Jak se zbavit vosku z kůže

Pokaždé, když použijete vosk k odstranění chloupků z pokožky, můžete zanechat malé zbytky vosku. Je bolestivé a neúčinné pokoušet se to sundat prsty. Naštěstí existuje mnohem jednodušší způsob, jak odstranit vosk z kůže: použijte olej. Tato metoda odstraňování funguje na jakýkoli druh vosku, ať už jde o vosk na odstraňování chloupků nebo vosk rozlité svíčky.Část 1 ze 2: Odstranění vosku olejem

 1. Obrázek s názvem Vyberte si zvlhčovač pro mastnou pleť, krok 4

  1 Vyberte si olej, který chcete použít. Jakýkoli druh oleje odstraní vosk z vaší pokožky. Olej prosakuje pod okraj vosku, aby vaše kůže byla kluzká, a pomáhá vosku sklouznout hned. Voskovací soupravy se často dodávají s výživným minerálním olejem, který je určen k odstranění přebytečných kousků vosku. Můžete si také koupit vzorec „vosk-off“, který obsahuje přísady, které odstraňují vosk z kůže. Kterýkoli z následujících olejů však bude fungovat stejně dobře:
  • Dětský olej
  • Masážní olej
  • Olivový olej
  • Řepkový olej
  • Rozpuštěný kokosový olej
  • Lotion na bázi oleje


 2. 2 Vatu namočte do oleje. Namočte vatový tampon do oleje, dokud nebude naplněn olejem. Můžete také použít vatový tampon, skládaný kapesník nebo čistý hadřík. Technicky byste mohli jednoduše nalít olej na kůži, ale použití vatového tamponu k aplikaci oleje zabrání tomu, aby se věci staly příliš špinavé.
 3. 3 Držte vatový tampon na voskovém místě 30 sekund. Zajistěte, aby se olej dotýkal pokožky kolem okrajů vosku. Tímto způsobem může prosáknout mezi voskem a vaší kůží, aby vosk uvolnil. Lehce zatlačte na vatový tampon, aby se uvolnilo více oleje, aby se vosková skvrna zcela nasytila.
  • Pokud máte co do činění s voskem pokrývajícím velkou plochu, možná budete chtít namočit papírové ručníky do oleje a položit je přes vosk. Stiskněte dolů, aby se olej uvolnil z pokožky.
  • Pokud máte voskové skvrny na více než jednom místě, použijte více než jednu vatu, abyste se postarali o více skvrn najednou.
 4. 4 Vosk setřete. Pomocí vaty potřete vosk, který by se vám měl snadno uvolnit z kůže. Pokud se vosk stále snadno nevypere, naneste více oleje. Pokračujte v nanášení oleje a tření vosku, dokud nebude vaše kůže zbavena vosku.
  • Pokud máte s odstraňováním vosku velké potíže, pravděpodobně budete muset použít více oleje. Trpělivě naneste olej a ujistěte se, že je vosková skvrna zcela nasáklá.
  • Zkuste použít froté žínku k vyčištění zbývajících kousků vosku.
 5. Obrázek s názvem Získejte vosk z kůže Krok 5

  5 Poté si umyjte kůži. Přebytečný olej smyjte mýdlem a vodou. Pokožku osušte ručníkem. Vaše pokožka by nyní měla být jemná a svěží díky olejovému ošetření, které jste právě poskytli. reklama

Část 2 ze 2: Zabránění lepení vosku

 1. Obrázek s názvem Získejte vosk z kůže Krok 6

  1 Ujistěte se, že je vaše pokožka zvlhčená. Pokud je vaše kůže před nanesením vosku suchá, pokusí se nasát vlhkost ve vosku. To způsobí, že se vosk trochu vsákne do vaší pokožky a přilne k němu, takže je obtížné jej stáhnout. Ráno před plánováním voskování pokožky naneste zvlhčovač, abyste se ujistili, že je vaše pokožka dobře hydratovaná.
  • Před nanesením vosku nechte zvlhčovač zcela vsáknout do pokožky. Chcete, aby vaše pokožka byla hydratovaná, ale ne mastná, jinak vám vosk vlasy účinně nevytáhne.
  • Vyhněte se používání zvlhčovače na bázi oleje, protože olej se déle vsakuje a může způsobit, že vosk bude neúčinný.
 2. Obrázek s názvem Získejte vosk z kůže Krok 7

