Jak cestovat po dálnici Dalton

Jste připraveni na konečný výlet? Chcete vidět Aljašku jako málokdo? Zažíváte bezkonkurenční turistiku, plavbu lodí a divokou zvěř? Dálnice Jamese W. Daltona, zkráceně Dalton Highway, nabízí toto vše a ještě mnohem více. Silnice byla vytvořena v roce 1974, aby sloužila dvojímu účelu: jako obslužná silnice pro severní část Trans-Aljašského potrubí a celoroční povrchová trasa pro nákladní automobily, které se dostanou na ropná pole Prudhoe Bay severně od Deadhorse z Fairbanks. Vzhledem k jeho odlehlosti, nízkým teplotám a různým přírodním nebezpečím je na tuto dlouhou cestu nutná pečlivá příprava. Zde je průvodce, který vám pomůže se připravit.šněrování tenisek

Metoda 1 ze 2: Příprava

 1. Obrázek s názvem Cestování po dálnici Dalton Krok 1

  1 Udělejte si domácí úkol a přečtěte si několik spolehlivých zdrojů. Mezi dobré zdroje patří příručka Bureau of Land Management Guide, Wikitravel's Guide a přehled z The Bureau of Land Management, BLM Aljaška (odkazy na všechny tři najdete ve spodní části stránky).
 2. Obrázek s názvem Cestování po dálnici Dalton Krok 2

  2 Poznejte nejlepší časy, kdy můžete vyrazit. Doporučené období pro turisty je mezi květnem a říjnem, kdy je počasí nejvhodnější pro scénické cestování. V různých obdobích vás mohou doprovázet migrující ptáci, arktický karibu nebo brilantní podzimní barvy. Od června do září řádí chyby, proto doporučujeme použít odpuzující zařízení. Cestování je stále možné od listopadu do dubna, ale tvrdé teploty a většina služeb, které jsou zavřené, odrazují většinu kromě nákladních vozidel.
 3. Obrázek s názvem Cestování po dálnici Dalton Krok 3

  3 Znát náklady. Stojí to peníze za pronájem auta, jídlo, ubytování, zásoby a vodu. Letenky do Fairbanks jsou dalším faktorem, stejně jako palivo: počítejte s tím, že za galon na pumpě zaplatíte až o 2 dolary více než jinde v zemi. Budete také potřebovat peníze pro případ nouze. Většina obchodů a služeb na cestě využívá velké kreditní karty, ale na dálnici mezi Fairbanks a Deadhorse nejsou žádné bankomaty, takže si na začátek určitě vezměte dostatek peněz.
 4. Obrázek s názvem Cestování po dálnici Dalton Krok 4

  4 Zvažte, proč byste chtěli jít. Mnoho lidí jede po dálnici, aby se dostalo na vedlejší kolej za polárním kruhem, než se otočí. Někteří přijíždějí na backcountry kempování, turistiku a horolezectví. Dobrodružnější a vynalézavější lidé si budou moci udělat výlet po celé silnici. Před plánováním cesty zvažte svůj vlastní důvod (tato příručka většinou předpokládá celovečerní dobrodružství).
 5. Obrázek s názvem Cestování po dálnici Dalton Krok 5

  5 Balíček na cestu. Rozpočet je zásadní, pokud chcete maximalizovat náklady. Některé doporučené zásoby zahrnují:
  • Odpuzovač hmyzu a síťka na hlavu
  • Sluneční brýle a opalovací krém
  • Pláštěnka a kalhoty
  • Teplé oblečení, včetně čepice a rukavic
  • První pomoc-
  • Pití vody
  • Jídlo připravené k jídlu
  • Kempovací vybavení, včetně spacáku
  • Osobní léky
  • Toaletní papír a dezinfekce rukou
  • Pytle na odpad
  • Nejméně dvě plné náhradní pneumatiky namontované na ráfcích
  • Pneumatický zvedák a nástroje pro defekt pneumatik
  • Nouzové světlice
  • Extra benzín, motorový olej a kapalina do stěračů
  • CB rádio
  reklama

Metoda 2 ze 2: Přílet do Fairbanks

 1. Obrázek s názvem Cestování po dálnici Dalton Krok 6

  1 Jakmile dorazíte a nikam nespěcháte, vydejte se na prohlídku! Fairbanks má několik památek a zvuků, které si můžete užít.
 2. Obrázek s názvem Cestujte po dálnici Dalton Krok 7

  2 Kupte a pronajměte si zásoby, pokud jste to ještě neudělali. Většina autopůjčoven nepovoluje svá vozidla na dálnici v Daltonu, proto si najděte dodavatele aut, která budou používat. Případně si rezervujte cestu autobusem.
 3. Obrázek s názvem Cestujte po dálnici Dalton, krok 8

