Jak pěstovat salát z másla

Máslový salát má lahodnou, máslovou chuť, kterou je dobré použít do salátů nebo na sendviče. Díky velkým, měkkým listům funguje také dobře na salátové zábaly. Na rozdíl od jiných odrůd salátu je máslový salát bohatý na vitamíny a živiny, jako je vitamín A a vitamín K. Je opravdu snadné pěstovat, pečovat a sklízet vlastní máslový salát doma pomocí několika jednoduchých kroků.Část 1 ze 3: Pěstování salátu z másla venku

 1. Obrázek s názvem Pěstujte salát z másla Krok 1

  1 Získejte semena salátu online nebo ve své místní zahradě nebo obchodním domě. Semena můžete zakoupit za přibližně 2,00 až 5,00 USD za balení. Pravděpodobně budete muset zakoupit pouze jeden balíček. Salátová semínka jsou velmi malá, takže jeden balíček vám dá přes 500 semen.
  • Protože jsou semena tak malá, některé značky vyrábějí peletovaná semena. Peletovaná semena jsou pokryta vrstvou organického jílu. Díky další vrstvě jsou semena viditelnější a snáze se s nimi manipuluje.
 2. Obrázek s názvem Pěstujte salát z másla, krok 2

  2 Vyberte si místo, kam zasadíte salát. Máslový salát by měl dostat minimálně 4-6 hodin přímého slunečního světla denně, ale bude tolerovat i částečný stín. Roste nejlépe při teplotách mezi 7–18 ° C (45–65 ° F), ale snáší teploty až –7 ° C až 20 ° C a 27 ° C až 80 ° F.
  • Salát roste nejlépe v chladnějším počasí, takže je nejvhodnější pro jarní a podzimní sklizeň. Pokud pěstujete salát přes léto, pak může horko způsobit, že se plodina srazí, což způsobí, že bude chutnat hořce.
  • Pokud sázíte salát během teplejšího počasí, dobrou volbou jsou zastíněné oblasti.
  • Půda by měla být bohatá, hladká a dobře odvodněná. Pokud je vaše půda tvrdá nebo hrudkovitá, rozdělte ji a vyhlaďte pomocí oje.
  • Hlávkový salát můžete začít výsadba podnosů uvnitř , ale salátu se opravdu daří, když je zasazen přímo do půdy vaší domácí zahrady.
 3. Obrázek s názvem Pěstujte salát z másla, krok 3

  3 Vykopejte mělký příkop a vysejte semena pro kontrolovaný růst. Pokapejte 2–3 semena do zákopu každých 4–8 palců (10–20 cm) a semena lehce přikryjte asi 1/8 palce (0,32 cm) půdy. Po výsadbě semena důkladně zalévejte.
  • Semena potřebují ke klíčení světlo, proto je důležité, abyste je nezakryli silnou vrstvou zeminy.
  • Pěstujte nová semena na volném prostranství každý týden nebo 2. Pomůže to rozmístit růst salátu, abyste si mohli užívat sklizeň po delší dobu místo najednou.
  • Někteří zahradníci se rozhodnou vyslat semena přes výsadbu. Tato metoda funguje, ale můžete očekávat, že budete mít spoustu malých hlávkových salátů, které narostou najednou. To může ztěžovat využití veškeré vaší sklizně a často to vede k velkému odpadu.
 4. Obrázek s názvem Pěstujte salát z másla, krok 4

  4 Každé 2 dny semínka zalévejte, dokud nevyklíčí. Půda by měla zůstat vlhká, ale ne mokrá. Pokud si všimnete, že půda rychle schne, můžete ji denně zalévat; pokud je půda druhý den stále poměrně vlhká, počkejte do třetího dne, aby se znovu zalévala. Ke klíčení dojde asi za 1 týden po výsadbě. reklama

Část 2 ze 3: Péče o vaše rostliny

 1. Obrázek s názvem Pěstujte salát z másla, krok 5

  1 Udržujte své rostliny důkladně napojené. Půda by měla zůstat vlhká, ale ne mokrá. Zalévání 1–2krát týdně je dobrým pravidlem. V závislosti na vaší geografické poloze, teplotě a typu půdy však možná budete muset upravit frekvenci a množství, které zaléváte.
  • Například písčitá půda poskytuje lepší odvod vody. Pokud máte tento typ půdy, budete možná muset často zalévat salát. Jílovitá zemina se vypouští déle, takže možná nebudete muset zalévat tak často.
  • Nejlepší způsob, jak zjistit, jak často zalévat, je pravidelně kontrolovat půdu a rostliny. Pokud půda vypadá nebo se cítí suchá nebo pokud listy salátu začínají vadnout, je čas zalévat. Pokud je půda stále vlhká, zkontrolujte následující den znovu.
 2. Obrázek s názvem Pěstujte salát z másla, krok 6

  2 Když jsou sazenice vysoké 2 palce (5,1 cm), použijte dobře vyvážené hnojivo. Hnojení vašich rostlin pomůže zajistit, aby měly správné živiny, aby se jim dařilo, a zvýší produkci listů. Vyberte si tekuté nebo granulované hnojivo bohaté na dusík, draslík a fosfáty.
  • Hnojivo aplikujte podle pokynů na obalu.
  • Pro organickou variantu použijte kompost nebo rybí emulzi, která je smíchána v polovině doporučené dávky na obalu.
 3. Obrázek s názvem Pěstujte máslový salát Krok 7

