Jak zacházet s toulavou kočkou

Může být těžké rozeznat, zda je kočka na ulici ztracená, divoká nebo se jen prochází po svém okolí. Pokud však nakonec najdete toulavého mazlíčka, vaše laskavost by mu mohla zachránit život a znovu jej spojit s rodinou. Zůstaňte v bezpečí a nikdy se nepokoušejte chytit kočku ručně: jakákoli kočka se může v panice škrábat nebo kousat a může šířit nemoci na lidi a další domácí zvířata.Metoda 1 ze 3: Přiblížení nebo zajetí kočky

 1. 1 Poznejte rozdíl mezi toulavým a domácím mazlíčkem. Ztracení zbloudilci i venkovní mazlíčci mohou být skeptičtí nebo přátelští, takže je to na chování těžko poznat. Kočka je pravděpodobně toulavá, pokud je její srst špinavá nebo špinavá, nebo pokud vypadá hubeně nebo zraněně. Pokud vás kočka nechá dotknout se, zkontrolujte podložky tlapek. Toulavé kočky, které žily venku několik týdnů, budou mít ve srovnání s měkkými tlapami rodinného mazlíčka tvrdé mozolnaté nohy.
  • Pokud se kočka snaží skrýt, nedívá se na vás a nemňouká, může to být divoká kočka , to nikdy nebylo domácí zvíře.
  • Dávejte pozor na ztracená oznámení o kočkách na výlohách a telefonních sloupech ve vašem okolí a v místních novinách a na webových stránkách.
  • V zimě buďte mimořádně ostražití. Toulaví v této době zoufale hledají úkryt a jídlo a je nepravděpodobné, že by domácí mazlíčci trávili hodně času venku. Čerstvé stopy po sněžení jsou snadným způsobem, jak sledovat zbloudilce, pokud vstanete dříve, než začne hustý provoz.
 2. 2 Zkuste se přiblížit k bloudícímu. Pokud si myslíte, že je kočka toulavá, přistupujte pomalu a mluvte jemným hlasem. Pokud se kočka chová skličeně, zkuste se ohnout dolů na její úroveň. Natáhněte ruku a zavolejte ji sladkým hlasem. Pokud tomu tak není, vraťte se do oblasti později se silně vonícím jídlem, jako je tuňák nebo sušená játra.
  • Vyzkoušejte různé tóny nebo výšky, protože některé kočky lépe reagují na vyšší nebo nižší hlas, nebo dokonce na zvuky „mňoukání“.
  • Nepřibližujte se příliš blízko, pokud kočka vypadá napjatá nebo nervózní. Pokud se kočka cítí v koutku, může kousnout nebo poškrábat.
 3. 3 Zkontrolujte štítky. Pokud má kočka štítky a umožní vám dostat se dostatečně blízko, abyste si přečetli telefonní číslo nebo adresu, kontaktujte majitele a zjistěte, zda má být kočka venku.
  • Některé značky mají místo toho kontaktní údaje na veterinární kliniku. Veterinář nemusí mít zákonné povolení poskytnout vám kontaktní údaje majitele, ale může předat zprávu.
 4. 4 Potenciální toulavé kočce poskytněte úkryt, vodu a kočku. To může pomoci udržet ztracenou kočku ve vaší blízkosti, dokud jí nebudete moci pomoci. Umístěte jídlo venku velmi pozdě v noci, na malý prostor, kam by měla kočka přístup, ale větší zvíře ne.
  • Při teplotách pod nulou dobře funguje olej z plechovky sardinek nalitých na granule.
  • Nenechávejte jídlo venku, dokud nebudete mít podezření, že jste zabloudili, protože to může jen přilákat divokou zvěř nebo krmit domácí mazlíčky jiných lidí (kteří mohou držet kontrolovanou dietu).
