Jak se dostat na Oahu z Maui

Na Havajských ostrovech se nachází mnoho krásných pláží, přírodních parků, letovisek a historických památek, které budou chtít zažít místní i turisté. Rozbředlé vody a malá letiště však znamenají, že cestování mezi ostrovy není vždy jednoduché ani přímé. Ale s trochou plánování si můžete naplánovat cestu z Maui na Oahu letadlem nebo lodí.

Metoda 1 ze 2: Obchodní let na Oahu

 1. Obrázek s názvem Get to Oahu from Maui Step 1

  1 Pokud chcete cestovat letadlem standardní velikosti, odlette z letiště Kahului. Letiště Kahului (OGG) je největší letiště na Maui a druhé nejrušnější ve státě Havaj. Je to jediné letiště na Maui, které nabízí lety plnými letadly. Pokud vám bude v menších letadlech na nervy nebo budete nervózní, zvažte odlet z Kahului.
  • Lety z Kahului často odlétají a trvá přibližně 30 minut, než se dostanete na mezinárodní letiště Honolulu v Oahu.
  • Letiště Kahului se nachází na severní straně Maui. Nachází se více než 22 mil od Lahanie a 2 míle od Kihei.
  • Veřejný autobusový systém Maui, Maui Bus, zastavuje na letišti Kahului 7 dní v týdnu, dokonce i o prázdninách.
  • Mnoho letovisek na Maui nabízí kyvadlovou dopravu na letiště Kahului a zpět.


 2. Obrázek s názvem Get to Oahu from Maui Step 2

  2 Pokud poletíte z Lahanie, odlétejte z letiště Kapalua Maui West. Letiště Kapalua West Maui (JHM) se nachází na západní straně Maui, pouhých 7 minut severně od města Lahania. Slouží pouze příměstským letadlům a lety odlétají pouze ve dne.
  • Let z Kapalua West Maui do Honolulu International trvá přibližně 30 minut.
  • Kapalua West není obsluhována veřejným autobusovým systémem.
  • Místní autopůjčovny mohou zajistit soukromá auta nebo kyvadlovou dopravu na Kapalua Maui West.
 3. Obrázek s názvem Dostaňte se na Oahu z Maui Krok 3

  3 Vyleťte z Hany a užijte si mezipřistání. Hana Airport (HNM) je jedno z nejmenších letišť na Havaji. Nachází se kousek od města Hana, v severovýchodním rohu ostrova. Je obsluhována pouze jednou komerční leteckou společností a nenabízí přímé lety do Honolulu. Tuto příležitost však můžete využít k návštěvě jiného havajského ostrova. Strávte několik hodin nebo několik dní zkoumáním jiného ostrova, než odletíte na Oahu.
  • Veřejný autobusový systém nezastavuje na letišti Hana.
  • Místní resorty zajistí dopravu na letiště Hana, ale pouze pokud je to naplánováno předem.
  • Komerční lety z letiště Hana na letiště Hooehula na ostrově Molokai a na letiště Kilua-Kona a Kamuela-Wiamena na ostrově Havaj jsou k dispozici. Všechna tři letiště také nabízejí lety na Oahu.
  • Stát Havaj doufá, že v budoucnu rozšíří dopravu na a z letiště Hana.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Soukromé cestování na Oahu

 1. Obrázek s názvem Get to Oahu from Maui Step 4

  1 Nastupte do soukromého letu a cestujte v luxusu. Pokud jste ochotni utratit peníze za pronájem soukromého letu, můžete letět přímo na Oahu z letiště, které si vyberete. Pronajmutím letu ušetříte čas tím, že se vyhnete zabezpečení letiště a okamžitě nastoupíte do letu. Informace o jejich cenách a vybavení vám poskytne jedna z místních soukromých charterových společností na Havaji.
 2. Obrázek s názvem Get to Oahu from Maui Step 5

  2 Naplánujte si výhodné taxi pro ochranu soukromí. Letecké taxi jsou levnější alternativou soukromých letadel. Obvykle nemají veškerý luxus soukromého letadla, ale jsou stále malí; soukromý; a mohou být buď naplánovány předem, nebo mohou odejít na vyžádání.
  • Obraťte se na některou z místních leteckých taxi služeb na Havaji nebo se obraťte na zástupce zákaznických služeb na jednom z letišť Maui, kde vám poskytnou informace o cenách a naplánování aerotaxi.
  • Na letiště Kahulu, Kapalua West Maui a Hana létají letecké taxi služby.
 3. Obrázek s názvem Get to Oahu from Maui Step 6

  3 Pronajměte si soukromou loď pro jedinečný zážitek. Havaj je známý svým surfováním, díky kterému je voda mezi ostrovy obtížně splavná. Z tohoto důvodu existuje velmi málo služeb charterových lodí, které zajišťují přepravu mezi ostrovy. Cestování soukromou lodí však není nemožné.
  • Kontaktujte místní majitele lodí návštěvou jednoho z havajských přístavů a ​​zeptejte se, zda jsou ochotni podniknout cestu z Maui na Oahu s vámi.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Letecká doprava je nejpopulárnějším způsobem cestování mezi havajskými ostrovy. Pokud vás létání nebaví, nebo máte fobii z letecké dopravy, pokusit se udělat si při létání větší pohodlí může být snazší, než se létání úplně vyhnout.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Trenér Rogera Federera prozradil, že švýcarská rehabilitace probíhá dobře a že pravděpodobně brzy obnoví trénink. Světová čtyřka dříve oznámila, že se nezúčastní zbytku sezóny 2020 kvůli zranění kolena.

Jak získat územní povolení. V mnoha komunitách po celém světě musí jednotlivci nebo podniky, které chtějí změnit majetek, který vlastní, získat územní povolení. Majitelé domů budou často potřebovat územní povolení k vybudování dalších ...

Tenké džíny jsou přiléhavé kalhoty, které se podobají džínům s rovnými nohavicemi v tom, že vám úhledně padnou na nohy, aniž by na nich ulpěly jako úzké džíny. Pravidelné sponky do šatníku, které pravděpodobně již máte, lze použít k vytvoření neformálních outfitů ...

Jak mít sex, aniž by o tom věděli vaši rodiče. Může být složité mít sex, aniž by to zjistili vaši rodiče, zvláště pokud rádi sledují, co děláte. Nikdy se však nebojte! Lidé to dělají po generace a ...

Jak jezdit metrem v New Yorku. První návštěva New Yorku je zajímavá zkušenost. Newyorčané jsou jako nikdo jiný. Jakkoli jsou zdvořilí, často nedělají oční kontakt, spěchají do cíle a ...

„Laurel Canyon“, nový hudební dokument EPIX, má premiéru v neděli večer. Pokud nemáte kabel, podívejte se na film online.