Jak dostat vůni skunku z domu

Vůně skunku se do vašeho domu může dostat z různých zdrojů. Například můžete být vy nebo váš mazlíček postříkáni nebo skunk může stříkat něco jiného přímo mimo váš dům. Mírné pachy skunku lze obvykle odstranit pouhým větráním vašeho domova, ale silnější pachy skunku, které se dostaly do kožešin, oděvů, nábytku nebo koberců, mohou přetrvávat několik měsíců až několik let, pokud nebudou přijata okamžitá opatření. Pokud potřebujete z vašeho domu dostat pach skunku, začněte jednoduchými řešeními a poté postupujte podle různých metod, dokud je neodstraníte.

Metoda 1 z 5: Osvěžení vzduchu u vás doma

 1. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 1

  1 Otevřete okna ve svém domě a vyvětrejte ho. Vpusťte do svého domova přirozené sluneční světlo a čerstvý vzduch, který pomůže neutralizovat zápach skunku. Zavřením domu se uvnitř udrží jen zápach. Otevřením oken vypustíte část zápachu a do svého domu vpustíte čerstvý vzduch, který pomůže nahradit část kontaminovaného vzduchu.
  • Pokud však skunk postříkal přímo před vaším domovem, neotvírejte okna v blízkosti spreje, dokud se zápach venku nerozplyne.
  • Sluneční světlo má také pozitivní vliv na pachy na tkanině. Ultrafialové paprsky mohou pomoci neutralizovat zápach a zvednout jej z tkanin.


  Spropitné: Pokud potřebujete z oděvů, ručníků, přikrývek nebo jiných vyjímatelných tkanin zapáchat skunky, vyperte látku a zavěste, aby uschla venku. Přímé vystavení slunečnímu světlu a čerstvému ​​vzduchu bude při odstraňování pachu skunku fungovat lépe než sušička. 2. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 2

  2 Spusťte ventilátory, aby se vzduch pohyboval. Zapněte elektrické stropní ventilátory, podlahové a stolní ventilátory, aby ve vašem domě cirkuloval vzduch. Pokud váš systém tuto funkci má, můžete také zapnout funkci ventilátoru vašeho topného a chladicího systému. Pokud necháte vzduch zůstat nehybný a stagnující, pach skunku se bude jen hlouběji vnořovat do vašich tkanin.
  • Zapnutí všech ventilátorů ve vaší domácnosti co nejdříve pomůže udržet vzduch ve vašem domě v pohybu, čímž zabráníte přílišnému usazování zápachu v čemkoli.
  • To funguje zvláště dobře, pokud je používáno ve spojení s otevřenými okny.
 3. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 3

  3 Vyměňte filtry v peci. Vyměňte filtry klimatizace a ohřívače před a po ošetření zbytku domova za zápach skunku. Vůně skunku se může na těchto filtrech ulpívat a v důsledku toho můžete celé měsíce páchnout skunkem přes větrací otvory. Jediným způsobem, jak to napravit, je výměna vzduchových filtrů.
  • Výměna vzduchových filtrů před ošetřením zbytku vašeho domova minimalizuje množství zápachu procházejícího vašimi větracími otvory a opětovnou kontaminaci zbytku vašeho domova.
  • Proveďte čichový test poté, co uklidíte zbytek svého domova. Cítit vzduchové filtry. Pokud nevoní jako skunk, možná je nebudete muset znovu měnit. Pokud však páchnou jako skunk, měli byste je vyměnit ještě jednou, abyste zabránili tomu, aby filtry znovu kontaminovaly zbytek vašeho domova páchnoucím vzduchem.
 4. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 4

