Jak se zbavit stresových koulí na krku

Stresová koule je lékařsky známá jako myofasciální spouštěcí bod. Jedná se o specifické oblasti, kde byly svaly vystaveny trvalému stresu, který může způsobit rozvoj stresových koulí. Tyto stresové koule nebo svalové uzly mají tendenci vytvářet velmi něžná a bolestivá místa, která se v době stresu zhoršují. Zbavení se těchto stresových koulí může zahrnovat kombinaci masážních technik, aplikace tepla a obecné metody zmírnění stresu.Metoda 1 ze 3: Léčba stresových koulí doma

 1. 1 Zkuste vlastní masáž. Nejjednodušší metodou, kterou můžete vyzkoušet, je tření vlastního krku. Masírujte napjaté místo a uvolněte namáhané svaly jemným hnětením bolavé oblasti. Začněte mírným tlakem na míč.
  • Špičkami prstů promněte stresovou kouli těsným kruhovým pohybem. Opakujte tento pohyb na minutu nebo dvě, abyste zjistili, zda přináší úlevu. Můžete také jednoduše třít tam a zpět.
  • Pokud je masáž bolestivá, pravděpodobně se třete příliš tvrdě. Začněte jemným dotykem a podle potřeby tlak zvyšujte.
  • Pokud tato metoda pomůže, masírujte oblast jednou až pětkrát denně. Každá relace by měla trvat přibližně pět minut, protože to nechcete přehánět. Chcete se vyhnout nadměrnému namáhání svalů.
 2. 2 Použijte nástroje. Ačkoli mnoho lidí nachází úlevu pouhou masáží stresového míče prsty, je důležité si pohrát s různými masážními technikami, abyste zjistili, co vám vyhovuje. Mnoho lidí považuje používání základního tenisového míčku za přínosné.
  • Chcete -li použít techniku ​​tenisového míčku, lehněte si na podlahu a položte si tenisový míček pod krk, na přibližné místo zátěžového míče. Můžete to také udělat opřený o zeď.
  • Upravte polohu těla, dokud neucítíte „dobrý“ tlak v místě uzlu. Tenisový míček by neměl způsobovat bolest.
  • Pohybujte krkem a tělem nahoru a dolů a ze strany na stranu, aby se tenisový míček převalil přes stresový uzel. To pomáhá uvolnit napětí ze svalu a uvolnit uzel.
  • Při používání tenisového míčku se ujistěte, že je váš krk v přirozené neutrální poloze. Pokud zjistíte, že vám hlava visí dolů na míči (což může dále zatěžovat vaše svaly), jednoduše položte na podlahu malou knihu a na ni kouli. Tím se míč dostane k vašemu krku místo toho, aby se váš krk klenul nebo prodloužil, aby dosáhl na míč na zemi.
  • Pokud zjistíte, že je tenisový míček příliš měkký, můžete přejít k lakrosovému míči, který je pevnější a může být výhodnější pro ty, kteří mají chronické stresové míče nebo více svalové hmoty
  • Mnoho obchodů také prodává samo-masážní nástroje, jako jsou dřevěné válečky nebo pěnové válečky. Ty lze použít stejným způsobem jako tenisový míček.
 3. 3 Ošetřete teplem. Bylo prokázáno, že teplo uvolňuje napjaté svaly. Doma můžete pomocí vyhřívací podložky zvýšit průtok krve do namáhaných svalů. Když je váš sval napnutý delší dobu, začne ztrácet průtok krve. To způsobuje další stres a bolest. Použití tepla uvolní sval a zmírní bolest zvýšením průtoku krve do oblasti.
  • Držte vyhřívací podložku proti stresové kouli na krku několik minut, dvakrát denně. Pokud nevlastníte vyhřívací podložku, namočte čistý ručník do horké vody, vyždímejte jej a použijte jako horký obklad.
  • Dopřejte si pravidelné horké koupele. Horké koupele mohou být prospěšné pro uvolnění stresových koulí na krku, a to ze stejného důvodu jako horké obklady.
  • Poskytněte si oporu krku položením ručníku nebo polštáře do koupele na okraj vany. To vám pomůže vyhnout se dalšímu namáhání krku.
  • Přidáním solí Epsom do vody bude vaše koupel ještě prospěšnější. Epsomské soli se používají ke zmírnění bolesti svalů a snížení zánětu. Nejlepších výsledků dosáhnete, když rozpustíte jeden až dva šálky solí Epsom ve své lázni, než do ní vstoupíte.
 4. 4 Používejte léky proti bolesti. Vydejte se do místní drogerie a podívejte se na volně prodejné svalové relaxátory. Můžete najít krémy, gely a pevné „tyčinky“ (jako deodorant), které vám mohou pomoci zmírnit napětí. Zeptejte se svého lékárníka, zda vám může doporučit produkt.
  • Před nanesením jakýchkoli produktů na kůži si pečlivě přečtěte pokyny a pokyny k dávkování.
  • Volně prodejné léky proti bolesti, jako je aspirin a tylenol, mohou také snížit bolest svalů.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Hledám profesionální ošetření

