí uvolněný, pravděpodobně vám při hraní odře nohy nebo spadne z místa. Zůstaňte v bezpečí díky správné kondici!
  • Pod dobrým párem kraťasů nemusíte nic nosit. Pokud chcete, můžete si vzít normální spodní prádlo nebo těsné šortky, jako jsou šortky. Záleží na tom, jak pohodlně se cítíte a jak dobře vám trenýrky sedí.


 2. 2 Pokud dáváte přednost tradičnímu vybavení, noste šálek přes kompresní šortky. Někteří hráči nemají rádi trenýrky, a tak si vyberou samostatný pohár. Když jdete staromódní cestou, oblékněte si nejprve tvarované šortky. Poté zasuňte šálek do šortek a umístěte jej tak, aby zakryl třísla. Při pohybu se ujistěte, že zůstane na svém místě.
  • Ženy používají vybavení zvané chránič pánve. Funguje to stejně jako šálek pro muže, kromě toho, že si ho dáte pod šortky.
  • Kompresní šortky jsou jako šortky na kolo. Jsou určeny k tomu, aby těsně přiléhaly k vašemu tělu a zároveň absorbovaly pot při hraní.
 3. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 4

  3 Pokud potřebujete zajistit ponožky, umístěte si kolem pasu podvazkový pás. Podvazkové pásy jsou v podstatě elastické pásky se zavěšenými sponami, které se připnou na vaše ponožky. Projděte opasek a natáhněte si ho až k pasu, abyste si ho mohli nasadit. To vám ponechá přezku na přední i zadní straně každého stehna.
  • Toto je jedno z nejjednodušších zařízení, které si můžete obléknout, a ani jej nepoužíváte, pokud používáte sportovní kraťasy. Většina hokejových kraťasů má vestavěné háčky na suchý zip pro vaše ponožky.
  reklama

Část 2 ze 4: Polstrování a dokončení spodní části těla

 1. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 2

  1 Umístěte chrániče holení na nohy. Posaďte se a natáhněte nohy před sebe. Každý chránič holeně má nahoře kulatý pohár na koleno. Zbytek chrániče holeně se táhne až k vrcholům vašich bruslí, které si později obujete. Až budete připraveni zajistit chrániče holení, vraťte pásky na suchý zip zpět a spojte je za nohy.
  • Brankáři mají speciální chrániče nohou. Pokud jste brankář, obujte si chrániče holení a hokejové ponožky a poté si přivažte chrániče k nohám. Podložky mají pásky, které se zavazují kolem nohou a bruslí.
 2. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 3

  2 Nasuňte hokejové ponožky přes chrániče holení. Prostrčte prsty ponožkami a vytáhněte látku nahoru ke kolenu. Zaměřte se na důkladné zakrytí spodních okrajů chráničů holení, než vytáhnete ponožky až nahoru ke sportovním šortkám. Pokud nosíte atletické šortky se suchými zipy, zavěste ponožky do chlopní a držte je na místě přes nohy.
  • Pokud máte podvazkový pás, použijte klipy k držení ponožek. Máte 2 klipy na přední část stehen a 2 na zadní část. Stisknutím otevřených konců spon je upněte k ponožkám.
  • Pokud se vám ponožky během nošení uvolní, přidržte je na místě čistou hokejovou páskou. Omotejte si pásku kolem nohy přímo pod kolena. Tím se také uvolní chrániče holení.
  • Na zakrytí chodidel můžete pod hokejové ponožky nosit běžné ponožky. Do šatny použijte jakékoli ponožky, které jste nosili. Někteří hráči to rádi dělají, aby se jejich brusle nepotily, ale jiným to připadá nepohodlné.
 3. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 5

  3 Vytáhněte si hokejové kalhoty až k pasu. Konečně jste připraveni přidat do spodní části těla poslední vrstvu polstrování. Hokejové kalhoty mají po celém těle chrániče, proto je umístěte na správná místa. Když jste připraveni zajistit si kalhoty, zavažte šňůrky na vestavěném pásu. Zatáhněte za opasek tak, aby vám těsně přiléhal k pasu, aniž byste se cítili nepříjemně.
  • Zejména věnujte pozornost podložce ocasu na zadní straně kalhot. Musí vycpat oblast přímo nad zadkem. Zranění ocasní kosti jsou bolestivější, než byste čekali, a nemáte tam žádné další polstrování.
  • Stejně jako mnoho dalšího vybavení, i hokejové kalhoty se dodávají v mnoha různých velikostech. Získání správné velikosti je důležité pro vaši bezpečnost. Kalhoty musí dobře přiléhat k pasu a přitom být dostatečně krátké, aby nedošlo k zakrytí kolen.
 4. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 6

