Jak pěstovat hydroponický salát

Pokud vás zajímá, že máte zahradu, ale nemáte prostor na dvoře, pěstování hydroponicky nebo bez použití půdy je dobrou alternativou. Salát je nejjednodušší zelenina, která se pěstuje hydroponicky, takže je to skvělé místo, kde začít. Nastavte svůj hydroponický systém, pečujte o rostliny a sklízejte první úrodu salátu během několika týdnů. Pokud porozumíte těmto základům, můžete mít domácí salát po celý rok!

Část 1 ze 4: Nastavení

 1. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 1

  1 Vyberte si preferovaný druh salátu. Většinu odrůd salátu můžete pěstovat hydroponicky. Tom Thumb je dobrá volba, pokud se snažíte zabrat o něco méně místa, salát Bibb je trochu jednodušší odrůda na pěstování a Romaine funguje dobře, ale zabere trochu víc času. Vyberte si jakoukoli odrůdu, kterou upřednostňujete, a vezměte v úvahu mírně odlišné požadavky a tendence, které váš konkrétní typ má. ODBORNÁ TIP

  'Typicky může hydroponicky růst hlavy salátu trvat 3-4 týdny.' Podmínky růstu však mohou ovlivnit rychlost růstu. “

  Maggie Moranová

  Specialista na domov a zahradu Maggie Moran je profesionální zahradník v Pensylvánii. Maggie Moranová
  Specialista na dům a zahradu
 2. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 2

  2 Použijte systém kultivace vody. Existuje mnoho různých druhů hydroponických systémů, ve kterých můžete pěstovat rostliny, včetně odkapávacích systémů, systémů NFT, odlivových systémů, aeroponických systémů a mnoha dalších. Nejúčinnější a nejjednodušší jsou systémy vodní kultury, ve kterých rostliny plavou přímo na vodě, zatímco jejich kořeny rostou dolů a absorbují živiny.
 3. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 3

  3 Vyberte pěstební médium. Na výběr máte spoustu různých mediálních možností, včetně: rockwool, kokosových vláken, vermikulitu, hoblin z borovice, říční skály, písku a mnoha dalších. Všechny tyto možnosti mají pozitivní i negativní aspekty, ale výběr kterékoli z nich vám umožní bez problémů pěstovat salát.
  • Rockwool je nejoblíbenější střední volbou a je sterilní i porézní. Pokud jdete s rockwool, dávejte pozor, aby nebyl příliš nasycený. To může vést k udušení kořenů, hnilobě stonků a hnilobě kořenů.
  • Grow rock je další populární možností, která má neutrální pH a dobře drží vlhkost. Toto médium je opakovaně použitelné, pokud je důkladně vyčištěno, což může být prospěšné pro hydroponické pěstování ve vašem domě, ale ve větším měřítku může být únavné.


 4. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 4

  4 Pořiďte si nádobu, která bude fungovat jako rezervoár živin. Kupte si velkou skladovací nádobu nebo nádrž na ryby, kterou budete používat jako rezervoár živin pro váš salát. Vyberte si nádobu s velkým povrchem, ale také se ujistěte, že je hluboká alespoň 8 palců (20 cm), aby kořeny rostlin mohly bez problémů růst dolů.
  • Jako zásobník živin nepoužívejte kovovou nádobu. Kovy mohou korodovat nebo oxidovat a uvolňovat chemikálie, které mohou narušit přísun živin do vaší rostliny.
 5. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 5

  5 Připravte si síťové hrnce a plovoucí plošiny. Existuje několik různých materiálů, jako je polystyren nebo víko nádrže, které můžete použít k nastavení stabilního způsobu, jak mohou vaše rostliny sedět nad vodou s ponořenými kořeny. Vyvrtejte otvory do polystyrenových prken, které jsou od sebe vzdáleny asi dvanáct palců. Vyvrtejte tolik otvorů a získejte tolik čistých květináčů, kolik se vejde do každé sazenice, kterou máte.
 6. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 6

  6 Nastavte akvarijní čerpadlo, které zajistí potřebné provzdušnění. Budete muset mít zavedený systém, který vytváří vzduchové bubliny nebo recirkuluje vodu ve vašem zásobníku, aby se kořeny rostlin nedusily. Ponecháním akvarijního čerpadla v nádrži tomuto problému zabráníte.
 7. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 7

