Jak získat měkké podpatky

Zhoršují vás nebo se stydí vaše suché, popraskané paty? Zdá se, že se suchých nebo popraskaných podpatků nelze zbavit, zvláště pokud neděláte správné kroky k péči o nohy. Existuje mnoho různých metod, jak tento stav napravit a zmírnit frustraci.

Metoda 1 ze 3: Léčba domácí péčí o paty

 1. Obrázek s názvem Získejte měkké podpatky Krok 1

  1 Namočte nohy do teplé vody. Použijte vanu nebo naplňte dostatečně velkou nádobu, do které se ponoří vaše nohy. Namáčení nohou v teplé vodě bude vašim chodidlům prospěšné několika různými způsoby, jako je hydratace pokožky, zklidnění jakékoli bolesti chodidel a jejich příprava odlupovat.
  • Zkuste si do koupele na nohy dát trochu soli Epsom. Epsomská sůl se používá k řadě podmínek, ale může vašim suchým patám pomoci zklidněním suché pokožky a zničením bakterií nebo plísní, které se v kůži mohou nacházet.
  • Sedněte si do koupele na nohy alespoň 5 minut. Zůstaňte v něm déle, pokud máte čas. Čím déle necháte nohy namočit, tím snazší bude drhnout odumřelou pokožku, když přijde čas na peeling. Ideální je zůstat v okně 5–15 minut. Ale nenamáčejte a neošetřujte své nohy tímto způsobem více než 3krát týdně, protože by to mohlo vaše nohy nakonec vysušit.


 2. Obrázek s názvem Získejte měkké podpatky Krok 2

  2 Odstraňte mozoly pomocí domácího drhnutí. Ve svém drhnutí můžete použít řadu přísad, z nichž většinu najdete ve své koupelnové skříňce nebo kuchyňské komoře. To, co se rozhodnete použít ve svém drhnutí, bude záviset na vašich preferencích a/nebo případných alergiích na různé přísady.
  • Vyzkoušejte jednoduché drhnutí se 2 polévkovými lžícemi (29,6 ml) hnědého cukru, 1 lžičkou citronové šťávy, 1 polévkovou lžící (14,8 ml) medu a 1 lžící olivového oleje. Tyto přísady smíchejte v míse. Po namáčení směs jemně vetřete do paty krouživými pohyby.
  • Můžete také zkusit přidat šálek mléka do koupele na nohy. Namočte do směsi mléka a vody po dobu 5-10 minut. Ze 4 polévkových lžic (59,1 ml) cukru nebo soli a ½ šálku dětského oleje nebo kokosového oleje vytvořte pastu. Po namočení vmasírujte tuto směs do patek pemzou, abyste odlupovali odumřelou kůži a zjemnili paty.
 3. Obrázek s názvem Získejte měkké podpatky Krok 3

  3 Pomocí pilníku na nohy odstraňte odumřelou kůži. Pokud ještě nemáte pilník, snadno je najdete v uličce krásy nebo osobní péče ve vašem místním obchodě s potravinami nebo ve velkém boxu. Jedna strana pilníku bude vypadat trochu jako struhadlo, zatímco druhá strana bude mít povrch brusného papíru.
  • Před namáčením se můžete rozhodnout opilovat nohy, dokud jsou ještě suché. Někdy mokrá kůže ztěžuje vidění na nejsušší oblasti vašich podpatků, takže si můžete podpatky před namáčením a drhnutím opilovat, pokud se rozhodnete.
  • Dávejte pozor, abyste si příliš nepořezali podpatky. Jakmile si všimnete, že je pokožka hladší a měkčí, přejděte na jiné místo nebo na druhou nohu. Přeplnění může vést k tomu, že bude vaše pokožka citlivější nebo náchylnější k opětovnému vysychání mnohem rychleji. Vyhněte se pilování nohou více než třikrát týdně.
 4. Obrázek s názvem Získejte měkké podpatky Krok 4

  4 Navlhčete paty. Po jejich namáčení, pilování a drhnutí se budete chtít ujistit, že na patách zablokujete vlhkost. Můžete použít různé zvlhčovače, ať už se rozhodnete pro výrobu vlastního, nebo použijete ten, který máte po ruce.
  • Svůj hydratační krém na patu si můžete vyrobit kombinací lžíce olivového oleje s několika kapkami citronového nebo levandulového oleje. Smíchejte je a naneste směs na paty. Noste ponožky, aby vlhkost vnikla do pokožky.
  • Pokud máte po ruce láhev zvlhčovače, můžete ji použít. Ujistěte se, že jste nasadili silnou vrstvu, poté ji necháte vsáknout, než nasadíte další.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Hledání profesionálních služeb nebo produktů