  2 Zastřihněte si vlasy na zvládnutelnou délku. Vaše vlasy se nejsnáze voskují, pokud jsou dlouhé mezi 1/4 palce a 1/2 palce. Vlasy, které jsou delší než tyto, se zamotají do vosku, takže je mnohem obtížnější je čistě vytrhnout. Výsledkem je přilepení vosku na kůži tam, kde by neměl.
  • Zkuste se holit zhruba týden, než plánujete voskování. To dává vašim vlasům čas dorůst do správné délky.
  • Nebo si zastřihněte vlasy v oblastech, kde je jejich voskování příliš dlouhé, například v oblasti bikin.
 3. 3 Ujistěte se, že je vosk dostatečně horký. Horký vosk je tenký a snadno se nanáší, zatímco chladnější vosk houstne a je obtížné s ním manipulovat. Před nanesením se ujistěte, že je vosk zcela roztavený a má tekutou konzistenci.
  • Vyzkoušejte horký vosk na malém kousku kůže, než jej celý rozetřete. Vosk by měl být horký, ale ne tak horký, aby hořel.
  • Během procesu voskování těla možná budete muset zastavit a znovu zahřát vosk, pokud chladne (pokud nemáte tavič vosku).
 4. 4 Zabraňte pocení. Vosk má tendenci ulpívat na mokré pokožce, takže než jej nanesete, musíte se ujistit, že vaše pokožka zůstane suchá během celého procesu. Kůži můžete udržet suchou pomocí následujících metod:
  • Místo, které plánujete voskovat, posypte dětským práškem. To zabrání tomu, aby se vosk lepil na vaši pokožku, a přitom vám umožní vytrhávat vlasy.
  • Vosk v dobře větrané místnosti. Zapněte klimatizaci, otevřete okno nebo zapněte ventilátor, abyste se při voskování nepřehřáli.
  • Vyvarujte se posilování nebo zvyšování krevního tlaku před voskováním. Udělejte to, když jste klidní a uvolnění, abyste nebyli zpocení, když začnete.
 5. 5 Držte kůži napnutou. Poté, co nanesete vosk a voskový proužek a jste připraveni ho sundat, jednou rukou přidržte kůži hned vedle voskového proužku. Udržujte pokožku napnutou, druhou rukou stáhněte proužek. Pokud je vaše kůže napnutá, vosk se snáze uvolní. Pokud je vrásčitý, vosk se zachytí ve štěrbinách vaší pokožky a může skončit přilepením.
 6. 6 Voskové proužky rychle stáhněte. Pomalé tažení dává vosku čas vychladnout a přilnout k pokožce. Voskové proužky rychle stáhněte, jako byste měli náplast. Nejen, že se vaše vlasy čistěji vytáhnou, ale vaše pokožka zůstane čistá. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Zbývající vosk mi nalepil na nohu už týden. Vypadá to jako tmavé místo a vysušilo mi to kůži. Zkoušel jsem olej, ale nezdá se, že by to šlo. Co můžu dělat? Zkuste použít levandulový olej. Jednoduše vetřete voskovou oblastí pár kapek oleje a mělo by to hned přijít.
 • Otázka Jak mohu sundat zbývající vosk? Použijte vazelínu. Jemně jím otřete oblast, dokud se neodlepí.
 • Otázka Mohu odstranit vosk odstraňovačem make -upu, pokud nemám jiné oleje? Ano. Naneste krém, poté opláchněte. Pokud je stále vosk, naneste více krému bez oplachování. Zbývající vosk by měl přijít hned.
 • Otázka Co mohu dělat, pokud nejsou vlasy odstraněny po použití voskových proužků? Doporučuje se počkat a dát pokožce čas na uklidnění, několik dní až dva týdny.
 • Otázka Co způsobuje, že se voskový proužek přilepí na moji kůži? Vosk na vaše tělo působí jako pojivo (jako lepidlo) mezi tělem a proužkem.
 • Otázka Jak mohu dostat svíčkový vosk z obličeje a z vlasů? Opláchněte teplou vodou a jemně vetřete vosk z obličeje. Jemně ho vyčesejte z vlasů jemným hřebenem.
 • Otázka Jak zajistím, aby moje kůže po voskování přestala hořet? Studené obklady často fungují. Vyzkoušejte hydratační krémy a olejové masáže, které působí proti bodavému pocitu. Po voskování je pokožka mírně citlivá a vyžaduje jemný krém nebo olej a TLC.
 • Otázka Mohu odstranit vosk pomocí proužků? To funguje pouze tehdy, když je vosk stále jako kapalina. Pokud se vosk stane krémem, stane se jako lepidlo.
 • Otázka Co mám dělat, když vosk nelze odstranit vazelínou nebo olejem? Naneste odličovač a poté opláchněte. Pokud je stále vosk, naneste více krému bez oplachování. Zbývající vosk by měl přijít hned.
Nezodpovězené otázky
 • Může tento vosk způsobit brnění, když je ponechán na prstech?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vyvarujte se voskování těžko přístupných oblastí s delšími vlasy. Pokud máte potíže s odstraňováním chloupků z určitých oblastí, navštivte odborníka.
 • Otestujte si vosk na malém kousku kůže, abyste si mohli procvičit čisté stažení voskového proužku.
 • Pokud pracujete s ještě horkým voskem, přejeďte přes voskovou skvrnu malou kouli teplého vosku. Vosková skvrna se přilepí k míči a odlepí se.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Dávejte pozor, abyste se nespálili příliš horkým voskem. Vyzkoušejte jej na malé ploše, než jej aplikujete na velké části těla.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Od roku 2003 odpočítávání všech osmi wimbledonských titulů Rogera Federera.Jak dát lístky jako dárek. Vstupenky na představení nebo akci mohou být skvělým dárkem pro téměř každou příležitost. Když dáváte lístky jako dárek, je důležité, abyste zvážili všechny své možnosti a určili, co odpovídá vašemu rozpočtu. Jestli ty...

V úterý má premiéru televizní show CW „Pandora“. Zde je návod, jak sledovat premiéru seriálu online bez kabelu.Wimbledon 2013: Hlavní bodyJak jít bezpečně naboso. Chodit naboso může být zábava, relaxace a překvapivě zdravé. Pokud tak učiníte, může vám to pomoci zlepšit vaši propriocepci, posílit svaly, zvýšit pohyblivost vašich nohou a je to dobrý pocit! Tento článek vám ukáže ...

Váš průvodce streamováním Pinnochia online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.