  4 Nazujte a zašněrujte si brusle. Brusle jsou jedním z největších faktorů, jak hrát co nejlépe a přitom zůstat v bezpečí, takže věnujte dostatek času tomu, abyste si je obuli. Když tlačíte nohy dovnitř, kopněte paty dozadu. Když je vše na správném místě, spodní část holení bude přímo nad jazykem vašich bruslí. Z bezpečnostních důvodů zavažte horní tkaničky brusle tak pevně, jak jen můžete, a poté zavažte ty spodní podle toho, jak volné máte brusle rádi.
  • I když můžete počkat, než si obujete brusle, je nejlepší to udělat hned, pokud vám někdo jiný nezaváže tkaničky. Díky horním polštářům používaným v hokeji je ohýbání složité. Navíc, když si je nasadíte hned, získáte spoustu času na vyzkoušení vhodnosti.
  • Dobře zavázané brusle podporují vaše kotníky, a proto jsou vrchní tkaničky tak důležité, zejména pro mladší hráče. Ostatní tkaničky můžete upravit. Někteří hráči dávají přednost těsným bruslím, zatímco jiným to jde lépe s volnějšími střihy.
  • Podívejte se, kde máte prsty na bruslích. Položte paty na podložky tak, aby se vaše prsty sotva dotýkaly přední části brusle. Pokud to nedokážete, vaše brusle mají špatnou velikost pro vaše chodidla.
  • Vstaňte a procházejte se na bruslích asi 15 minut, abyste zjistili, jak se cítí. Proveďte důkladné testování a proveďte potřebné úpravy, než vyjdete na led.
  reklama

Část 3 ze 4: Přidání polstrování horní části těla

 1. 1 Pod výstroj noste kompresní triko nebo tričko. Kompresní košile je skvělou volbou pro vaši základní vrstvu. Je to těsná košile, která přilne k vašemu tělu a zároveň odvádí pot. Pokud žádné nemáte, funguje staré tričko, ale zkuste si pořídit takové, které vám dobře padne. Pokud je dlouhý a volný, překáží vám při bruslení.
  • Pokud znáte kompresní šortky, máte představu o tom, jaké je kompresní triko. Tyto košile jsou trochu finančně náročné, ale pokud je to možné, zvládají pot lépe než většina triček.
  • Vyberte si tričko, které pevně přilne k vašemu tělu a končí přibližně ve vašem odpadu. Pokud je trochu dlouhý, můžete přebytečnou délku zastrčit do kalhot. V případě potřeby použijte hokejovou pásku.
 2. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 7

  2 Natáhněte si ramenní vycpávky přes hlavu. Tento kus vybavení je trochu klamný, protože je to spíše jako chránič hrudníku, který by nosil lapač, než cokoli jiného. V horní části má otvor, do kterého se vám vejde hlava. Když jste uvnitř, položte si na ramena čepice. Dokončete utažením popruhů kolem paží a podpaží.
  • Kšiltovky na ramenou jsou podobné čepičkám na kolenou na chráničích holení. Vycentrujte je na ramena. Pokud se cítí uvolněně nebo nepříjemně, upravte je, než přejdete k dalšímu vybavení.
  • Otestujte podložky zvednutím rukou nad hlavu. Ujistěte se, že se můžete volně pohybovat, aniž by se vám polštářky zarývaly do kůže.
  • Brankáři mají mimořádně silné polstrování, které se nasazuje stejným způsobem jako běžné chrániče ramen. Mnoho brankářských chráničů ramen a hrudníku má vestavěné chrániče loktů a krku, takže nemusíte používat samostatné.
 3. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 8

  3 Připevněte loketní chrániče přes předloktí. Loketní chrániče nejsou příliš těžké na to, abyste zjistili, pokud si pamatujete, že polstrovaná strana pokrývá váš loket. Držte paži a loket zasuňte do víčka na podložce. Předloktí nechte ležet na podložce předloktí nad ním. Poté omotejte popruhy na suchý zip kolem paže a zajistěte podložky na místě.
  • Mějte na paměti, že existuje něco jako chrániče loktů vlevo a vpravo. Rozeznejte je tím, že určíte, která podložka chrání vnější okraj vaší paže. Pokud podložka směřuje pryč od vašeho těla, je na správné paži.
  • Vyzkoušejte uchycení tak, že několikrát ohnete paži. Pokud nemůžete dobře pohybovat paží, trochu uvolněte polštářky. Nadměrné podložky mohou také omezit váš pohyb.
 4. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 10