 1. 1 Navštivte masážního terapeuta. Pokud se vaše stresové koule nezmenší za jeden nebo dva dny, možná je na čase vyhledat odbornou pomoc. Domluvte si schůzku s masážním terapeutem. Mnoho lázní, tělocvičen a jógových studií má na pracovišti masážní terapeuty, proto požádejte personál v těchto místech o nějaké informace nebo si nechte poradit od svého lékaře.
  • Vyhledejte masážního terapeuta, který je certifikovaný, licencovaný nebo registrovaný. Před rezervací schůzky se zeptejte na její školení, metody a náklady.
  • Masážní terapeut vyvine tlak na namáhané svaly, aby vypracoval všechny uzly. Ujistěte se, že jí dáte vědět, zda je tlak vhodný pro vaše tělo.
 2. 2 Zkuste fyzioterapii. Návštěva fyzického terapeuta může pomoci odstranit stresové koule a zabránit jejich opakování. Fyzikální terapie je skvělá volba, když je jakákoli část vašeho těla pod vysokým stresem. Fyzikální terapie zahrnuje práci s vaším tělem k vytvoření optimálního výsledku. Váš fyzikální terapeut může použít směs aktivní i pasivní terapie.
  • Aktivní terapie: Vše je o přijetí opatření a obnovení rovnováhy. To může zahrnovat: protahování, posilování svalů cvičením, cvičení na úlevu od bolesti a aerobní kondici (samozřejmě s malým dopadem).
  • Pasivní terapie: Tato terapie nevyžaduje, abyste vůbec hýbali svaly. Při pasivní terapii může terapeut využít vyhřívací podložky, balíčky ledu, elektrickou stimulaci a ultrazvuk.
  • Požádejte svého lékaře, aby vám doporučil uznávaného a účinného fyzioterapeuta.
 3. 3 Zvažte akupunkturu. Akupunktura je druh alternativní medicíny, která pomocí malých jehel propichuje kůži v konkrétních tlakových bodech kolem těla, čímž zmírňuje tlak a bolest. Tato metoda se již dlouho používá ve východní medicíně a v západní kultuře je stále oblíbenější. Mnoho lidí spoléhá na akupunkturu k úlevě od různých typů bolesti.
  • Jehly mohou být pro někoho děsivé, ale váš akupunkturista vám může celý proces promluvit.
  • Jehly jsou velmi tenké, se zaoblenou špičkou. Když jsou vloženy, nepropichují žádné krevní cévy ani nervy, takže by nemělo docházet ke krvácení ani bolesti. Jehla vytvoří drobnou špetku, následuje tlak a pak ucítíte úlevu.
  • Promluvte si se svým lékařem, abyste zjistili jméno licencovaného akupunkturisty ve vaší oblasti.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zabraňte budoucím stresovým koulím