 1. Obrázek s názvem Získejte měkké podpatky Krok 5

  1 Nechte si udělat pedikúru v salonu. Vydejte se do místního nehtového nebo kosmetického salonu a nechte si udělat profesionální pedikúru. Cenově se pohybují od 20 do více než 100 USD, takže se ujistěte, že nakupujete a uvidíte, které místo nabízí něco ve vašem cenovém rozpětí.
  • Různé salony mohou používat různé produkty nebo nabízet různé služby. Udělejte si domácí úkoly a rozhodněte se, který salon nabízí to, co hledáte. Luxusní denní lázně mohou překonat extravagantnější pedikúru, zatímco váš místní nehtový salon může být o něco méně bohatý, ale přesto práci zvládne.
  • Ať už se rozhodnete pro pedikúru, ujistěte se, že je salon čistý a bezpečný. Ujistěte se, že je technik certifikován nebo licencován a používá sterilizované nástroje.
  • Neváhejte a požádejte svého technika, aby se při provádění pedikúry zaměřil na vaše podpatky. Dejte jim vědět, že máte problémy se suchými podpatky, a stráví více času jejich vyplňováním a vyhlazováním.
 2. Obrázek s názvem Získejte měkké podpatky, krok 6

  2 Navštivte dermatologa nebo podiatra. Pokud vaše suché paty způsobují více obav než jen podráždění, možná budete chtít vyhledat radu dermatologa nebo podiatra. Dermatolog může řešit obavy související s pokožkou, zatímco podiatr se zaměřuje konkrétně na zdraví nohou.
  • Pokud začnete mít potíže s chůzí bez bolesti, máte problémy stát příliš dlouho na nohou nebo vaše domácí prostředky již nefungují nebo nejsou účinné, možná budete muset vyhledat radu lékaře.
  • Lidé s určitými zdravotními potížemi, jako je cukrovka, mohou trpět zdravotními problémy nohou. Pokud máte cukrovku nebo jakýkoli jiný zdravotní stav, který ovlivňuje vaše nervy, budete chtít při péči o paty věnovat zvláštní pozornost a zůstat v péči lékaře.
 3. Obrázek s názvem Získejte měkké podpatky, krok 7

  3 Kupte si speciální krémy, peelingy nebo léčivý balzám. Existuje spousta možností, ze kterých si můžete vybrat, pokud jde o speciální krémy, balzámy a peelingy na nohy. Ulička osobní péče ve vaší místní drogerii je nejlepším místem pro kontrolu.
  • Přečtěte si etikety každého krému. Podívejte se, který krém nebo balzám nejlépe vyhovuje vašim konkrétním potřebám. Některé krémy na nohy jsou vyrobeny speciálně pro suché nebo popraskané paty a budou aplikovány pouze na tuto oblast.
  • Pokud jste požádali o pomoc nebo radu lékaře, může vám předepsat léčivý krém. Naneste libovolný krém nebo balzám na předpis podle pokynů svého lékaře.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zavedení rutiny péče o patu

 1. Obrázek s názvem Získejte měkké podpatky, krok 8

  1 Vyhněte se nošení otevřených bot nebo chůzi naboso. Možná jste si všimli, že vaše podpatky trpí, když nosíte velmi ploché a otevřené boty, jako jsou žabky nebo sandály. Když odhalíte své podpatky tím, že nosíte tyto boty nebo chodíte naboso, jsou náchylnější k suchu, praskání a podráždění.
  • Chůze naboso nebo v obuvi s otevřeným hřbetem způsobí, že vaše kůže vytvoří mozol a vytvoří na vašich chodidlech ochrannou bariéru. Ponecháte -li nohy v uzavřené obuvi, vaše kůže nebude muset vytvářet tuto mozolnatou bariéru.
  • Pokud je to možné, noste ponožky a uzavřené boty, například tenisky nebo tenisky. Nejen, že to ochrání kůži na patách, ale také to pomůže vašemu držení těla a zdraví kloubů tím, že podpoří vaše oblouky.
 2. Obrázek s názvem Získejte měkké podpatky, krok 9

  2 Upravte svůj jídelníček. Hydratace je důležitá, ale ve skutečnosti pití většího množství vody nebude mít na vaši suchou pokožku velký vliv. Zkuste do své stravy začlenit více mastných kyselin. Ty se nacházejí ve věcech, jako jsou ořechy, olivový olej a losos.
  • Studie ukazují, že zvýšení příjmu borákového oleje nebo doplňků z lněného semínka může pomoci zvýšit vlhkost pokožky a zmírnit suchost. Zkuste užít alespoň 2,2 gramu (0,08 oz) těchto doplňků denně.
 3. Obrázek s názvem Získejte měkké podpatky, krok 10