  7 Poskytněte nádrži směs hydroponických živin a vody. Kombinace živin můžete zakoupit v zahradnických obchodech, které jsou speciálně pro pěstování hydroponických rostlin. Hlávkový salát obvykle vyžaduje vysoké hladiny draslíku, vápníku a hořčíku. Při míchání živin s vodou postupujte podle pokynů v soupravě živin a směs vložte do nádoby.
  • Některé druhy salátu jsou citlivější na dusík než jiné, proto se ujistěte, že živiny, které si koupíte, jsou pro správný druh salátu.
 8. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 8

  8 Vytvořte školku, aby vaše semena mohla vyklíčit. Než začnete používat svůj hydroponický systém, budete muset použít vaječný karton nebo zátky, což jsou malé buňky, abyste vytvořili stabilní počáteční prostředí pro vaše rostliny. Naplňte své zátky zvoleným médiem a hydroponickými semeny. reklama

Část 2 ze 4: Péče o salát

 1. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 9

  1 Starejte se o své klíčící sazenice. Chcete-li začít s hlávkovým salátem, zalévejte školku každý druhý den a udržujte ji v dobře osvětleném nebo přirozeně slunečném prostředí, kde je mezi 65 ° a 80 ° Fahrenheita (18,3-26,6 ° Celsia). Pěstujte je, dokud nebudou sazenice vysoké 2 palce (5 cm) a nebudou mít asi 4 listy.
 2. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 10

  2 Transplantujte své sazenice do nádrže. Opatrně, bez tahání, vezměte své jednotlivé sazenice z jejich buněk do čistých květináčů. Srovnejte každý síťový hrnec s otvory, které jste vyvrtali do plovoucí plošiny nebo víka nádoby, a poté je umístěte do nádrže.
 3. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 11

  3 Salátovým rostlinám dopřejte 10-14 hodin fluorescenčního světla denně. Na rozdíl od jiných rostlin salát k růstu nevyžaduje dlouhé trvání ani intenzivní expozici světlu. Máte další možnosti, ale fluorescenční osvětlení je nejlepší, protože vyžaduje nízké počáteční investice, spotřebovává malé množství energie a produkuje malé množství tepla.
 4. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 12

  4 Udržujte teplotu mezi 55 a 75 ° Fahrenheita (12,7-23,8 ° Celsia). Salát je plodina, která lépe roste v chladnějším prostředí. Nejlepších výsledků dosáhnete udržováním teploty kolem 12,7 ° C v noci a 23,8 ° C během dne. Pokud se salát příliš rozehřeje, uschne nebo vykvete, což není dobré, protože to vytvoří v listech salátu hořkou chuť.
 5. Obrázek s názvem Pěstování hydroponického salátu Krok 13

  5 Ujistěte se, že se pH pohybuje mezi 5,5 a 6,5. Úroveň pH rostliny odkazuje na to, jak je kyselá nebo zásaditá, a určuje, zda dokáže správně absorbovat živiny, které má k dispozici. Často testujte pH pomocí levného testu papírových proužků a ujistěte se, že je pro dosažení nejlepší produkce mírně kyselý až téměř neutrální.
  • Kupte si regulátory pH nahoru i dolů, které po přidání do zásobníku dokážou vrátit pH zpět na správnou úroveň.
  reklama

Část 3 ze 4: Sklizeň salátu

 1. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 14

  1 Sbírejte pouze vnější listy. Po 5–6 týdnech by měl být váš salát dospělý a připraven k jídlu! Abyste zajistili, že vaše salátové rostliny budou i nadále produkovat velké množství zdravého salátu, vyberte vnější listy a část vnitřních ponechte připojené k rostlině. Nebude trvat dlouho, než tyto vnitřní listy nahradí ty, které jste vybrali.
 2. Obrázek s názvem Pěstujte hydroponický salát Krok 15

  2 Otočte, ze kterých rostlin vybíráte. Vyhněte se sbírání všech listů z každé rostliny najednou. Vyberte listy z jedné rostliny jeden den a jiné rostliny o několik dní později. To vám umožní vychutnat si správné množství salátu najednou, místo abyste prošli obdobím nedostatečné produkce nebo příliš velké produkce.
 3. Obrázek s názvem Grow Hydroponic Lettuce Step 16

  3 Přemístěte zakořeněnou plodinu do chladného a vlhkého prostředí, aby byla čerstvá. Pokud je salát úplně dospělý a nechcete ho hned sníst, udržujte rostliny zakořeněné a skladujte je ve vlhkém, téměř mrazivém prostředí, abyste zajistili čerstvost až na měsíc. reklama

