Jak bojovat

Boj je konfrontace, ve které dva nebo více lidí soutěží o nadvládu a respekt. Ačkoli couvání z boje je obvykle vaše nejlepší volba, pokud musíte bojovat, musíte vědět, jak se bránit a jak ve správnou chvíli zaútočit na svého protivníka. Ať už bojujete na ulici nebo bojujete v kontrolovaném prostředí, zachránit život vám může umět zaujmout správný postoj a zaměřit se na nejslabší oblasti svého protivníka. Pokud chcete vědět, jak bojovat, postupujte podle těchto kroků.

Metoda 1 ze 3: Útočné boje

 1. Obrázek s názvem Boj Krok 1

  1 Postavte se do bojové pozice. Pokud chcete bojovat, musíte být v bojovém postoji. Chcete -li to provést, jednoduše roztáhněte nohy o šířku ramen a mírně pokrčte kolena, abyste nestáli úplně vzpřímeně. Musíte zůstat vyrovnaní, abyste nebyli svrženi na zem. Zůstaň volný. Mírně se odrážejte a upravujte svou polohu malými kroky a držte ruce vzhůru, abyste si chránili obličej.
  • Když zatnete zuby, snížíte pravděpodobnost zlomeniny čelisti, pokud vás praští pěstí.


 2. Obrázek s názvem Fight Step 2

  2 Udeřte soupeře. První věc, kterou musíte udělat, je udělat pěst správným směrem. Chcete -li vytvořit efektivní pěst, sklopte čtyři prsty dolů do ruky a položte palec na vnější stranu prstů - ne zevnitř, pokud si nechcete zlomit palec. Udeřte protivníka do nosu nebo žaludku, aby způsobil vážné poškození. Jednoduchý přímý úder je nejlepší pro netrénované bojovníky. Postupujte takto:
  • Loket mějte před obličejem pokrčený v úhlu 30–45 stupňů a ruce držte stále nahoře.
  • Natáhněte pěst společně s loktem a ramenem a narovnejte paži.
  • Zatlačte svou váhu přes rameno a do paže, spojte úder na vrcholu prodloužení, abyste získali maximální sílu pro váš zásah.
 3. Obrázek s názvem Fight Step 3

  3 Nejprve zaútočte. Jakmile získáte oporu, neváhejte. Vyhozením prvního úderu je mnohem pravděpodobnější, že soupeře shodíte a získáte dominantní postavení v boji. Netrávte příliš mnoho času obcházením svého protivníka nebo snahou dostat se do perfektní pozice. Místo toho je udeřte, jakmile budete mít jasný výstřel.
 4. Obrázek s názvem Fight Step 4

  4 Přizpůsobte své síly boji. Využijte začátek boje k získání představy o tom, jak si vede váš soupeř. Založte své vlastní bojové cíle na svých silných a slabých stránkách:
  • Pokud jste vyšší, snažte se držet protivníka na odstup. Vaše delší končetiny vám umožní udeřit na vzdálenost, kterou váš protivník nedokáže překonat.
  • Pokud jste nižší, pospěšte si a přibližte se. Budou se vás snažit držet na dálku, aby využili své výšky ve svůj prospěch.
  • Pokud jste rychlejší, rychle vlezte, rychle udeřte a rychle vypadněte. Bojujte efektivně.
  • Pokud jste pomalejší, zjednodušte to. Nechte soupeře přijít k vám, na rozdíl od jeho pronásledování.
  • Poznejte své přednosti a použijte je ve správný čas. Jeden vypočítaný tah daleko převáží tucet nevypočítaných.
 5. Obrázek s názvem Fight Step 5

  5 Zaplaťte protihráče, pokud vás drží zezadu. Toto je pozice, ze které se chcete dostat co nejrychleji, než vás váš protivník dostane na zem a ovládne vás. Zde je několik kroků, které je zkuste zneškodnit a vrátit se správným směrem:
  • Dupat na jejich nárt. Přistěte patu tak tvrdě, jak jen můžete, na nárt soupeřovy nohy a počkejte, až bolestivě zakřičí.
  • Proveďte dozadu headbutt. Odhoďte lebku, dokud nenarazíte na soupeřův nos. Poté, co způsobíte škodu, vás pustí.
  • Kroutit prsty. Místo toho, abyste je chytili za zápěstí, položte mu ruce kolem všech prstů a mačkejte je, dokud to nevzdají.
 6. Obrázek s názvem Fight Step 6

