Jak vystřelit z pušky

Zapomeňte na to, co si myslíte, že znáte z videoher a filmů: naučit se správně střílet z pušky vyžaduje cvičení, přípravu a bezpečnost. Naučit se základy formy vám pomůže vyvinout správné základy pro přesné a bezpečné střely s puškou, ať už chcete střílet pro sportovní nebo lovecké účely. Naučte se být v bezpečí a správně mířit a budete dělat správné střely.Část 1 ze 3: Bezpečné zacházení s puškou

 1. 1 Pochopte, jak je zbraň nabitá. Různé pušky jsou provozovány různými způsoby, a protože první věcí, kterou musíte při vyzvednutí pušky udělat, je zkontrolovat, zda je nabitá, musíte se naučit nakládat a vybíjet různé druhy pušek. Zatímco konkrétní modely, značky a styly se budou velmi lišit, existují dvě základní odrůdy pušek, se kterými se setkáte:
  • Bolt-action pušky vystřelí, když je posuvný šroub ručně ovládán, aby se posunul a vysunul nábojnice, které jsou přiváděny do odpalovací komory ze zásobníku, nebo nabíjeny přímo do vypalovací komory, jedno kolo po druhém.
  • Poloautomatické pušky jsou také zásobovány časopisy, ale po výstřelu postupují každé kolo automaticky do komory. Chcete-li postoupit do prvního kola do komory, musíte obvykle zatáhnout malý šroub, podobně jako u šroubové pušky.
 2. 2 Zkontrolujte, zda je zbraň vyložena. Pokaždé, když zbraň vyzvednete, musíte ji zkontrolovat, abyste zjistili, zda je či není nabitá, a ujistit se, že je zapnutá bezpečnost. Většina bezpečnostních prvků bude umístěna těsně před krytem spouště, i když některé budou umístěny jinde. Podívejte se do příručky majitele konkrétní pušky, ze které střílíte, abyste věděli, kde se nachází bezpečnost.
  • Chcete-li zkontrolovat, zda je vyřazena puška se šroubem, zkontrolujte, zda je zapnutá pojistka, a poté zatáhněte šroub dozadu. V případě potřeby vyjměte zásobník. Pokud vidíte, že ve vypalovací komoře nic není a zásobník je, zbraň je vyložena.
  • Chcete-li zkontrolovat, zda je vybrána poloautomatická puška, v případě potřeby vyjměte zásobník a zatáhněte šroub na pušce zpět. Podívejte se do vypalovací komory, abyste se ujistili, že nic není přítomno. Pokud tam není, a časopis je venku, zbraň je vyložena.
 3. 3 Zacházejte se zbraní, jako by byla vždy nabitá. Jediným základním pravidlem bezpečnosti zbraní je zacházet se všemi střelnými zbraněmi, jako by byly nabité, za všech okolností. Pokaždé, když vezmete do ruky pušku, musíte zkontrolovat, zda je nabitá. Pokaždé, když odložíte pušku, musíte zkontrolovat, zda je nabitá. I po kontrole, zda je zbraň nabitá, se zbraní zacházíte, jako by byla. Jedině tak lze zajistit, aby nedošlo k nehodám.
  • Při manipulaci s puškou mějte bezpečnost stále zapnutou. Nikdy nevypínejte bezpečnost, pokud jste mířili pistolí bezpečným směrem, držíte zbraň bezpečně a nechystáte se vystřelit z pušky.
  • Hlaveň zbraně musí vždy směřovat dolů. Když střílíte z pušky, nikdy nemiřte pistolí ve směru na nikoho, ani s ní nehýbejte vodorovně. Hlaveň pušky by měla mířit bezpečným směrem, kdykoli ji vezmete.