Část 4 ze 4: Řízení škůdců a nemocí

 1. 1 Zajistěte správnou cirkulaci vzduchu, abyste zabránili vzniku bakterií a plísní. Hydroponické zahrady by měly být dobře větrané, aby pomohly vašim rostlinám získat potřebné CO2 a zabránily růstu plísní a bakterií. V blízkosti rostlin nechte dveře nebo okno otevřené, nebo zvažte instalaci větracího otvoru s odtahovým ventilátorem, pokud pěstujete salát v uzavřeném prostoru. Umístěte svou hydroponickou zahradu pod stropní ventilátor nebo poblíž umístěte oscilační podlahový ventilátor a nastavte jej na nízkou úroveň.
 2. 2 Používejte zástěny a lepivé pasti, abyste zabránili škůdcům hmyzu. Zajistěte, aby všechna blízká okna byla pokryta sítí proti hmyzu s jemnými oky. Zkontrolujte, zda na obrazovce nejsou díry a slzy. Všechny větrací otvory by měly být také promítány. Zavěste létající pásku, abyste zachytili jakýkoli létající hmyz, který se dokáže dostat skrz.
 3. 3 Minimalizujte přímé sluneční světlo, abyste zabránili růstu řas. Řasy mají tendenci vzkvétat ve vlhkých podmínkách hydroponické zahrady. Řasy však nemohou růst bez přímého slunečního světla. Pokud je váš salát během dne vystaven přímému slunci, položte na rostliny stín.
 4. 4 Sterilizujte své vybavení, aby se zabránilo plísním přenášeným vodou. Pokud máte problémy s plísněmi přenášenými vodou a jinými chorobami, dezinfikujte své zařízení 2% roztokem bělidla nebo komerčním dezinfekčním prostředkem, jako je GreenShield. Sterilizujte všechny květináče, zásobníky, nádrže a jakékoli další vybavení, které obsahuje nebo dodává vodu, která přijde do styku s rostlinami. Vyměňte veškerá kontaminovaná pěstební média. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak rychle můžete pěstovat salát? Maggie Moranová
  Specialista na domov a zahradu Maggie Moran je profesionální zahradník v Pensylvánii. Maggie Moranová Specialista na dům a zahradu Expertní odpověď Hlávkový salát vypěstujete za 45–50 dní, i když některé varianty lze vypěstovat přibližně za 30 dní.
 • Otázka Lze špenát pěstovat hydroponicky? Maggie Moranová
  Specialista na domov a zahradu Maggie Moran je profesionální zahradník v Pensylvánii. Maggie Moranová Specialista na dům a zahradu Expert Odpověď Ano, rozhodně. Špenát je jednou z rostlin nejčastěji pěstovaných pomocí hydroponického systému.
 • Otázka Dokážete znovu vypěstovat salát? Maggie Moranová
  Specialista na domov a zahradu Maggie Moran je profesionální zahradník v Pensylvánii. Maggie Moranová Specialista na dům a zahradu Expert Odpověď Ano, ponechte stonek z hlávkového salátu a vložte jej do mělké misky s vodou.
 • Otázka Je hydroponický salát bez pesticidů? Pokud se rozhodnete pěstovat svůj vlastní hydroponický salát, můžete zajistit, aby vaše salátová plodina neobsahovala pesticidy: jednoduše se vyvarujte používání jakýchkoli pesticidů v nastavení hydroponického salátu. Pokud budete při pěstování hydroponického salátu postupovat podle pokynů v tomto článku, bude váš salát bez pesticidů.
 • Otázka Proč můj salát přes den vadne a vrací se v noci? Larry Šatník Jaká je teplota vaší pěstitelské oblasti ve dne vs v noci? Jaká je vaše teplota vody? Pokud je přes den horko, listy zvadnou. Možná budete muset zvážit způsob řízení teploty během dne.
 • Otázka Co je hydroponická směs? A kolik bych měl použít? Hydroponický roztok je živný roztok, který obsahuje všechny živiny, které vaše rostliny potřebují (pěstební médium neposkytuje rostlinám nic jiného než strukturu). Řešení, které používáte, by mělo mít konkrétní pokyny k množství.
 • Otázka Úspěšně jsem pěstoval salát hydroponicky. Během svého druhého pokusu jsem se rozhodl změnit druhy živin a nyní rostliny umírají. Jaký je k tomu lék? Pokud jste měli úspěch při prvním pěstování salátu, vraťte se k používání těchto živin. Pokud si nepamatujete, s kterými živinami jste byli úspěšní, je vždy bezpečnější sázka koupit si sadu živin ze zahradnického obchodu. Ujistěte se, že je sada vyrobena speciálně z druhu salátu, který pěstujete. Pokud se chcete pokusit zachránit umírající plodinu, vypněte kombinaci vody a živin, kterou aktuálně máte, a nahraďte ji novou.
 • Otázka Jak vytvořím chemickou směs pro svoji hydroponii? Nikdy nepoužívejte žádné chemické směsi bez pokynů. Poměry jsou poskytovány poskytovateli živin, proto je konkrétně dodržujte. Nedoporučuji to dělat sami.
 • Otázka Jaké je sladké místo pro salát z hlediska ES? Za efektivní považuji EC 1,2 v chladnějším počasí (pod 75 stupňů F). Letní teploty, kde žiji, se pravidelně pohybují nad 90 ° F, takže na léto postupně snižuji EC na 0,9.
 • Otázka Je možné pěstovat salát pomocí aeroponie? Ano, neliší se to od hydroponie, obvykle je proces ještě účinnější.
Nezodpovězené otázky
 • Naznačují hrbolky na listech salátu příliš mnoho vnitřního LED světla?
 • Všiml jsem si, že listy mých salátů mají boule. Znamená to, že je tam příliš mnoho světla? Používám vnitřní LED světla. Jaké jsou příznaky příliš mnoho světla salátu?
 • Kolik vody potřebuje hydroponický salát?
 • Jaká je potřeba výživy při pěstování hydroponického salátu?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zkontrolujte hladinu vody denně; váš salát neroste, pokud kořeny nedostanou vodu.
 • Pokud chcete pěstovat svůj hydroponický salát v závěsném koši nebo okenním boxu, vyberte si lehké pěstební médium, jako je například vermikulit, aby nádoba nebyla příliš těžká.
 • Pamatujte, že rostliny pěstované v hydroponickém prostředí vyžadují podporu vody a živin stejně jako rostliny založené na půdě.