  4 Nastříkejte vzduchové deodorizéry. Deodorizační osvěžovače vzduchu mohou maskovat a odstraňovat část pachu skunku. Podívejte se na sprej, který specificky naznačuje jeho schopnost deodorovat. Většina osvěžovačů vzduchu vydává pouze silný parfém, který zakrývá jiné pachy v domácnosti. To však nebude stačit k řešení zápachu skunku. Pouze deodorizační osvěžovač může neutralizovat a odstranit část zápachu.
  • Existují také speciální „de-skunking“ spreje, které jsou formulovány speciálně za účelem odstranění zápachu skunku. Lidé, kteří používají tyto spreje, obvykle hlásí smíšené výsledky, ale můžete si přečíst recenze o různých typech online a určit, který může být pro vaše potřeby nejúčinnější.
 5. Obrázek s názvem Získejte vůni skunku z domu Krok 5

  5 Položte mísy octa kolem domu. Pokud nemůžete určit přesný zdroj zápachu, naplňte malé misky po 1 šálku (240 ml) bílého octa a umístěte je kolem domu. Zaměřte se na nejhůře vonící místnosti vašeho domova, protože zdroj zápachu s největší pravděpodobností pochází právě tam.
  • Pokud máte domácí zvířata nebo malé děti, možná budete chtít zvážit umístění octa vysoko na police, aby se zabránilo jeho rozlití nebo požití.
  • Ocet by měl absorbovat velkou část vůně do 24 hodin a vůně octa by neměla být příliš silná.
  reklama

Metoda 2 z 5: Získejte z vašich koberců vůni skunku

 1. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 6

  1 Na koberec naneste tenkou vrstvu vakuově bezpečného odstraňovače zápachu. Tyto výrobky se obvykle dodávají ve formě prášku nebo pelet, které se nanášejí přímo na koberec. Čistič nechte na koberci alespoň půl hodiny, ale několik hodin bude fungovat lépe. To pomůže odstranit zápach, protože výrobek jej absorbuje.
  • Produkty jsou k dispozici ve většině obchodů s velkými krabicemi, potravinami a domácími potřebami.
  • Výrobek jemně posypte po celém povrchu koberce. K pohlcování vůně nepotřebujete tunu.

  Spropitné: Někteří lidé kropí koberce jedlou sodou, aby odstranili pachy. Částice jedlé sody jsou však tak malé, že když je vysáváte, může ucpat váš vakuový filtr.  historie kanál vikingové sezóna 6 část 2
 2. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 7

  2 Vysajte koberec a vysavač vyjměte. Jakmile je vysavač na koberci alespoň půl hodiny, můžete jej jednoduše vysát běžným vysavačem. Povrch několikrát vysajte, abyste odstranili veškerý odstraňovač zápachu.
  • Jakmile vysavač odstraníte, vyčistěte vakuový filtr a sáček nebo nádobu.
 3. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 8

  3 Pokud vůně zůstane, šamponujte si koberce parním čističem. Koberce a jiné těžko omyvatelné textilie, jako je látkový nábytek a závěsy, by se měly prát mokrým vysavačem. Parní čističe fungují lépe než běžné mokré vysavače, protože teplo pomáhá otevírat a rozšiřovat prošívání látky. To umožňuje, aby se prací prostředek dále ponořil a eliminoval více zápachu skunku. Běžné mokré vysávání je však stále lepší než nic.
  • Obecně platí, že koberec by měl být vyprán do 1 nebo 2 hodin od počátečního znečištění, aby se zabránilo pronikání zápachu příliš hluboko.
  reklama

Metoda 3 z 5: Praní tkanin

 1. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 9

  1 Vytvořte octový roztok pro praní tkanin. Smíchejte 1 díl octa s 5 díly teplé vody ve velkém kbelíku. Přesné množství, které potřebujete, bude do značné míry záviset na tom, kolik potřebujete vyčistit. Toto řešení je určeno pro oblečení, přikrývky, ručníky a další vyjímatelné textilie, které lze prát v pračce.
  • Všimněte si, že některé syntetické tkaniny a jemné tkaniny nemusí dobře držet, když jsou vystaveny kyselému octu.
 2. Obrázek s názvem Získejte vůni skunku z domu Krok 10

