Jak se zbavit vosy na zemní bagr (zabijáky cikády) ze svého trávníku

Tento článek obsahuje pokyny k vymýcení vosy zemní bagr (také známé jako zabiják cikád), pokud máte na trávníku nebo pozemku napadení hnízdem.

Část 1 ze 3: Co jsou to vosy zemní?

 1. Obrázek s názvem Zbavte se vos ze země (Cicada Killers) z trávníku Krok 1

  1 Zjistěte více o vosách zemních bagrů. Vosky zemní (GDW) jsou velmi velké (o něco větší než zelený sršeň) pasivně agresivní vosy, které „staví“ svá hnízda na suché, neoplodněné zemi. Obvykle jsou velké a černé s tělem se žlutými pruhy na zadním konci. Když jsou plně dospělí, měří přibližně jeden a půl palce (nebo více) na délku s asi jeden a čtvrt palce širokým rozpětím křídel.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se vosek zemních (Cicada Killers) z trávníku Krok 2

  2 Poznejte příznaky vos na zemi, které zamořují váš trávník nebo zahradu. Když uvidíte malé zrnité hromady hlíny nashromážděné kdekoli od dvou do pěti palců na výšku, budete vědět, že máte hnízdo vosí. Na základně hromady zrnitých nečistot bude otvor velikosti prstu, z něhož bude vycházet „cesta“ špíny.
  • Hnízda budou sporadicky postavena v celém vašem trávníku nebo zahradě, ale obvykle budou v nejsušších oblastech a/nebo pod delší trávou/plevelem nebo pod rostoucími květinami. GDW nemají rádi, ale mohou žít ve vlhké půdě.


 3. Obrázek s názvem Zbavte se vosek zemních bagrů (zabijáků cikády) ze svého trávníku Krok 3

  3 Zjistěte místní životní cyklus. Na severovýchodě USA je životní cyklus vosy pozemní bagr asi jeden měsíc počínaje polovinou července a končí přibližně od poloviny do konce srpna (v závislosti na tom, kde žijete, může jejich životní cyklus začít dříve nebo později) . Jdou od mladých dospělých bzučení o vzájemné útočné hře až po dospělé v plné velikosti asi za dva až tři týdny.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se vos na zemní bagr (zabijáky cikády) ze svého trávníku, krok 4

  4 Je důležité pochopit, že bodají pouze při útoku. Přestože vypadají hrozivě, jsou to pasivní žihadla, což znamená, že pokud jsou velmi ohrožení, zaútočí a bodnou. Prakticky byste museli začít kopat do jejich hnízd, zatímco letí, aby na vás někdo přišel a bodl vás (takže to nedělejte!). V opačném případě mají tendenci bzučet, aby vás zkontrolovali a vyděsili, a pravděpodobně se s nimi setkáte poprvé. Vězte, že by raději pokračovali ve své práci zabíjení cikád na stromech, než aby vás bodli. reklama

Část 2 ze 3: Odstranění zemních bagrových vos

 1. Obrázek s názvem Zbavte se vos na zemní bagr (zabijáky cikády) ze svého trávníku, krok 5

  1 Zatímco zde navrhovaná metoda v podstatě zabíjí vosy v jejich hnízdech, neexistuje žádný jiný (bezpečný-pro domácí zvířata) způsob, jak je vymýtit. Je pravděpodobné, že stále dostanete hnízda z roku na rok, ale jen jedno, možná dvě. Jde o to je všechny zabít, když jsou v hnízdech, aby se jejich děti nevrátily na stejné místo, kde se narodily.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se vosek zemních bagrů (zabijáků cikády) z vašeho trávníku, krok 6

  2 Získejte zásoby. Chcete-li vymýtit zamoření vos na zemním bagrem (GDW), zakupte v místním obchodě a supermarketu následující položky: a) velký pytel bílých plastových nožů ab) až tři nebo čtyři litry džbánu obyčejného nebo citronového amoniak.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se vos na zemní bagr (zabijáky cikády) ze svého trávníku, krok 7

  3 Během dne, když jsou vosy na lovu cikád na stromech, označte každé hnízdo, které najdete, jedním z plastových nožů zasunutých do země co nejblíže otvoru hnízda (aniž byste díru narušili). Nechte nůž vyčnívat ze země, abyste ho mohli vidět.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se vos na zemním bagrování (zabijáky cikády) ze svého trávníku, krok 8

  4 Po 10:30 nebo 23:00 (později je to lepší) toho večera pomocí baterky vyhledejte nože, které jste položili, a opatrně nalijte asi dva až tři šálky čpavku do každé z děr. V tuto chvíli vosy pravděpodobně hnízdí/spí, takže je budete chytat v hnízdě. (Množství čpavku můžete natáhnout smícháním poměru jedna ku jedné vody a čpavku. Síla naředění bude stále dostačující k jejich usmrcení.) Neodstraňujte nože.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se vosek zemních bagrů (zabijáků cikády) z vašeho trávníku, krok 9

  5 Další den postup opakujte na všech nových hnízdech, která najdete v zemi. Nová hnízda poznáte ze starých, protože nože budete mít pořád na místě z předchozí noci. Jakmile identifikujete nová hnízda, odstraňte staré nože. Možná budete muset postup opakovat v závislosti na původním množství vos. Nebo můžete vosy zasáhnout tenisovými raketami, srazit je na zem a pak na ně šlápnout. reklama