 5. 5 Zvažte kontaktování profesionála. Pokud se ke kočce nemůžete přiblížit, můžete požádat Animal Control nebo místní zvířecí útulek, aby ji odchytil. Než zavoláte, zjistěte si jejich zásady, zvláště pokud kočka nemá štítky. Mnoho útulků eutanázuje kočky, které se nezdají adoptivní. Jiní nabízejí humánnější program uvolňování past-kastrát (TNR), takže kočka se vrací ven, ale neroste populaci divokých koček.
  • Útulek obecně nabízí větší šanci na dobrý život pro zbloudilce, než najdou na ulici. V útulku kočka nezemře hladem, zraněními ani expozicí.
 6. 6 Připravte si past sami. Pokud byste raději kočku odchytili sami, kupte si humánní past na kočky v železářství nebo se zeptejte kontroly zvířat, jestli nějakou nemají k zapůjčení. Zakryjte vypínací desku a drátěné dno pasti novinami, aby se kočka instinktivně vyhnula našlapování na vypínací desku. Nastražte past na malé množství silně zapáchajícího jídla. Sleď, makrela nebo sardinky konzervované v oleji (ale ne nakládané) jsou vynikající volbou.
  • Nenastavujte vypínací desku na spoušť na vlasy. Pokud to kočka předčasně spustí a uteče, možná se už nikdy nevrátí. Je lepší riskovat, že se talíř nevybije, protože můžete dát více návnad a zkusit to znovu.
  • Příliš mnoho jídla způsobí nepořádek, pokud kočka zpanikaří a rozhází ji nebo zvrací.
  • Ve výjimečně chladném počasí přikryjte past pastou nebo ručníkem a poté na tuto přikrývku nasypte sníh, aby kočka byla v pasti v teple a klidu.
 7. 7 Pasti kontrolujte často, ale opatrně. Pasti kontrolujte tak často, jak je to možné, ale přibližujte se pomalu, abyste kočku ve špatnou chvíli neodplašili. Pokud past nefunguje za jeden nebo dva dny, zkuste tento dlouhodobější přístup:
  • Vypněte past.
  • Každý den ve stejnou dobu (nejlépe za soumraku) vydávejte jídlo poblíž pasti.
  • Postupně přesouvejte místo krmení blíže k pasti a nakonec do ní. Pokud kočka nepůjde dovnitř, zkuste past zakrýt ručníkem postříkaným sprejem s feromonem pro kočky.
  • Jakmile kočka konzistentně žere uvnitř pasti, nastavte ji tak, aby se spustila.
 8. 8 Rozhodněte se, co dělat s kočkou, jakmile je uvězněna. Jakmile kočku odchytíte, obraťte se na místní útulek a zeptejte se na místní zákony. V některých oblastech musíte vzít ztracené mazlíčky do útulku, aby měl majitel šanci ho najít. Rozhodněte se podle reakce útulku a podle vzhledu kočky:
  • Pokud neplánujete hlídat kočku doma, domluvte se předem na úkrytu útulku nebo agentury pro kontrolu zvířat. Držte kočku v pasti na tichém a tmavém místě, zatímco čeká. Minimalizujte dobu, po kterou musí kočka čekat, protože to je pro zvíře extrémně stresující.
  • Toulavý mazlíček mívá špinavou srst a sklon mňoukat a navazovat oční kontakt. Může se nakonec uvolnit, přijít až k přední části klece nebo prozkoumat hračky nebo lidi, kteří se dostanou do blízkosti klece. Pokračujte dále o radu ohledně nalezení majitele nebo jeho přijetí sami.
  • Divoká (nezkrotná) kočka obvykle zůstává v zadní části klece, může otřásat nebo bouchat o stěny a ignoruje hračky a lidi. Zjistěte více o tom, jak se zvířetem zacházet spolu s dalšími způsoby, jak potvrdit, že je to opravdu divoké.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Péče o toulavou kočku

 1. 1 Zacházejte s maximální opatrností. I přátelská kočka často v pasti zpanikaří. Když jste v blízkosti kočky, noste těžké rukavice a mějte připravený silný ručník nebo deku, kterou můžete přes kočku přehodit, pokud se na vás pokusí zaútočit. Vyhněte se zvedání, kdykoli je to možné; i když se vyhnete kousnutí a poškrábání, kočka může na člověka, který s ní zachází, zanevřít.