  2 Jako alternativu vytvořte slabý roztok peroxidu vodíku. Zkombinujte 1 díl peroxidu vodíku se 6 díly teplé vody. Toto řešení lze bezpečně použít na oděvy a jiné textilie. Množství, které vyděláte, bude záviset na tom, kolik potřebujete deodorizovat.
  • Pokud jde o textilie, toto řešení se doporučuje před silnějším roztokem peroxidu vodíku používaným k čištění domácích zvířat a lidí. Silné koncentrace peroxidu vodíku mohou oděv poškodit, ale po zředění vodou by měl být bezpečný pro použití na běžných tkaninách.
  • Vyhněte se použití tohoto roztoku na jemné textilie nebo oblečení určené pouze pro chemické čištění.
 3. Obrázek s názvem Získejte vůni skunku z domu Krok 11

  3 Kontaminované látky namočte do roztoku. Ponořte kontaminovaný oděv a jiné látky do zředěného octa nebo peroxidu vodíku. Necháme je 2 až 3 hodiny máčet. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete látku jemně drhnout několik minut poté, co ji ponoříte do roztoku. Působí tak kapalina mezi vlákny látky, což jí umožňuje dále pronikat a deodorizovat více vůně.
  • Mezi položky, které byste chtěli namočit, patří povlaky na polštáře, návleky, závěsy a přikrývky a také jiné látky, na nichž je cítit pach skunku.

  Spropitné: Tato léčba je nejúčinnější, pokud je provedena do 1 až 2 hodin od kontaminace.

  jak nainstalovat disney plus na televizi samsung
 4. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 12

  4 Poté, co látky namočí, vyperte je v pračce. Po vyjmutí tkanin z čisticího roztoku je vyperte ve standardním cyklu teplého praní. Pro extra deodorizační výkon přidejte do pračky na začátku pracího cyklu 1/2 šálku (90 gramů) jedlé sody.
  • Pokud je to možné, sušte látky na slunci. Čerstvý vzduch se lépe zbavuje zápachu než sušení v sušičce.
  reklama

Metoda 4 z 5: Čištění tvrdých povrchů bělidlem

 1. Obrázek s názvem Získejte vůni skunku z domu Krok 13

  1 Bělidlo zřeďte vodou. Zkombinujte 1 šálek (250 ml) bělidla s 1 galonem (4 litry) teplé vody. Vložte jej do otevřené nádoby, například do kbelíku.
  • Při práci s bělidlem je nejlepší vyhnout se používání jiných chemikálií nebo čisticích prostředků, protože mnoho z nich bude mít s bělidlem chemickou reakci, která může vytvářet toxický plyn.
  • Je také moudré místnost dobře větrat otevíráním oken a dveří. Nepracujte s bělidlem v uzavřené místnosti.
 2. Obrázek s názvem Získejte vůni skunku z domu Krok 14

  2 Tímto roztokem vydrhněte tvrdé povrchy. Namočte do bělidla čisticí kartáč a použijte ho k mytí kuchyňských podlah, pultů, pneumatik automobilů, palub nebo jiného znečištěného tvrdého povrchu. Toto řešení však nepoužívejte na koberce, čalounění nebo jiné textilie, protože bělidlo pravděpodobně odbarvuje textilie.
  • Vyhněte se použití tohoto roztoku na oblečení. Můžete přidat bělidlo do bílých, podle pokynů na etiketě, ale tmavší barvy by neměly být bělené.
  • Abyste si chránili ruce, možná budete při práci s roztokem bělidla chtít používat gumové čisticí rukavice.

