Jak se zbavit dny v těhotenství

Dna během těhotenství není běžná, ale stává se. Dna může způsobit příznaky jako otok a bolest v kloubech, obvykle na palci u nohy. Bohužel většina léků na dnu nemá dostatečné důkazy, které by podporovaly jejich užívání během těhotenství. Existují však dietní a životní strategie, které se můžete pokusit zbavit dny během těhotenství.

espn 30 za 30 zlomil

Metoda 1 ze 3: Provádění dietních změn

 1. Obrázek s názvem Zvyšte svůj metabolismus Krok 7

  1 Pít hodně vody. Musíte zajistit, abyste vypili asi 8 sklenic vody denně. Během těhotenství je v oběhu zvýšené množství vody. Část této vody uniká do tkání, kde se hromadí a způsobuje otoky.
  • To může způsobit dehydrataci těhotné ženy, což může zhoršit dnu. Žena musí vynaložené množství vody kompenzovat zvýšením příjmu sladké vody.
  • Voda pomáhá podporovat normální funkci ledvin tím, že je vypláchne a zředí zvýšené množství krystalů kyseliny močové. To pomáhá snížit množství krystalů kyseliny močové ukládaných v kloubech, čímž se zlepší příznaky a sníží se frekvence záchvatů dny.
  • Během těhotenství byste měli mít vždy po ruce láhev vody. Pamatujte také, že po fyzické aktivitě nebo v horkém počasí budete muset vypít další vodu.


 2. Obrázek s názvem Prevence ledvinových kamenů Krok 7

  2 Omezte příjem soli. Vyhýbejte se jakýmkoli druhům jídel nebo svačin, které obsahují hodně soli. Sůl obsahuje velké množství sodíku a vysoké hladiny sodíku zvyšují tendenci vašeho těla zadržovat více vody a tekutin uvnitř a shromažďovat se na konci u vašich zanícených kloubů, čímž se zánět dny zhoršuje.
  • To znamená, že byste se měli vyhýbat tomu, abyste do vařených jídel přidávali příliš mnoho soli. Měli byste se také vyhýbat rychlému občerstvení, protože obsahuje obrovské množství soli. Nedoporučují se ani všechny druhy slaného občerstvení, jako jsou bramborové lupínky a preclíky.
  • Musíte také dávat pozor, abyste se vyhnuli skrytým zdrojům soli, jako jsou konzervy, protože sůl se používá jako konzervační látka v mnoha konzervovaných potravinách.
 3. Obrázek s názvem Kontrola bezpečnosti doplňků na hubnutí Krok 15

  3 Zařaďte do svého jídelníčku komplexní sacharidy. Komplexní sacharidy, jako jsou celozrnné produkty, ovoce a zelenina, mohou pomoci snížit příznaky dny. Vyhněte se zpracovaným a rafinovaným sacharidům, jako jsou pečivo z bílé mouky, cukrovinky, slazené nápoje a vše, co obsahuje kukuřičný sirup.
  • Zkuste ke každému jídlu přidat porci nebo dvě zeleniny a sníst denně několik porcí ovoce.
  • Vyměňte při pečení bílou mouku za celozrnnou, abyste do svého jídelníčku dostali více celozrnných produktů.
  • Zkuste své normální těstoviny a rýži vyměnit za celozrnné těstoviny a hnědou rýži.
 4. Obrázek s názvem Ztráta hmotnosti vody Krok 4

  4 Vyměňte mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku za nízkotučné. Pokud máte dnu, je nejlepší se vyvarovat mléčných výrobků s vysokým obsahem tuku a jiných bílkovin s vysokým obsahem tuku. Chcete-li omezit tuk, přejděte na nízkotučné mléčné výrobky, jako například:
  • nízkotučný jogurt
  • 1% nebo odtučněné mléko
  • nízkotučný sýr
  • nízkotučná zmrzlina nebo mražený jogurt
 5. Obrázek s názvem Hubněte dietou na dnu Krok 1