  6 Šetřete svou energii. Soustřeďte svou energii na pohyby a nedělejte tolik tahů, abyste se v polovině boje unavili. Někteří protivníci se vás pokusí přimět k „tanci“, aby mohli útočit, až budete vyčerpaní. Buďte připraveni cvičit „aikido“. Udělat několik úderů a zároveň se chránit, může vašeho protivníka vyčerpat a psychicky porazit. ODBORNÁ TIP

  Ross Cascio

  Trenér sebeobrany Ross Cascio je celosvětový instruktor sebeobrany, fitness a boje Krav Maga. Více než 15 let trénuje a vyučuje kurzy sebeobrany, fitness a boje Krav Maga v Krav Maga Worldwide HQ Training Center v Los Angeles, Kalifornie. Prostřednictvím školení Krav Maga Worldwide pomáhá lidem stát se silnějšími, bezpečnějšími a zdravějšími. Ross Cascio
  Trenér sebeobrany

  Náš odborník souhlasí: Zůstat uvolněný během boje je nejlepší možný scénář pro úsporu energie, ale to obvykle vyžaduje kondici a trénink. Boj je obrovský výdej energie a emocí a navíc získáte velkou dávku adrenalinu. Pokud budete trénovat na souboje, vaše tělo bude vědět, jak reagovat na fyzické nároky.

 7. Obrázek s názvem Fight Step 7

  7 Nikdy neodvracejte zrak od svého protivníka. Nikdy neodvracejte zrak od svého protivníka. Někdy váš soupeř neudělá nic, pokud se podíváte jinam, ale zkušenější bojovníci této situace využijí a mohou vás vyřadit.
 8. Obrázek s názvem Fight Step 8

  8 Falešný útok. Pokaždé, když zaútočíte, stanete se zranitelnými. Pokud například udeříte úder, tato ruka již není k dispozici pro obranu a soupeř může úder zablokovat a druhou rukou přejít na vaše nyní zranitelné místo. Pokud však předstíráte útok, váš protivník odpoví protiútokem a stane se zranitelným. Klíčem je přesvědčit osobu, že uděláte určitý krok, a předvídat, jak bude reagovat.
  • Můžete kombinovat falešné útoky se skutečnými útoky, takže soupeř bude zmatený a nebude schopen předvídat, zda budete svými pohyby postupovat.

Metoda 2 ze 3: Bojovat defenzivně

 1. Obrázek s názvem Fight Step 9

  1 Vezměte úder do hlavy. Ačkoli ne dostat pěstí je vaše nejlepší volba, pokud bojujete, pravděpodobně vás v určitém okamžiku praští, takže je lepší vědět, jak se tomu vyhnout. Chcete -li si dát úder do hlavy, posuňte se směrem k úderu, utáhněte krk a sevřete čelist, abyste minimalizovali dopad. Namiřte čelo na úder, aby váš protivník nakonec poranil ruku, místo aby vás poranil nos, tvář nebo čelist.
  • Naklonění směrem k úderu místo pryč bude minimalizovat dopad úderu, protože váš protivník bude mít méně času na získání hybnosti.
 2. Obrázek s názvem Fight Step 10

  2 Dejte si úder do žaludku. Pokud vám do břicha přijde úder, měli byste zatnout břišní svaly, aniž byste žaludek nasáli. Pokud můžete, zkuste se pohybovat tak, abyste dostali úder do boků, nikoli přímo do žaludku, což může poškodit vaše orgány a způsobit dost bolesti, aby tě zdvojnásobil.
  • Vyhněte se zadržování dechu, jinak z vás bude srážet vítr. Místo toho zkuste před úderem mírně vydechnout, což vám přirozeně stáhne žaludek.
 3. Obrázek s názvem Fight Step 11

  3 Vyhněte se nabíjení a řešení. Pokud se vás váš protivník pokusí čelit, pak se dostanou nízko k zemi a omotají vám ruce kolem pasu a boků, když se vás snaží vyvést z rovnováhy. Nesnažte se je chytit za hlavu, i když to může být lákavé. Místo toho posuňte ruce dopředu a uchopte je za boky nebo horní část těla a snažte se je odtlačit.
  • Poté jste si vytvořili dostatečný odstup a znovu získali rovnováhu, takže se můžete pokusit kopnout soupeře do slabin nebo dupnout na jeho nohy.
 4. Obrázek s názvem Fight Step 12

  4 Vyhněte se udušení. Pokud je váš protivník na zádech a drží vás v udušení, nesnažte se pokrčit kolena a přehodit ho přes záda. To ve skutečnosti utáhne jejich sevření a může to způsobit vážné poškození, zvláště pokud nejste dost silní, abyste udrželi jejich váhu. Místo toho otočte sytič tak, že popadnete soupeřovu paži kolem krku, nakloníte se do strany a vytvoříte mezi sebou nějaký prostor, dokud vám nesklouznou bokem ze zad.
  • Pokud se nakloníte dostatečně do strany, můžete dokonce způsobit, že váš protivník spadne na zem. Jakmile je dostanete dolů, můžete je zkusit připnout k zemi na zádech.
 5. Obrázek s názvem Fight Step 13

