Jak vypěstovat pouto se svými rybami Betta

Ryby Betta, nazývané také siamské bojové ryby, jsou oblíbenými domácími mazlíčky díky svým jasným barvám a výrazným ploutvím. Ačkoli obvykle dávají přednost životu sami, bettas jsou společenská stvoření, která se mohou bez pravidelné stimulace snadno nudit a být zdraví. Proto se bettas může a měl by stát více společníkem než jen hezkým předmětem v tanku. S náležitou péčí a pravidelnou interakcí si můžete s rybami betta vybudovat zdravé pouto.Část 1 ze 2: Výběr a péče o vaši Bettu

 1. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 1

  1 Vyberte si zdravou bettu. Při správné péči se ryby betta dožívají pravidelně dvou až čtyř let a občas mohou dosáhnout i deseti let. Výběr zdravé ryby a řádná péče o ni jsou vaší nejlepší šancí na trvalý vztah.
  • Většina obchodů s domácími zvířaty nese mnohem více samců než samic bettas, protože ty první jsou barevnější a mají větší ploutve. Ať už si vyberete muže nebo ženu, hledejte rybu s jasným (ne matným) barevným patrem a zdravě vypadajícími nepoškozenými ploutvemi.
  • Můžete předpokládat, že byste měli vybrat aktivní, vzrušenou rybu, na rozdíl od mírnější, ale chování ve zverimexu nemusí být nutně předzvěstí osobnosti betty. Koneckonců to může být opotřebované po dni, kdy lidé klepali na sklo.
  • Tyto a další tipy pro výběr spolu s mnohem více informacemi o péči o bettu jsou podrobně uvedeny na Jak se starat o rybu Betta .


 2. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 2

  2 Zajistit pořádný domov. Možná jste viděli bettu v něčí domácnosti nebo kanceláři plavat ve váze nebo dokonce sklenici na pití. Protože bettas často dávají přednost životu osamoceně, mnoho lidí mylně předpokládá, že nepotřebují nebo nechtějí hodně vody, aby mohli volat domů.
  • Možná slyšíte, jak lidé říkají, že bettové mají rádi malá prostranství, protože jejich přirozeným prostředím jsou malé louže, které zanechaly stopy buvolů v jejich rodné jihovýchodní Asii. Zatímco bettas se někdy nacházejí v takových útulných vodních plochách, je to spíše důkazem jejich odolnosti v období sucha než údajem o jejich preferovaném životním stylu.
  • Ve skutečnosti betty mají rády dost prostoru k toulání, takže byste si měli vybrat nádrž, která pojme nejméně tři galony a dokonce až deset. Může se to zdát jako hodně nádrže na jednu malou rybu, ale je pravděpodobnější, že budete mít šťastnou a zdravou bettu tímto způsobem.
  • Nádrž by měla být také zahřátá na 76 ° až 80 ° F a měla by mít jednoduchý filtr, který vodu příliš nestříká (bettas dává přednost neperlivé vodě). Udržujte nádrž čistou a pravidelně měňte vodu.
  • Více o přípravě a údržbě nádrže viz Jak se starat o rybu Betta .
 3. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 3

  3 Očekávejte samotáře. Zatímco některým bettám nevadí sdílet tank, mnoho, zejména mužů, začne být znepokojeno, rozrušeno a agresivní, když čelí jiným rybám, které napadají jejich prostor.
  • I když si muži betta vysloužili jméno „bojová ryba“, zajímá se spíše o nadvládu než o vzájemné ubližování. Ale zranění a celková nepříjemnost se často vyskytují, když jsou dva nebo více samců, nebo opravdu jen mužská betta a jakákoli jiná ryba, vloženy do nádrže společně. Je tedy nejlepší předpokládat, že vaše mužská betta bude žít sama.
  • Dvojice ženských bettek se také pravděpodobně neshodne, ale větší skupině, až kolem deseti, to může spolu dobře klapat. (Tomu se říká „sorority“ bettas.) Nechte tedy svoji samičku plavat buď sólo, nebo ve stádě.
 4. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 4