  3 Ořízněte své salátové rostliny, aby byly zdravé. Odstraňte všechny hnědé listy na svých rostlinách salátu tak, že je stáhnete nebo zastřihnete zahradnickými nůžkami. Hnědé listy se nazývají „tip tip“ a jsou způsobeny nedostatkem vápníku a/nebo nerovnoměrným zaléváním a vysokými teplotami.
  • Jakmile vaše rostliny dosáhnou 6–10 palců (15–25 cm), odřízněte horní 2–4 palce (5,1–10,2 cm), aby rostly.
 4. Obrázek s názvem Pěstujte salát z másla, krok 8

  4 Chraňte svůj salát před škůdci. Mezi běžné škůdce salátu patří ptáci a malá zvířata jako králíci, veverky a psi; a hmyz, jako jsou mšice, housenky, kobylky, slimáci a třásněnky. Na salát mohou působit i různé druhy hub.
  • Použití zahradní sítě nebo oplocení chránit váš salát před velkými škůdci, jako jsou zvířata a ptáci.
  • Organický neemový olej skvěle chrání vaše rostliny před téměř všemi druhy hmyzích škůdců. Je dokonce účinný při hubení mšic a housenek, které obecně nelze ovládat jinými chemickými insekticidy. Je však nejúčinnější na mladé rostliny. Při používání neemového oleje je třeba jej znovu aplikovat jednou týdně, aby se zabránilo poškození způsobenému škůdci.
  • Neemový olej můžete také použít, pokud váš salát trpí houbovými infekcemi, jako je hniloba kořenů, černá skvrna nebo sazí plíseň.
  reklama

Část 3 ze 3: Sklizeň máslového salátu

 1. Obrázek s názvem Pěstujte salát z másla, krok 9

  1 Listy salátu stáhněte podle potřeby k okamžitému použití. Jakmile listy dosáhnou alespoň 5 palců (2 palce), můžete kdykoli začít sbírat máslový salát! Čím dříve listy sklidíte, tím budou sladší a něžnější. Jak salát dále roste, listy zhořknou.
  • Před jídlem listy důkladně omyjte a osušte papírovými ručníky.
  • Nedoporučuje se tahat listy z hlávkového salátu, pokud plánujete sklízet celou hlavu.
 2. Obrázek s názvem Pěstujte salát z másla, krok 10

  2 Pomocí zahradnických nůžek nebo nože sklidíte plnou hlavu salátu. Plné hlavy dosáhnou zralosti a budou připraveny ke sklizni mezi 55 a 75 dny. Pomocí nůžek nebo nože seřízněte salát těsně pod korunou, asi 2,5 cm od země.
 3. Obrázek s názvem Pěstujte salát z másla, krok 11

  3 Uchovávejte salát v plastovém sáčku nebo nádobě v chladničce po dobu 7-10 dní. Hlávkový salát nemyjte, dokud jej nebudete chtít použít. Kolem neumytého salátu položte pár papírových ručníků, které pomohou absorbovat přebytečnou vlhkost.
  • Sáček nebo nádobu uchovávejte těsně uzavřenou, dokud nebudete připraveni salát použít.
  • Hlávkový salát před jídlem důkladně omyjte. Věnujte zvláštní pozornost plným hlávkovým salátům, abyste odstranili hmyz, který se může skrývat ve vnitřních listech.
  • Pokud na salát použijete neemový olej nebo pesticid, budete jej muset před jídlem důkladně vyčistit. Možná budete chtít použít zeleninový prášek.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka V jakých oblastech je nejlepší pěstovat máslový salát? Máslový salát roste nejlépe v oblastech s chladným nebo mírným klimatickým podnebím, obvykle při teplotách mezi 45–80 stupni Fahrenheita (7–26 stupňů Celsia).
 • Otázka Koupil jsem živý máslový salát s kořeny. Mohu ji zasadit za 25 ° C v Torontu a sklízet list po listu celé léto? Pokud ano, jak dlouho bude růst? lauren Pěstování salátu je velmi snadné, protože nezabírá mnoho místa a lze jej dokonce pěstovat společně s květinami. Tato zelenina bude růst po mnoho týdnů během mírného počasí během jarních a podzimních měsíců. Mezi jiné druhy vyšší zeleniny můžete snadno zastrčit listový salát.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Při sklizni hlávkového salátu natáhněte nebo nakrájejte listy během chladnějších ranních teplot. Tím zajistíte, že vaše listy zůstanou křupavé.
 • Pokud nemáte zahradu, zkuste pěstovat salát v nádobě o průměru nejméně 15–30 cm. Může se také zdvojnásobit jako dekorace.
 • Chcete -li pěstovat salát v nádobě, podívejte se na wikiHow Jak pěstovat salát v květináči .

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.trikové údery na badminton

Populární Problémy

Roger Federer nedávno vyprávěl své vzpomínky na vítězství ve finále ATP v letech 2010 a 2011. Švýcarská legenda, která tentokrát v akci chybí, ocenila také kouzelnou atmosféru O2 Areny.Warriors a Lakers se střetnou v markýzovém zápase Štědrého dne. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Váš průvodce streamováním „Eddie's Million Dollar Cook-Off“ online-včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.John Bolton hovoří s Martou Raddatz v rozhovoru pro ABC v neděli. Pokud nemáte kabel, můžete jej sledovat online naživo.Jak opravit třískovou vanu. Oprava štípané vany je projekt, který si uděláte sami, který vám ušetří najímání drahého profesionála. Ať už má vaše vana jen několik malých žetonů, nebo je vážně poškozená a je třeba ji opravit, ...

Nate Diaz vs Jorge Masvidal dělá z UFC 244 jednu z nejočekávanějších událostí roku. Zde je návod, jak koupit UFC 244 PPV prostřednictvím ESPN Plus.