  • Držte prst mimo spoušť. Kdykoli manipulujete se zbraní, i když je zapnutá bezpečnost, musíte držet prst mimo spoušť. Nikdy nepohybujte prstem do polohy, abyste vystřelili z pušky, dokud nenamíříte zbraň bezpečným směrem, nevypnete pojistku a nejste připraveni střílet.
 4. 4 Požární pušky pouze na vyhrazených místech. Z pušek je třeba střílet na střelnice, střelné zbraně nebo na soukromý pozemek s dostatečným bezpečným prostorem pro střelbu. Pušková kola mohou cestovat na dlouhé vzdálenosti, takže je naprosto nezbytné, abyste stříleli pouze z pušek v oblastech, ve kterých máte jistotu, co je mimo cíl.
  • Střelnice a střelné zbraně jsou obvykle nejjednodušší způsoby střelby z pušek, které poskytují konkrétní rozsahy s různými cíli a vzdálenostmi, které můžete cvičit. Najděte si ve své oblasti zbraňový klub, ke kterému se můžete připojit a procvičit cíl.
 5. 5 Vyberte vhodný cíl a ujistěte se, co je za ním. Opět platí, že nejlepší způsob, jak si nacvičit střelbu z pušky, je na dobře udržovaných a udržovaných střelnicích, na kterých si můžete být jisti bezpečností cílů a pozadí, ze kterých střílíte.
  • Papírové terče jsou nejlepším způsobem, jak otestovat vaši přesnost, a měly by být podloženy zemními pahorky nebo jinými profesionálními podložkami, které pomohou zachytit kulku a snížit možnost ricochetu.
  • Ocelové terče nabízejí při přesném výstřelu výrazný „ping“ a jsou ve skutečnosti bezpečnější, než by se mohlo zdát. Ocelové terče by měly být šikmé a střílet pouze s ochrannými brýlemi. Zatímco všechny cíle představují možnost ricochetového poranění, řádně udržované ocelové terče v příslušné vzdálenosti neriketují více než jiné typy terčů.
  • Cíle musí být vzdáleny alespoň 20–50 yardů (18,3–45,7 m), nebo lépe více. Většina střelnic má různé cílové vzdálenosti. „Dlouhý“ dosah začíná přibližně 91,4 m. Kazety také poskytnou minimální bezpečnou vzdálenost střelby, kterou byste měli vždy mírně prodloužit. Pokud je uvedeno 22 yardů (25 yardů), pro jistotu křídujte až 30 metrů.
 6. 6 Použijte střelivo vhodné pro pušku, ze které střílíte . Puškové náboje se měří kalibrem, který se vztahuje k průměru jednotlivých nábojů, který by měl odpovídat průměru vnitřku hlavně pušky. V závislosti na pušce, ke které máte přístup, musíte použít pouze velikost munice, která odpovídá pušce.
  • Pokud se snažíškoupit pušku, nejběžnějšími kalibry pušek jsou obvykle .22 a .30. .22 pušky jsou dobrá první zbraň.
 7. 7 Vždy používejte vhodné bezpečnostní vybavení. Kdykoli střílíte z pušky, je důležité mít k dispozici správné bezpečnostní vybavení. Bezpečnost zbraní vyžaduje osvědčené postupy a také dobré ochranné vybavení, aby byla každá v bezpečí.
  • Při střelbě z pušky je třeba vždy používat ochranné brýle. Pokud nosíte brýle, je dobré přes ně nasadit polykarbonátové ochranné brýle.
  • Ochranu sluchu, včetně ucpávek do uší a výraznějšího zakrytí uší, je třeba používat neustále, zejména ve střelnicích, ve kterých střílí mnoho lidí najednou.
  reklama