  Pokud je to nezbytně nutné, přeneste kočku na nosič následujícím způsobem:
  1. Umístěte nosič na jeho konec, přičemž dveře jsou nahoře.
  2. Dostaňte se za kočku aobejdadominantní rukou je pevně u krku.
  3. Druhou rukou okamžitě zatlačte na záda kočky, dokud nebudete moci chytit obě zadní nohy.
  4. Roztáhněte ruce tak daleko, jak můžete, zvedněte kočku a vložte ji zezadu napřed do nosiče.
  5. Rychle zavřete dvířka na vrcholu kočky. Jednou rukou držte dveře dolů a držte nosič mezi nohama, dokud dveře bezpečně nezajistíte.
 2. 2 Zařiďte kočce bezpečné místo k pobytu. V ideálním případě by měla být místnost odolná proti úniku, tichá, nepoužívaná, snadno čistitelná a téměř úplně prázdná. Náhradní koupelny a plně uzavřené verandy fungují dobře. V této místnosti mějte následující:
  • Pohodlné sedadlo, ve kterém můžete klidně sedět, zatímco si na vás kočka zvykne.
  • Pohodlný úkryt, kde má kočka dobrý výhled do místnosti. Kočičí nosič na vysoké polici funguje dobře.
  • Voda
  • Smetí
  • Můžete zahrnout škrabadlo, hračky a (zavřené) okno, ale kočka může být příliš stresovaná, aby je používala.
 3. 3 Opatrně kočku pusťte. Když kočku vypouštíte, noste rukavice a umístěte past nebo nosič od sebe. Většina koček poběží přímo do úkrytu, ale některé se pokusí o útěk.
  • Nechte dveře zavřené. Kočky se mohou pohybovat velmi rychle a mohou přeskočit, aby dosáhly východu.
 4. 4 Izolujte kočku od ostatních zvířat v domácnosti. Váš bezpečný pokoj by měl mít nulový přístup k ostatním zvířatům ve vaší domácnosti, včetně možnosti cítit se navzájem pod dveřmi, protože tudy mohou procházet nemoci. Vyměňte si boty a oděv a umyjte si ruce a jinou nechráněnou pokožku, kdykoli opustíte bezpečnou místnost, abyste zabránili přenosu nemoci na jiná zvířata.
  • Kočky mohou přenášet nemoci i na člověka. Pokud vás kočka kousne, umyjte ránu mýdlem a vodou a ihned se zeptejte svého lékaře na riziko vztekliny, která je bez rychlé vakcíny smrtelná. Pokud vás kočka škrábe, omyjte se mýdlem a vodou a navštivte lékaře, pokud oblast zčervená nebo otekne, nebo pokud vám oteknou lymfatické uzliny, bolest hlavy, horečka nebo vyčerpání.
 5. 5 Nechte kočku několik hodin uklidnit. Jakmile se trochu uklidní, potichu vstupte do místnosti a přineste si jídlo a kameru. Zkuste si kočku pořádně prohlédnout a ideálně i dobrou fotografii, abyste mohli okamžitě začít hledat majitele.
  • Agresivita není pravděpodobná, ale pokud si všimnete těchto varovných signálů, okamžitě odejděte: ploché uši; oční bělmo nebo extra široké zornice; přikrčený, napjatý vzhled; nebo pomalý pohyb směrem k vám se sklopenou hlavou.
  • Syčení a nízké vrčení bez dalších varovných signálů znamená, že se kočka bojí. Nepřibližujte se, ale nebojte se ani útoku.
 6. 6 Zkuste najít majitele. Začněte co nejdříve hledat majitele kočky. Pokud kočka nemá značky, zkuste tyto metody:
  • Řekněte to svým sousedům.
  • Nechte si veterinářem naskenovat ID mikročipu.
  • Zavolejte místní útulky a zeptejte se, zda někdo zavolal ztracenou kočku, která odpovídá popisu tohoto.
