Jak zapomenout na někoho, koho milujete

Přerušení vztahů s někým není nikdy snadné, zvláště pokud je stále milujete. Časem, trpělivostí a několika zdravými strategiemi zvládání se však můžete posunout dál a znovu najít štěstí. Začněte tím, že odstraníte osobu ze svého života, a to jak odstraněním kontaktu, tak odstraněním připomenutí. Pak můžete pracovat na tom, abyste se zbavili bolesti a pokračovali dál.

Část 1 ze 4: Odebrání osoby z vašeho života

 1. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ Krok 1

  1 Přerušte kontakt úplně. Je těžké někoho překonat nebo na něj zapomenout, pokud s ním stále mluvíte, nebo i když jste stále jen přátelé na sociálních sítích. Zrušte přátelství s osobou na všech svých účtech sociálních médií. Dejte dotyčnému najevo, že si od něj potřebujete udělat dlouhou přestávku, i když se v budoucnu chcete stát přáteli.
  • Dalo by se říci: „I když bych v budoucnu chtěl být v přátelském vztahu, mám to teď těžké. Potřebuji odstoupit od našeho přátelství. '
  • Pokud toho člověka musíte vidět, snažte se být přátelští, aniž byste přecházeli do přátelství. Například pozdravte je, pokud je předáte v hale, nebo si zdvořile rozmluvte o logistice, pokud sdílíte děti. Nechte to však a nesnažte se jít hlouběji.


 2. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ Krok 2

  2 Vzdejte se možnosti, že byste toho člověka mohli získat zpět. Nezdržujte se myšlenkou, že byste se mohli dát zase dohromady. Díky tomu jen doufáte a fantazírujete o dané osobě. Místo toho se soustřeďte na opuštění vztahu a připomeňte si, že je konec, když potřebujete.
  • Řekněte si: ‚Rozešli jsme se z nějakého důvodu a já si zasloužím jít dál s někým novým. '
 3. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ Krok 3

  3 Napište dopis osobě, kterou neposíláte. Získejte všechny své pocity na papír. Řekněte svému bývalému, jak vám ublížili. Zapište si dobré a špatné vzpomínky a využijte čas k odstranění některých svých emocí. Dopis je pro vás; není třeba to posílat.
 4. Obrázek s názvem Zapomeňte na někoho, koho milujete Krok 4

  4 Odstraňte e -maily, texty a hlasové zprávy dané osoby. Když dostanete text nebo zprávy od svého bývalého, pravděpodobně se vrátíte a přečtete si je, budete bydlet v minulosti. Projděte si všechny své účty a smažte všechny zprávy, abyste nebyli v pokušení.
  • Pokud se bojíte, že byste později mohli chtít vzpomínky, zkuste je uložit na externí pevný disk a dát je příteli. Pak si to nemůžete vzít, abyste si to pamatovali.
  ODBORNÁ TIP

  Sarah Schewitz, PsyD

  Licencovaná psycholožka Sarah Schewitz, Psy.D. je licencovaným klinickým psychologem Kalifornské psychologické rady s více než 10letou praxí. Získala Psy.D. z Floridského technologického institutu v roce 2011. Je zakladatelkou Couples Learn, online psychologické praxe, která pomáhá párům a jednotlivcům zlepšovat a měnit jejich vzorce v lásce a vztazích. Sarah Schewitz, PsyD
  Licencovaný psycholog

  Zastavte cyklus, pokud se neustále rozcházíte a zase dáváte dohromady. Psycholožka lásky a vztahů, doktorka Sarah Schewitzová, říká: `` Je obzvláště důležité přerušit kontakt, pokud jste ve vztahu, ve kterém se znovu setkáváte, kde kontakt potenciálně znamená spojení nebo opětovné spojení. '

 5. Obrázek s názvem Zapomeňte na někoho, koho milujete Krok 5

  5 Sundejte nebo odstraňte všechny fotografie, které s danou osobou máte. Odstraňte fotografie ze stěn a alb obrázků. Odstraňte všechny fotografie, které máte v telefonu nebo počítači, a také všechny účty na sociálních sítích. Nepotřebujete ta připomenutí v okolí.
  • Opět platí, že pokud se nemůžete zcela uvolnit, vložte je na externí pevný disk spolu s veškerými kopiemi, které máte, a požádejte přítele, aby je na chvíli přidržel.
 6. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 6