  4 Krmte to pořádně. Betta rybám se obecně nejlépe daří s poměrně specifickou stravou, která se skládá ze tří hlavních potravin: pelety z betta ryby, krvavé červy a krevety ze slané vody (poslední dvě obvykle v lyofilizované formě).
  • Postačí dvě krmení třemi až čtyřmi granulemi (rozdělená, pokud je vaše ryba malá) nebo šesti až sedmi krvavými červy / krevetami. Bettas se přejede, pokud bude mít příležitost, na úkor jejich zdraví. Mohou také trpět zácpou (indikovanou nadýmáním), kterou podle některých lze zmírnit krmením betty jediným rozmraženým, nakrájeným mraženým hráškem.
 5. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 5

  5 Zjistěte více o druhu svého nového přítele. Bettas jsou také známé jako siamské bojové ryby, protože pocházejí z jihovýchodní Asie a zejména o mužích je známo, že vůči sobě chovají agresivně.
  • Bettas jsou přizpůsobiví přeživší. Osídlují rýžová pole v jihovýchodní Asii a snadno se přizpůsobují cyklům záplav a sucha.
  • Betty jsou také jedním ze vzácných příkladů „labyrintové ryby“, což znamená, že mohou dýchat kyslík ze vzduchu i z vody. Dokud tedy zůstanou vlhké, mohou krátkodobě přežít bez vody a delší dobu mohou žít v malých brakických rybnících (jaké se nacházejí v období sucha).
  reklama

Část 2 ze 2: Spojení s vaší Bettou

 1. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 6

  1 Udržujte jej v aktivní oblasti. Bettas obvykle rád žije sám, ale také se snadno nudí a mnohem raději je blízko „tam, kde je akce“, zatímco si zachovává svůj vlastní „trávník“.
  • Umístěte nádrž vaší betty do pravidelně frekventované části domu, například do obývacího pokoje nebo do kuchyně. Betty mají rády pohyb a akci, i když s nimi přímo nepůsobí.
  • Občas přemístěte tank v místnosti, aby betta získala změnu scenérie. Nové věci, které je třeba vidět, přitáhnou jeho pozornost a zabaví ho a zajímají se o vaše dění.
 2. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 7

  2 Pojmenujte svou bettu a promluvte si s ní. Je těžké vytvořit si pouto s bezejmenným stvořením jakéhokoli typu, takže najděte jméno, které odpovídá osobnosti vašeho nového malého kamaráda. Stejně jako seznamy dětských jmen, která obývají internet, můžete také najít návrhy pro jména betta, pokud potřebujete pomoc.
  • Betty jsou citlivé na vibrace ve vodě způsobené zvuky, jako jsou lidské hlasy, které někteří chápou tak, že se vaše ryba může naučit rozpoznávat váš hlas a jeho jméno. Zjistěte, zda můžete vyvolat pravidelnou odpověď vyslovením jména své betty při každé návštěvě.
  • Přinejmenším mluvit se svou bettou poskytuje příležitosti k interakci, po které touží, a pomáhá navázat pouto na vaší straně. Koneckonců, kdo nechce dobrého posluchače pro přítele?
 3. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 8

  3 Dopřejte mu vizuální stimulaci. Přemístění nádrže, jak již bylo poznamenáno, je jedním ze způsobů, jak změnit scenérii, ale i pouhé dívání se na vaši rybu pravidelně jí dává něco nového, na co se můžete soustředit a nakonec ji rozpoznat.
  • Samci bettas jsou známí tím, že „plápolají“ svými ploutvemi - reakcí na setkání s jinou bettou - když vidí svůj odraz v zrcadle. Diskutuje se o tom, zda je časté „vzplanutí zrcadla“ pro vaši bettu dobré (jako stimulace) nebo špatné (jako stres), takže jej možná používejte s mírou nebo abyste zůstali v bezpečí, zrcadlo nepoužívejte. Mějte na paměti, že některé betty mohou být nesmělé a při vlastním odrazu mohou být vystrašené.
  • Kromě příležitostného zrcátka (je -li to žádoucí) můžete na nádrži také čmárat fixy na suché mazání nebo aplikovat lepící papírky vystřižené do různých tvarů, nebo jen jednoduše umístit nové a zajímavé předměty těsně mimo nádrž. Sledujte, jak váš betta zkoumá a reaguje na tyto nové jevy.
 4. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 9