  • Na fotografii kočičí tváře vylepte letáky s nápisem FOUND nalezeným velkým písmem.
  • Podívejte se do sekce Ztracené v místních novinách. Nalezenou reklamu můžete umístit zdarma.
  • Vyhněte se sdílení identifikačních detailů, které přesahují barvu kočky nebo obrázky obličeje.
 7. 7 Reagujte na potenciální majitele. Pokud vám někdo zavolá v reakci na vaše úsilí, kvízujte o pohlaví kočky nebo o značení, abyste potvrdili identitu majitele. Pokud kočka nemá žádné zřetelné identifikační znaky, požádejte o očkování nebo lékařský záznam, který obsahuje popis kočky, nebo o kontaktní údaje veterinárního lékaře. I když je to nepravděpodobné, existuje šance, že neetický volající bude předstírat, že je majitelem, aby mohli kočku prodat nebo ji adoptovat zdarma.
  • Pokud kočka nebyla očkovaná nebo kastrovaná/kastrovaná (a utekla ve věku, kdy by měla být), zvažte oznámení situace v útulku. Útulek může být ochotný kočku přijmout a požadovat, aby majitelé nechali tyto lékařské úkony provést před návratem zvířete.
 8. 8 Krmte a pečujte o kočku pravidelně. Krmivo si vždy přineste osobně a pokud kočka dovolí, posaďte se v místnosti, zatímco kočka jí. Jídlo je váš nejlepší nástroj k získání důvěry. Nechte ho jíst samotné, pokud nebude jíst ve vaší přítomnosti, ale ujistěte se, že vidí, že jídlo poskytujete.
  • Předvídatelná rutina umožní kočce předvídat vaše návštěvy, díky čemuž bude váš vstup méně děsivý a pomůže vám spojit vás s jídlem.
  • Posaďte se na židli a několik minut tiše čtěte, alespoň několikrát denně. Snažte se být co nejméně ohrožující: hýbejte se pomalu, zůstaňte tak „malí“, jak se můžete hrbit, nedělejte oční kontakt, zavřete oči a předstírejte, že spíte, a mluvte potichu nebo vůbec.
 9. 9 Zkuste se kočky dotknout. Než se kočka chová klidně a dobře jí kolem vás, může to trvat dva nebo tři týdny několika krátkých každodenních interakcí. Jakmile jste v tomto bodě, pomalu natáhněte ruku a umístěte do blízkosti kočky extra chutnou pochoutku. Získejte pamlsek co nejblíže kočce, než se přikrčí, zavrčí nebo jinak bude ohrožena. Neházejte pamlsek ani nevytahujte prsty. Opakujte a přibližte svou ruku, jak kočka dovolí. Nakonec možná budete moci svou ruku přiblížit natolik, že ji kočka ucítí. Povolte to a potom zatáhněte ruku. Pokud se kočka přiblíží, zkuste pomalu hladit lopatky nebo jakoukoli oblast, o kterou se kočka o vás otírá. Jděte pomalu, protože kočka může mít citlivé zranění.
  • Věnujte pozornost řeči těla kočky. Většina bloudí vám umožní se jich dotknout, jakmile se uklidní, a prakticky všichni vydají varovný signál, pokud jsou nepohodlní. (Krátké zasyčení můžete ignorovat, pokud nebude pokračovat nebo nebude eskalovat do vrčení.)
  • Pokud je kočka skutečně divoká, existuje značné riziko zranění. Pokud kočka nemá obojek a nemňoukala nebo se k vám nepřiblížila, zkontrolujte známky divokého .
 10. 10 Adoptujte si kočku sami. Pokud jste vynaložili přiměřené úsilí na nalezení majitele (v některých oblastech to vyžaduje zákon) a po měsíci nikdo nereagoval, můžete si kočku adoptovat nebo ji dát do útulku. Pokud se rozhodnete nechat kočku trvale vstoupit do vaší domácnosti, postupujte takto:
  • Nechte veterinárního lékaře provést fyzickou prohlídku, test na kočičí leukémii, FIV, psinku, vzteklinu a červy a očkovat nebo ošetřit podle potřeby. Nedovolte, aby kočka kontaktovala jiné domácí mazlíčky ve vašem domě, dokud se tak nestane, a to ani dotykem stejného oblečení.