  6 Nechte si slavnostně vypálit všechny připomínky, které máte kolem. Někdy stačí, když si vyčistíte mysl od toho druhého. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je shromáždit položky, které máte kolem sebe a které vám je připomínají. Vložte je do kovové popelnice a zapalte je. Můžete to udělat například starými písmeny, fotografiemi nebo oblečením.
  • Určitě to udělejte venku v nevětrné oblasti. Pro jistotu mějte poblíž kýbl s vodou nebo hasicí přístroj.
  reklama

Část 2 ze 4: Pustit Hurt

 1. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ Krok 7

  1 Připomeňte si, proč to nevyšlo. Pokud máte potíže s překonáním někoho, je to pravděpodobně proto, že si pamatujete všechny dobré časy bez toho špatného. Udělejte si čas na to, abyste si vzpomněli, proč jste se rozešli, abyste mohli prorazit fantazii.
  • Zkuste o tom napsat. Deník o bolestivých vzpomínkách, které máte, s úmyslem pustit i tu bolest, abyste mohli jít dál.
  • Váš vztah skončil, protože se něco stalo nebo to nešlo dobře, a pokud ten vztah postavíte na piedestal dokonalosti, těžko se z toho dostanete.
 2. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 8

  2 Odpusťte člověku, aby opustil váš hněv. Jedním ze způsobů, jak zapracovat na odpuštění, je pamatovat si také na dobré části člověka. Zamyslete se především nad tím, proč se vám líbili, abyste je mohli považovat za celého člověka, který dělá chyby. Pouze když je považujete za omylnou lidskou bytost s dobrými i špatnými vlastnostmi, můžete jim odpustit jejich chyby.
  • Další způsob, jak zapracovat na odpuštění, je zamyslet se nad tím, co cítíte o tom, co vám daný člověk udělal. Zamyslete se nad tím, jak tyto emoce ovlivňují váš život. Pokud se například cítíte naštvaní a zahořklí, jak to ovlivňuje to, jak vidíte svět?
  • Některé „chyby“ jsou samozřejmě větší než jiné. S vážnými problémy, jako je emocionální a fyzické týrání, je mnohem těžší druhému odpustit. Pamatujte však, že odpuštění je hlavně ve váš prospěch; druhého člověka to neospravedlňuje za to, co udělal.
  • Odpuštění znamená zbavit se hořkosti, kterou vůči druhé osobě máte. Je těžké zbavit se svých negativních pocitů vůči osobě, pokud jim nejste ochotni odpustit. Nezapomínáte na svou bolest, jen na to, že ve svém srdci přestanete chovat vztek vůči osobě.
 3. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 9

  3 Místo svržení viny změňte rozchod na „bez viny“. Za rozchod si můžete sami, nebo můžete cítit potřebu obviňovat toho druhého. Ale nakonec je fakt, že jste prostě nebyli kompatibilní s druhou osobou a nikdo si za to nezaslouží vinu.
  • Pokud jste měli docela přívětivý vztah, zkuste si zapamatovat, že jste se oba snažili ze všech sil, aby vztah fungoval, a pracujte na tom, abyste se zbavili cyklu obviňování.
 4. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 10

  4 Pracujte na změně své reakce na minulost, než abyste si ji přáli pryč. Někdy si můžete přát, abyste se mohli vrátit v čase a změnit, jak se věci staly. Je to docela přirozená reakce, ale nakonec bezvýsledná. Jediné, co můžete změnit, je to, jak reagujete na minulost. Přijměte tuto skutečnost, místo abyste si neustále přáli, abyste mohli vzít zpět něco, co jste řekli nebo udělali.
  • Zkuste přemýšlet o konkrétním okamžiku, který vás trápí. Možná si říkáte: „Kéž bych mohl vzít zpět to, co jsem řekl.“ Místo toho přeformulujte prohlášení: „Lituji, že jsem to řekl, ale poučil jsem se ze své chyby. V budoucnu se mi bude dařit lépe. '
 5. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 11