  4 Pokud vaše košile nemá, omotejte si kolem krku chránič krku. Chrániče krku jsou něco jako polstrované bryndáčky, které se vejdou přes oblast pod bradou. Čelem čalouněné části ven, takže popruh je za krkem. Poté řemínek omotejte a připněte jej na suchý zip na krku. Zastrčte konec chrániče krku pod chrániče ramen a dokončete nasazování.
  • Některé typy kompresních košil a sportovního spodního prádla mají vestavěné chrániče krku. Neliší se to od límce na společenské košili. Pokud máte vestavěný chránič krku, nemusíte nosit samostatný.
  • Chrániče krku jsou v hokeji stále běžnější. Zvažte pořízení jednoho, i když to vaše liga nevyžaduje. Neriskujte, že si vezmete brusli na krk.
 5. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 9

  5 Stáhněte si dres dolů přes hlavu. Není to nic jiného, ​​než si nasadit chrániče ramen. Dresy tu nejsou kvůli ochraně, takže se soustřeďte na fit. Dobrý dres má perfektní velikost, aby vám pohodlně sedl, aniž by omezoval vaše pohyby. Většina dresů je o něco větší, než je třeba, takže látku zastrčte do vycpávek, aby držela na svém místě.
  • Pokud je dres příliš malý, bude se cítit těsný a omezující vaše vycpávky. Pokud je příliš velký, je to jako opona zachycená ve větru. Překáží a slouží jako cíl pro některé záludné obránce, kterých se mohou chytit, když se rozhodčí nedívá.
  reklama

Část 4 ze 4: Nasazení vnější výbavy

 1. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 11

  1 Zakryjte si hlavu maskovanou hokejovou helmou. Žádný hokejista není úplný bez přilby. Hokejové helmy mají podbradní pásky, které si připnete poté, co si nasadíte helmu. Nasaďte si chránič brady přes bradu a zatáhněte za pásek dostatečně pevně, aby mezi popruhem a vaším tělem nezůstal prostor větší než šířka prstu. Poté vyzkoušejte fit potřesením a kývnutím hlavy.
  • Dobrá volba pochází z nákupu správné velikosti helmy. Když nakupujete vybavení, vyzkoušejte různé modely. Nechte někoho držet pásku kolem čela, aby určil obvod.
  • Většina moderních přileb je poněkud nastavitelná, ale nenechte přilbu příliš uvolnit. Pokud vám tam při pohybu chrastí hlava, zachrastí se, když vás zasáhne. Ochrana vám pak nedělá dobře.
  • Uložte si do brašny šroubovák a náhradní šrouby. Helmy mají všude malé šrouby, které někdy vyskočí. Utáhněte je, abyste utáhli přilbu, a vyměňte je, jakmile je ztratíte.
 2. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 12

  2 Nasaďte si hokejové rukavice až k zápěstí. Hokejové rukavice jsou velké, objemné a zakrývají zápěstí a část předloktí. Dobrý pár dosáhne na vaše chrániče loktů, ale nepřekrývá je. Abyste si je oblékli, nemusíte dělat nic zvláštního, proto si rukavice před koupí rozmyslete. Hokejové rukavice padnou jako zimní rukavice a musí se vám snadno otevírat a zavírat, abyste mohli ovládat hůl.
  • Vyberte si rukavice s extra polstrováním kolem palce, abyste se ochránili před pořezáním a vyvrtnutím.
  • Pokud jste útočník, můžete si vybrat rukavice s kratšími manžetami. To vám trochu odhalí předloktí, ale někteří lidé to preferují kvůli flexibilitě při střelbě na puk.
  • Mějte na paměti, že brankáři mají místo běžných rukavic lapací rukavici a blokovací podložku. Při jejich oblékání není třeba mít na paměti nic zvláštního, kromě toho, že si nejprve nasadíte chytací rukavici. Protáhněte opačné zápěstí blokovacím popruhem tak, aby byla blokující podložka na hřbetu ruky.
 3. 3 Nasaďte si chránič zubů, který vám zakryje zuby. Chránič na zuby si nejsnadněji pořídíte tak, že půjdete do nejbližšího sportovního zboží nebo obchodu se smíšeným zbožím. Tato místa prodávají plastové chrániče zubů pro obecné použití. Pokud hledáte něco přizpůsobivějšího, promluvte si se svým zubním lékařem o vlastním chrániči zubů.
  • Vlastní chrániče zubů jsou mnohem dražší, protože zubní lékař je musí tvarovat tak, aby odpovídaly vašim ústům. Pořídit si ho je dobrý nápad, pokud máte rovnátka nebo jiné věci, které by vám mohly bránit v držení běžného chrániče zubů.
 4. Obrázek s názvem Nasaďte si hokejové vybavení Krok 13