  • Pokud kočka není fixovaná, nechte ji vykastrovat nebo vykastrovat, aby se zlepšilo její zdraví a chování. Pokud jsou náklady zátěží, vyhledejte nízkonákladové kliniky kastrace/kastrace.
  • Postupněpředstav kočkudo zbytku domu a jeho členů, vždy po jedné místnosti nebo zvířeti.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Manipulace s divokou kočkou

 1. 1 Potvrďte, že kočka je divoká. Divoké kočky nikdy nebyly domácí mazlíčky a nenaučily se mňoukat ani navazovat oční kontakt s lidmi. Jejich kabáty jsou obvykle čisté a dobře udržované ve srovnání s toulavými, protože divoké kočky jsou zvyklé starat se o sebe. Podívejte se také na tato znamení:
  • Samotné divoké kočky jsou často nevykastrovaní samci (kocouři). Ty mají svalnatější, zavalitější stavbu a plnější tváře než kastrovaní mazlíčci. Některé kocourky mají špičatou srst a mastnou nebo bezsrstou oblast u paty ocasu („stud tail“).
  • Jeden ořezaný ušní hrot je mezinárodním znakem kastrované nebo kastrované divoké.
  • Samice divokých zvířat často žijí v malých koloniích kolem popelnic nebo jiných zdrojů potravy. Když jsou nalezeni sami, může být obtížné je odlišit od zbloudilých. Březí nebo kojící kočka (s rozšířenými bradavkami a prsy) je obvykle divoká.
 2. 2 Nechte kočku opravit. Pokud kočka nemá ostříhané ucho, vezměte ji k veterináři na sterilizaci nebo kastraci. Před vypuštěním kočku vždy opravte, aby vykazovala méně nepříjemných chování (jako je stříkání nebo vytí) a nezvyšovala populaci divokých koček. Pokud je útulková nebo veterinární klinika součástí programu TNR (trap-kastrovat-uvolňovat), může operaci provést zdarma. Okamžitě přiveďte kočku na kliniku, aby kočka nebyla v pasti déle než 12 hodin.
  • Pokud se rozhodnete více zapojit do programu TNR, investujte do přenosové klece. Jedná se o past a klec s dveřmi, které se spojují, takže kočka může chodit do většího prostoru, aniž by unikla.
  • Můžete se také naučit poznat, zda je kočka fixovaná přímo: postupujte podle těchto pokynů proženskýasamci koček. Protože to často vyžaduje manipulaci s kočkou, nedoporučuje se to, dokud nebudete mít zkušenosti pod vyškoleným dohledem.
 3. 3 Nechte kočku přes noc. Kočkám obvykle trvá 24 hodin, než se z operace vzpamatují, ale některým samicím to trvá 48. Pasti nebo klec držte zakryté a přemístěte je do místnosti s kontrolovanou teplotou, protože kočky zotavující se z anestezie nemohou regulovat tělesnou teplotu. Místnost udržujte co nejtišší a nedovolte vstup žádným dalším lidem nebo domácím zvířatům. Pečlivě sledujte kočku:
  • Krmte koťata krátce po probuzení a dospělé kočky osm hodin po probuzení. Chcete -li to provést, otevřete malou mezeru ve dveřích pasti a zasuňte trochu jídla a vody na plastové víko, aniž byste do něj vložili ruku. Pokud to nemůžete udělat bezpečně, nedělejte to; kočka to zvládne. Kočka nemusí hned jíst.
  • Pokud kočka krvácí, má potíže s dýcháním, zvrací nebo se neprobudí, zavolejte na nouzové číslo kliniky (nebo na číslo, které vás požádali o zavolání). Pokud kočka zvrací, když spí, jemně nakloňte past pod mírným úhlem, aby zvratky utekly kočce z krku.
