Jak se zbavit strupů

Velký, ošklivý strup může zničit celou noc, ztěžovat nošení sukní nebo šortek a vypadat jen nevzhledně. Nejspolehlivějším způsobem, jak se zbavit stroupku, je správně obléknout ránu, aby se rychle zahojila. Můžete také vyzkoušet některé jemné léčebné techniky, které zmírní nepohodlí a případně minimalizují strupy. Především si nevybírejte strup!Metoda 1 ze 2: Oblékání Stroupky

 1. Obrázek s názvem Zbavte se strupů Krok 1

  1 Ujistěte se, že strup nevytéká. Než budete moci správně obléknout ránu nebo strup, měla by být suchá. Pokud z vaší rány vytéká krev, položte na ni sterilní nepřilnavou gázu. Pokud vsákne skrz gázu, neodstraňujte ji. Jeho odstraněním lze krvácení znovu spustit stažením hojivé tkáně. Na to stačí položit další vrstvu gázy.
  • Udržujte gázu na místě, dokud rána nepřestane vytékat.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se strupů Krok 2

  2 Vyčistěte všude kolem strupu. I když se vaše rána již začala strupovat, je důležité ji udržovat čistou a vlhkou. To pomáhá rychleji se uzdravit. Místo omyjte mýdlem a teplou vodou a poté opláchněte. Lehce osušte.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se strupů Krok 3

  3 Navlhčete strup, aby se rychleji uzdravil. Zatímco staré způsoby předpokládaly, že udržování suché strupy jí pomáhá rychleji se uzdravit, moderní výzkum říká, že udržovat vlhký je nejlepší. Poté, co jste ji vyčistili, promažte vrstvu vazelíny po celém povrchu a kolem něj.
  • Místo vazelíny můžete také použít antibakteriální mast, ale u většiny ran to není nutné.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se strupa Krok 4

  4 Zakryjte strup. Ihned po navlhčení strup zakryjte sterilním nelepivým obvazem, například gázou zajištěnou páskou. Můžete také použít silikonové gelové listy (podívejte se na ně v lékárně), nepřilnavý gázový zábal nebo nepřilnavou gázu pod zábal, zvláště pokud máte do činění s velkým strupem.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se strupa Krok 5

  5 Každý den si nasaďte čerstvý obvaz. Zatímco čekáte, až se strup uzdraví, udělejte si čas na to, abyste každý den odstranili obvaz a místo vyčistili. Znovu navlhčete strup a zakryjte jej novým obvazem.
  • Strup stále nezmizí okamžitě, ale to určitě urychlí proces hojení.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Ošetření stroupku

 1. Obrázek s názvem Zbavte se strupů Krok 6

  1 Masírujte si strup a získejte úlevu. Sbírání na strupu je ne-ne, protože to může způsobit zjizvení a ještě déle trvat, než se rána zahojí. Pokud chcete nějakou úlevu od svědění, které také pomůže zbavit se strupů, zkuste jej jemně vmasírovat trochou vazelíny nebo hydratačního mléka. Můžete to udělat pokaždé, když si nasadíte nový obvaz.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se strupů Krok 7

  2 Zkuste uklidňující teplý obklad. Pro okamžitou úlevu namočte čistý hadřík do obyčejné teplé vody. Nechte patnáct minut sedět na strupu, ale nedrhněte ani nedrhněte. To poskytne úlevu od podráždění, kvůli kterému budete chtít strup vybrat. Voda také zvlhčí strup a pomůže mu rychleji se uzdravit.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se strupu Krok 9

  3 Jakmile se strup uvolní, potřete kůži domácí pastou. Smíchejte trochu jedlé sody s dostatečným množstvím vody, aby vznikla pasta. Pastu naneste na celý stroupek a nechte zaschnout. Až budete hotovi, opláchněte jej teplou vodou. Tím strup stáhnete a jemně vytáhnete z kůže.
  • Totéž můžete udělat s kamencem draselným, přirozeně se vyskytující formou soli hliníku, a je široce používán jako deodorant a styptikum (nebo adstringent). Najděte si to ve své místní lékárně.
  • Kamenec stahuje strup stažením okolních cév a nakonec strup uvolní z kotvení na kůži.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se strupu Krok 10

  4 Dabujte na strup s přírodními prostředky. Několik běžných produktů může zabíjet choroboplodné zárodky, což pomáhá hojení rány a čištění strupů. Jednoduše namočte vatový tampon nebo tampón do produktu a poté jej namažte na strup. Nechte několik minut působit, poté opláchněte a naneste nový obvaz. Snaž se:
  • Čajovníkový olej
  • Miláček
  • Aloe vera gel
  • Jablečný ocet (1 díl octa na 10 dílů vody)
  reklama

Expertní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Bude to fungovat na strupy na mé tváři? Sarah Gehrke, RN, MS
  Registrovaná sestra Sarah Gehrke je registrovaná sestra a licencovaná masážní terapeutka v Texasu. Sarah má více než 10 let zkušeností s výukou a procvičováním flebotomie a intravenózní (IV) terapie s využitím fyzické, psychologické a emocionální podpory. V roce 2008 získala licenci Massage Therapist od Amarillo Massage Therapy Institute a M.S. v ošetřovatelství z University of Phoenix v roce 2013. Sarah Gehrke, RN, MS Registrovaná sestra Odborná odpověď Samozřejmě! Péče o strup na tváři je důležitá pro prevenci jizev. Nezapomeňte jej nevybírat a chrastavost udržujte vlhkou.
 • Otázka Bude to fungovat na strupy, které zčernaly? Sarah Gehrke, RN, MS
  Registrovaná sestra Sarah Gehrke je registrovaná sestra a licencovaná masážní terapeutka v Texasu. Sarah má více než 10 let zkušeností s výukou a procvičováním flebotomie a intravenózní (IV) terapie s využitím fyzické, psychologické a emocionální podpory. V roce 2008 získala licenci Massage Therapist od Amarillo Massage Therapy Institute a M.S. v ošetřovatelství z University of Phoenix v roce 2013. Sarah Gehrke, RN, MS Odpověď odborníka na registrovanou sestru Ano, tyto kroky mohou fungovat. Tmavě rezavě hnědá barva, často černá, je strup-kůra se tvoří nad poraněnou oblastí (srážení krve). Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je udržet strup vlhký bez ohledu na to, jak tmavě zbarvil. Strup obecně zůstane na svém místě, dokud nebude opravena kůže pod ním a neobjeví se nové kožní buňky, poté přirozeně odpadne!

Populární Problémy

Dominic Thiem se během svého krátkodobého pobytu na dubajském tenisovém šampionátu zúčastnil zasedání Otázky a odpovědi, kde prohrál ve svém úplně prvním zápase s Lloydem Harrisem.Nejdůležitější součástí halloweenské párty je její atmosféra. Pořádání večírku vám nese velkou zodpovědnost, ale dekorace je pro halloweenskou párty ještě důležitější; je to jednou, kdy jen vy, hostitel, můžete ...Nebraska a Wisconsin se v úterý setkávají v bitvě velkého desatera. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online, pokud nemáte síť Big Ten Network.

Pokud nemáte kabel, můžete sledovat každý zápas play off NFL v roce 2021.Maria Šarapovová nedokáže udržet své emoce v dramatickém semifinálovém střetu proti Ivanovicovi na WTA Western & Southern Open v Cincinnati.Chcete streamovat Disney Plus na PS5? Zde je podrobný návod, jak stáhnout, nainstalovat a sledovat Disney+ na vašem PS5.