  5 Pokud máte potíže, navštivte terapeuta. Můžete mít pocit, že vidět terapeuta nese sociální stigma. Mějte však na paměti, že miliony lidí, stejně jako vy, chodí v těžkých chvílích k terapeutům, poradcům, poradcům a dalším profesionálům s žádostí o radu a vedení a vy také můžete. Není důvod se bát získat pomoc.
  • Někteří z lidí, s nimiž byste mohli mluvit, jsou profesionální terapeuti, psychiatři, školní a profesní poradci, a pokud je to žádoucí, autoritativní hlasy ve vaší komunitě, jako kněží nebo rabíni. Stačí najít hlas, kterému důvěřujete a který má nějaké odborné znalosti.
  • Pokud si nejste jisti, s kým si promluvit, požádejte o doporučení své přátele nebo rodinu.
  reklama

Část 3 ze 4: Posouvat se

 1. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 12

  1 Naučte se být znovu nezávislí. Během této doby si pamatujte, že jste celý člověk sám. Nepotřebujete někoho jiného, ​​aby vás dokončil, takže si udělejte čas a objevte se znovu bez toho druhého.
  • Vytvořte si seznam všech věcí, které můžete dělat, když nejste ve vztahu. Například můžete strávit více času se svými přáteli a rodinou, vyrazit na sólo výlety, odstěhovat se z města nebo zůstat vzhůru, jak dlouho chcete. Tento seznam vám může připomenout, jak zábavné může být být nezávislý.
 2. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 13

  2 Připomeňte si svoji sílu. Když se s někým rozejdete, můžete se cítit zranitelní a jako byste neměli sílu překonat bolest. Ale jste dost silní, stačí si dát nějaké připomenutí. Udělejte si čas na sepsání několika svých silných stránek a minulých triumfů, abyste ukázali, že tuto dobu dokážete a zvládnete.
  • Můžete například napsat: „Mám velkou houževnatost. Trvalo mi jen rok, než jsem začal běhat maraton! A pokud budu mít houževnatost, zvládnu to také. '
 3. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 14

  3 Najděte si nové přátele, kteří nejsou ve stejném kruhu. Pokud jste nějakou dobu ve vztahu, můžete mít se svým bývalým spoustu společných přátel. Pracujte na vytváření nových přátel, kteří nebudou neustále vyvolávat jméno osoby nebo nebudou chtít dělat věci s vámi oběma, což usnadní pohyb dál.
  • Nemusíte se úplně vzdávat svých starých přátel, ale nový kruh vám poskytne bezpečný prostor pro socializaci. Můžete se také spolehnout na přátele, které nemáte společné. Zkuste znovu navázat staré přátelství, které jste možná trochu nechali stranou.
  • Chcete -li získat nové přátele, zkuste jít na setkání komunity, absolvovat zábavné hodiny ve vaší knihovně nebo s parky a rekreačním oddělením, nebo dokonce navázat konverzaci s někým v místní kavárně.
 4. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 15

  4 Rande znovu, až budeš připraven. Dejte si trochu času na smutek, ale až se začnete cítit trochu lépe, zkuste randit s někým novým. Nemusíte se zavázat ke vztahu. Stačí jít na pár schůzek s osobou, která se vám líbí, nebo dokonce jen na pár prvních schůzek s několika různými lidmi.
  • Nechte se jít tak pomalu, jak potřebujete, až začnete znovu chodit. Není kam spěchat. Ve skutečnosti by mohlo být dobré to probrat s kýmkoli, s kým chodíte. Možná si řeknete: ‚Hele, měl bych ti dát vědět, že jsem se právě dostal z obtížného vztahu, takže právě hledám něco neformálního. '
  reklama

Část 4 ze 4: Péče o sebe

 1. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 16

  1 Vypusťte emoce fyzicky smíchy a slzami. Někdy vás bolest zasáhne znovu a vy můžete mít pocit, že potřebujete plakat. To je v pořádku! Udělejte si čas na pláč. Ale nezapomeňte se také smát. Podívejte se na hloupá videa na internetu, podívejte se na roztomilé memy nebo si pusťte oblíbenou komedii. Smích je dobrý pro duši a může vám přinést dobrý pocit nebo lepší pocit než dobrý pláč.
  • Jděte ven s přáteli a dobře se spolu zasmějte!
 2. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 17

