Jak získat nadýchané ručníky

Je to kletba každého, kdo investuje do sady pěkných ručníků: po opakovaném použití se nakonec stanou stejně drsnými a tuhými jako zbytek ručníků v koupelně. I když může být obtížné dostat ručníky zpět na původní úroveň nadýchanosti, několik různých triků usnadňuje obnovení trochy měkkosti i těch nejvíce opotřebovaných ručníků. Nejlepší ze všeho je, že tyto triky jsou snadné-vše, co budete potřebovat, jsou vaše běžné zásoby prádla (plus několik běžných domácích přísad, pokud chcete vyzkoušet některá neobvyklá řešení).

Metoda 1 ze 2: Změna návyků při praní

 1. Obrázek s názvem Získejte nadýchané ručníky Krok 1

  1 Používejte méně pracího prostředku. Existuje několik důvodů, proč může načechraný ručník ztuhnout. Jedním z nejčastěji uváděných důvodů je použití nadměrného pracího prostředku. V průběhu času se mohou chemické látky v pracích prostředcích hromadit ve vláknech ručníku, což je činí tužšími a méně savými. Abyste se tomu vyhnuli, použijte pro každé plnění o něco méně pracího prostředku, než byste měli použít. Díky tomu bude vaše pračka o něco snazší smýt zbytky mýdla při každém cyklu máchání.
  • Nebojte se omezit používání pracího prostředku. Je pravděpodobné, že nezůstanete se špinavým oblečením - studie ukázaly, že většina Američanů používá více pracího prostředku, než je nutné k čištění oděvů. Další výhodou snížení spotřeby pracího prostředku je, že také ušetříte peníze!


 2. Obrázek s názvem Získejte nadýchané ručníky Krok 2

  2 Dopřejte svým ručníkům v pračce „prostor k dýchání“. Pokud hledáte nadýchané ručníky, odolajte pokušení nacpat všechno prádlo do jediné náplně. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, budete chtít ponechat v pračce dostatek místa, aby je bylo možné řádně opláchnout a míchat. To znamená:
  • Používání středně malých, zvládnutelných zátěží. Váš stroj by měl být asi z 1/2 plný volně zabalené oblečení. To platí pro vaši sušičku i pračku.
  • Praní ručníků samostatně (bez dalšího oblečení v náplni). Kromě přeplnění pračky mohou oblečení s věcmi, jako jsou zipy a knoflíky, nosit i látku ručníků.
 3. Obrázek s názvem Získejte nadýchané ručníky Krok 3

  3 Použijte horké praní (a studené máchání). Pokud vám vaše pračka umožňuje nastavit různé teploty praní a máchání, použijte horké praní a poté cyklus studeného máchání. Mnoho online zdrojů to doporučuje. Horká voda uvolňuje vlákna ručníku a pomáhá odstraňovat špínu, špínu a zbytky mýdla, které mohou způsobit tuhost. Studená oplachová voda způsobuje, že se vlákna ručníku stáhnou, takže je méně pravděpodobné, že se „shluknou“ dohromady.
  • Před praním zkontrolujte štítek péče na barevných ručnících. Většina bílků bude bezpečná pro horké cykly praní, ale horká voda může způsobit vyblednutí barevných tkanin.
 4. Obrázek s názvem Získejte nadýchané ručníky Krok 4

  4 Snižte množství bubnového sušení. Sušičky mohou být dvojsečnou zbraní. I když v krátkém období dělají ručníky nadýchanějšími, opakované sušení v bubnu může opotřebovat textilie z ručníků, což vede k tomu, že ručníky budou z dlouhodobého hlediska méně nadýchané. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se tomuto problému vyhnout:
  • V sušičce používejte jemnější nastavení - nižší teploty a nižší rychlosti
  • Střídejte mezi řádkovým sušením a sušením v bubnové sušičce.
  • Ručníky sušte a poté je „osvěžte“ krátkým cyklem v bubnové sušičce.
 5. Obrázek s názvem Získejte nadýchané ručníky Krok 5

  5 Poté, co se prací prostředek rozpustí, zkuste do pračky přidat ručníky. Některé online zdroje zdůrazňují důležitost znalosti když umýt ručníky - nejen jak umýt je. Pokud máte pračku s horním plněním, zkuste přidat malé množství pracího prostředku, nechat komoru naplnit vodou a pak přidání ručníků. Vyhnutí se přímému kontaktu mezi pracím prostředkem a ručníky pomůže snížit množství nahromaděného mýdla a zachovat nadýchanost ručníků.
 6. Obrázek s názvem Získejte načechrané ručníky, krok 7

