Jak dostat myš z domu

Myši mohou být roztomilé, ale není to tak milé, když vidíte někoho, jak prochází vaším domem. Horší je najít stopy po myši ve vašich skříních nebo skříních, jako je výpovědní trus nebo dokonce hnízdo. Pokud máte doma myš, máte k dispozici několik možností. Můžete nastavit humánní past a vypustit ji ven, použít standardní přichytávací past nebo dokonce přimět kočku, aby tuto práci vykonala. Utěsněte svůj dům, vyčistěte potenciální zdroje potravy a zkuste použít repelenty pro myši, aby se myši v budoucnu nedostaly.Metoda 1 ze 3: Jak chytit a uvolnit myši

 1. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 1

  1 Vystopujte myš. Pokud jste koutkem oka zahlédli pobíhat myš, zkuste zjistit, kam šla. Myši jsou docela rychlé a honit je po domě obvykle není nejlepší způsob, jak je chytit a odstranit. Místo toho sledujte myš do jejího hnízda, abyste ji mohli chytit pomocí pasti.
  • Pokud jste neviděli, kam šla myš, hledejte hnízdo. Myší hnízdo se obvykle skládá ze kousků látky, papíru, vlasů a dalších nástrah a konců. Bude to mít zatuchlý zápach. Podívejte se do zadních rohů skříní, pod umyvadlo, za ledničku, do trhlin ve zdi a na jakákoli jiná temná, skrytá místa.
  • Myš můžete také vystopovat hledáním trusu. Trus myší vypadá jako kousky černé rýže. Pokud uvidíte nějaký trus, hnízdo je pravděpodobně poblíž.
  • Můžete také jednoduše nastavit past v oblastech, kde víte, že se myši obvykle shromažďují ve vašem domě, jako je garáž, sklep nebo kuchyně.


  Spropitné: Myši jsou rychlé a plaché, takže i když máte zamoření, skutečnou myš možná nikdy neuvidíte. Místo toho dávejte pozor na rady, jako je trus, rozžvýkané obaly od potravin a zatuchlé pachy po domě. 2. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 2

  2 Nastavte humánní past na myš. Humánní pasti na myši vám umožní uvěznit myš, aniž byste ji zabili. Většina humánních pastí funguje tak, že pomocí návnady nalákají myš do bludiště podobného tunelu. Když je myš uvnitř, past se za ní zavře, což znemožní myši uniknout. Jednu z těchto pastí můžete zakoupit online nebo v obchodě s hardwarem nebo domácími potřebami.
  • Humánní pasti na myši bývají o něco dražší než pasti, ale stejně jako pasti jsou opakovaně použitelné, takže se vyplatí investovat.
  • Nastražte past podle pokynů pomocí arašídového másla, ovesných vloček nebo ořechů.
  • Umístěte past poblíž hnízda myší a počkejte, až si myš přijde na návnadu.
  • Každý den zkontrolujte past, zda není uvnitř myš.
  ODBORNÁ TIP

  Kevin Carrillo  MMPC, specialista na kontrolu škůdců Kevin Carrillo je specialista na kontrolu škůdců a hlavní projektový manažer pro MMPC, službu kontroly škůdců a certifikovaného obchodního podniku (MBE) ve vlastnictví menšin se sídlem v oblasti New Yorku. MMPC je certifikován předními kódy a postupy v oboru, včetně National Pest Management Association (NPMA), QualityPro, GreenPro a The New York Pest Management Association (NYPMA). Práce MMPC byla uvedena v CNN, NPR a ABC News. Kevin Carrillo
  MMPC, specialista na kontrolu škůdců

  Omezte přístup ke zdrojům potravy, abyste se myší lidsky zbavili. Pokud se myši dostaly do vašich zdí nebo stropu, nejlepší možností, jak je odstranit, je zajistit, aby neměly přístup k jídlu uvnitř domu. Utěsněte všechny otvory a praskliny, kterými se mohou protlačit. Nakonec odejdou z vašeho domu někam, kde si mohou dát jídlo.

