Jak hrát obranu ve stolním tenise

Nejjednodušší je stolní tenis sportem, kde soupeři odpalují míč tam a zpět na stůl nízkou sítí. Ale navzdory své jednoduchosti je stolní tenis náročným sportem s intenzivním mentálním aspektem. Soupeř obvykle buď bude hrát defenzivně (blokuje údery a obléká druhého hráče), nebo bude agresivně útočit na míče druhému hráči. Pokud zjistíte, že hrajete protihráče, který jde do útoku, použijte klíčové obranné údery. Tyto údery a obranná strategie mohou ochromit hru vašeho soupeře.Část 1 ze 2: Používání obranných úderů

 1. Obrázek s názvem Hrát obranu ve stolním tenise Krok 1

  1 Zatlačte míč zpět. Vraťte míč svému protivníkovi tím, že na něj umístíte malý backspin. Chcete -li provést bekhendový úder, postavte se blízko stolu a držte předloktí pádlem rovnoběžně se stolem. Druhou paži držte namířenou směrem k míči, abyste zůstali vyrovnaní. Krátkým úderem zasáhněte míč do zadní spodní části pádla. Trochu se to roztočí.
  • Je to dobrý obranný úder k vrácení míče, který váš soupeř zasáhne krátce po síti (ten, který by dvakrát odskočil na stůl). Také to brání vašemu soupeři používat útočný úder.
 2. Obrázek s názvem Hrát obranu ve stolním tenise Krok 2

  2 Použijte forhendový pohon. Pošlete míč na základní čáru nebo postranní čáru soupeřky a zabraňte jí hrát agresivní střelu. Chcete -li použít forhendový pohon, zůstaňte blízko stolu, ale otočte se tak, aby vaše strana směřovala ke hře. Zvedněte trochu pádlo a držte volnou ruku namířenou směrem k míči. Když se míč dostane k vám, otočte jej o 45 stupňů a zasáhněte míč v horní části, aby se odrazil.
  • Pokud tomu chcete dát nějaký topspin, mějte pádlo v poněkud uzavřené poloze. Chcete -li jej udržet v zavřené poloze, držte pádlo úderovou stranou dolů směrem ke stolu.
 3. Obrázek s názvem Hrát obranu ve stolním tenise Krok 3

  3 Lob výstřel. Váš protivník vám může zasáhnout vysokou kouli přes stůl. Pokud to udělá, budete muset míč vrátit, aby vám ho nemohla silou rozbít. Budete muset lobovat míč nebo jej vrátit nepředvídatelným zatočením. Chcete -li lobovat míč, vraťte míč vysoko do vzduchu, aby váš soupeř těžko načasoval její zpětnou střelu. Pokuste se poslat míč do nejhlubší části stolu, aby váš soupeř vrátil míč z větší vzdálenosti a zpomalil ho.
  • Dokud se vám nebude hodit střelu, nezapomeňte se rychle vrátit do pozice poté, co jste míč vrátili. Tímto způsobem budete připraveni, pokud váš soupeř rozbije míč.
 4. Obrázek s názvem Hrát obranu ve stolním tenise Krok 4

  4 Zablokujte střelu svého protivníka. Pokud vám soupeř pošle vysoký míč, zvažte jeho rozbití (také známé jako zabouchnutí). Tím silou vrátíte míč své soupeřce, aby do něj nemohla zasáhnout. Udělejte pár kroků zpět, zatímco otáčíte tělo do strany. Zvedněte pádlo vysoko, abyste ho silou srazili, když na vás soupeř nakloní míč.
  • Rozbíjení míče vyžaduje hodně cviku, zejména aby se míč neodrážel od protější zdi nebo do sítě.
 5. Obrázek s názvem Hrát obranu ve stolním tenise Krok 5

  5 Použijte řezací úder. Postavte se asi 7 až 10 stop od stolu s pravou nohou mírně před druhou. Otočte pádlo brzy zpět, abyste byli připraveni podříznout spodní část míče, když začne klesat směrem k vám. Chcete -li míč podříznout, smete pádlem dolů a nahoru, jako byste nabírali míč. Sekání míče může míč roztočit a vrhnout na novou trajektorii, což brání vašemu soupeři ve skórování.
  • Pokud chcete udělat bekhendový kotlet, před tahem zkroťte tělo doleva. Nebo, pokud chcete udělat forhendový chop, otočte své tělo před úderem doprava.
  reklama

Část 2 ze 2: Rozvoj obranné strategie

 1. Obrázek s názvem Hrát obranu ve stolním tenise Krok 6

  1 Vylepšete svůj postoj. Dopřejte si malý prostor v zadní části stolu a postavte se nohama o něco více než na šířku ramen. Je důležité mít pokrčená kolena, abyste byli připraveni vyrazit do akce a vrátit výstřely. Držte pádlo ve střední vzdálenosti od těla, abyste mohli vrátit různé odpaly soupeře.
  • Zatímco můžete pádlo držet v neutrální poloze, abyste se ubránili různým typům střel, ve skutečnosti ho možná budete chtít držet v bekhendové poloze. To bude účinnější při obraně proti slamům a bude lepší pro obranné účely.
 2. Obrázek s názvem Hrát obranu ve stolním tenise Krok 7

