Sania Mirza hovoří o rozchodu Martiny Hingis v pohyblivém příspěvku na Facebooku

martina hingis sania mirza wta

Dvojice se zúčastnila losování US Open s různými partnery; budou spolu v Singapuru

Dvojice žen ve čtyřhře č. 1 Sania Mirzaová a Martina Hingisová, která vyhrála Australian Open v roce 2016 po vítězstvích ve Wimbledonu a na US Open v loňském roce, oznámila, že s okamžitou platností ukončí své partnerství ve čtyřhře.

Mirza a Hingis, které byly považovány za jednu z nejúspěšnějších dvojic ženských dvojic v posledních letech, byly v průběhu roku prakticky bezkonkurenční a skončily v roce 2015 jako nejlépe umístěná dvojice ve čtyřhře žen.

Letos však tito dva po úspěchu na Australian Open měli profesionálně poněkud obtížný rok, s řadou neočekávaných ztrát pro hráče umístěné mnohem pod nimi. Ti dva získali tituly v Petrohradě a na turnaji WTA Italian Open v Římě, ale kromě toho nedokázali zopakovat své úspěchy z roku 2015.

Podle několika zdrojů to byl bývalý singl č. 1 Hingis, který byl údajně hybnou silou rozchodu po nevýrazných výkonech. Známá jako švýcarská Miss, tenisový zázrak, který vyhrál Wimbledon v 16 letech, měl letos hrát ženskou čtyřhru s Timea Bacszinsky a ve smíšené čtyřhře s krajanem Stanem Wawrinkou; když však Wawrinka odstoupil se zraněním zad, Hingis hrála pouze čtyřhru žen a postupovala turnajem s nejlepší ženskou dvouhrou Bacszinsky.

Mirza mezitím viděla, že naděje žen na čtyřhru skončily v prvním kole, když 29letá a partnerka Prarthana Thombareová vypadla v prvním kole se ztrátou s čínskými Shuai Peng a Zhang Shuai. Dnes večer však bude hrát svůj otvírák smíšené čtyřhry s Rohanem Bopannou, přičemž oba si zahrají s australskými Johny Peersem a Samanthou Stosurovou.

Indické eso ve svém prohlášení objasnilo, že ti dva nejenže nadále „zůstanou přáteli“, ale také že si letos zahrají společně na finále WTA v Singapuru, přestože obě vstoupily do slosování ženské čtyřhry US Open se samostatnými partnery.

Zatímco Mirza bude partnerem Barbory ​​Strycové z České republiky, Hingis se spojí s Coco Vandeweghe ze Spojených států amerických. Zajímavé je, že Vandeweghe je bývalým partnerem Mirzy ve čtyřhře.

Mirzova odpověď v plném znění:

Populární Problémy

Kosmické lodě v Minecraftu je těžké vyrobit. Někteří lidé zakopnou o tvar a velikost. Ostatní nevědí, co do toho dát. Zde jsou věci, které potřebujete vědět o vytvoření jednoho v Minecraftu! Na kus si napište, co chcete v řemesle ...

Jak udělat zdravou snídani. Všichni jsme slyšeli, že „snídaně je nejdůležitější jídlo dne“, ale ještě důležitější je, že vaše snídaně je zdravé jídlo. Ale co je to vlastně „zdravá“ snídaně a jak můžete ...

United States Merchant Marine Academy (USMMA) školí důstojníky v námořní přepravě zboží v dobách války a míru. Vzhledem k tomu, že je USMMA federální akademií služeb, přijímá každý rok jen malý počet uchazečů a má ...

Světová jednička Novak Djokovič se ve středu ve 16. kole ve Vídni utká s chorvatským Borna Coric. Pokud Srb vyhraje toto střetnutí, dokončí rok jako světová jednička po šesté rekordně vyrovnané.

French Open vyzvala k přezkoumání bezpečnosti soudu po zranění Goffina

Magda Linette se v prvním semifinále Clevelandu utká s Irinou-Camelia Beguovou. Obě ženy se snaží dosáhnout svého prvního finále WTA v sezóně.