  Spropitné: Pokud nemáte kartáč na čištění, můžete také použít čistý hadr nebo brusnou houbu. 3. Obrázek s názvem Získejte vůni skunku z domu Krok 15

  3 Opláchněte a podle potřeby opakujte. Umyjte bělidlo čistým hadříkem namočeným v teplé vodě. Postup podle potřeby opakujte, abyste odstranili zápach z povrchů.
  • Po dokončení povrchy osušte čistým suchým hadříkem.
  reklama

Metoda 5 z 5: Odstranění zápachu z lidí a domácích zvířat

 1. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 16

  1 Vytvořte směs peroxidu vodíku, jedlé sody a mýdla. Smíchejte 1 litr peroxidu vodíku, 1/4 šálku (45 gramů) jedlé sody a 1 lžičku (5 ml) tekutého pracího nebo mycího prostředku. Zkombinujte ingredience v otevřené nádobě, například v kbelíku.
  • Pokud je to možné, použijte 3 procenta peroxidu vodíku.
  • Po smíchání ingrediencí nádobu neuzavírejte. Plyn, který bude produkován, by se mohl nahromadit a vytvořit dostatečný tlak na to, aby vyskočil z víka.
  • Všimněte si, že možná budete muset udělat více řešení pro většího psa nebo dospělého člověka.
  • Neuchovávejte tuto směs. Použijte ji, jakmile ji smícháte.

  Spropitné: Pro odolnější pachy skunku budete možná muset zvýšit množství jedlé sody na 1/2 šálku (90 gramů) a množství mýdla na 1 polévkovou lžíci (15 ml). 2. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 172 Nasyťte skunked oblast. Namočte čistou žínku do roztoku, který jste vyrobili. Použijte žínku k pokrytí veškeré kontaminované srsti a kůže roztokem, dokud nekape mokře.
  • Toto řešení je bezpečné jak pro domácí zvířata, tak pro lidi, ale měli byste se vyvarovat jeho vniknutí do očí, uší nebo úst. I když je pro kůži bezpečný, může štípat a poškodit oči nebo jiná citlivá místa.
 3. Obrázek s názvem Získejte vůni skunku z domu Krok 18

  3 Rozetřete oblast roztokem. Tímto žínkem vydrhněte skunka domácího mazlíčka nebo člověka. Ujistěte se, že se svým mazlíčkům dostanete až na kůži, i když mají hustou srst. Nechte působit 5 minut, aby se zápach skutečně odstranil.
  • To funguje nejlépe, pokud je provedeno do hodiny nebo 2 po kontaminaci.
 4. Obrázek s názvem Get Skunk Smell Out of the House Krok 194 Místo opláchněte čistou vodou. Poté, co oblast důkladně vyčistíte, použijte k odstranění roztoku z kůže nebo srsti čerstvou vodu. Několikrát oblast opláchněte, abyste se ujistili, že je veškerý roztok pryč.
  • Namáčení, drhnutí a máchání opakujte podle potřeby, dokud už nebudete cítit pacholka.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu získat zatuchlý zápach ze starých fotografií? Měl jsem tento problém se starými knihami. Jen jsem je nechal venku na slunci, otevíral knihy a listoval stránkami každých pár hodin. Nepokládejte fotografie za větrného dne, jinak budou nenávratně pryč!
 • Otázka Má být rajčatová šťáva použita k zakrytí zápachu? Rajčatová šťáva je velmi špinavá, takže je lepší použít deodorizační přípravek k odstranění zápachu.
 • Otázka Co mohu dát ven, kde zemřel skunk? Podle mých zkušeností se zápachem zbavíte polévání šamponu na koberce smíchaného s horkou vodou na místě. Pokud ne, opakujte.
 • Otázka Co mám dělat, když mě někdo postříká skunkem? Jakmile to fyzicky dokážete: smíchejte jeden litr 3% peroxidu vodíku a 1/4 šálku jedlé sody ve velké nádobě. Namočte se do směsi a poté ji opláchněte. V případě potřeby opakujte.
 • Otázka Jak mohu držet skunky mimo můj dům? Fungují na to tenisové míčky namočené v amoniaku a kajenský pepř. Vyhoďte tenisové míčky do nor nebo děr a rozprostřete pepř po zemi.
 • Otázka Jak získám pach skunku z nově natřené zdi uvnitř skříně? Počkejte, až barva zaschne, a poté stěnu vydrhněte bělidlem. Pokud bělidlo odstraní barvu, budete ji muset znovu natřít. Ale stojí to za to, dostat zápach skunku ven.
 • Otázka Jak mohu držet skunky mimo můj dům? K dispozici jsou užitečné tipy Odradit skunky ve vaší zahradě a Deter Skunks .
Nezodpovězené otázky
 • Jak mohu z nábytku získat pach skunku, pokud jej nelze namočit nebo vyprat?
 • Vůně skunku v mém gauči je mezi neodstranitelnými polštáři silnější. Jak odstraním zápach?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud vše ostatní selže, vyhledejte odbornou pomoc. Vezměte páchnoucí oblečení, přikrývky a jiné odnímatelné textilie do profesionálního čistírny a požádejte je, aby voněly skunky. Pokud se do vašeho koberce dostal zápach, najměte si profesionální parní čistič na koberce, který vašemu domovu zajistí dobré drhnutí. Podobně, pokud byl váš mazlíček postříkán skunkem, vezměte ho profesionálnímu ošetřovateli domácích zvířat.
 • Můžete zkusit dát kontaminovaným mazlíčkům a lidem klasickou koupel s rajčatovou šťávou, ale vyžaduje obrovské množství rajčatové šťávy a může obarvit srst vašeho mazlíčka.

