Jak grilovat halibuta

Halibut je oblíbená ryba na vaření díky své husté struktuře, jemné chuti a nízkému obsahu tuku. Grilování je skvělý způsob, jak vařit halibuta, protože přináší sladké chutě bílého rybího masa. Halibuta zakryjte marinádou, abyste rybě dodali extra chuť, a poté grilovejte každou stranu halibuta po dobu 5 minut. Rybu podávejte s kousky citronu a vaší oblíbenou zeleninou. Užívat si!

Ingredience

Medová a citronová marináda

 • 2 polévkové lžíce (28,5 gramů) rozpuštěného másla
 • 2 polévkové lžíce (42,5 gramů) medu
 • Šťáva z ½ středně velkého citronu
 • 2 čajové lžičky (11 gramů) sójové omáčky
 • 1/2 čajové lžičky (1,1 gramu) pepře
 • 2 stroužky česneku nasekané
 • 1 libra (0,45 kilogramu) čerstvého halibutového filetu
 • Kousky citronu (k podávání)


Slouží 4

Metoda 1 ze 2: Vaření halibuta na grilu

 1. Obrázek s názvem Grill Halibut Krok 1

  1 Předehřejte gril na 400 ° F (204 ° C). Zapněte gril, aby byl připraven, jakmile bude připraven halibut. Zahřátí většiny grilů trvá 10–15 minut.
  • Před zapnutím grilu se ujistěte, že je rošt čistý. Je mnohem snazší a bezpečnější jej vyčistit za studena!
 2. Obrázek s názvem Grill Halibut Krok 2

  2 Pokud dáváte přednost rybám bez kůže, odstraňte z halibuta kůži. Kůže halibuta je jedlá a při grilování se stává hezkou a křupavou. Pokud však dáváte přednost jíst halibuta bez kůže, použijte ostrý nůž odstranit kůži z masa ryb.
  • Filetový nůž funguje nejlépe k odstranění kůže, ale každý ostrý nůž to zvládne.
 3. Obrázek s názvem Grill Halibut Krok 3

  3 Halibuta zakryjte marinádou nebo kořením. To pomáhá dodat halibutovi chuť a vnější část ryby je křupavá. Sůl, pepř a česnek jsou skvělé možnosti koření. Rozpuštěné máslo, citronová šťáva a sójová omáčka jsou dobrými marinovacími tekutinami.
  • Experimentujte s různými kořením a marinádami, dokud nenajdete své oblíbené.
  • Pokud máte ve spíži čerstvé bylinky, přidejte je do koření nebo marinády, aby ryby získaly svěží a zemitou chuť.
 4. Obrázek s názvem Grill Halibut Krok 4

  4 Umístěte filety na gril na 400 ° F (204 ° C) na 5 minut. Zkuste filety rozložit, aby se uvařily rovnoměrně. Nastavte si časovač, který vám připomene zkontrolovat halibuta po 5 minutách. Pokud cítíte pálení ryb, stáhněte gril.
  • Při vaření na grilu buďte vždy opatrní, aby nedošlo k popálení.
 5. Obrázek s názvem Grill Halibut Krok 5

  5 Rybí filety otočte a vařte dalších 5 minut. Pomocí kovové špachtle opatrně obraťte každý halibut filet. Ještě jednou zkuste filety rozložit, aby se vařily stejnou rychlostí. Po 5 minutách vložte do středu halibuta teploměr na okamžité čtení a zkontrolujte, zda dosáhl 135 ° F (57 ° C). Díky tomu je ryba bezpečná k jídlu.
  • Pokračujte v vaření halibuta, dokud nedosáhne 135 ° F (57 ° C).
  • Při vaření na grilu vždy používejte kovové nádobí, protože plastové nádobí se z tepla rozpustí.
 6. Obrázek s názvem Grill Halibut Krok 6

  6 Rybu přendejte na talíř a nechte 5 minut odpočívat. Pomocí kovové špachtle zvedněte filety halibuta z grilu a na talíř. Odpočinek halibuta přispěje k tomu, že bude jemný a plný chuti.
 7. Obrázek s názvem Grill Halibut Krok 7

  7 Halibuta podávejte s kousky citronu a vaší oblíbenou zeleninou. Nakrájejte citron na plátky a položte ho vedle halibuta na každý talíř. To lze natlačit na rybu a dodat tak čerstvou chuť. Rybu podávejte s oblíbenou zeleninou, jako jsou brambory, mrkev, hrášek, fazole nebo brokolice.
  • Halibut chutná nejlépe, když se jí horký.
 8. Obrázek s názvem Vyberte nádoby vhodné do mikrovlnné trouby Krok 2 Bullet1