Část 2 ze 3: Zamíření pušky

 1. 1 Najděte svou stabilní polohu . Při střeleckém výcviku jsou vojáci povinni držet pušky tak, aby kladivo mohlo dopadnout na hlaveň a střela by byla stále přesná. Střelba je otázkou formy, ne štěstí nebo síly svalů. Procvičte si střelbu z různých pozic a najděte tu, ze které se cítíte nejpohodlněji, a poté pokračujte v nácviku ostatních. Dobrá střelba zahrnuje pohodlnou střelbu z kterékoli z následujících pozic se základními základy střelby:
  • Poloha ve stoje. V této poloze budete stát tak, aby kyčle vaší nespouštěcí ruky směřovala k cíli, a podepřete pušku lokty pevně k trupu, aby byla co nejpohodlnější. Toto je nejobtížnější pozice, ze které lze provádět přesné údery.
  • Klečící poloha. Jedná se o stabilní polohu, která vám umožňuje vyrovnat podpůrnou ruku na koleni, což z ní činí jednu z nejpohodlnějších a nejstabilnějších pozic, ze kterých střílíte.
  • Poloha v sedě zahrnuje sezení se zkříženýma nohama, vyvážení střelby a podpůrných loktů na každém z vašich kolen. I když je poloha v sedě poněkud méně pohodlná, než by se mohlo zdát, je mimořádně bezpečná, zvláště pokud dokážete ovládat dýchání.
  • Poloha na břiše. Toto je nejpřesnější střelecká pozice pro mnoho střelců, která vám nabízí maximální možnou podporu, což vám umožní využít vaši blízkost k zemi, abyste se mohli stabilizovat.
 2. 2 Držte rukojeť ve spouštěcí ruce. Když vezmete zbraň do ruky, vždy zkontrolujte a znovu zkontrolujte, zda je zbraň nabitá. Zbraň nabíjejte pouze tehdy, když jste připraveni ke střelbě. Vezměte zbraň, držte hlaveň mířenou dolů a správně položte ruce na rukojeť a pažbu.
  • Dominantní rukou držte rukojeť těsně za spouští. Když se poprvé dostanete na místo, držte ruku dobře od spouště. Váš prst by neměl být nikde blízko spouště.
 3. 3 Vyvažte akcie ve své podpůrné ruce. Otočte dlaň vzhůru a pomocí prstů vytvořte „U“ svou stabilní rukou. Usaďte pažbu zbraně do podpůrné ruky, zhruba v polovině vzdálenosti mezi hlavní zbraně a spouští. Experimentujte se svým úchopem, abyste získali představu o tom, co je pro vás nejpohodlnější.
  • Expertní střelci z pušek obecně podporují pušku poměrně blízko krytu spouště, protože při držení zbraně ve vzpřímené poloze bude vaše svaly méně namáhat.
 4. 4 Vytáhněte pažbu pušky do kapsy na rameni. Zatímco pušky nekopou nic jako brokovnice, je stále důležité zajistit pušku v kapse vytvořené ramenem a podpaží a pevně ji zatáhnout do svalu přímo uvnitř ramene. Nemělo by spočívat na vaší zbrani ani na ramenní kosti, ale na svalu, který je spojuje.
 5. 5 Skloňte tvář k pušce. Poté, co jste zbraň správně uchopili, se dostaňte do palebné pozice a udržujte to, co se nazývá „svar lícem k pažbě“. Při správném držení zbraně byste měli mít možnost nechat hlavu jemně klesnout na stranu, nechat tvář spočinout na pažbě pušky a zarovnat oko s mířidly. Pokud potřebujete některé znovu seřídit, pečlivě se znovu seřiďte a přesaďte, aby byla poloha pohodlná.
 6. 6 Vyrovnejte zaměřovač pušky. Jakmile je vaše oko zarovnané, musíte se naučit správně mířit zbraní. Tento proces se mírně liší v závislosti na rozmanitosti zaměřovacího mechanismu, který je součástí vaší pušky. Některé pušky mají teleskopická mířidla, běžně označovaná jako „obory“, zatímco jiné pušky mají na horní části hlavně jednodušší mířidla.
  • Mířidla ve stylu korálků jsou zaměřena obložením korálků na samém konci hlavně, i když je port dále vzadu na zbrani. Korálek na konci musí mít stejnou výšku a musí být mezi „V“ vytvořeným portem. Obvykle jsou označeny zelenými nebo červenými luminiscenčními body. Když střílíte, zaměřte své oko na korálek, ne na samotný cíl.
  • Teleskopické mířidla jsou jako dalekohledy namontované na horní části hlavně, které obvykle obsahují zaměřovací styl zaměřený na zvětšený obraz. Střelba zahrnuje seřazení bodu, ve kterém se čáry protnou, a nácvik přímo na to, co chcete střílet. Bude vyžadovat určitou praxi, aby bylo vaše oko přesně sladěno s pohledem, zůstat dostatečně daleko, abyste získali přesný obraz zraku.
  reklama