 4. 4 Pusťte kočku. Dospělou divokou kočku nelze téměř nikdy socializovat natolik, aby se z ní stal domácí mazlíček. Přiveďte past zpět na stejné místo, kde jste ji uvěznili, otevřete ji a počkejte, až kočka sama odejde.
  • Před použitím pro jiné zvíře lapač dezinfikujte a opláchněte.
  • Pokud nechcete, aby kočka žila ve vašem sousedství, vezměte ji do útulku. Kočkám se málokdy daří, když jsou vypuštěny na nové místo, ale zaměstnanci útulku by měli vědět, jak zvýšit šanci na úspěch.
 5. 5 Pomozte divoké kočce. Pokud byste chtěli kočce pomoci, můžete vynechat jídlo a vodu v blízkosti místa, kde jste ji uvěznili. Divoké kočky jsou obzvláště zranitelné v chladném podnebí a mohou mít prospěch zpřístřešía v zimě zdroj tekuté vody (vyhřívaná vodní miska).
 6. 6 Zkrotit divokou kočku . Pokud kočka projevuje vůči lidem určitou vstřícnost nebo jí nejsou více než čtyři měsíce, je možné ji adoptovat jako napůl ochočeného mazlíčka. Prvním krokem je vzít to k veterináři na odčervení a očkování. Poté apomalý úvoddo vaší domácnosti, po jedné místnosti, může uspět v socializaci zvířete. Mějte na paměti, že pro plně divoké dospělé kočky je to velmi obtížné a možná budete muset kočku vypustit, pokud to nevyjde. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám povzbudit toulavé kočky v mém okolí, aby neutekly, když mě uvidí?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře Někdy méně je více a ignorování koček vás pro ně učiní přitažlivějšími. Pamatujte, že přímý pohled je pro kočku agresivní zprávou, takže pohled na ně a přivolání kočky může mít opačný účinek. Když jste v blízkosti koček, pohybujte se vždy pomalu a tiše a mějte v kapse nějaké pamlsky, které rozházíte po stezce za sebou, což kočky vybízí, aby se přiblížily.
 • Otázka Pokud toulavá kočka chce být mazlíčkem, znamená to, že není toulavá?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře Pokud je toulavá kočka přátelská a miluje lidskou společnost, pak je větší šance, že byla dobře socializovaná jako kotě. To je velmi pravděpodobné, pokud byli původně vychováváni jako mazlíčci nebo byli mazlíčci v dospělosti. Tato kočka však mohla být následně opuštěna, například když se majitelé přestěhovali a nechali kočku za sebou. Pokud můžete kočku chytit, požádejte svého veterináře, aby naskenoval mikročip. To může pomoci vystopovat původní majitele, v takovém případě, pokud si přejete kočku ponechat, můžete požádat, aby věci byly oficiální.
 • Otázka Máme toulavou kočku, která navštěvuje náš dům. Vypadá, že žije drsně, ale je zvyklý na lidi. Bohužel ho nemůžeme adoptovat, ale náš místní úkryt je plný. Co můžeme udělat?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborníka na veterináře Zkuste kočku oskenovat, abyste zjistili, zda má mikročip, který by identifikoval jakéhokoli předchozího majitele. Veterináři a strážci zvířat mají přístup k mikročipovým skenerům. Zkuste také kontaktovat národní záchranné organizace, jako je ASPCA, které by měly být schopné pomoci. V opačném případě vyšetřte charitativní organizace pro kočky, jako je Liga na ochranu koček nebo místní záchranné společnosti pro kočky, které by mu mohly pomoci.
 • Otázka Jaký typ kočičího krmiva bych měl vybrat pro vybíravého zatoulaného?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSVeterinární expertní odpověď Krmivo pro kočky má vysoký obsah bílkovin a obvykle je velmi chutné, takže přesně to, která značka není důležitá. Můžete však zkusit jídlo mírně ohřát, aby vydávalo více vůně, nebo hledat super páchnoucí chuť, jako je ta, která obsahuje ryby. Může se stát, že bloudící je nervózní z jídla s lidmi poblíž, a ne z vybíravého jedlíka, takže vždy stojí za to zkusit hned vycouvat, abyste zjistili, jestli to pomáhá.