 1. 1 Snižte svůj fyzický stres. Zkuste se vyvarovat delšího sezení na jednom místě. Projděte se trochu a zkuste dělat jemné lokty. Pokud celý den sedíte u stolu, udělejte si místo, abyste každou hodinu vstali a několik minut se procházeli.
  • Pokuste se vyhnout pokrčení ramen. Seďte vzpřímeně, s hlavou vysoko a rameny dozadu. Správné držení těla může být velmi účinné při snižování napětí v oblasti krku a ramen.
  • Pořiďte si nový polštář. Pokud je váš polštář příliš plochý, nemusí poskytovat potřebnou podporu krku. Pokud vás po ranním probuzení bolí krk, nový problém vám může pomoci vyřešit nový polštář.
 2. 2 Zmírněte duševní napětí. Emocionální stres se může projevit na vašem těle. Pokuste se snížit úzkost zklidněním mysli. Můžete vyzkoušet metody jakorozjímání, což je skvělý způsob, jak relaxovat. Můžete také zvážit přidání týdenních cvičení jógy do své rutiny. Jóga a meditace vás naučí provádět hluboká dechová cvičení, která jsou skvělým způsobem, jak se vyrovnat se stresem.
  • Můžete navštěvovat hodiny meditace a jógy, nebo si je můžete zacvičit v pohodlí domova. K meditaci vám stačí tichý a pohodlný prostor, kde můžete zavřít oči a soustředit se na svůj dech.
  • Pokud jde o duševní stres, pokud existují aspekty vaší práce, které vám způsobují nadměrné množství stresu, proveďte změnu zkrácením hodin nebo dokonce hledáním nové práce.
 3. 3 Osvojte si zdravé návyky. Vaše dieta a cvičební návyky mohou hrát velkou roli ve fungování vašeho těla a mysli. Zkuste jíst zdravě a více cvičit, abyste udrželi hladinu stresu na nízké úrovni. To může zabránit budoucím problémům se svaly.
  • Snažte se být fyzicky aktivní alespoň 30 minut pět dní v týdnu. Cvičení je skvělé pro zmírnění stresu a úzkosti a zároveň podporuje optimální zdraví.
  • Zkuste si najít formu cvičení, která by vás bavila, protože díky tomu budete pravděpodobněji pokračovat. Může to být běh, plavání, kickbox, zumba nebo pilates - cokoli, co vám rozproudí krev a zrychlí tep. Pamatujte, že bez ohledu na to, jaký druh cvičení děláte, vždy byste se měli nejprve protáhnout.
  • Zůstaňte hydratovaní, abyste se vyhnuli dehydrataci. Totéž platí pro vaše svaly - nedostatek vody způsobí jejich napětí a napětí.
  • Vybírejte zdravá jídla. Strava bohatá na živiny je důležitá z hlediska úrovně stresu. Vaše tělo se vždy snaží vytvořit rovnováhu ve vašich vnitřních systémech. Zkuste do své stravy začlenit více vitamínů B. Můžete to udělat tak, že budete jíst jídla jako kuře, ryby, obiloviny a listovou zelenou zeleninu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Stanou se některé svalové uzly (stresové koule) po nějaké době trvalé nebo mohou dokonce i ty dlouhodobé zmizet? Většina uzlů se nakonec objeví, pokud budete nadále používat výše uvedené metody.
 • Otázka Co když po vyzkoušení výše uvedených metod nezmizí? Tom de backer Nejlepší odpověď Článek popisuje řadu užitečných technik. Rovněž zmiňuje vyhledání lékařské pomoci. Pokud jste to udělali a váš problém přetrvává, mluvte s více lékaři, dokud se váš problém nevyřeší. Mezitím pokračujte v masírování, používání tepla a dělání dalších věcí v článku. Tyto stresové koule chvíli zmizí, takže nezoufejte, pokračujte.
 • Otázka Mohu se koupat studenou vodou a zničit? Tom de backer Nejlepší odpovídač Čím je voda chladnější, tím větší je šok. Studená voda vám neublíží, ale náhlá změna teploty způsobí, že se vaše tělo bude snažit reagovat, zvýší srdeční frekvenci, uvolní adrenalin a svaly se stáhnou, což je opakem stresu. Pomůže vám to však soustředit se na nic jiného než na chlad. Zkuste to a uvidíte, jestli vám to pomůže. Ale příjemná teplá koupel bez rušivých vlivů, trocha lehké hudby, možná nějaké svíčky a sklenka vína vám určitě pomohou relaxovat.
 • Otázka Ovlivňují stresové koule vlasy? Tom de backer Top Answerer Stress balls jsou svalové uzly, tj. Místa, kde je svalová tkáň napjatá a ztvrdlá. To může dobře stlačit váčky ve vaší kůži, které obsahují vlasové folikuly, což může ovlivnit růst vlasů. Stresové koule se však obvykle vyskytují na krku, kde je malý nebo žádný růst vlasů. Pokud tedy mají účinek na vlasy, je to zanedbatelné a obvykle v méně zásadní oblasti.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Dopřejte si dostatek spánku, protože spánek je nezbytný při prevenci stresu. Snažte se spát sedm nebo osm hodin v noci a snažte se jít spát a probouzet se každý den ve stejnou dobu.
 • Pokud máte pochybnosti, navštivte svého lékaře. Přestože jsou stresové koule běžné, možná zažíváte něco jiného. Pokud bolest přetrvává, doporučuje se odborná péče.
 • Většina stresových koulí se bude cítit lépe, když na místo zatlačíte. Pokud necítíte žádnou úlevu, nebo pokud se bolest zvyšuje a neustupuje, navštivte svého lékaře.

reklama

Populární Problémy

Jednou z úžasných věcí na plavbě je, že existují lodě určené pro různé činnosti. Rekreační plavba lodí je běžnou volbou pro mnoho vodáků. V tomto případě si jachtaři chtějí koupit loď, která bude sloužit jako rybaření, lyžování a ...

Rafael Nadal se v sobotu utká s Daniilem Medveděvem v semifinále finále Nitto ATP 2020. Nadal vede proti Medveděvovi proti sobě 3: 0, přičemž jeho poslední výhra přišla loni v samotném Londýně.Jak natáhnout semišové boty. Boty můžete snadno natáhnout, i když jsou vyrobeny ze skvěle jemného semiše. Protahovací sprej bezpečný pro semiš bude stačit, pokud se potřebujete trochu protáhnout. Pro náročnější práce investujte do ...

Rozhovor Donalda Trumpa „60 minut“ se koná v neděli večer. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma.

Ve svém 16. semifinále na finále ATP musí Federer překonat překážku Tsitsipase, aby udržel svoji honbu za 7. titulem naživu! .Zde je návod, jak sledovat Chiefs vs Seahawks online bez kabelu