reklama

Varování

 • Pokud pěstujete svůj hydroponický salát venku na terase nebo palubě, nezapomeňte ho chránit před deštěm, aby se přebytečná dešťová voda nedostala do kbelíku a naředila živiny ve vodě.
 • Ať už salát pěstujete uvnitř nebo venku, musíte sledovat hmyz a sbírat ho z listů, aby nezničil rostlinu. Mšice jsou nejběžnějším škůdcem v interiéru, ale pokud je váš salátový kbelík umístěn venku, nezapomeňte také sledovat kobylky, slimáky a housenky.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hydroponická semena salátu
 • Rostlinné zátky
 • Skladovací kontejner nebo nádrž na ryby
 • Akvarijní čerpadlo
 • Plovoucí podnos
 • Vrtat
 • Čisté hrnce
 • Pěstitelské médium (štěrk, piliny, vermikulit atd.)
 • Voda
 • Živné soli
 • Papírové proužky pro test pH
 • Lžíce (pro míchání živin)
 • Stropní nebo oscilační ventilátor
 • Obrazovky proti hmyzu
 • Lepkavé lapače hmyzu
 • Odstíny pro vaše nádrže nebo pěstitelské kontejnery
 • 2% roztok bělidla nebo komerční skleníkový sterilizátor

Populární Problémy

Úterní výhra Anastasie Pavljučenkovové nad Španělkou Sárou Sorribes Tormo posunula Rusku o krok blíže k její vůbec první medaili na olympiádě.

Prasklá céva ve vašem oku, jinak známá jako subkonjunktivální krvácení, může vypadat opravdu děsivě, ale není se čeho bát. Neovlivní to vaši schopnost vidět a je to obvykle způsobeno nadměrnou silou, jako špatný ...

Alex Corretja ve svém nejnovějším sloupku zaslal bohatou chválu na Rafaela Nadala. Corretja také nazvala Nadala největším španělským sportovcem všech dob.

Jak vyrobit raketoplán v Animal Jam. Už jste se někdy nudili v Animal Jam? Zde je pár tipů a triků, jak strávit čas na Animal Jam výrobou doupěte raketoplánu! Vyberte si svůj doupě. Nejprve vyberte den, který ...

Zde je vše, co potřebujete vědět o nadcházejícím finále ATP příští generace 2019.

Pokud jste si s trochou času, disciplíny a rehabilitace vykloubili nebo poranili rameno, nakonec zapomenete, že jste se dokonce zranili. To poskytuje několik návrhů, které vám pomohou zotavit se ze zraněného ramene. Vzít...