  3 Až budete připraveni, vyrazte. Vlastní silnice nezačíná hned za městem. Musíte se dostat po Elliot Highway (také známý jako AK 2) na sever přibližně osmdesát mil, abyste dosáhli křižovatky pro Dalton. Zahněte na silnici a vydejte se na dobrodružství.
 4. Obrázek s názvem Cestování po dálnici Dalton Krok 9

  4 Dodržujte silniční zákony. Silnice je státní dálnice, takže stále platí standardní silniční zákony. Maximální rychlost je 84 km/h po celé délce silnice. Jezděte se stále zapnutými světlomety. Nákladní automobily mají po celé silnici přednost v jízdě, takže se zastavte, když se k nim někdo přiblíží. Dávejte pozor na led, břečku a výmoly, protože všechny jsou na silnici běžné. Zpevněné jsou pouze určité části silnice, proto podle toho jeďte.
 5. Obrázek s názvem Cestování po dálnici Dalton Krok 10

  5 Užijte si scenérii. Budete projíždět některou z nejvíce nedotčené, nádherné divočiny v zemi, včetně divokých květin, boreálních lesů, ledem pokrytých hor a rozlehlé arktické tundry. Divoká zvěř je hojná a čekají zde možnosti pěší turistiky a kempování, takže má smysl občas se zastavit pro fotografie a čerstvý vzduch.
 6. Obrázek s názvem Cestujte po dálnici Dalton, krok 11

  6 Přílet do Coldfoot. Asi 260 mil od Fairbanks dorazíte do Coldfootu, hlavní zastávky nákladních vozidel podél Daltonu, na úpatí hor Brooks Range a nejlepší zastávky k doplnění zásob a plynu. Navštivte návštěvnické centrum Arctic Interagency Visitor Center (milepost 175), kde se dozvíte více o historii této oblasti a Arktidy. Přenocování je také dobrý nápad. Před odjezdem se ujistěte, že jste zcela připraveni, protože vás čeká dlouhá cesta bez služeb (viz varování níže).
 7. Obrázek s názvem Cestování po dálnici Dalton Krok 12

  7 Vyjeďte zbytkem dálnice na Deadhorse. Po cestě přejdete kontinentální předěl podél průsmyku Atigun. „Divide“ je pomyslná linie vysokých bodů, která odděluje tok vody do dvou velkých pánví, většinou východ-západ. Sleduje hřeben Brooks Range z poloostrova Seward, pak se ohýbá na jih do Yukonu a sleduje Skalnaté hory a pohoří Sierra Madre na jih do Jižní Ameriky. Toto rozdělení odděluje pacifické rozvodí od ostatních. Zde řeky na jihu míří do Tichého oceánu přes řeku Yukon a Beringovo moře. Severně odtud se řeky vlévají do Severního ledového oceánu.
 8. Obrázek s názvem Cestování po dálnici Dalton Krok 13

  8 Příjezd do Deadhorse. Deadhorse je průmyslový tábor podporující ropná pole v Prudhoe Bay. Najdete zde několik obchodů, muzeí a možností ubytování. Neváhejte se procházet. Téměř jistě zde budete muset zůstat přes noc.
 9. Obrázek s názvem Travel the Dalton Highway Step 14

  9 Naplánujte si cestu po Arktidě. Zatímco přístup k oceánu je z bezpečnostních důvodů omezen, Arctic Caribou Inn nabízí prohlídky s průvodcem. V níže uvedených odkazech najdete BLM Guide, kde najdete bezplatné číslo.
 10. Obrázek s názvem Cestování po dálnici Dalton Krok 15

  10 Jeďte zpět do Fairbanks. To je stejné jako dříve, jen naopak. Pamatujte na nedostatek služeb (opět viz varování níže).
 11. Obrázek s názvem Cestujte po dálnici Dalton, krok 16