  tenisový bodovací systém původ
 3. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 3

  3 Postavte si domácí past, pokud si ji raději nekoupíte. Můžete si také vytvořit vlastní humánní živou past pomocí materiálů, které najdete v okolí domu nebo si je můžete koupit v železářství. To může být levnější varianta než nákup montované pasti. Jednoduchá polévka může uvařit:
  • Sejměte víko z plechovky od polévky, vyprázdněte plechovku a vyvrtejte do základny malý otvor. Případně si můžete vzít prázdnou plechovku od sodovky a do dna šťourat šroubovákem nebo šídlem.
  • Vezměte kbelík (ideálně alespoň 5 galonů (19 l) v objemu) a vnitřek namažte olejem na vaření, aby stěny byly kluzké. Vyvrtejte 2 malé otvory na opačných stranách lopaty, přímo pod okraj.
  • Protáhněte délku drátu plechovkou a otvory v kbelíku a ujistěte se, že se plechovka může na drátu volně otáčet. Drát několikrát omotejte otvory v kbelíku, abyste jej zajistili.
  • Opřete kus dřeva o kbelík, aby myš mohla snadno vylézt nahoru a dosáhnout na drát.
  • Plechovku potřete arašídovým máslem. Myš by se měla plazit po drátu, aby dosáhla na arašídové máslo, a poté spadnout do kbelíku, odkud nebude moci vylézt.
 4. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 4

  4 Jakmile ji uvězníte, pusťte myš ven. Nenechávejte myš pouze na zahradě, abyste ji uvolnili. Procházka, jízda na kole nebo jízda v pasti alespoň 1 míli (1,6 km) od vašeho domu, protože nechcete, aby se vrátila přímo dovnitř. Pusťte myš do parku nebo na kousek lesa. Když jste připraveni vypustit myš, jednoduše otevřete past a nechte ji vyskočit.
  • Některé organizace na ochranu zvířat obhajují vypuštění myši do jiné budovy, jako je garáž nebo kůlna na vašem pozemku. To myši poskytne větší šanci na přežití, zvláště pokud celý život žije ve vašem domě.
 5. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 5

  5 Zkuste to vyhodit z domu. Existuje jeden konečný humánní způsob, jak se můžete pokusit dostat myš z vašeho domu: stačí ji vyhodit ven! Někdy se myš zatoulá a pobíhá, zmatená a chce odejít tak, jak chcete. Pomozte tomu tím, že ho pomocí koštěte vyrazíte směrem k otevřeným dveřím. To může vyžadovat trochu pronásledování myši, než ji budete moci dostat ven. Když je však vše řečeno a hotovo, je to rychlejší, než se to snažit chytit a uvolnit.
  • Samozřejmě, pokud použijete tuto metodu, myš se může rozhodnout vrátit se zpět, zvláště pokud se dostala dovnitř mezerou ve dveřích nebo dírou ve vašem základu. Pokud váš dům není utěsněn proti myším, proveďte opatření k jeho utěsnění a použijte repelenty, aby se do něj myši nedostaly.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Jak zabít myši pomocí pastí a dalších metod

 1. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 6

  1 Nastavte lapače. To je široce považováno za nejúčinnější způsob, jak se zbavit myši. Nezapomeňte si koupit zaklapávací past určenou spíše pro myši než pro krysy. Na past nastražte arašídové máslo a umístěte ji do oblasti, kde bývají myši aktivní. Když váha myši přitlačí na past, drát se vrhne dolů a okamžitě ji zabije. Používání lapačů není nejpříjemnější způsob, jak zabít myš, ale svou práci zvládne.
  • Umístěte past na zeď tak, aby byla kolmá na zeď (tj. Past a okraj stěny mají tvar „T“), s nastraženým koncem nejblíže ke zdi.
  • Umístěte pasti na místa, kde jste si všimli znaků myši, jako je trus nebo hnízdo. Dávejte pozor, abyste je nedávali na místa, kde by děti nebo vaši mazlíčci pravděpodobně našli a hráli si s pastí.