  8 Halibuta uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě v lednici až 3 dny. Uvařeného halibuta přendejte do vzduchotěsné nádoby a vložte do lednice. Pokud chcete halibuta sníst později, vložte vzduchotěsnou nádobu do mrazničky až na 3 měsíce.
  • Pokud nemáte vzduchotěsný kontejner, použijte místo toho uzavíratelný sáček.
  • Pokud má halibut po uložení špatný zápach nebo slizkou strukturu, signalizuje to, že zmizel.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 2: Koření halibuta marinádou

 1. Obrázek s názvem Grill Halibut Krok 9

  1 Do misky odměřte máslo, med, citron, sójovou omáčku, pepř a česnek. Do malé misky odměřte 2 polévkové lžíce (28,5 gramů) rozpuštěného másla, 2 polévkové lžíce (42,5 gramů) medu, 2 lžičky (11 gramů) sójové omáčky a 1/2 lžičky (1,1 gramu) pepře. Přidejte šťávu z ½ středně velkého citronu a 2 stroužky mletého česneku.
  • Pokud nemáte rádi česnek, jednoduše jej vynechte.
  • Použijte manuka med pro maximální přínos pro zdraví.
 2. Obrázek s názvem Grill Halibut Krok 10

  2 Suroviny promíchejte lžící. Pokračujte v míchání ingrediencí, dokud nejsou důkladně spojeny a marináda nemá rovnoměrnou strukturu. Díky tomu má marináda uvařenou konzistenci.
  • Pokud jsou ve směsi hrudky, rozmačkejte je zadní částí lžíce.
 3. Obrázek s názvem Grill Halibut Krok 11

  3 Marinádou potřete obě strany halibutových filetů. Ponořte do marinády štětec na pečivo a natřete ho halibutovými filety. Ujistěte se, že je celý povrch ryby pokrytý marinádou. Díky tomu je pokožka křupavá a plná chuti.
  • Pokud nemáte štětec na pečivo, použijte místo něj lžíci směs na obě strany ryby.
 4. Obrázek s názvem Grill Halibut Krok 12

  4 Halibuta grilujte 5 minut z každé strany. Umístěte halibuta na gril na 5 minut. Pomocí kovové špachtle rybu otočte a vařte dalších 5 minut. Vložte rybí teploměr pro okamžité čtení do středu ryby a zkontrolujte, zda dosáhl 135 ° F (57 ° C). To naznačuje, že halibut je připraven k jídlu. Užívat si! reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Nechám na boku na filetu bílou vláknitou vrstvu? Ne, odeberte co nejvíce; je to vláknité a bez chuti. Použijte ostrý odřezávací nůž a proveďte řez pod bílou vrstvou a poté stáhněte zbytek, dokud již nebudete mít bílé vrstvení.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Malá miska
 • Měřicí lžíce
 • Lžíce
 • Kartáč na pečivo
 • Kovová špachtle
 • Nůž

Populární Problémy

Hubert Hurkacz se v pondělí v prvním kole French Open utká s Tennysem Sandgrenem. Hurkacz vede Sandgren 1: 0 při vzájemných setkáních na turné.

Dominic Thiem věří, že hlavní příčinou jeho letošních špatných výsledků jsou zranění a nedostatek tréninku, ale Rakušan věří, že brzy najde svou nejlepší formu.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Warriors vs Blazers Game 2 online bez kabelu.

Jak odemknout Luigi. The Green Thunder je zpět pro další akci. Existuje dlouhá tradice her Nintendo s Luigi jako odemykatelnou postavou. Nalezení Luigiho je často jednou z nejtěžších výzev ve hře, takže zdokonalte své dovednosti ...

Jak opravit nerovnoměrné tkaničky. Při chůzi vaše nohy tlačí na boty. To může přitáhnout nebo zatlačit vaše tkaničky na jednu nebo druhou stranu a nakonec vám může zanechat tkaničky, které se neshodují v horní části boty. Naštěstí toto ...

Absolvování střední nebo vysoké školy je důležitým úspěchem. Ať už absolvujete sami sebe nebo oslavujete zvláštní úspěch člena rodiny, chcete naplánovat večírek hodný této příležitosti naplněný přáteli, ...