  jedenáct Gratulujeme! Právě jste udělali dobrodružství, které dělá málo lidí! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud jedete v zimě, vždy mějte na paměti sadu řetězů pneumatik pro Antigua Pass.
 • Když jste na cestě, občas se zastavte pro obrázky. Krajina je úžasná a divoká zvěř velkolepá, takže si pamatujte vzpomínky.
 • Nedělejte si tento výlet sami. Na cestu si vždy vezměte alespoň jednu další osobu pro případ, že byste se zranili nebo potřebovali pomoc.
 • Neváhejte požádat kamiony o radu. Cestovali touto cestou mnohokrát a dokonce mají přezdívky pro určité funkce, takže se zeptejte.
 • Deadhorse nenabízí mnoho, pokud jde o arktickou turistiku, takže pokud je to to, co chcete, místa jako Nome a Barrow jsou lepší volbou, i když musíte letět dovnitř.
 • Při jízdě v zimě vždy nechávejte nákladní vozy na sever. Je správné pro ně zpomalit.
 • Zvažte autobusovou prohlídku. Autobusové zájezdy vám umožní ušetřit peníze a odstranit z cesty spoustu nebezpečí. Bohužel přijdete o rekreační příležitosti, proto moudře zvažte, co budete dělat.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Protijedoucí kamiony vás nemusí vidět a mají přednost v jízdě. Když se někdo přiblíží, okamžitě se zastavte a nechte ho projít.
 • Toto je země medvědů a extrémně nebezpeční medvědi grizzly jsou běžní. Pokud narazíte na medvěda, dodržujte všechny postupy, jak s ním jednat (nikdy neběhejte, nehrajte si na mrtvého atd.). Pokud budete mít štěstí, nechají vás na pokoji. Pokud máte zkušenosti se střelnými zbraněmi, možná budete chtít přinést pouze na obranu, protože lov je zakázán do pěti mil od dálnice.
 • Stručně řečeno, pokud máte nějaké pochybnosti o tom, že byste mohli cestu uskutečnit, nedělejte to. Toto není výlet pro balíčky fanoušků a havajské bundy.
 • Bleskové povodně, požáry, špatné podmínky na silnici a ostré zatáčky jsou běžné na dálnici, takže se musíte připravit a opatrně projet nebezpečné překážky.
 • Kousání komárů, komárů, much a klíšťat pustoší v létě dálnici, proto si v této době vezměte sprej odpuzující hmyz, oblečení, pokrývky hlavy a další vybavení.
 • Řeky bývají klidné, ale čím rychleji se dostanete k horám, tím jsou rychlejší a nebezpečnější. Podle toho připravte plavbu lodí. Giardia a další choroby přenášené vodou jsou ve vodách Aljašky velmi časté, takže upravte vodu a uvařte ji, pokud plánujete získat trochu vody tímto způsobem.
 • Pokud máte v plánu vyrazit na túru nebo vylézt na hory, buďte opatrní, protože ostré útesy jsou v Brooks Range extrémně běžné. Pochopte, že vám nikdo nepomůže, pokud se vážně zraníte, pokud nebudete dostatečně blízko silnice, aby vás mohl vidět kamionista.
 • Pokrytí mobilního telefonu je po celé délce silnice téměř neexistující, pouze s osadami. Satelitní telefon, přestože je velmi drahý i k pronájmu, se doporučuje. Rádio CB je také velmi doporučeno, protože v případě potřeby můžete kontaktovat řidiče nákladních vozidel po silnici.
 • Vzdálenost mezi Coldfoot a Deadhorse je 240 silničních mil. S výjimkou Wisemana a některých kempů, které většinou nedisponují službami a jsou blízko, jde o nejdelší úsek v celém americkém dálničním systému, kterému chybí služby jako jídlo, plyn, voda, telefonní automaty a ubytování. Z tohoto důvodu byste za žádných okolností neměli projít Coldfoot; jakmile dorazíte, vyfoukněte se, najezte se, osvěžte si zásoby, odpočiňte si a v případě potřeby přenocujte. Kromě toho nenechávejte Deadhorse na cestě zpět, dokud nebudou všechny vaše zásoby obnoveny a vaše auto v dobrém stavu, protože je to stejné 240 mil před Coldfoot.
reklama

Populární Problémy

Jak používat Mozilla Firefox. Navzdory velké konkurenci, která zahrnuje prohlížeče Chrome, Safari a Internet Explorer, zůstává Mozilla Firefox jedním z nejúčinnějších a nejpopulárnějších prohlížečů na trhu - a je zdarma. Známý svou rychlostí a ...Rychle rostoucí Dayana Yastremska otevírá svou kampaň US Open 2020 proti australské Astře Sharmě. Přestože se proti sobě nikdy předtím nepostavili, Ukrajinec začíná jako jasný favorit.

Zde je seznam nejlepších tenisových vychytávek, které vám s hrou nesmírně pomohou.Jak sledovat ESPN živě na zařízení Android. ESPN je sportovní kanál, který se zaměřuje na sportovní programy, jako jsou živé přenosy a televizní přenosy a sportovní zprávy. ESPN vydala finální verzi své aplikace pro zařízení Android. Li...