  Varování: Vyvarujte se používání otrávených návnad pro své pasti, zvláště pokud jsou ve vašem domě děti nebo domácí zvířata, která by mohla najít jed a onemocnět. 2. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 7

  2 Často kontrolujte pasti a likvidujte mrtvé myši. Jakmile nastavíte past na myši jakéhokoli druhu, nezapomeňte ji každý den kontrolovat. Pokud chytrá myš přišla na to, jak ji ukrást, možná budete muset návnadu vyměnit. A pokud jste chytili myš, nechat ji sedět několik dní je nehygienické. Mrtvá myš mohla kreslit chyby a začít páchnout, takže nezapomeňte zkontrolovat své pasti.
  • Pokud zjistíte, že jste chytili myš, okamžitě ji zlikvidujte. Uvolněte mrtvou myš z pasti a vložte ji do plastového sáčku, poté vložte pytel do koše s bezpečným víkem.
  • Abyste se ochránili před nemocemi, při likvidaci mrtvé myši si nasaďte rukavice a poté si důkladně umyjte ruce mýdlem a teplou vodou.
 3. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 8

  3 Vyvarujte se používání nelidských pastí na lepidlo. Lapače lepidla vypadají jako malé lepenkové domky nebo podnosy. Podlaha pasti je vyložena velmi lepivým lepidlem, které udrží myši na místě, jakmile vběhnou dovnitř. Jakmile jsou myši chyceny, nakonec umírají hladem. Protože tyto pasti způsobují zvířeti zbytečný stres, bolest a utrpení, většina organizací na ochranu zvířat důrazně nedoporučuje jejich používání. Pokud musíte použít zabijáckou past, zvolte místo pastí na lepidlo přichycovací past.
  • Centra pro kontrolu a prevenci nemocí také nedoporučují past na lepidlo, protože živé myši nebo jiná zvířata chycená do pastí mohou močit nebo se vyprázdnit, což potenciálně vystaví každého, kdo s pastí manipuluje, chorobám.
  • Lapače lepidla mohou být také škodlivé pro domácí mazlíčky ve vaší domácnosti, kteří by mohli lepidlo našlápnout a přilepit ho na tlapky nebo srst.
  • Některé země a regiony mají přísné zákony upravující prodej a používání pastí na lepidlo.
 4. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 9

  4 Podívejte se na pořízení kočky pro dlouhodobou deratizaci. Kočky jsou přirozenými predátory myší a mít jednu poblíž je skvělý způsob, jak udržet populaci hlodavců na nízké úrovni. Pokud kočku ještě nevlastníte, podívejte se, jestli by vašemu příteli, který je majitelem kočky, vadilo, kdybyste tu kočku nechali, aby s vámi zůstala několik dní. Ne všechny kočky rády chytají myši, takže to zaručeně nefunguje, ale často je to stejně účinné jako nastavení pasti.
  • Některé organizace na záchranu zvířat adoptují zachráněné divoké kočky do domácností a podniků, aby pracovaly jako myši. Vyhledejte „adoptujte pracující kočku“ a najděte si ve svém okolí myši na adopci.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Jak udržet myši mimo váš domov

 1. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 10

  1 Utěsněte dveře, aby se dovnitř nedostaly myši. Pokud máte trhlinu mezi spodní částí dveří a podlahou, může dovnitř vejít myš. Myši se dokážou prodrat velmi tenkými prasklinami, takže se na trhlinu nedívejte a předpokládejte, že se skrz ni nic nedostane. Přejděte do železářství a kupte si těsnění dveří, které připevníte na spodní část dveří, abyste mezeru zacelili.
  • Rozhlédněte se po okolí svých dveří, abyste zjistili, zda existují ještě nějaká další místa, kam by se myši mohly dostat. Ve svém základu můžete mít díry, které je třeba utěsnit. Můžete je také nacpat ocelovou vlnou.
  • Zakryjte všechny větrací otvory kolem vašeho domu, jako jsou sušší nebo půdní otvory, síťovinou.
  • Zkontrolujte také dvířka obrazovky, zda nemají otvory.
 2. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 11