  6 Skládejte a zavěste ručníky pro maximální nadýchanost. Nezapomeňte, že proces praní nekončí, když ručníky vyjdou ze sušičky. Způsob, jakým skládáte a skladujete ručníky, může mít také určitý vliv na jejich strukturu. Zkuste použít níže uvedené triky, které vám pomohou udržet ručníky nadýchané.
  • Použijte volné záhyby, abyste zabránili tuhým záhybům v tkanině ručníku. Případně volně sviňte ručníky. Jedna dobrá metoda skládání je následující:
   Držte ručník podélně (tak, aby krátký okraj směřoval k podlaze). Přeložte ručník na polovinu a vytvořte dlouhý, hubený proužek.
   Volně přeložte ručník na třetiny. Přeložte jeden okraj směrem ke středu, druhý přeložte přes horní část a zarovnejte okraje tak, aby vytvořily uklizený svazek.
   Složte svazek ještě jednou na polovinu a uložte ručník.
  • Skládané ručníky skladujte vedle sebe (jako knihy), nikoli ve svazcích. To pomáhá zabránit tomu, aby spodní ručníky byly zploštěny těmi výše.
  • Pokud zavěšujete ručníky ze stojanu, nevešejte více ručníků na sebe - i to může způsobit, že spodní ručník bude tužší.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Používání nekonvenčních řešení

 1. Obrázek s názvem Získejte nadýchané ručníky, krok 6

  1 Zkuste použít koule v sušičce. Pokud máte ručníky, které jsou již poněkud tuhé, jedním ze způsobů, jak je změkčit, je hodit s nimi do sušičky míč nebo dva, které jsou bezpečné pro sušení. Opakující se působení koule obíhající s ručníky postupně „vypracuje“ všechna tuhá místa, takže vám zůstanou měkčí ručníky. Komerční sušicí míče lze nalézt online nebo v mnoha velkých obchodních domech za rozumné ceny - obvykle ne více než asi 5 $ za míč.
  • Pokud chcete ušetřit, zkuste místo toho hodit pár sušených tenisových míčků do sušičky. Ty obecně fungují stejně dobře.
 2. Obrázek s názvem Získejte načechrané ručníky, krok 8

  2 Zkuste do pracího cyklu přidat ocet. K získání měkčích ručníků vám může pomoci obyčejný domácí ocet. Chcete -li to provést, přidejte asi 1/2 šálku během prvního cyklu máchání (použijte více pro velké dávky a méně pro malé dávky). To pomáhá vytáhnout mýdlovou chemikálii a usazeniny tvrdé vody z vláken ručníku. Měkkých ručníků byste si měli všimnout již po několika cyklech.
  • K tomuto účelu používejte pouze bílý ocet. Jiné octy, jako jablečný mošt a zvláště balzamikový ocet, mohou vaše prádlo špinit.
 3. Obrázek s názvem Získejte nadýchané ručníky, krok 9

  3 Prášek do pečiva. Další dobrou přísadou, díky níž budou vaše ručníky měkké a nadýchané, je jedlá soda. Stejně jako ocet stáhne špínu a chemické usazeniny z vláken ručníku. Další výhodou je, že jedlá soda také pomůže odstranit zápach ze starších ručníků. Všimněte si však, že jedlá soda může vyblednout jasné barvy.
  • Mnoho online zdrojů nedoporučuje používat jedlou sodu a ocet současně. Tyto chemikálie budou reagovat a navzájem se neutralizovat (stejně jako ve slavném vědeckém veletržním projektu „sopka papier-mâché“).
 4. Obrázek s názvem Získejte nadýchané ručníky, krok 10

  4 Zkuste borax nebo tablety změkčující vodu. „Tvrdá voda“ je voda, která obsahuje vysoké množství rozpuštěných minerálů. Když se k praní prádla používá tvrdá voda, mohou se tyto minerály hromadit a vést k tužším vláknům v tkanině vašeho ručníku. Některé přípravky „změkčující vodu“ však mohou tento účinek zvrátit. Například borax (boritan sodný) je bezpečná a dostupná přísada do prádla, která může pomoci snížit obsah minerálů v tvrdé vodě a zanechá vám měkčí ručníky.
  • Borax je k dispozici online a v sekci „prádelna“ většiny velkých obchodních domů levně - zřídka více než 5 $ za malý box.
 5. Obrázek s názvem Získejte nadýchané ručníky, krok 11

  5 Před sušením fyzicky odstraňte tvrdou vodu z ručníků. Nemáte po ruce žádný borax? Zkuste odstranit tvrdou vodu z ručníků sami. Vodu z ručníků jemně vyždímejte přes umyvadlo nebo jděte ven a utrhněte ručníky, abyste odstranili přebytečnou vodu. Čím méně tvrdé vody vaše ručníky vstoupí do sušičky, tím méně minerálních usazenin zažijete.
 6. Obrázek s názvem Získejte nadýchané ručníky, krok 12