  4 Hrajte se svou bettou. Zatímco poklepávání na akvárium je přirozenou lidskou reakcí, nikdy byste to neměli dělat, protože zvuk je ve vodě zesílen a vaše ryby vystresuje. Místo toho sledujte prst po skle a sledujte, jak ryba zareaguje.
  • Vaše betta se vám pravděpodobně začne přibližovat k prstu, a dokonce ji bude sledovat, když klouže po zdi nádrže. Možná se vám podaří přimět vaši rybu, aby se při pronásledování zkroutila.
  • Betty se rády dostávají na povrch, takže houpání hraček a dalších předmětů může být dobrým nápadem i pro hraní. Plovoucí pingpongové míčky mohou být velmi zábavné-nejprve se ujistěte, že jsou čisté.
  • Překontrolovat Jak si hrát se svou Betta Fish pro spoustu dalších herních nápadů.
 5. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 10

  5 Trénujte svou bettu. Stejně jako u většiny zvířat, včetně lidí, může být příslib pochoutky pro vaši bettu silnou motivací k výcviku. S trochou trpělivosti a praxe se váš rybí přítel může naučit pár zábavných triků.
  • Svou bettu můžete naučit jíst z prstů tím, že umístíte své číslice stále blíže k potravinovým granulím, které umístíte do vody, dokud ryby nepřijmou potravu přímo z nich. Vaše betta může být dokonce schopná vyskočit z vody, aby vám vzala jídlo z prstů.
  • Návnada jídla může také naučit bettas plavat, nebo někdy dokonce skákat, přes obruče (které můžete například vyrobit z čističů potrubí). S praxí byste také mohli svoji rybu naučit tlačit pingpongový míč, se kterým si hraje, do sítě.
  • Jak si hrát se svou Betta Fish je také dobrým zdrojem pro nápady a metody školení.
 6. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 11