  5 Vědět, co dělat, když vás srazí na zem. Pokud vás má váš útočník na zádech, neodvracejte se od něj a zkuste vstát. Odhlédnutí od nich je způsob, jak zaručit, že budete zasaženi hned. Místo toho se stále dívejte na útočníka a zvedejte nohy a snažte se je kopnout tak tvrdě, jak jen můžete do jejich holeně, kolena nebo třísla. Pokud jsou nízko nad zemí, jděte jim do tváře. Jakmile způsobíte dostatečné poškození, můžete se vrátit zpět.
  • Jakmile svého protivníka nakopnete nebo ublížíte, odstartujete, otočíte se na stranu a poté pomocí paží podepřete tělesnou hmotnost a znovu získáte nohy.
  • Pokračujte v pohledu na svého protivníka, i když se pokusíte vstát. Můžete si myslet, že jsou zraněni, ale mohou se k vám vrátit, zatímco se stále snažíte vstát.
 6. Obrázek s názvem Fight Step 14

  6 Nenechte soupeře, aby vás přitlačil k zemi. Pokud jste na zemi se svým protivníkem, musíte zabránit tomu, aby vás za každou cenu nasedli nebo se dostali na vás. Postavte se na bok nebo na břicho - vaše šance na útěk je lepší, než kdyby vás připnuli na záda. Jakmile zaujmete tuto pozici, zkuste se vyškrábat tak rychle, jak můžete, abyste vstali a odešli.
  • Pokud vás připnou na záda, budou vás moci snadno připnout a udeřit do tváře. Vyhněte se tomuto manévru za každou cenu.
 7. Obrázek s názvem Fight Step 15

  7 Výkřik. Pokud se chcete dostat z boje co nejdříve, při boji prostě křičte srdce. Díky tomu je mnohem pravděpodobnější, že někdo přijde a vyděsí vašeho protivníka, čímž vás přivede do bezpečí. I když jste na místě, které se cítí opuštěné, zkuste křičet tak hlasitě, jak jen můžete, v naději, že někdo přijde. Křičení také odhodí vašeho protivníka, protože nebudou očekávat, že budete řvát uprostřed boje.
  • I když vám nikdo nepřijde na pomoc, křik může vašeho protivníka dezorientovat a vyděsit v domnění, že přijde někdo jiný.

Metoda 3 ze 3: Boj se špínou

 1. Obrázek s názvem Fight Step 16

  1 Zaútočte na tvář svého protivníka. Obličej je dalším velmi zranitelným místem k útoku. Zranění očí, nosu a obličeje soupeře může být skvělý způsob, jak způsobit velkou bolest a ohromně zpomalit protivníka. Zde je několik metod, které můžete vyzkoušet:
  • Pokrčte hlavu svého protivníka. Použijte čelo a protlačte soupeře přes nos. To jim může zlomit nos, pokud to uděláte správným způsobem.
  • Propíchněte jim prsty prsty. To může způsobit nesnesitelnou bolest a může vašeho protivníka oslepit a dezorientovat na dost času na to, abyste unikli nebo způsobili větší poškození.
  • Udeřte je do nosu. Toto je velmi efektivní místo, kde můžete způsobit vážné škody.
 2. Obrázek s názvem Fight Step 17

  2 Jděte na krk a krk. Pokud svého protivníka zasáhnete do krku a obličeje, zaručeně ho to zastaví, byť jen na krátkou dobu. Pokud opravdu chcete ublížit, zkuste tyto neodbytné pohyby:
  • Udeřte protivníka do zátylku, aby dočasně zatemnil.
  • Udeřte soupeře doprostřed krku, abyste mu poškodili dýchací cesty.
 3. Obrázek s názvem Fight Step 18

  3 Kopněte svého protivníka tam, kde to bolí. Pokud ve vašem boji neexistují žádná pravidla, pak by vaším jediným cílem mělo být vítězství. Pokud chcete jen vyhrát boj, nemusíte následovat Fighting Etiquette 101 - snažte se přimět svého protivníka, aby byl zraněn, zmrzačen nebo aby spadl na zem, což vám poskytne dostatek času na útěk. Zde je několik způsobů, jak to udělat:
  • Nízko kopejte protivníka do slabin, kolen nebo břicha. Nakopněte je spodní částí nohy. Jen se ujistěte, že to uděláte rychle a zůstanete v rovnováze - při kopání se můžete snadno odhodit ze hry.
  • Srazte protivníka do slabin. To je zaručeně zastaví v jejich stopách.