Část 3 ze 3: Přesné fotografování

 1. 1 Ovládejte svůj dech. Při natáčení se dýchání věnuje hodně, ale skutečný proces probíhá mnohem plynuleji, čím méně o tom přemýšlíte. Dýchejte přirozeně a pohodlně, plně a normálně se nadechněte a poté po výdechu vystřelte.
  • Ve druhém okamžitě po výdechu vystřelte pro nejpřesnější výstřel. Studie ukazují, že jste nejstabilnější, jakmile je vzduch vyloučen z vašich plic.
  • Nikdy 'nezadržujte dech' ke střelbě. Zadržením dechu se ve vašem těle vytvoří automatické a nevědomé vlnění, protože reaguje na nedostatek kyslíku. Je to méně přesné než výstřel vystřelený bezprostředně po výdechu.
 2. 2 Vypněte bezpečnost. Když jste zaměřeni a připraveni střílet, nabijte zbraň a ujistěte se, že pole je bez lidí a překážek. Je běžné, že dáte každému vědět, že se chystáte střílet, než začnete vyskakovat z kol. Když jste připraveni a stabilní, je v pořádku vypnout bezpečnost na zbrani.
 3. 3 Stiskněte spoušť. Pokračujte v míření a udržujte správný pohled na cíl, na který míříte. Dýchejte normálně a vypněte bezpečnost. Váš prst by měl být mimo kryt spouště a jemně o něj opírat. Až budete připraveni a v pohodě, přesuňte ji na spoušť a jemně, ale pevně ji zmáčkněte, poté ji uvolněte a vraťte prst na stranu spouště a nechte ji jemně odpočívat.
  • Vyvarujte se trhání nebo „mačkání“ spouště pušky. Chcete rychle vystřelit, ale trhavý spouštěcí prst může ve vašem cíli provést mikroskopické změny, což může stačit k tomu, abyste je minuli. Procvičujte mačkání, jako byste se pokoušeli vytáhnout něco těsně za spoušť, než spoušť.
 4. 4 Dokončit. Je pravděpodobné, že budete chtít vidět, co trefíte, a je možné se nadchnout a chtít odhodit zbraň a spustit střelbu. Stejně jako v basketbalu nebo tenisu je pro přesné střely důležité vaše sledování. Po střelbě buďte velmi opatrní a zůstaňte ve své poloze v bezpečí.
  • Znovu zajistěte zbraň a držte ji namířenou dolů. Většina nehod při střelbě se stane bezprostředně poté, co byla zbraň bezpečně vystřelena. Pokračujte v míření a zůstaňte ve své poloze, poté nechte zbraň vrátit se dolů, aby si jemně odpočinula, přičemž hlaveň musí směřovat dolů.
  • Pokud střílíte na šroubovou pušku, můžete pomocí posuvného šroubu vysunout vyčerpaný plášť a zasunout další na místo, pokud chcete ve střelbě pokračovat. V každém případě je dobré zbraň znovu zajistit.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám mít jedno oko otevřené nebo obě oči? Země Roblin To závisí na tom, co je pro vás nejpohodlnější a jak dobře vidíte přes rozsah. Experimentujte v bezpečném prostředí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Další pomoc vám poskytne místní prodejce zbraní nebo zaměstnanci střelnice.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nikdy nemiřte nabitou zbraní na nic, co nehodláte střílet.
 • Vždy používejte ochranné brýle a ochranu sluchu.
reklama

Populární Problémy

V blockbusteru ve čtvrtém kole se druhá nasazená Simona Halepová postaví oblíbenému davu Venus Williamsové.

Tottenham a Antverpy se setkají ve čtvrtek ve hře Evropské ligy. Zde můžete zápas sledovat, pokud žijete v USA.

V úterý Serena Williamsová ve velkém stylu překonala světovou dvojku Simonu Halepovou, aby si rezervovala místo v posledních čtyřech Australian Open. Nyní bude čelit světové č.Jak se bavit se svými přáteli (dospívající dívky). Máte pocit, že každý pátek večer trávíte posezením se svými dospívajícími kamarádkami a snažíte se vymyslet něco, co byste dělali? To může být docela nudné a frustrující - a rychlé ....