Jak vyplnit díry veverky

Chipmunkové mohou vypadat roztomile, když je poprvé spatříte na dvoře, ale mohou vám být nepříjemní, když si začnou půjčovat na trávníku a ničit vaši zahradu. Nory veverky se mohou v podzemí rozprostírat 6–9,1 m (20–30 stop), ale mohou být zasunuty, aby se zabránilo vniknutí nebo vyjetí chipmunků. Pokud si všimnete chipmunků na svém dvoře, zaslepte všechny otvory, které najdete, a proveďte preventivní opatření, abyste chipmunky nedostali. Poté, co se ujistíte, že je váš trávník v bezpečí před chipmunky, nezapomeňte se po svém domě podívat na oblasti, kam by se chipmunkové mohli dostat.

Metoda 1 ze 3: Zapojení nor do trávníku

 1. Obrázek s názvem Vyplňte otvory veverky krok 1

  1 Hledejte ve svém dvoře malé otvory, aniž by kolem nich byla půda. Když chipmunkové začnou kopat díry, nasbírají si půdu do tváří a znesnadní odhalení jejich nor. V blízkosti pařezů, kamenů a dřevěných hromádek hledejte otvory o průměru 5–7,6 cm o průměru 2–3 palce, které nabízejí úkryt před chipmunky.
  • Podívejte se také pod venkovní terasy nebo schody na další otvory.


 2. Obrázek s názvem Vyplňte díry veverky krok 2

  2 Zabalte špínu do všech malých otvorů na trávníku pro dočasnou opravu. Jakmile najdete více otvorů pro veverky, použijte zalévací zeminu nebo špínu k vyplnění otvoru co nejlépe. Půdu utlačte chodidlem nebo zadní částí lopaty, aby byla špína pevně zabalena do otvoru. Pokračujte ve vyplňování každé díry kolem vašeho dvora.
  • Chipmunkové mohou kopat skrz špínu, aby se znovu dostali do svých nor. Každý den kontrolujte svůj dvůr, zda se některá z děr znovu neobjevila.
 3. Obrázek s názvem Vyplňte díry veverky krok 3

  3 Použijte štěrk, aby veverka nemohla vykopat díru na stejném místě. Štěrk je pro chipmunky obtížnější kopat, protože se nepohybuje tak snadno. Pomocí stěrky nalijte štěrk do otvoru, dokud se nevyplní až na vrchol. Šlápněte na díru, abyste ji utěsnili, a pevně zabalte štěrk na místo.
  • Štěrk lze zakoupit v jakémkoli obchodě s domácími a zahradními či terénními úpravami.

  Spropitné: Smíchejte 3 díly štěrku s 1 dílem zeminy, aby byla půda obtížně prokopatelná a zároveň poskytovala vašim rostlinám živiny.

 4. Obrázek s názvem Vyplňte díry veverky krok 4

  4 Zkuste nalít beton blízko otvorů v oblastech, kde nic nesázíte. Rychle tuhnoucí beton promíchejte v trakaři nebo kbelíku podle pokynů na obalu. Přemístěte promíchaný beton do nory, abyste ucpali otvor. Nechte beton zatuhnout a schnout alespoň 20-30 minut.
  • Beton používejte pouze v oblastech, kde nechcete sázet.
  • Tráva nemusí znovu růst v oblastech, kde jste použili beton k vyplnění otvorů veverky.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Chipmunkové držte mimo svůj dvůr

 1. Obrázek s názvem Vyplňte díry veverky krok 5

  1 Postavit plot 8 palců (20 cm) hluboko, takže chipmunkové nemohou kopat do vašeho dvora. Vysoký plot na ochranu soukromí pomůže udržet chipmunky venku, protože nemohou dobře šplhat. Umístěte plot po obvodu dvora a ujistěte se, že plot sahá nejméně 20 cm do země, aby se chipmunkové nedostali pod něj.
  • Vyhněte se použití plotového řetězu, protože chipmunkové se budou moci protáhnout otvory.
  • Pro větší ochranu můžete zahrabat pletivo 2 palce (5,1 cm) hluboko podél linie plotu.
 2. Obrázek s názvem Vyplňte díry veverky krok 6

  2 Postavte kolem svého dvora pasti na veverky, abyste je mohli přemístit. Hledejte chyť a pusť živé pasti dostatečně malé na chytání chipmunků. Pasti nechávejte poblíž nor nebo v oblastech, kde jste už dříve viděli chipmunky. Umístěte arašídové máslo, ořechy nebo semena do pasti jako návnadu. Ponechte past otevřenou, aby si z ní chipmunkové zvykli krmit, aniž by uvízli. Po 1 týdnu nastavte spoušť na past, aby se zavřela při příštím vstupu veverky. Až chytíte chipmunky, vezměte je alespoň do nějaké oblasti 1/2 0,80 km od vašeho domova, abyste je mohli uvolnit.
  • Živé lapače veverky lze zakoupit v obchodech s péčí o trávník nebo online.
  • Ověřte si u místního oddělení přírodních zdrojů, zda je odchyt chipmunků ve vaší oblasti legální.
 3. Obrázek s názvem Vyplňte díry veverky krok 7

  3 Postříkejte kojot nebo liščí moč kolem svého dvora a nor, abyste vyděsili chipmunky. Lišky a kojoti jsou pro chipmunky přirozenými predátory, takže se vyhnou jakýmkoli oblastem, které mají tuto vůni. Nastříkejte moč po obvodu svého dvora a poblíž jakýchkoli děr, kterých si na dvoře všimnete. Opakujte aplikaci moči každé 2–3 týdny, aby nedošlo k úniku chipmunků.
  • Kojotovou nebo liščí moč lze zakoupit v obchodech s péčí o zahradu nebo online.
  • Moč lze také zakoupit v granulované formě.