  2 Buďte první, kdo zaútočí. I když to může znít spíše jako ofenzivní strategie, první útok zaútočí na vašeho protivníka, aby vám vrátil úder. To může stačit na to, aby odhodila vaši soupeřku nebo alespoň zabránila tomu, aby se usadila v pohodlném ofenzivním rytmu.
  • Opotřebujte svého protivníka. Pokud můžete, začněte úderem agresivní střely, jako je smyčka. Chcete -li trefit smyčku, vraťte míč, aby bylo mnoho topspinů. Udeřte míč na dno a zvedněte pádlo nahoru a dopředu a vytvořte topspin.
 3. Obrázek s názvem Hrát obranu ve stolním tenise Krok 8

  3 Zahrajte si střed stolu. Snažte se, aby vaše střely směřovaly přímo doprostřed stolu, aby měl váš soupeř méně možností, jak údery vrátit. Aby vrátila vaše výstřely, bude muset zůstat blízko stolu. Hra ve středu stolu funguje dobře, pokud je váš soupeř vysoký a má méně prostoru pro manévrování úderů bekhendu a forhendu.
  • Zkuste určit, jaké silové zóně váš protivník dává přednost. Mohla by ráda střílet z přední strany nebo z oblasti blízko těla na zadní straně. Vyhněte se posílání míče do jejích silových zón.
 4. Obrázek s názvem Hrát obranu ve stolním tenise Krok 9

  4 Změňte své tahy a rychlost. Pokuste se udržet soupeře na nohou. Bude vás hledat, abyste se dostávali do nastaveného rytmu výstřely. Pokud ale změníte rychlost svých střel, donutíte ji, aby změnila styl hry, což může z její strany vést k chybám.
  • Pokud váš soupeř například rád bije dlouhý úder spoustou topspinu, zkuste úder vrátit nízko a blízko k síti. Tímto způsobem nemůže udělat svou oblíbenou mrtvici.
 5. Obrázek s názvem Hrát obranu ve stolním tenise Krok 10

  5 Praxe. Zkuste hrát proti soupeři, který je na úrovni dovedností jen o málo vyšší než vy. Pokud budete hrát proti někomu, kdo je mnohem zručnější, bude pro vás těžší naučit se zlepšovat to, co děláte. Požádejte soupeřku, aby změnila své údery, abyste si je mohli procvičit pomocí forhendových a bekhendových returnů. Například můžete lobovat míč na soupeře, aby vám jej mohl vrátit. Tímto způsobem si můžete nacvičit vrácení úderu slam.
  • Nenechte se odradit. Velká část stolního tenisu je mentální soutěž, stačí si procvičit rozchod toho, co udělá váš soupeř.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaká jsou pravidla stolního tenisu? Odkaz Hrát ping pong (stolní tenis) a Mějte skóre v ping pongu nebo stolním tenise .
 • Otázka Jak mám držet pádlo? Svou dominantní rukou. Zkuste pádlo uvolnit, ale pevně uchopit. To vám pomůže s ovládáním.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Bez ohledu na to, kde žijete, může silný déšť změnit váš dvůr na nepořádek bláta a vodních kaluží, které nevyschnou. Mokré yardy se vyskytují z mnoha důvodů, ale obvykle pocházejí ze špatných půdních a drenážních systémů. Chcete -li vysušit vodu, zkontrolujte ...Všechny klíčové momenty dobrého vítězství Verdasca nad Edmundem.

Jak vyhrát s Dr. Mariem v Super Smash Bros. Melee. Dr. Mario je v Melee postavou střední úrovně, nicméně je možné soutěžit s nejvyššími úrovněmi: Fox, Falco, Peach a dokonce i Marth. Je považován za extrémně životaschopný jako postava ...Podívejte se na dnešní epizodu seriálu '90 Day Fiancé: Before the 90 Days' online bez kabelu. Epizoda 9 s názvem „Měl jsem to vědět lépe“ se koná ve 20 hodin.Noah Rubin zabil Novaka Djokoviče a Adria Tour poté, co dva hráči z turnaje měli pozitivní test na COVID-19. Ostatní hráči a odborníci také kritizovali událost a také Djokovičovu nezodpovědnost v těchto těžkých časech.

Australan Jordan Thompson čeká v neděli těžká zkouška v podobě Radu Albota v otvíráku Roland Garros 2020. Thompson se minulý měsíc na US Open poprvé dostal do čtvrtého kola grandslamu.