  2 Jezte zdravé jídlo každý den. Když truchlíte, možná nebudete chtít jíst vůbec, nebo budete chtít jíst jen nezdravé jídlo. To vám však může způsobit ještě horší pocit, například když narazíte na cukr. Ujistěte se, že přijímáte alespoň nějaké ovoce, zeleninu a libové bílkoviny.
  • Samozřejmě můžete mít ten kousek čokoládového dortu nebo pytel čipů, zvláště první den nebo tak. Jen se snažte ne pouze jíst chipsy a koláč. Rozhodněte se také pro některé zdravé potraviny.
 3. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 18

  3 Začněte cvičit, zvláště pokud je venku. Vydejte se na procházku do lesa nebo se jděte projít s přítelem. Projeďte se na kajaku přes nedaleké jezero nebo se vykoupejte ve svém oblíbeném bazénu. Zahrajte si tenis, běhejte v parku nebo si jen zacvičte v posilovně. Skvělou volbou je také jóga. Ať uděláte cokoli, pomůže vám to dostat se z hlavy a budete se cítit lépe.
  • Zaměřte se na alespoň 30 minut cvičení většinu dní v týdnu.
  • Cvičení je skvělé pro mozek, protože ve vašem těle uvolňuje příjemné chemikálie. Pokud jste venku, získáte také výhodu vitaminu D! Navíc je skvělý pro vaše tělo a dostane vás z domu.
 4. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 19

  4 Nechte si dostatek času na spánek. Spánek je způsob uzdravování vašeho těla, a to platí i pro emoční bolest. Pokud máte problémy se spánkem, ponechte si na spaní více času a věnujte se alespoň 8 hodinám každou noc.
  • Zkuste se dostat do noční rutiny. Vypněte elektroniku alespoň hodinu před tím, než budete chtít jít spát, aby se váš mozek začal hroutit. Dejte si teplé mléko nebo bylinkový čaj nebo si dejte teplou koupel, abyste uklidnili svou mysl.
  • Můžete mít také opačný problém, kdy chcete pořád spát. I když spát navíc není špatný nápad (9–10 hodin v noci), snažte se to nepřehánět. Přinutit se vstát a dostat se do světa.
 5. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 20

  5 Obraťte se o podporu na své přátele a rodinu. Lidé, kteří vás milují-vaši rodinní příslušníci, osobní mentoři a blízcí přátelé-vás chtějí vidět šťastného. Nebojte se požádat tyto lidi o trochu lásky navíc. Promluvte si se starým přítelem, rodičem nebo sourozencem, který vám pomůže překonat stres a emoce. Váš bývalý nebyl jediným člověkem, který vás miloval; využijte tento čas k zapamatování a strávte čas s těmi, na kterých záleží.
  • I když zjistíte, že rady, které dostáváte od svých blízkých důvěrníků, nejsou dokonalé, pocit kamarádství vám může i tak ulevit.
 6. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 21

  6 Vraťte se do pravidelného plánu. Pravidelný rozvrh vám pomůže zůstat v rutině, což vám pomůže cítit se normálněji. Zkuste každý den vstávat a chodit spát ve stejnou dobu, jíst ve stejnou dobu a podobně.
  • Je však v pořádku jít na sebe snadno. Procházíte těžkým obdobím a je v pořádku dělat si přestávky, když je potřebujete. Pokuste se držet krok, jak jen můžete.
 7. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 22

  7 Rozmazlete se trochu. Dejte si horkou bublinkovou koupel nebo si dejte masáž. Nyní je ideální čas na malé rozmazlování. Vydejte se na film, který jste chtěli vidět, udělejte si malou nákupní horečku nebo se dokonce na pár dní vyražte z města. Udělejte něco, kvůli čemu se budete cítit dobře.
  • Můžete dokonce udělat něco tak jednoduchého, jako je šálek kávy z vaší oblíbené kavárny a stočit se do dobré knihy.
 8. Obrázek s názvem Zapomeň na někoho, koho miluješ, krok 23