  3 Udržujte nohy čisté a zvlhčené. Je samozřejmé, že správná hygiena a čistota mohou udržovat různé aspekty vašeho tělesného zdraví, ale dbát na čistotu nohou je obzvláště důležité. Udržování čistých nohou zabrání růstu jakýchkoli bakterií nebo plísní na patách a může pomoci snížit suchost.
  • Můžete si všimnout, že když si často umýváte ruce, vysychají. Totéž se může stát s vašimi nohami. Je tedy důležité udržovat nohy zvlhčené ve vzájemném vztahu s udržováním čistoty. Po umytí nebo sprchování naneste na paty a nohy zvlhčovač.
  • Zkuste si před spaním nanést na paty zvlhčovač a nasadit si silné ponožky. Ponožky udrží vlhkost uzamčenou v patách, zatímco spíte. Pokud to uděláte časem, pomůže vám to snížit suchost v podpatcích.
  • Většina obchodů prodává speciální ponožky, které udržují nohy a paty měkké. Přicházejí naplněné lotionem nebo gelovými vložkami na patách. Můžete zvážit vyzkoušení těchto párů na sobě do postele.
 4. Obrázek s názvem Získejte měkké podpatky, krok 11

  4 Vyhněte se velmi horkým nebo příliš dlouhým sprchám. Příliš dlouhý pobyt v horké koupeli nebo sprše může osušit vaše nohy a paty. Abyste tomu zabránili, snažte se nezvyšovat teplotu vody příliš vysoko nebo zůstaňte ve sprše příliš dlouho.
  • Některá mýdla, která používáte ve sprše, vám mohou také vyschnout na patách. Ujistěte se, že používáte jemné mýdlo, a zkuste vyzkoušet mýdlo, které má v sobě zabudovaný zvlhčovač.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu použít pilník na nehty? Tom de backer Nejlepší odpovídač Pilník na nehty je mnohem jemnější než běžné pilníky. Ačkoli vám nic nebrání použít pilník na nehty na nohy, je obvykle příliš malý a zrno je příliš jemné na to, aby bylo skutečně účinné. Péče o vaše nohy by trvala věčnost. Existuje celá řada souborů různých velikostí a úrovní hrubosti. Zkuste vyzkoušet několik různých, dokud nenajdete ten, který se vám líbí.
 • Otázka Kde získám soubor vhodný pro péči o patu? Najdete je v Bed, Bath a Beyond a také v obchodních domech a kosmetických obchodech. Můžete si je také vyhledat a objednat online.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nakupujte a získejte nejlepší nabídky na pleťové vody, mýdlo a další zásoby.
 • Před zahájením jakýchkoli nových doplňků stravy se poraďte se svým lékařem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Dávejte pozor na alergické reakce na balzámy nebo krémy. Vždy si přečtěte etiketu, abyste se ujistili, že vámi zvolené krémy neobsahují nic, na co byste měli alergii.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Teplá voda
 • Vana nebo velká mísa
 • Lotion
 • Olivový, kokosový nebo dětský olej
 • Hnědý cukr, bílý cukr nebo sůl
 • Citronová šťáva
 • Pilník na nohy
 • Pemza

Populární Problémy

Philadelphia Union a Toronto FC zahajují v sobotu sezónu MLS 2019. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Jak velikost kovového náramku Casio. Hodinky Casio jsou téměř všudypřítomné, ale změna velikosti metalových pásů, se kterými někteří přicházejí, je pro většinu stále záhadou. Kovové kapely nejsou univerzální pro všechny. Pokud jste upgradovali z gumových hodinek ...

Výsledky 3. dne v turnaji Monte Carlo Masters.

April Ross a Alix Klinemanová z USA se utkají s Austrálií v zápase o zlato v plážovém volejbalu žen. Zde je návod, jak můžete zápas sledovat online.

Jak grilovat hamburger na grilu Foreman. Gril Foreman může být užitečným kuchyňským zařízením na desce, zvláště pokud si rádi vyrábíte vlastní hamburgery, ale nemůžete grilovat venku. Grily Foreman mohou vařit hovězí, krůtí nebo dokonce mražené ...

Výběr č. 5 Jalen Suggs získává svou první akci NBA, když v pondělí večer hraje Magic Face Warriors v Summer League. Takto můžete sledovat živý přenos.