  2 Udržujte odpadky obsažené. Myši přitahují pachy z jídla, takže je důležité, aby váš odpad byl dobře uložen ve vašem domě a na dvoře. Používejte odpadkové koše s těsně přiléhajícími víky uvnitř i venku. V den svozu koše zajistěte, aby byl koš z prostor odstraněn okamžitě.
  • Myši mohou být také přitahovány k recyklaci kontejnerů, protože lahve, plechovky a krabice, které obsahují, na sobě stále mohou mít stopy jídla. Recyklaci udržujte také v nádobě s víkem.
  • Pokud máte hromadu kompostu, ujistěte se, že je umístěna daleko od vašeho domova, protože může přitahovat myši.

  Spropitné: Pokud krmíte ptáky mimo svůj domov, může být vhodné zastavit se, dokud nebudete mít problém s myší pod kontrolou. Alternativně se držte potravin, které nenechávají slupky myši k jídlu, jako je lýko, nektar kolibříka nebo ptačí skořápka. 3. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 12

  3 Rychle vyčistěte nepořádek. Jak ve vašem domě, tak na dvoře, vyčistěte nepořádek, který by mohl poskytnout myši a přístřeší. Když necháte jídlo venku, zanedbáváte sbírání drobků nebo dokonce máte na dvoře hromadu kartáčů, myši se mohou začít stěhovat dovnitř. Udržujte svůj domov čistý a uklizený, aby byl pro myši méně pohostinný.
  • Jejich přístup k potravinám můžete také omezit tím, že budete potraviny uchovávat v uzavřených nádobách. Můžete například přenášet obiloviny z lepenkových obalových krabic do plastových nebo skleněných nádob s těsnými víčky.
  • Pokud máte domácí mazlíčky, místo vyhození jim jídlo přes noc odložte.
 4. Obrázek s názvem Získejte myš z domu Krok 13