  8 Zkuste nový koníček, abyste se vymanili ze svých starých návyků. Zapracujte na učení nového jazyka nebo si udělejte zábavnou hodinu vaření. Vyzvedněte si knihy ve své knihovně a naučte se koníčku, který jste si vždy chtěli vyzkoušet, nebo se jen podívejte na některá videa online. Můžete dokonce absolvovat třídu na místní komunitní škole v předmětu, který vás zajímá.
  • Když se s novou zábavou pustíte sami, získáte pocit nezávislosti a svobody a navíc to může být povzbuzující a podněcující kreativita.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak na někoho úplně zapomenete? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Přestože je možné přejít od svých citů k někomu s časem a trpělivostí, je nepravděpodobné, že byste někdy na někoho úplně zapomněli, pokud pro vás byl důležitý. Místo toho, abyste se pokoušeli zapomenout na osobu, soustřeďte se na hledání nových zdrojů naplnění ve svém životě (jako je sledování vášní, učení se novým dovednostem nebo koníčkům a trávení času s podpůrnými lidmi).
 • Otázka Jak se držíte stranou od někoho, koho milujete? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpovědnost zaměstnanců wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Udělejte vědomé rozhodnutí, abyste se vyhnuli místům, o kterých víte, že rádi tráví čas. Pokud vás láká kontaktovat je telefonicky nebo online, zkuste odstranit jejich kontaktní údaje, zablokovat jejich číslo a přestat je sledovat na sociálních médiích. Kdykoli pocítíte nutkání kontaktovat je, zkuste místo toho zavolat příteli nebo si zapsat své pocity do deníku. Můžete dokonce napsat zprávu osobě, kterou milujete, ale místo odeslání ji ponechat nebo zničit.
 • Otázka Jak se máte rádi? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Vytvořte si zvyk mluvit k sobě laskavě, stejně jako ke svému příteli nebo členu rodiny, kterého milujete. Může vám pomoci praktikovat meditaci soucitu, ve které se soustředíte na dobrá přání sobě i ostatním lidem ve svém životě. Udělejte si čas na péči o sebe tím, že budete dobře jíst, starat se o svoji hygienu, hodně spát, být fyzicky aktivní a dělat věci, které vás baví.
 • Otázka Jak mohu zapomenout na někoho, koho miluji a který mě nemiluje? Pokud tě nemiluje, není jedinou dívkou na světě. Čas se mění a situace se mění. Nakonec budete moci jít dál.
 • Otázka Jsem v 8. třídě a zamiloval jsem se do svého spolužáka. Co bych měl dělat? V tom věku to pravděpodobně není láska, ale přitažlivost nebo zamilovanost. Prostě jí řekněte, že jste se do ní zamilovali, a uvidíte, co se stane. Nejhorší, co může říct, je ne.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se přítel na osobu zeptá, můžete zdvořile říci: „Rozešli jsme se. Je mi líto, ale nechci o tom mluvit. ' Snad to téma pochopí a upustí.
 • Zkuste se soustředit na jiné činnosti, místo abyste mysleli na své blízké.

reklama

Varování

 • Neobracejte se na negativní chování, jako je pití, kouření, užívání drog, hazardní hry, sebepoškozování nebo dokonce jen posedlost prací. V konečném důsledku to způsobí více škody než užitku.
reklama

Populární Problémy

Ve finále Wimbledonu 2016 se možná nestřetnou proti sobě, ale za ta léta proběhlo brilantní all-Williamsové finále.

Jak cestovat z letiště San Francisco do centra. Mezinárodní letiště San Francisco (SFO) je jedním z největších leteckých uzlů na západním pobřeží. Jako mnoho metropolitních letišť, SFO leží mimo město, na předměstí ...

Reboot 'Are You Afraid of the Dark' je zpět na Season 2 s 'Curse of the Shadows.' Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.

V neděli večer se v hlavním vysílacím čase setkají dva z nejlepších týmů NFL. Zjistěte, jak sledovat živé přenosy Cardinals vs Bengals online.

Poté, co byl otec zakázán, byla Tomicovi nabídnuta podpora