reklama

Věci, které budete potřebovat

Osvěžení vzduchu ve vašem domě

 • Elektrické ventilátory
 • Vzduchové filtry
 • Deodorizéry vzduchu

Získejte z vašich koberců vůni skunku

 • Odstraňovač zápachu z koberce
 • Šampon na koberce
 • Mokrý vysavač nebo parní čistič

Praní tkanin

 • Bílý ocet nebo 3 procenta peroxidu vodíku
 • Prášek do pečiva
 • Voda
 • Čisticí kartáč nebo houba
 • Velký kbelík nebo kontejner
 • Pračka

Čištění tvrdých povrchů bělidlem

 • Bělidlo
 • Čisticí kartáč nebo houba
 • Voda
 • Velký kbelík nebo kontejner
 • Pračka
 • Gumové rukavice

Odstranění zápachu z lidí a domácích zvířat

 • 3 procenta peroxidu vodíku
 • Prášek do pečiva
 • Hadřík
 • Voda
 • Velký kbelík nebo kontejner

Populární Problémy

Říct příteli, že chcete být víc než jen přátelé, může být těžké. Pokud jste bisexuální, může to být opravdu o nervy. Možná se divíte, jak se váš přítel cítí ve vztahu osob stejného pohlaví (nebo opačného pohlaví) a jak se cítí k vám ....

Jak vyrobit Habanero Margarita. Habañero margarita je ideální pro ty, kteří mají rádi kořeněná jídla. Je to skvělé párování s jakýmkoli jihozápadním kurzem. Dávejte si pozor na počáteční kop, ale po několika doušcích zjistíte, že prostě nemůžete dát ...Přestože jsou zámky U navrženy tak, aby byly nerozbitné, existuje několik způsobů, jak je otevřít, pokud jste ztratili klíč. Je to dobrá zpráva, pokud je váš zámek připojen k vašemu kolu nebo jinému majetku, který potřebujete odemknout. Nejjednodušší způsob, jak ...Možná jste viděli láhev Chianti viset v košíku ze slámy ve vašem místním obchodě s alkoholem. Chianti je středně plné červené víno, které je ovocné i pikantní (a je to snadné i v peněžence). Pokud jste si vzali láhev Chianti nebo ...

Následovala úžasná rallye na 26 ran, která se stala zlomovým bodem zápasu a velkým majetkem obou legend.

Říká se, že tě Karma pronásleduje zpět. Tentokrát to byla pravda. Isner, který hrál své druhé kolo na French Open proti Paul-Henri Mathieu, prohrál. Výsledná výsledková listina zněla 6-7 6-4 6-4 3-6 18-16. Ano, nebylo to tak blízko velikosti závěrečné sady ve Wimbledonu, ale byl to další nekonečný zápas a tentokrát byl Isner na špatném konci. .