Část 3 ze 3: Nechat být vosy zemních bagrů

 1. Obrázek s názvem Zbavte se vosek zemních (Cikáda zabijáci) ze svého trávníku, krok 10

  1 Vyzkoušejte tuto možnost, pokud jste rádi, když necháte stvoření přírody sledovat jejich přirozené cykly, aniž by se děsili. Za prvé, je to přirozený cyklus a je součástí přirozeného způsobu, jak se vypořádat s balonovou populací cikád. Za druhé, můžete sledovat, jak tato zajímavá zvířata dělají své věci z pohodlí vašeho vlastního dvora; vychovávají své rodiny stejně, jako se o to pokouší každý jiný přírodní tvor. Způsob, jak to zvládnout, pokud je necháte na pokoji, je velmi jednoduchý:
  • Nezhoršujte je. Netlačte na ně ani do nich nestrkejte, nechodte po nich a ničím na ně neútočte.
  • Dva měsíce je ignorujte. Nechte je být, zatímco vykopávají cikády, aby nakrmili své děti. Po dvou měsících budou pryč.
  • V noci se nepotulujte s bosýma nohama. Myslete na procházky po zahradě rozumně; žádný dvůr není zcela bezpečný před trny, žihadly a nepříjemnými věcmi, proto noste vhodnou ochranu a cvičte rozumné používání svého dvora.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Zabíjí cikáda zabijáka vosu na lidech? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Vosky zabijácké cikády nejsou vůči lidem agresivní a dávají přednost ústupu než útoku. Samice vosy zabijácké cikády může bodnout lidi, ale obvykle se to stane jen náhodou; v případě náhodného pošlapání nebo uvíznutí v oděvu nebo obuvi může vosa bodnout v sebeobraně. Samec vosy nemá žihadlo, pouze ostrou páteř, do které se dá bodnout. Dávejte pozor, kam šlapete, a neobtěžujte vosy, aby neobtěžovaly vás.
 • Otázka Bodají vosy bagrem lidi? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Přestože štípnout může pouze vosa samice bagr, nejedná se o agresivní vosu vůči lidem. Jediným důvodem, proč by vosa kopáča bodla člověka, je to, že se cítí ohrožena nebo obtěžována. Abyste zůstali v bezpečí, držte se dál od hnízda a nemanipulujte s vosami bagrů ani je neobtěžujte. Tyto vosy přinášejí na váš dvůr/zahradu výhody v podobě požírání hmyzu a provzdušňování trávníku, proto je vhodné nechat je být a oni udělají totéž pro vás.
 • Otázka Pokud amoniak zabije trávu, tráva nakonec znovu vyroste, nebo ji musím znovu vysít? Musíte to znovu založit. Čpavek zabíjí vše kolem.
 • Otázka Poškodí tato metoda květinám, když ji použiji na záhony? Vosy přitahují tenké plochy v trávě, kde se mohou dostat k zemi. Zkuste s jednou květinou a uvidíte, jak to půjde. Kolik hnízd máte na záhonu? Můžete ošetřit některá hnízda, počkat den nebo dva, aby se květiny vzpamatovaly, a pak pokračovat v léčbě, pokud potřebujete. Po dokončení ošetření mulčujte květiny, abyste odradili další hnízda.
 • Otázka Zabije čpavek vosí vejce? Ano, a vaše tráva.
 • Otázka Co mám dělat, když mě bodne? Pokud jste alergičtí na bodnutí (máte potíže s dýcháním, velké otoky atd.), Jděte na pohotovost. Pokud nemáte závažné příznaky, bude vás to pravděpodobně bolet a sakra a místo byste měli umýt jemným mýdlem a vodou a každých 15 minut ji ledovat. Rozbijte aspirin s trochou teplé vody, abyste vytvořili pastu a vložte ji na oblast. Vezměte Tylenol nebo Ibuprofen.
 • Otázka Co mám dělat, když byl můj mazlíček bodnut? Použijte led asi 5 minut a poté si After Bite můžete koupit v místní lékárně.
 • Otázka Tyto včely nakonec zmizí a nikdy se nevrátí? Pokud dospělí odejdou, děti také. Nechal bych je na pokoji a oni nakonec odejdou.
 • Otázka Poté, co odejdou, je možné vykopat hnízdo a zbavit se vajíček? Jejich hnízda mohou jít velmi hluboko do země, takže bych to nezkoušel, pokud vám nevadí ničit váš dvůr. Pro úplné odstranění je nejlepší kontaktovat profesionála.
 • Otázka Nalévání čpavku do vosí díry bylo neúčinné. Co jiného mohu udělat, abych vosy odstranil? Do otvoru nalijte jeden galon teplé cukrové vody. Na jeden galon teplé vody použijte 3 šálky cukru. Mravenci pak přijdou a zahnat vosy.

Populární Problémy

Výkonný útočník Orlanda Magic Nikola Vucevič byl plný chvály, když nedávno hovořil o Novakovi Djokovicovi. Černohorci také tvrdili, že negativita nad Adria Tour není v pořádku.

Při pohledu na odraz od dvou přímých ztrát Richmond hostí v sobotu George Washingtona. Zde je návod, jak můžete hru sledovat živě na ESPN Plus.

Trasa Švýcara Rogera Federera do finále Australian Open 2020.

Poslední antukový turnaj před French Open, na kterém Rome Masters zvítězí Federer, Djokovič a Nadal.

Vítěz US Open v roce 2009 a vicemistr v Indian Wells v roce 2013 Juan Martin del Potro shromáždil kolem Philippa Kohlschreibera 3-6 6-3 6-4.

Tenisové tašky udržují hráče organizované a chrání veškeré jejich tenisové vybavení.