  4 Popadněte hůl a vyzkoušejte své vybavení. Postavte se, chvíli se procházejte a ohněte se, dokud si nebudete jisti, že se cítíte dobře. Mohli byste chytit něco, co jste zmeškali, když jste skládali figurky po jednom. Jakmile budete spokojeni, vezměte si hokejku a vyrazte na led!
  • Před hrou nebudete mít čas získat dobrou hokejku, proto si ji při nákupu rozmyslete. Když pro vás má hokejka správnou velikost, přesune se z brady na led, zatímco stojíte v bruslích.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak vložím do šálku? Dotkne se kůže, nebo je tam obvykle pouzdro, do kterého ji můžete vložit? Pokud nosíte jockstrap, je zde pouzdro, do kterého můžete vložit podpůrný pohár. Pokud ne, dotkne se kůže.
 • Otázka Kam jde popruh na ochranu úst? Obvykle se připevňuje ke kleci vaší hokejové helmy.
 • Otázka Pokud mám opravdu skvělé vlasy, mohu si užít rozcvičku před zápasem bez nasazené helmy? Brett Gilbert Nejlepší odpovídač Pravidla se liší liga od ligy, ale normálně je dobré ji nenosit. Doporučuje se však nosit jeden, protože stále existuje možnost zranění. Vaše pěkné vlasy nebude tak snadné se předvést, pokud si vezmete puk do obličeje nebo uklouznete a narazíte do něčeho.
 • Otázka Co když musíte ve hře čůrat? Brett Gilbert Nejlepší odpovídač Budete se muset plazit do šatny a sundat si většinu vybavení. Někdy to není nejjednodušší, takže nečekejte příliš dlouho. Většinou si jen stáhnete šortky a jdete jako s kalhotami.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nasazení hokejové výstroje chce trochu cviku, zkuste to tedy udělat doma. Tímto způsobem jste připraveni, když se potřebujete rychle připravit.
 • Pokud potřebujete pomoc, požádejte trenéra nebo rodiče o utažení bruslí. Pokud jste zodpovědní za mladší děti, pomozte jim bezpečně namontovat brusle a další vybavení.
 • Většina zařízení musí být při nákupu dimenzována. Vždy vyzkoušejte vhodnost a požádejte o radu znalé spolupracovníky obchodu.
 • Hokejová páska je skvělá pro vládnutí v ponožkách a jiném volném vybavení. Mějte však na paměti, že přílišné utažení výbavy může ovlivnit vaši schopnost hrát nebo se dokonce stát bezpečnostním nebezpečím.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Hokej zahrnuje tvrdé puky, sekání hokejek a ostré čepele, takže se dobře připravte. Pokud vám podložky příliš nesedí, vystavujete se většímu riziku zranění.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Chrániče holení
 • Ramenní vycpávky
 • Chránič krku
 • Loketní chrániče
 • Lední hokej brusle
 • Hokejové kalhoty
 • Hokejové rukavice
 • Lepit
 • Helma
 • Trikot
 • Tričko nebo kompresní tričko
 • Chránič zubů
 • Jock šortky (volitelně)
 • Kalhoty a kompresní šortky nebo jockstrap (volitelně)

Populární Problémy

Georgia State usiluje o páté vítězství v řadě, když se v sobotu utká s UL Monroe. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Scorpions je notoricky těžké zabít. Tito jedovatí pavoukovci jsou zvyklí žít v drsných podmínkách, takže u většiny pesticidů netrpí řasou. Nejjistější způsob, jak se zbavit štíra, je propíchnout jeho exoskeleton ostrým ...

Jak zjistit, zda jsou Yeezys falešní. Díky tomu, že Kanye West a Adidas pravidelně každý rok vydávají nové Yeezys, se lidé pokoušejí vydělat na výrobě padělaných tenisek. Abyste se ujistili, že dostanete skutečnou nabídku, a nevyhazujte peníze za nějaké ...

V jaký čas a kdy je dnes večer speciální televizní pořad Motown 60 - A Grammy Celebration? Získejte přehled o tom, jak jej sledovat online, prostřednictvím živého přenosu.

Poté, co prohrál finále Rogersova poháru s Alexandrem Zverevem, Roger Federer řekl: „Měl jsem trochu bolesti svalů, sem tam bolesti a bolesti.“

5 nejdelších zápasů Australian Open.