  5 Omezte množství červeného masa, které jíte. Velmi důležitým způsobem, jak se zbavit dny během těhotenství, je co nejvíce minimalizovat příjem červeného masa spolu s dalšími bohatými zdroji purinů.
  • Puriny při metabolizaci uvolňují kyselinu močovou; proto je snížení příjmu potravin bohatých na puriny zásadní pro prevenci záchvatů dny během těhotenství.
  • Mezi potraviny s vysokým obsahem purinů patří červené maso, hovězí maso, slanina, jehněčí maso, zvěřina, krůta, šunka, kachna, kuře a maso z orgánů, jako je mozek, játra nebo ledviny, kromě mořských plodů, jako jsou ančovičky, sardinky, krab, humr, losos, tuňák, měkkýši, ústřice. Mezi další zdroje purinů patří čočka, chřest, květák, fazole, fazole lima, ovesné vločky, hrášek, špenát a houby,
  • Tyto potraviny nemusíte z jídelníčku úplně omezit, ale snažte se omezit příjem na přibližně 150 mg denně. Diskutujte o svých možnostech se svým lékařem, než přejdete na dietu s nízkým obsahem purinů.
 6. Obrázek s názvem Zbavte se dny, když jste těhotná, krok 11

  6 Jezte více bobulí. Bobule jsou považovány za dobrou volbu ovoce pro dnu, protože oba obsahují vysoké množství antioxidační látky zvané antokyany.
  • Tyto antioxidanty mohou bojovat proti volným radikálům, které se uvolňují v důsledku poškození buněk a tkání způsobeného krystaly kyseliny močové. Mají silný protizánětlivý účinek, který může zmírnit záněty kloubů postižených dnou.
  • To znamená, že mají schopnost přirozeně snižovat bolest a otoky. Existují také určité důkazy, které naznačují, že tyto antioxidanty mají schopnost snižovat koncentraci kyseliny močové v krvi.
  • Antokyany se nacházejí ve vysokém množství ve všech bobulích, včetně ostružin, malin, jahod a třešní.
 7. Obrázek s názvem Choose Dairy Free Snacks Krok 8

  7 Jezte potraviny bohaté na vitamín C. Vitamín C je silný antioxidant, který pomáhá vybudovat pojivovou tkáň a kolagen v postižených kloubech poté, co se zapálí a podráždí. Vitamin C také zlepšuje funkci ledvin snížením hladin kyseliny močové v krvi. Obě tyto věci pomáhají při léčbě dny.
  • Doporučené denní množství vitaminu C ke snížení koncentrace kyseliny močové je 500 mg. Dalším zdrojem vitaminu C jsou citrusové plody jako pomeranč a citron - jedná se o alkalizující ovoce, které působí proti působení kyseliny močové v těle a snižuje tvorbu krystalů a usazování v postižených kloubech.
  • To má za následek výrazné snížení bolestivých záchvatů dny snížením zánětu a otoku v postiženém kloubu.
 8. Obrázek s názvem Kontrola bezpečnosti doplňků na hubnutí Krok 12

  8 Sledujte druh tuku, který jíte. Během těhotenství byste se měli držet zdrojů nenasycených tuků, jako jsou nízkotučné mléčné výrobky, jako je odstředěné mléko a lehký jogurt. Vyvarujte se konzumace nasycených tuků, jako jsou ty, které se nacházejí ve zpracovaných a rychlých občerstveních, plnotučných mléčných výrobcích nebo tukových zbytcích obsažených v červeném mase.
  • Nasycené tuky jsou škodlivé pro vaše tělo a mohou vyvolat dnu, protože zachycují kyselinu močovou uvnitř a minimalizují šance vašeho těla, jak se jí zbavit. To má za následek zvýšenou tvorbu krystalů kyseliny močové. Tyto krystaly se pak ukládají kolem vašich kloubů, stimulují a spouští dnové záchvaty a zvyšují počet bolestivých epizod.
  • Kromě toho nasycené tuky mohou snadno zvýšit vaši tělesnou hmotnost, což vás vystavuje vyššímu riziku obezity. Obezita je dalším spouštěcím faktorem dny, protože zvyšuje tělesnou hmotnost postižených kloubů, zvyšuje napětí na podrážděném kloubu, zhoršuje zánět a otoky a obecně zhoršuje váš stav.
  • Převzetí kontroly nad příjmem tuků a dodržování zdravých nenasycených tuků bude mít velký vliv na vaši poruchu a pomůže zlepšit jakékoli další záchvaty dny.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zmírnění příznaků dny

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zranění kolen Krok 1

  1 Získejte během těhotenství zdravé množství . Přílišné přibývání na váze během těhotenství může zhoršit vaše příznaky dny. Během těhotenství byste se ale neměla snažit zhubnout. Během těhotenství se zaměřte na zdravé stravování a přiměřené přibrání. I když jste obézní, během těhotenství budete stále muset přibrat 11 až 20 liber.
  • Promluvte si se svým lékařem o konkrétních doporučeních ohledně stravy a přírůstku hmotnosti během těhotenství.
  • Pokud nosíte dvojčata, trojčata nebo více, pak budete muset během těhotenství ještě více přibrat. Promluvte si se svým lékařem, abyste zjistili, co je pro vás zdravé.
 2. Obrázek s názvem Léčba tendonitidy Krok 2