  6 Snižte svou závislost na změkčovadlech a prostěradlech. Přestože se výrobky pro změkčování tkanin mohou zdát jako samozřejmost, mnohé zdroje je skutečně doporučují ne jejich použití na ručníky. I když mohou krátkodobě poskytovat měkké, nadýchané výsledky, postupem času se chemikálie v těchto výrobcích mohou hromadit v hustých, propletených tkaninách většiny ručníků (stejně jako mnoho pracích prostředků). Postupem času budou ručníky tužší a méně nadýchané. Tento problém se zhoršuje používáním příliš velkých nákladů a použitím příliš velkého množství produktu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka V případě pračky s předním plněním, kam mám dát ocet? S octem můžete zacházet stejně jako s pracím prostředkem nebo aviváží. Dokud jde do pračky, bude dělat svou práci.
 • Otázka Které detergenty nemají optické zjasňovače? Pokud jste ve Velké Británii, většina pracích prostředků na „barvení“ je nemá. Zkuste Ariel Color nebo Persil Color. Pokud jste v USA, vyzkoušejte značky jako Woolite a Cheer. Ekologické čisticí prostředky také neobsahují optická zjasňovače.
 • Otázka Kam mám dát bílý vinný ocet při praní ručníků? Jakmile je na dně pračky trochu vody, přidám svůj prací prostředek, pak svůj ocet. Potom jsem nechal vodu trochu víc naplnit a pak do ní vložil prádlo.
 • Otázka Použil jsem octovou metodu následovanou metodou bikarbony (2 praní horkou vodou) a moje 2 ručníky byly tužší než dříve. Mám to zkusit znovu nebo zkusit něco jiného, ​​než to vzdám? Jak jste sušili ručníky? Pokud se suší na vzduchu, budou tuhé bez ohledu na to, jak byly vyprány. Ručník však bude tuhý pouze při prvním použití, poté jej voda z vašich rukou nebo těla opět změkčí, takže není nutné používat sušičku a plýtvat energií, pokud to není jediná možnost, kterou máte.
 • Otázka Kolik jedlé sody použiji? Paní Terriusová Asi půl šálku, pokud provádíte praní samostatně bez pracího prostředku.
 • Otázka Bude moje pračka potom vonět jako ocet? cely O'Neill Ne, nebude. Už věky používám místo aviváže ocet a nikdy jsem necítil. Zápach během praní zmizí.
 • Otázka Vyzkoušel jsem všechno zde uvedené a moje ručníky jsou stále tak „křupavé“. Byly to krásné, měkké ručníky pro začátek, a teď je chci jen vyhodit! Pomoc! Nejprve musíte zjistit, proč jsou vaše ručníky tak „křupavé“. Normální to rozhodně není, takže je třeba problém řešit. Je to pravděpodobně váš prací prostředek, chlor, tvrdá voda, ve kterém jej perete. Nebo to mohou být tělesné tekutiny, které nebyly správně odstraněny. Jakmile oslovíte zdroj a zbavíte se tohoto problému, snad se vaše ručníky vrátí do normálu (po použití doporučení z tohoto článku). Pokud je voda tvrdá, zkuste ji změkčit a použijte sušičku.
Nezodpovězené otázky
 • Mám přidat prášek do pečiva s pracím prostředkem, abych získal nadýchané ručníky? Jak zajistím, aby mé bílé ručníky byly jasnější?
 • Kdy přidáte ocet pro čelní nakladač? MOJE vaše tipy jsou pro špičkové nakladače.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Všimněte si, že všechny výše uvedené návrhy fungují nejlépe s vysoce kvalitními ručníky. Levné ručníky mohou časem ztuhnout bez ohledu na techniky péče, které používáte.
 • Materiály, jako je egyptská bavlna a bambus, obvykle patří k nejměkčím a nadýchaným.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Oezdemir vs Prochazka a všechny přípravné zápasy UFC 251 online, i když nemáte kabel.

Jak vypadat dobře v šortkách. Když začne teplota stoupat, je nošení krátkých kalhot jednoduchým způsobem, jak se ochladit. Bohužel mnoho lidí má sebevědomí a vyhýbá se nošení šortek. Pokud se zdráháte nasadit pár, můžete si postavit ...

Dobrý odpal odpaliště je často úvodem k dobrému golfovému skóre. Umět správně rozhoupat řidiče vede k odpalům z odpaliště, které na dálnici přistávají se vzdáleností a přesností. Zvládnutí švihu závisí jak na postoji, tak na mechanice švihu ....

Nadal se zlověstným stylem přesouvá do ubikace French Open

Statický šok je výsledkem přerozdělení elektrických nábojů mezi různé materiály. Přestože jsou statické šoky relativně neškodné, mohou být nepříjemné a dokonce bolestivé. Naštěstí existuje celá řada metod, které můžete použít ke snížení ...

Liverpool a Tottenham se v sobotu setkají ve finále Ligy mistrů. Zde je návod, jak sledovat zápas naživo online ve Spojených státech.