Jak vyléčit slzu manžety rotátoru

Slzy rotátorové manžety jsou běžným zraněním sportovců, zejména těch, kteří hrají baseball, tenis a další sporty založené na házení a raketách využívající váhu. Zatímco některé slzy manžety lze léčit odpočinkem a fyzickou terapií, jiné mohou vyžadovat steroidní injekce nebo chirurgickou léčbu. Některým poraněním rotátorové manžety může prospět tělesná terapie a posilovací cvičení. Těžká zranění však budou vyžadovat odpočinek a případně operaci. Ve spolupráci se svým lékařem a fyzickým terapeutem se vám možná podaří uzdravit rotátorovou manžetu a nakonec se vrátit k normální funkci.

Metoda 1 ze 4: Ošetřování ramene doma

 1. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Krok 1

  1 Domluvte si schůzku s lékařem. Slzy rotátorové manžety by měl vždy nejprve vidět lékař. Jak budete s ramenem zacházet, bude záviset na závažnosti zranění. Domluvte si schůzku se svým lékařem v okamžiku, kdy máte podezření na zranění nebo si všimnete chronické bolesti v oblasti ramen. Váš lékař může posoudit úroveň slz a sdělit vám, zda konzervativní léčba, jako je odpočinek a fyzická terapie, bude stačit k obnovení normální mobility.
  • Silné nebo úplné slzy často vyžadují chirurgický zákrok nebo léčbu steroidy. Váš lékař může použít rentgenové záření a další testy, aby zjistil, zda bude nutná operace nebo jiné lékařské ošetření.


 2. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Krok 2

  2 Odpočiňte si na rameni. Zatímco se vaše slza hojí, opřete si rameno co nejvíce. Vyhněte se zvedání těžkých předmětů a rychlému natahování paže nebo zvedání příliš vysoko. Nechte svou paži viset přirozeně, nebo použijte popruh, pokud je její hmotnost příliš velká. Před obnovením pravidelné fyzické aktivity nechte rameno odpočívat tak dlouho, jak doporučuje lékař. Délka zotavení může záviset na závažnosti poranění.
  • Začněte v malém, jakmile obnovíte běžnou fyzickou aktivitu. Poraďte se svým lékařem nebo fyzickým terapeutem o vhodných aktivitách, jak se uzdravujete.
 3. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Krok 3

  3 Ledujte rameno po dobu 15–20 minut, abyste ovládli bolest. Použijte komerční balení ledu nebo sáček na zip naplněný kostkami ledu. Zabalte balíček ledu do čistého hadru nebo hadru a přidržte jej na rotátorové manžetě po dobu 15–20 minut, aby se zmírnila jakákoli bolest a otok, které vás mohou potkat. Podle potřeby celý den ledujte rameno, abyste zvládli bolest a zánět.
  • Mezi poledy počkejte alespoň 30 minut, abyste se vyhnuli komplikacím způsobeným nachlazením.
 4. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Step 4

  4 Ke zvládnutí bolesti používejte volně prodejné protizánětlivé léky. Vezměte si volně prodejné léky, jako je ibuprofen a naproxen, které vám pomohou zvládnout bolest a bolest, zatímco se vaše rameno uzdravuje. Použijte lék podle doporučení svého lékaře nebo na základě informací o dávkování na obalu. reklama

Metoda 2 ze 4: Hledám lékařskou pomoc

 1. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Step 5

  1 Navštěvujte fyzioterapii. Spolupráce s vyškoleným fyzickým terapeutem vám může pomoci znovu získat sílu a pohyblivost v rameni. Fyzikální terapie může být použita jako součást konzervativního léčebného plánu nebo jako součást chirurgické následné péče. Požádejte svého lékaře nebo přátele, kteří se zotavili z podobného zranění, o doporučení kvalitního fyzického terapeuta ve vaší oblasti.
  • V USA můžete potenciální licenci fyzického terapeuta zkontrolovat online pomocí odkazů poskytovaných Federací státních rad fyzioterapie (FSBPT).
 2. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Step 6

  2 Zeptejte se svého lékaře na steroidní injekce. Kortizonové injekce mohou pomoci s chronickým zánětem, pohyblivostí a snížením bolesti. Steroidní injekce nejsou účinné u všech pacientů, ale mohou některým pomoci vrátit se k normální úrovni mobility bez chirurgického zákroku. Poraďte se svým lékařem, abyste zjistili, zda jste silným kandidátem na injekce kortizonu.
  • Kortizonové injekce časem odezní. V budoucnu budete možná potřebovat další injekce.
 3. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Step 7