  Výroba přírodního repelentu

  Smíchejte 1 polévkovou lžíci (15 ml) prolisovaného česneku a vloček červené papriky s 1 šálkem (240 ml) mýdlové vody. Pomocí rozprašovače naneste roztok kolem otvorů veverky a obvodu vašeho domova.

 4. Obrázek s názvem Vyplňte díry veverky krok 8

  4 Chcete -li přesunout zdroj potravy, držte krmítka pro ptáky 6–9,1 m od svého domova. Mnoho chipmunků se živí semeny, která vypadávají z krmítek pro ptáky a dělají si své nory v jejich blízkosti. Pokud si všimnete chipmunků poblíž vašeho domova nebo krmítka, přesuňte podavač mimo oblast, aby chipmunkové nezpůsobili žádné poškození.
  • Nepřeplňujte krmítka pro ptáky, protože mnoho semen spadne na zem a poskytne chipmunks jídlo.
 5. Obrázek s názvem Vyplňte díry veverky krok 9

  5 Nechte všechny domácí mazlíčky vystrašit chipmunky. I když vaši mazlíčci nechytí žádné chipmunky, přítomnost predátorů je udrží mimo. Pusťte své psy nebo kočky několikrát denně ven, aby se mohli toulat po dvoře.
  • Pokud nemáte žádná domácí zvířata, můžete také umístit falešnou sovu na svůj dvůr, abyste vyděsili chipmunky. Pokud používáte falešnou sovu, přesuňte ji každý den, aby se zdálo, že je naživu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Utěsnění otvorů kolem vašeho domova

 1. Obrázek s názvem Vyplňte díry veverky krok 10

  1 Podívejte se na otvory jsou trhliny, které jsou 2 palce (5,1 cm) široké nebo větší. Chipmunkové se mohou pokusit dostat do vašeho domova v zimních měsících, pokud jsou dostatečně velké otvory. Podívejte se poblíž základny vašeho domova, zda tam nejsou díry nebo praskliny, kterými by se chipmunkové mohli protlačit.
  • Hledejte rozbité obklady na vnějších stěnách nebo šindele na střeše. Chipmunkové se mohou vyšplhat nahoru a najít způsoby, jak vstoupit do vašeho domova.
 2. Obrázek s názvem Vyplňte díry veverky krok 11

  2 Pomocí tmelu nebo betonu vyplňte venkovní otvory, které najdete. Použijte čirý nebo bílý tmel k vyplnění menších políček podél vašeho exteriéru. Stiskněte spoušť na těsnícím aplikátoru, aby se těsnění uvolnilo a utěsnilo oblast. U otvorů větších než 5 palců smíchejte rychle tuhnoucí beton a vytvořte záplatu pro otvor.
  • Jakmile je beton nanesen, lze jej brousit a malované .
 3. Obrázek s názvem Vyplňte díry veverky krok 12

  3 Zakryjte větrací otvory, komíny a potrubí pletivem, aby se chipmunky dovnitř nevešly. Zkontrolujte, zda ve vašem domě nejsou odkryté potrubí, průduchy nebo otvory v komíně. Pokud ještě nemají pletivo na místě, zakryjte oblast, aby se dovnitř nedostali chipmunkové nebo jiní škůdci. Buď zatlučte hřebík každých 2,5 cm kolem okraje pletiva, nebo okraje utěsněte, aby zůstaly na svém místě.
  • Síťové listy lze zakoupit v místním železářství.
  • Ujistěte se, že materiál, který používáte, je prodyšný, aby jím mohly stále procházet plyny a kapaliny.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Chipmunkové mohou přenášet vzteklinu. Buďte opatrní, když se dostanete do blízkosti veverky, když je v pasti.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Plnění nor ve vašem trávníku

 • Zalévání půdy nebo špíny
 • Štěrk
 • Zednická lžíce
 • Rychle tuhnoucí beton
 • Trakař nebo kbelík

Chipmunkové držte mimo svůj dvůr

 • Šermířský materiál
 • Kojotská moč
 • Česnek
 • Vločky červeného pepře
 • Saponát na nádobí
 • Pasti veverky

Utěsnění otvorů kolem vašeho domova

 • Utěsnit
 • Těsnící aplikátor
 • Beton
 • Síťované listy
 • Hřebíky
 • Kladivo

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat online stream Nuggets vs Spurs Game 5 online, i když nemáte kabelové přihlášení.

Zde je návod, jak sledovat soutěž Titans vs Browns 1. týden online bez kabelu, ať už jste v Tennessee, Clevelandu nebo na jiném trhu.

Osgood Schlatterova choroba (OSD) je zánět oblasti kolena a holenní kosti. Je to nejčastěji vidět u mladých sportovců, zejména těch, kteří hodně běhají a skákají. Správnou léčbou lze OSD zvládnout a obvykle ...

Barack Obama si sedne s LeBronem Jamesem v nejnovější epizodě 'The Shop'. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma, pokud nemáte HBO.

Jak získat Luigi na Super Mario 64 DS. Super Mario 64 DS nabízí klasickou, nezapomenutelnou hru původního Super Mario 64 (pro Nintendo 64) s mnoha dalšími funkcemi, které jsou díky Nintendo DS možné. Na rozdíl od původního ...

Shrnutí všech akcí v probíhajícím play-off Australian Open Asia-Pacific Wildcard v Zhuhai.