  6 Být přítelem. Nejlepší způsob, jak se spojit s bettou, je zacházet s ní jako s každým jiným pravým přítelem. Navštivte, když je jeden nebo oba šťastní nebo smutní, vystresovaní nebo létají vysoko, zdraví nebo nemocní. Pěstování pouta s jakýmkoli typem stvoření vyžaduje úsilí, trpělivost, otevřenost a péči. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak poznám, že je moje betta ve stresu? Craig Morton
  Specialista na akvárium Craig Morton je generálním ředitelem společnosti Aquarium Doctor Inc. se sídlem v Huntington Beach v Kalifornii a obsluhuje Orange County, Los Angeles County a Inland Empire. S více než 30 lety zkušeností v akváriu se Craig specializuje na vytváření vlastních návrhů akvárií spolu s instalací a servisem akvárií. Aquarium Doctor spolupracuje s výrobci a produkty jako Clear for Life, Sea Clear, Bubble Magus, Tropic Marine Center, Salifert, ReeFlo, Little Giant, Coralife a Kent Marine. Craig Morton Specialista na akvárium Expertní odpověď Šťastná a zdravá betta bude mít jasné oči, nepoutané ploutve a aktivní chuť k jídlu. Pokud to neudělá, může být nemocný nebo ve stresu.
 • Otázka Jak se mohu spojit se svými betta rybami? Craig Morton
  Specialista na akvárium Craig Morton je generálním ředitelem společnosti Aquarium Doctor Inc. se sídlem v Huntington Beach v Kalifornii a obsluhuje Orange County, Los Angeles County a Inland Empire. S více než 30 lety zkušeností v akváriu se Craig specializuje na vytváření vlastních návrhů akvárií spolu s instalací a servisem akvárií. Aquarium Doctor spolupracuje s výrobci a produkty jako Clear for Life, Sea Clear, Bubble Magus, Tropic Marine Center, Salifert, ReeFlo, Little Giant, Coralife a Kent Marine. Craig Morton Specialista na akvárium Odborná odpověď Pokuste se krmit bettu každý den na stejném místě. To pomůže vašemu rybímu svazku s vámi a stane se přátelštějším.
 • Otázka Jak velká je ryba Betta? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Průměrná ryba Betta obvykle dorůstá délky kolem 6 až 8 centimetrů.
 • Otázka Může ryba Betta žít se zlatou rybkou? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Ryby Betta jsou extrémně teritoriální a pravděpodobně útočí na jiné druhy. Víc než to, potřeby péče o ryby Betta se liší od zlaté rybky. Zatímco první z nich jsou tropické a daří se jim ve vodě nad 78 F, zlaté rybce se daří lépe v chladnější vodě, pod 74 F. Mají také různé potřeby, pokud jde o to, jak často se mění voda a jak velká nádrž by měla být, takže držet je pohromadě není dobrý nápad.
 • Otázka Mohu se dotknout své betty? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Důrazně doporučujeme, abyste to udělali ne dotkni se své betty. Dotyk může vyděsit betta rybu a přimět ji, aby tě kousla nebo odplavala a schovala se před tebou. Dotýkáním se ryby lze také odstranit část jejího ochranného slizového povlaku, což ji činí náchylnější k chorobám. A můžete také nevědomky přenést bakterie na ryby, abyste se jí nedotkli. Takže ne, nedotýkejte se své betty; existuje spousta dalších bezpečných způsobů interakce.
 • Otázka Slyší vás ryba, jak s nimi mluvíte? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď Zaměstnanci Ryby slyší, ale to, co slyší, bude spíše jako vibrace a není pravděpodobné, že by rozeznaly lidský hlas od jiných zvuků vycházejících mimo nádrž. Přesto je pro vy mluvit se svými rybami, protože se díky nim budete cítit svázaní, a díky nim budete v blízkosti ryby, aby mohla růst, aby poznala vaši přítomnost a skutečnost, že děláte hluk!
 • Otázka Jak docílíte toho, aby vám vaše betta ryba důvěřovala? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Odpověď Klíčovým způsobem, jak získat důvěru vaší ryby betta, je trávit čas kolem ní a nechat vás dobře poznat. Umístěte nádrž poblíž místa, kde pravidelně provádíte činnosti, jako jsou domácí úkoly, čtení nebo koníček, aby vás ryby betta mohly sledovat, jak plníte své úkoly. Mluvte se svou rybou, trávte s ní čas a buďte vždy tím, kdo ji krmí. Časem ti to začne věřit. Jen neudělejte tu chybu, že se pokusíte dotknout ryby, protože to ji vyděsí.
 • Otázka Jak mohu hrát se svými betta rybami? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Můžete si hrát s rybou betta přidáním obohacujících hraček a předmětů do akvária. Je také dobré, pokud máte čas, vycvičit své ryby betta a naučit je pár triků. Spoustu užitečných nápadů, které vám pomohou hrát s vaší betta rybou, najdete na wikiHow Jak si hrát se svou Betta Fish .
 • Otázka Poznávají ryby betta své majitele? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Betta ryby se určitě mohou naučit poznávat své majitele. Jsou to inteligentní ryby, které lze vycvičit, aby rozpoznávaly lidi, zejména osoby, které je většinu času krmí. Jakmile vás budou pravidelně vídat, začnou vás poznávat a budou nadšeni vaším přístupem.
 • Otázka Jak mohu přimět své ryby, aby vyšly více? Vaše ryba betta se vás může bát, zkuste s ní tedy strávit nějaký čas - ale neklepejte na její nádrž.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Než se dotknete vnitřku nádrže betty, vždy si umyjte a důkladně opláchněte ruce.
 • Netřepejte tankem betty; to způsobí jeho/její stres.
 • Pořiďte si 'lékárničku betta', abyste byli připraveni na jakoukoli nemoc, kterou by vaše betta mohla nakazit.
 • Nemějte v tanku více než jednoho mužského betta. Proveďte výzkum před umístěním více žen dohromady. Nepokládejte společně muže a ženy.
 • Prozkoumejte před přidáním jakýchkoli dalších kamarádů z tanku a ujistěte se, že je váš tank dostatečně velký, aby měl kamarády z tanku.
 • Pokud nepoužijete kondicionér na vodu, může vaše betta onemocnět a velmi snadno zemřít.
reklama

Populární Problémy

Jak zhubnout před školou. Blížící se nový školní rok vždy připadá jako příležitost představit vám nové. Pro mnoho mladých dospělých, mladistvých a dokonce i dětí je hubnutí kýženým cílem, než začne škola znovu. Odolat...Jak zabít pavoučí vejce. Většinu času je snadné vypořádat se s pavoučími vejci, než se stanou problémem. Začněte tím, že se pokusíte identifikovat druhy pavouků. Zatímco většina pavouků je neškodná, měli byste hledat vlastnosti jedovatých ...

Jak udělat dort k narozeninám vašeho dítěte. Baby smash dort je tradice, která začala v USA. Jedná se o miniaturní dort, který je dítěti předložen k jeho prvním narozeninám. Dítě může rozbít dort, chytit ho za hrsti, ...Všechny novinky z losování mužů a žen z US Open.Zde je návod, jak sledovat živý přenos Derrick Lewis vs Junior dos Santos a všechny zápasy UFC Wichita v sobotu.