  3 Poraďte se svým lékařem o operaci rotátorové manžety. Pokud máte chronickou bolest nebo slabost, že konzervativní léčba nepomohla, možná budete muset zvážit chirurgickou léčbu. Promluvte si se svým lékařem, zda splňujete kritéria pro chirurgického kandidáta. Pokud ano, mohou doporučit chirurga ve vaší oblasti, který vám pomůže vybrat správnou chirurgickou techniku.
  • Částečné slzy mohou vyžadovat pouze artroskopický chirurgický zákrok, který k provedení operace použije malý řez a kameru a postup nazývaný débridement. Plné slzy obecně vyžadují otevřenou opravu šlachy nebo kosti.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Práce se zraněným ramenem

 1. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Step 8

  1 Před cvičením se zahřejte kardio aktivitou s malým dopadem. Jak pracujete na návratu pohyblivosti ramen, věnujte si 5-10 minut na zahřátí, než se pustíte do jakéhokoli většího cvičení. Ideální jsou aktivity s malým dopadem, jako je chůze nebo jízda na stacionárním kole. To pomůže postupně zvyšovat průtok krve do svalů a předcházet dalším zraněním.
 2. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Step 9

  2 Při hojení ramene jemně cvičte. Jakmile to ucítíte, začněte se protahovat a dělat základní cviky, abyste do ramene vrátili sílu a pohyblivost. Na začátku můžete cítit odpor, ale měli byste přestat nebo snížit obtížnost všech činností, které vám způsobují bolest. Některé základní úseky a cvičení zahrnují:
  • Houpačky kyvadla: Ohněte se v bocích a pomocí nezraněné paže se opřete o stůl nebo židli. Nechte zraněnou paži viset dolů a pomalu provádějte snadné pohyby ve všech směrech po dobu 1–2 minut.
  • Náchylné veslování: Lehněte si na břicho a pokrčte zraněnou paži v lokti. Než se vrátíte do neutrálu, stiskněte lopatku a zvedněte ruku směrem k podpaží. Toto opakujte pro 10 opakování. Při budování síly můžete přidat lehkou zátěž pro větší odolnost.
  • Svírání lopatky: Jednoduše sevřete lopatky a držte 10 sekund. Udělejte to 5-10krát.
 3. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Step 10

  3 Pravidelně protahujte rameno. Kromě cvičení ramene by mělo být denně protahováno, aby pomohlo udržet pohyblivost při hojení. Protahování se může provádět během cvičení, nebo se můžete rozhodnout udělat jeden nebo dva protahování v různých bodech po celý den, abyste udrželi ramenní končetinu. Některé úseky mohou zahrnovat:
  • Protažení ohybu: lehněte si na záda s pokrčenými koleny. Spojte ruce a natáhněte ruce přímo nahoru a pak zpět přes hlavu. Krátce podržte úsek, než se vrátíte do neutrálu. Toto cvičení opakujte 10krát.
  • Protažení zadní kapsle: Uchopte loket zraněné paže pomocí neporaněné paže. Vytáhněte loket jemně přes hrudník tak daleko, jak je to možné. Před uvolněním vydržte 10-30 sekund. Tento úsek opakujte alespoň 3krát. To pomůže natáhnout zadní stranu ramene.
 4. 4 Vyzkoušejte izometrická cvičení ramen. Můžete to udělat, jakmile se vaše slza rotátorové manžety trochu zlepší a můžete s ní trochu hýbat. Ohněte loket o 90 stupňů, udělejte pěst a poté zatlačte pěst do zdi přes polštář.
  • Pokud stojíte zády ke zdi, můžete také zatlačit loket dozadu.
  • Pokud se opravdu cítíte dobře, postavte se stranou vedle zdi. Poté nakloňte lokty o 90 stupňů a zatlačte vše od loktů k zadní části zápěstí do zdi. Poté můžete přepnout a zatlačit přední část zápěstí do zdi.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Prevence budoucích úrazů

 1. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Step 11

  1 Promluvte si se svým fyzickým terapeutem o silových cvičeních. Váš fyzioterapeut vám může doporučit správná cvičení, která vám pomohou posílit rameno, jak se vaše rameno stále hojí. Mohou vám pomoci zjistit, která cvičení budou vyhovovat vašemu rozsahu pohybu, a také jakou váhu použít.
 2. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Step 12