 • Otázka Jakou lidskou potravou mohu krmit zatoulané kotě?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře Kočky a koťata potřebují masovou dietu, proto se vyhněte podávání potravin na bázi sacharidů, jako je chléb nebo sušenky. V ideálním případě podávejte koťatům jídlo. Můžete je pokoušet blíže kousky kuřecího masa, mletého masa nebo hamburgeru. Vyvarujte se podávání mléka, protože mléčný cukr zvaný laktóza může být těžko stravitelný a může kotěti způsobit průjem. Ať už se rozhodnete krmit cokoli, proveďte rychlé vyhledávání na internetu, abyste zjistili, zda je to pro kočky považováno za bezpečné nebo ne.
 • Otázka Našel jsem hubenou toulavou kočku. Mám ho krmit tolik, kolik chce, nebo ho musím krmit po troškách? Křeček_tlapy Prvních několik týdnů ho krmte malými porcemi, jinak by mohlo dojít k šoku. Nezapomeňte do krmení zahrnout mokré jídlo.
 • Otázka Co mám dělat, když toulavá kočka jedla a pak mě najednou začne pronásledovat? Pokud kočka právě dojedla, je možné, že k vám běží o další jídlo nebo o pozornost. Pokud kočka vykazuje známky agrese (uši ploché proti lebce, vyceněné zuby a nafouklý nebo „vrtící“ ocas), kočka se může cítit teritoriální a měli byste jí dát trochu prostoru.
 • Otázka Co když si na mě kočka nezvykne, ani po delší době? Některé kočky budou vyžadovat více času než jiné kočky. Také kočka mohla být od přírody skličující; každá kočka má jedinečnou osobnost. Co byste však mohli udělat, je pokračovat v jeho krmení každý den. Když vejde do místnosti, nevšímejte si toho a snažte se příliš nepohybovat. Díky tomu bude kočka vědět, že jste milí a ne bouřliví
 • Otázka Jak mohu přimět své kočky, aby přijaly toulavou kočku? Jakmile necháte zatoulaného zkontrolovat veterinářem, aby byl bez chorob a blech, představte se pomalu. Oddělte toulavého od ostatních koček tím, že mu dáte vlastní pokoj. Nechte je, aby se poprvé setkali přes nějakou průhlednou bariéru, jako je dětská brána, pokud je to možné, nebo aby bloudili v nosiči.
 • Otázka Krmil jsem toulavého, který útočí na moje kočky, a to sípá a slintá. Co bych měl dělat? Kočka by mohla být nemocná a mohla by vašim kočkám způsobit nemoc. Zkuste je prozatím nechat všechny uvnitř. Obraťte se na kontrolu zvířat a přijďte kočce pomoci. Může to mít vzteklinu.

Populární Problémy

„Lady Boss: The Jackie Collins Story“ má premiéru v neděli 27. června na CNN. Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak jej můžete sledovat online.

Svalové uzly se běžně vyskytují v ramenních svalech atletických i usedlých lidí. Opakující se pohyby (jako například házení míčkem) mohou způsobit stažení a napnutí svalových vláken, což vypadá jako uzel velikosti palce pod ...ETSU a UNCG se ve středu setkávají v zajímavé bitvě dvou nejlepších týmů SoConu. Zde je návod, jak hru sledovat.

Jak vyměnit pásy z praku. Většina moderních praků se skládá z ocelového těla ve tvaru Y se dvěma ohnutými trubkovými rameny, ke kterým je bezpečně připevněn kulatý elastický pás. Pokud se vám prak praskne nebo se guma časem opotřebuje, ...Vše, co potřebujete vědět o finále Nadal vs Medveděv na US Open 2019 dnes večer !.