  4 Zkuste použít repelenty spolu s dalšími metodami hubení škůdců. Někteří lidé obhajují používání oleje z máty peprné jako přírodní odstrašující prostředek pro myši, ale není jasné, jak účinná tato metoda ve skutečnosti je. Zkuste smíchat 2 čajové lžičky (9,9 ml) mátového oleje s 1 šálkem (240 ml) vody v rozprašovači a sprintovat do všech oblastí, kde se myši obvykle shromažďují. Můžete si také zakoupit ultrazvukové odpuzovače myší a rozmístit je po celém domě.
  • Neexistuje žádný přesvědčivý důkaz, že máta peprná nebo jiné esenciální oleje mohou účinně držet myši mimo. A zatímco ultrazvukové repelenty mohou být na chvíli účinné, myši si na ně nakonec zvyknou. Použijte tyto metody v kombinaci s jinými technikami hubení škůdců.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Viděl jsem myš. Vběhlo mi to pod kamna. Na dno kamen jsem nacpal staniol. Co mám teď dělat? Jsem úplně vyděšená. Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Pokuste se v této oblasti nechat buď past na humny, nebo humánní živou past, a zjistěte, zda dokážete chytit myš. Možná budete muset odstranit staniol, aby se myš mohla dostat ven-pokud je uvězněna pod kamny, nakonec tam zemře, takže je těžší ji odstranit.
 • Otázka Co děláte, pokud máte svůj vlastní pokoj a hlodavec žvýká a vydává hluk, protože nemůžete spát? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpovědný štáb wikiHow Zaměstnanci Pokud máte hlodavce žijící ve zdech vašeho domova, možná budete muset zavést profesionální službu kontroly škůdců, která vám s tímto problémem pomůže. Pokud si pronajmete, prodiskutujte problém se svým pronajímatelem nebo správcem nemovitosti.
 • Otázka Viděl jsem ve svém domě mnoho myšího trusu. Nemohu chytit myš, ale vidím jich mnoho. Jak mohu chytit alespoň jednoho? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Zkuste nechat nastražené pasti v oblastech, kde vidíte nejvíce trusu. Pokud je pro vás pořízení kočky možností, mohou také pomoci chytit všechny myši, které se vydají ven.
 • Otázka Pokud chytím jednu myš, pravděpodobně budu mít více než jednu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Ano, určitě existuje šance, že budete mít doma další myši. Dávejte pozor na další známky aktivity hlodavců, jako je trus, rozžvýkané hadry nebo papíry, zatuchlé pachy nebo skřípavé a šustivé zvuky.
 • Otázka Jak dlouho může arašídové máslo zůstat na pasti, než potřebuji vyměnit návnadu? Tři dny, topy. Vůně začne slábnout poté, co byla tak dlouho venku na otevřeném prostranství, a čím silnější vůně je, tím větší máte šanci chytit myš.
 • Otázka Zabraňují sušicí prostěradla myším? Ano. Vůně sušicího listu dráždí myš a většinu času bude chtít být daleko od ní.
 • Otázka Může myš šplhat? Ano. Myši jsou vynikající horolezci. Nepodceňujte jejich velikost. Je známo, že šplhají tak vysoko jako vaše lednice.
 • Otázka Co mohu bezpečně použít u malých dětí? Zkuste použít humánní past nebo mít past jakéhokoli druhu v oblasti, kde nebudou.
 • Otázka Nikdy nemohu chytit myš pastí. Nikdy nezhasne a stále vidím trus myší. Co bych měl dělat? Zkuste alternativní způsob odeslání malého tvora. Pokud jste se ho pokoušeli zbavit pomocí standardní pasti a zjistíte, že arašídové máslo nebo sýr jsou pryč a žádná mrtvola, pak máte velmi chytrého chlapce. Je na čase změnit taktiku.
 • Otázka Jaký druh jedu mám použít pro myši? Měli byste použít jed speciálně pro myši/škůdce. Je to velmi účinné. Většinu tvoří bloky jedu, které myš sní.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nezapomeňte zaslepit všechny otvory; je to únavný krok, ale nezbytný. Ocelová vlna funguje obzvláště dobře a lze ji kombinovat se sádrou na stěny (i když nakonec omítkou omrzne). Jedním důležitým místem pro připojení je zadní část trouby, kde vycházejí dráty. Vycpěte tu díru dobře!
 • Na rozdíl od všeobecného přesvědčení některé myši nemají rády sýry. Dobrou návnadou je čokoláda, chléb, maso, tvrdý karamel a arašídové máslo. Myši také mají rády kukuřičné kuřecí krmivo.

reklama

Varování

 • V mnoha oblastech je nezákonné vypouštět uvězněná zvířata jakéhokoli druhu na majetek, který patří jiným lidem. Pokud uvězníte myš, vypusťte ji do volné přírody nebo na vlastní pozemek.
reklama

Populární Problémy

McEnroeovy nejhorší záchvaty vzteku ve Flinders Parku.

Jižní Dakota vs Kansas dnes večer není v televizi, ale tady je návod, jak ho můžete sledovat online.Když děláte práce kolem domu, visíte na obrázku nebo stavíte něco ve své dílně, můžete omylem udeřit prstem do kladiva. Jedná se o běžný jev, ale může být velmi bolestivý a škodlivý pro váš prst, pokud ...Rafael Nadal nedávno hovořil s anglickým deníkem před svou účastí na Barcelona Open Open.

„Creepshow“, nová očekávaná hororová antologická série, má premiéru ve čtvrtek. Zde je návod, jak sledovat epizody online zdarma.