  2 Protáhněte se po celý den i poté, co se vám uzdraví rameno. Pokud jste měli poranění rotátorové manžety, provádění regeneračních protahování v malých intervalech během dne může pomoci zabránit dalšímu zranění. Postupujte podle pokynů svého fyzioterapeuta, jak a kdy provádět protahování.
  • Kromě protahování po celý den byste měli před jakýmkoli plánovaným cvičením nebo fyzickou aktivitou důkladně protáhnout rameno a paže.
 3. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Step 13

  3 Zpevněte manžetu rotátoru. Váš fyzický terapeut vám může doporučit konkrétní cvičení na posílení rotátorové manžety. Pokračující soustředěné cvičení, které pomůže obnovit sílu ramen, může pomoci vyhnout se budoucímu zranění. Udělejte si každý den čas na procvičení ramene. Zpočátku můžete pokračovat ve cvičeních mobility. Jakmile vám to však lékař povolí, začněte ke svým ramenním cvičením přidávat silový trénink.
  • Jakmile se vaše manžeta začne hojit, začněte přidáním malých činek a cvičebních pásků, abyste zvýšili odpor při cvičení pohyblivosti.
 4. Obrázek s názvem Heal a Rotator Cuff Tear Step 14

  4 Po cvičení si odpočiňte rameno. Poranění rotátorové manžety může znamenat, že si budete muset opřít paže více než dříve. Ihned po cvičení nebo fyzické aktivitě nechte rameno odpočinout. Můžete se dokonce rozhodnout ledovat, abyste zabránili otokům. Pokud se účastníte těžkého silového tréninku, nechte své svaly 1–2 dny se zotavit, než obnovíte velkou zátěž. reklama

Pomozte s diagnostikou, cvičením a ošetřením slzy manžety rotátoruDiagnostika natržení manžety rotátoru


Cvičení pro poraněné manžety rotátoru


Ošetření slz manžety rotátoru

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Léčí se slzy rotátorové manžety samy? Joel Giffin, PT, DPT, CHT
  Fyzikální terapeut Dr. Joel Giffin je doktorem fyzikální terapie a zakladatelem pohybové terapie Flex v New Yorku v New Yorku. S více než 15 lety zkušeností certifikovaného terapeuta ruky (CHT), Dr. Giffin ošetřuje celé tělo a specializuje se na rehabilitaci ruky a horních končetin. Ošetřoval divadelníky z Broadwaye v zákulisí na přehlídkách jako The Lion King, Sleep No More, Tarzan a Sister Act. Flex Physical Therapy se také specializuje na ergoterapii a pánevní dno. Dr. Giffin získal magisterský titul z fyzikální terapie s vyznamenáním na Quinnipiac University a titul doktora fyzikální terapie (DPT) získal s vyznamenáním na Simmons College. Je členem American Physical Therapy Association a American Society of Hand Therapists. Joel Giffin, PT, DPT, CHT Odpověď odborníka na fyzioterapeuta Pokud máte špatnou natrženou manžetu rotátoru, měli byste navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Pokud se stále můžete hýbat a netrpíte nesnesitelnou bolestí, zkuste napravit držení těla spolu se zahájením fyzické terapie. Někdy slzy rotátorové manžety pocházejí ze špatného držení těla, nestability a špatné mechaniky v rameni, která tyto svaly v průběhu let dostává do kompromitované polohy.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Ital Thomas Fabbiano nedávno sdílel své myšlenky na cvičení s 20násobným vítězem Major Rogerem Federerem.

Jak vyrobit stůl. Výroba stolu je skvělý vstupní projekt pro začínající dřevorubce, ale může to být také komplexní projekt pro zkušenější truhláře. Základní stůl se skládá ze stolu, nohou a zástěr. S několika kousky ...

Skuteční Belieberové projevují svou lásku a věrnost Justinu Bieberovi mnoha způsoby. Jedním z těchto způsobů je oblékat se jako Justin Bieber! Pokud se chcete oblékat jako True Belieber, musíte zachytit Justinův vzhled. Pohoď tričko. V poslední době byl Justin ...

Váš průvodce sledováním Disney's Recess online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Fretky jsou chytrá a zvídavá zvířata, která potřebují spoustu fyzické a duševní stimulace. Je důležité dát jim hračky, se kterými si můžete hrát, ať už jste poblíž nebo ne. Chcete -li pro svou fretku vybírat hračky, nezapomeňte, že jí můžete dát obě ...

Světová jednička Rafael Nadal vzešla ze setu, když v semifinále US Open rozebral Juana Martina del Potra.