  2 Na postižený kloub naneste led. Námraza postiženého kloubu je velmi prospěšná při snižování otoku a nahromaděných tekutin kolem postiženého kloubu, kromě zmírnění dalších příznaků zánětu, jako je zarudnutí, teplo pokožky a bolest.
  • Chladivý účinek ledu způsobí vazokonstrikci kapilár kolem postiženého kloubu, čímž se omezí množství uniklých tekutin a pomůže léčit lokalizovaný edém (otok) v zaníceném kloubu.
  • Nikdy byste neměli nanášet kostky ledu přímo na kůži, protože to může snadno způsobit poškození tkáně. Místo toho zabalte led nebo podložku do bavlněného ručníku a přiložte jej na postižený kloub.
  • Pokud není k dispozici led, můžete použít také balíček mražené zeleniny, například kukuřice nebo hrášku. Před použitím sáček zabalte do papírového nebo látkového ručníku.
  • Ledujte postiženou oblast asi dvacet minut, třikrát nebo čtyřikrát denně, abyste snížili bolest a zánět.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se dny, když jste těhotná, krok 4

  3 Zvedněte svůj zanícený kloub. Těhotná žena by také měla povznést postižený kloub nad úroveň srdce. Pokud je postižený kloub součástí jejích dolních končetin, jako je palec na noze; doporučuje se, aby si sedla nebo lehla a podepřela si kotník polštářem pod ním. To samé platí pro kotníky a kolena.
  • Pokud postižené klouby zahrnují lokty, zápěstí nebo prsty, podepřete je polštáři zvednutými na úroveň hrudníku pomocí křesla nebo stolu.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se dny, když jste těhotná, krok 5

  4 Zabalte svůj postižený kloub do studeného zelného listu. Přirozeným řešením, které může každá žena použít k potlačení otoků (otoků) kolem poraněného kloubu, je použití studených čerstvých zelných listů.
  • Zelné listy jsou velmi tradičním způsobem, jak se zbavit oteklých kloubů. Obsahují velmi silné protizánětlivé složky, jako je sinigrin, kyselina mléčná a vitamín C, o kterých je známo, že mají antioxidační a antibakteriální látky. To dává zelným listům jejich přirozené schopnosti bojovat s otoky a snižovat otoky.
  • Kapustové listy je dobré dát do lednice, aby byly před použitím pěkné a studené. Když jste připraveni je použít, vezměte si list a omotejte jej kolem palce (například) a poté omotejte obvazem, aby zůstal v klidu. Pro snadnější obalení budete možná muset odstranit tvrdší střední stonek zelí.
  • Zelný zábal nechte působit přes noc, protože může pomoci zmírnit dnové útoky, ke kterým obvykle dochází v noci. Alternativně můžete zelné zábaly používat během dne, čtyři až šest hodin v kuse.
 5. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti zad během těhotenství Krok 1

  5 Noste volné oblečení. Pokud trpíte bolestivými záchvaty dny, které postihují klouby v horní části těla, jako jsou zápěstí nebo prsty, určitě se na chvíli vyhněte používání těsných doplňků, jako jsou náramky nebo prsteny.
  • Toto uzavřené příslušenství může tvořit další zdroj tlaku na oteklé, podrážděné klouby a to může být skutečná nepříjemnost, zejména v posledním trimestru těhotenství.
  • Pokud si všimnete jakýchkoli známek otoku (otoků) na zápěstích nebo prstech, sundejte si šperky a ihned se poraďte se svým lékařem, než začnou jakékoli dny.
 6. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti zad během těhotenství Krok 5

  6 Cvičit pravidělně. Ke zlepšení dny může pomoci aerobní cvičení, které alespoň třikrát týdně zvyšuje srdeční frekvenci (například jízda na stacionárním kole, chůze nebo plavání). Necvičte však cvičení, které způsobuje bolest vašim postiženým kloubům; například pokud je váš palec na noze postižen dnou a bolí vás při chůzi, zvolte místo toho jiné cvičení, například jízdu na stacionárním kole v tělocvičně.
 7. Obrázek s názvem Naturally Treat ADHD Krok 24