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co můžete dělat, pokud je váš protivník silnější než vy? Zaměřte se na oblasti nosu, krku, očí, třísel a žaludku. Jsou to dobrá místa k zasažení, protože je zde méně svalů a jsou snadno dosažitelná.
 • Otázka Co když s někým bojujete nožem? Pokud neozbrojení: Utečte. Pokud musíte, bojujte špinavě, vypichujte oči, kopejte ho do koulí, kousejte ho, škrábejte ho atd. Nepokládejte stráž (protože to bude úplně k ničemu), ale připravte se, že ho chytíte za zápěstí a zkroutíte může si zlomit ruku a způsobit další vážné poškození těla. Zavolej o pomoc.
 • Otázka Jak mám bojovat s chlapem, když na mě začne běžet naplno? Cowboy 4 Jesus Podrazit ho. Jednoduše ustupte z cesty, vystrčte nohu a podražte ho. Poté, co je na zemi, ho tam nechejte s jeho zatracenou hrdostí. Pokud se k vám vrátí, připravte se na delší boj.
 • Otázka Mohu boxovat, ale co když je můj protivník silnější než já? „Silnější“ boxer nemusí vždy vyhrát. Boxeři s delším dosahem, rychlou prací nohou a uhýbajícími schopnostmi mohou vyhrát proti silnějšímu soupeři.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, abych po boji trochu plakal, i když jsem vyhrál? Pláč může být důsledkem toho, že vás zaplavila úleva. I ti nejlepší bojovníci na světě pláčou. Není se čeho obávat. Můžete se pokusit odejít na odlehlé místo, kde budete plakat, kousnout se do rtu, abyste se zastavili, nebo si jen setřít slzy a říct, že se vám potí v očích.
 • Otázka Co když půjdu kopnout soupeře, ale on mě chytí za nohu? Můžete se připravit na pád, pak se švihnout druhou nohou nahoru a kopnout je do zubů, ale je to riskantní. Nebo můžete bojovat a mlátit? A pokusit se je zatáhnout nohou, pak je mlátit hlavou jako buben, dokud nepustí.
 • Otázka Co mám dělat, když se mě soupeř začne pokoušet kousnout? Nedovolte, aby se váš protivník chytil nebo se přiblížil natolik, aby kousl jakoukoli část vás. Pokud k tomu však dojde, máte dvě možnosti. Možnost jedna: Pokud chytili jednu z vašich končetin, přitáhněte je blíže a použijte jednu z vašich volných končetin, abyste je porazili, nebo do nich zatlačte končetinou, čímž je zasáhnete do nestřežených úst. Možnost dvě: Pokud jste oba na zemi, změňte polohu, ve které jste, na příznivější, ve které vás nemohou kousnout, nebo byste měli jen uniknout, což znamená úplně se dostat z polohy pro zápas. Nikdy je nenechte kousnout.
 • Otázka Co mám dělat, když prohraji boj? Jakmile prohrajete, nemůžete nic dělat, ale můžete to vzít s grácií. Jakmile prohrajete, prostě odejděte a snažte se, aby vás kvůli tomu nikdo neobtěžoval. Je hotovo, teď pokračujte. Postarejte se o případná zranění.
 • Otázka Jak zablokuji ránu? Ruce držte před sebou, jako byste drželi basketbal. Na první pohled můžete vypadat, že se snažíte vyhnout boji, ale ve skutečnosti je to obranný postoj. Poté, když váš protivník udeří, otočte boky směrem k vnější straně paže, kterou on nebo ona udeří (pokud zablokujete vnitřní stranu úderu, váš soupeř může udeřit druhou rukou).
 • Otázka Jaké je nejbolestivější místo v těle? Bolest je velmi subjektivní zážitek; jak bylo řečeno, rty, konečky prstů a ruce mají v sobě spoustu nervových zakončení. Genitálie jsou také citlivé, i když nemají stejnou koncentraci nervových zakončení jako některé z těchto jiných částí těla. Kdykoli budete bojovat, mějte na paměti, že některé části těla jsou velmi citlivé na dlouhodobé poškození.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit

Tipy

 • Vyhněte se pohledu na nohy nebo ruce lidí. Kopy a údery lze číst pohledem na kolena a ramena. Pokud se podívají na vaše nohy, pohněte s nimi a udeřte směrem k hlavě.
 • Než se proti nim postavíte, zkuste zjistit, jak daný člověk bojuje. To by vám mohlo poskytnout taktickou výhodu, i když to nemusí být vždy možné.
 • Fake-out je velmi užitečný nástroj, ale těžko se používá, pokud je soupeř zkušený.
 • Udeřte protivníka, ale ujistěte se, že to děláte správně, abyste se vyhnuli zranění.
 • Pokuste se mířit na záda protivníka, když se nedívá. To ho/ji přiměje k boji.
 • Vždy se pokuste zasáhnout jako první: to vám může poskytnout obrovskou výhodu. Zaměřte se na čelist, rovně nebo mírně ze strany. Tento úder může při správném provedení někoho snadno omráčit nebo dokonce vyřadit.
 • Je také dobré naučit se bojová umění, abyste měli ještě větší dovednosti.
 • Když se vás váš protivník pokusí čelit, je pro ně obrana tím, že drží hlavu dolů, a tak jim sklopte hlavu a vyhoďte je z rovnováhy.
 • Nezklamte svou ostrahu. Pokud tak učiníte, váš protivník se vás může pokusit omráčit nebo vyřadit.
 • Podívejte se soupeři do očí, řeknou vám, co bude dělat.
 • Zaměřte se na hrudník. Tím svého protivníka namotáte.
 • Pokud se vás soupeř pokusí vypořádat, položte ruce na jeho strany, roztáhněte nohy do strany a roztahejte se (posuňte nohy dozadu) tak, aby vás v podstatě nesly.
 • Ruku nenarovnávejte, protože ji ve skutečnosti můžete zlomit nebo mírně ohnout. Ujistěte se, že je vždy mírně ohnutý.
 • Zkuste někoho kopnout za koleno, mohlo by to spadnout na zem.
 • Když se přidržujete, nejjednodušší, nejsilnější a energeticky nejúčinnější způsob, jak držet, je popadnout loket kolem krku soupeře a tvrdě zatáhnout a stále silněji táhnout, dokud nemohou moc odolat, a pak vyrazit do hrudního koše , nebo ledvinový úder.
 • Můžete jít na spodní část zad s fotbalovým kopem.
 • V boji, který se spoléhá na život nebo na smrt, neváhejte zasáhnout tlakové body.
 • Pokud vám účtují poplatky, neutíkejte. Stojí vaše země.

Varování

 • Pokud bojujete špinavě, můžete využít své okolí ve svůj prospěch. Palice, kameny, špína/písek jsou docela účinné. Buďte opatrní a snažte se nerozbít nic, co není vaše nebo cenné, pokud nebráníte.
 • Protiútoky nejsou vždy účinné a mohou vás velmi znevýhodnit, pokud se protivník otočí se zbraní.
 • Neváhejte. Jinými slovy, ve druhém jdeš kopat, kopat. Jinak se zastavíte a necháte se nakopnout a prvek překvapení se ztratí.
 • Pamatujte, že soupeř může mít nůž nebo zbraň, která by vám mohla nesmírně ublížit.
 • V případě potřeby bojujte pouze do té míry, která vám umožní uniknout. Příliš mnoho kopů a úderů) vás bude vyčerpávat a plýtvat energií. Mohli byste někomu nechtěně opravdu ublížit a zapojit se do policie.
 • Nikdy ve škole neútočte jako první, protože vám to často způsobí potíže.

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Lidé, kteří jsou zábavní, milující a energičtí, mají tendenci žít zdravěji. Když se vaše pocity o sobě zlepší, máte schopnost vyrovnat se se stresem a užívat si života více. Pokud máte pocit, že byste mohli být zábavnější, milovat a ...

Při jízdě vám uzda poskytuje možnost dát koně najevo a dát mu tak vědět, co byste chtěli dělat. Překlenutí může být zpočátku matoucí, ale je snadné, jakmile se to naučíte. Součástí úspěšného přemostění koně je postarat se ...

Mládež a kvalifikace předvedli na úvodní den akce skvělou show, ale Nick Kyrgios vyvolal další kontroverzi.

Zatímco zápasnické boty lze čistit technikami a nástroji podobnými těm, které se používají pro tenisky, basketbalové boty a další sportovní obuv, měli byste mít na paměti několik zvláštních úvah. Například, protože dobré wrestlingové boty ...

Ať už jde o přátelský polibek na tvář nebo o kompletní líčení, líbání je jedním z největších přírodních potěšení života. Zatímco dobrý polibek může zvýšit pocity intimity a lásky, které máte ke svému partnerovi, špatný polibek může ...

Dcera dcery Sereny Williamsové Qai Qai se stala senzací sociálních médií! .