  7 Zkuste pít pampeliškový čaj. Dalším bezpečným, přirozeným způsobem, jak zmírnit otoky zánětů kloubů způsobených dnou, je pití pampeliškového čaje. Pampeliška je přírodní bylina, která pomáhá ledvinám tím, že z těla vylučuje všechny nežádoucí tekutiny.
  • Pampeliška je přírodní diuretikum, které je velmi nápomocné při zmírnění a léčbě lokalizovaného edému v postižených kloubech. To je vysvětleno jeho vysokými koncentracemi draslíku, který pracuje na snížení nahromaděných tekutin v těle a rovnováze tělních minerálů.
  • Čaj lze připravit přidáním jedné čajové lžičky sušených listů pampelišky do jedné sklenice vody, která by se poté měla vařit. Čaj by se měl nechat pít pět minut před vypitím.
  • Diskutujte o používání pampeliškových listů nejprve se svým lékařem, protože vám může doporučit, abyste jej nepili, pokud máte nějaké onemocnění žlučníku, pokud užíváte nějaké léky na ředění krve nebo máte riziko hyperkalémie (zvýšení hladiny draslíku v krvi) ), protože současně užíváte draslík šetřící diuretikum.
 8. Obrázek s názvem Zvyšte svůj metabolismus Krok 8

  8 Popíjejte kávu s mírou. Mírné množství kofeinové kávy může také pomoci zmírnit příznaky dny. Ujistěte se však, že během těhotenství nevypijete více než jednu porci kávy denně. reklama

Metoda 3 ze 3: Zkoušení lékařských ošetření

 1. Obrázek s názvem Test na Downův syndrom Krok 1

  1 Zeptejte se svého lékaře na léky a další možnosti léčby. Většina léků používaných k léčbě dny je FDA považována za 'kategorii C'. To znamená, že neexistují dostatečné důkazy k závěru, zda jsou během těhotenství bezpečné nebo nebezpečné.
  • Místo léků vám lékař obvykle nejprve doporučí změny ve stravě a životním stylu.
  • Pokud však máte velmi závažnou dnu (nebo pokud dna přetrvává i po porodu), může vám lékař doporučit zvážit užívání léků.
  • Mějte na paměti, že byste se NEMĚLI rozhodnout pro užívání léků bez předchozí konzultace s lékařem.
 2. Obrázek s názvem Řekni, jestli máš Reye

  2 Zkuste lék zvaný kolchicin. Jedná se o pilulku, kterou může lékař předepsat jako jednu z léčby první linie při akutním záchvatu dny. Je mimořádně účinný; důkazy podporující jeho použití u těhotných žen jsou však zatím neprůkazné.
  • Poraďte se svým lékařem o možných rizicích užívání tohoto léku oproti jeho potenciálním přínosům.
 3. Obrázek s názvem Léčba tendonitidy Krok 8

  3 Rozhodněte se pro kortikosteroidy. Kortikosteroidy, jako je prednison, lékař obvykle považuje za sekundární možnost po NSAID a/nebo kolchicinu. Kortikosteroidy mohou být užívány ve formě pilulek nebo mohou být injikovány přímo do postiženého kloubu ke snížení zánětu - to je pravděpodobně vaše nejlepší sázka, zvláště když jste těhotná, protože lokální injekce bude představovat menší riziko poškození vašeho plodu.
 4. Obrázek s názvem Ztráta hmotnosti vody, krok 8

  4 Allopurinolem zabráníte opakování dny. Allopurinol působí přímo na snížení hladiny kyseliny močové, a proto léčí a předchází dalším epizodám dny. Když se zotavíte z akutního záchvatu dny, může být Allopurinol něco, co byste měli zvážit pohyb vpřed, abyste měli největší šanci, že se to už nebude opakovat.
  • Váš lékař může po porodu navrhnout Allopurinol, aby se zabránilo opakování dny.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos středeční hry Knicks vs Nets online, i když nemáte kabelové přihlášení.

Jak cestovat do Osvětimi. Pokud se chcete dozvědět více o holocaustu a vzdát úctu jeho obětem, zvažte návštěvu památníku a muzea Auschwitz-Birkenau. Auschwitz je bývalá německá nacistická koncentrace a vyhlazování ...

Jak říci „My Name Is“ ve francouzštině. Naučit se někoho představovat je pravděpodobně jednou z prvních věcí, které se v jakémkoli jazyce naučíte. Ve francouzštině je nejběžnějším způsobem, jak někomu sdělit své jméno, říct je m'appelle (zhuh ...

Shromáždili jsme ty nejlepší webové kamery a rozebrali, co byste měli při nákupu streamovat do služeb jako Twitch a YouTube.

Tenis: Marin Cilic vs Sam Querrey - profily hráčů

Rozzlobený Dimitrov na protest, když se na to Šarapovová dívá