Jak vyléčit slzu manžety rotátoru

Slzy rotátorové manžety jsou běžným zraněním sportovců, zejména těch, kteří hrají baseball, tenis a další sporty založené na házení a raketách využívající váhu. Zatímco některé slzy manžety lze léčit odpočinkem a fyzickou terapií, jiné mohou vyžadovat steroidní injekce nebo chirurgickou léčbu. Některým poraněním rotátorové manžety může prospět tělesná terapie a posilovací cvičení. Těžká zranění však budou vyžadovat odpočinek a případně operaci. Ve spolupráci se svým lékařem a fyzickým terapeutem se vám možná podaří uzdravit rotátorovou manžetu a nakonec se vrátit k normální funkci.Metoda 1 ze 4: Ošetřování ramene doma

 1. 1 Domluvte si schůzku s lékařem. Slzy rotátorové manžety by měl vždy nejprve vidět lékař. Jak budete s ramenem zacházet, bude záviset na závažnosti zranění. Domluvte si schůzku se svým lékařem v okamžiku, kdy máte podezření na zranění nebo si všimnete chronické bolesti v oblasti ramen. Váš lékař může posoudit úroveň slz a sdělit vám, zda konzervativní léčba, jako je odpočinek a fyzická terapie, bude stačit k obnovení normální mobility.
  • Silné nebo úplné slzy často vyžadují chirurgický zákrok nebo léčbu steroidy. Váš lékař může použít rentgenové záření a další testy, aby zjistil, zda bude nutná operace nebo jiné lékařské ošetření.
 2. 2 Odpočiňte si na rameni. Zatímco se vaše slza hojí, opřete si rameno co nejvíce. Vyhněte se zvedání těžkých předmětů a rychlému natahování paže nebo zvedání příliš vysoko. Nechte svou paži viset přirozeně, nebo použijte popruh, pokud je její hmotnost příliš velká. Před obnovením pravidelné fyzické aktivity nechte rameno odpočívat tak dlouho, jak doporučuje lékař. Délka zotavení může záviset na závažnosti poranění.
  • Začněte v malém, jakmile obnovíte běžnou fyzickou aktivitu. Poraďte se svým lékařem nebo fyzickým terapeutem o vhodných aktivitách, jak se uzdravujete.
 3. 3 Ledujte rameno po dobu 15–20 minut, abyste ovládli bolest. Použijte komerční balení ledu nebo sáček na zip naplněný kostkami ledu. Zabalte balíček ledu do čistého hadru nebo hadru a přidržte jej na rotátorové manžetě po dobu 15–20 minut, aby se zmírnila jakákoli bolest a otok, které vás mohou potkat. Podle potřeby celý den ledujte rameno, abyste zvládli bolest a zánět.
  • Mezi poledy počkejte alespoň 30 minut, abyste se vyhnuli komplikacím způsobeným nachlazením.
 4. 4 Ke zvládnutí bolesti používejte volně prodejné protizánětlivé léky. Vezměte si volně prodejné léky, jako je ibuprofen a naproxen, které vám pomohou zvládnout bolest a bolest, zatímco se vaše rameno uzdravuje. Použijte lék podle doporučení svého lékaře nebo na základě informací o dávkování na obalu. reklama

Metoda 2 ze 4: Hledám lékařskou pomoc

 1. 1 Navštěvujte fyzioterapii. Spolupráce s vyškoleným fyzickým terapeutem vám může pomoci znovu získat sílu a pohyblivost v rameni. Fyzikální terapie může být použita jako součást konzervativního léčebného plánu nebo jako součást chirurgické následné péče. Požádejte svého lékaře nebo přátele, kteří se zotavili z podobného zranění, o doporučení kvalitního fyzického terapeuta ve vaší oblasti.
  • V USA můžete potenciální licenci fyzického terapeuta zkontrolovat online pomocí odkazů poskytovaných Federací státních rad fyzioterapie (FSBPT).
 2. 2 Zeptejte se svého lékaře na steroidní injekce. Kortizonové injekce mohou pomoci s chronickým zánětem, pohyblivostí a snížením bolesti. Steroidní injekce nejsou účinné u všech pacientů, ale mohou některým pomoci vrátit se k normální úrovni mobility bez chirurgického zákroku. Poraďte se svým lékařem, abyste zjistili, zda jste silným kandidátem na injekce kortizonu.
  • Kortizonové injekce časem odezní. V budoucnu budete možná potřebovat další injekce.
 3. 3 Poraďte se svým lékařem o operaci rotátorové manžety. Pokud máte chronickou bolest nebo slabost, že konzervativní léčba nepomohla, možná budete muset zvážit chirurgickou léčbu. Promluvte si se svým lékařem, zda splňujete kritéria pro chirurgického kandidáta. Pokud ano, mohou doporučit chirurga ve vaší oblasti, který vám pomůže vybrat správnou chirurgickou techniku.
  • Částečné slzy mohou vyžadovat pouze artroskopický chirurgický zákrok, který k provedení operace použije malý řez a kameru a postup nazývaný débridement. Plné slzy obecně vyžadují otevřenou opravu šlachy nebo kosti.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Práce se zraněným ramenem

 1. 1 Před cvičením se zahřejte kardio aktivitou s malým dopadem. Jak pracujete na návratu pohyblivosti ramen, věnujte si 5-10 minut na zahřátí, než se pustíte do jakéhokoli většího cvičení. Ideální jsou aktivity s malým dopadem, jako je chůze nebo jízda na stacionárním kole. To pomůže postupně zvyšovat průtok krve do svalů a předcházet dalším zraněním.
 2. 2 Při hojení ramene jemně cvičte. Jakmile to ucítíte, začněte se protahovat a dělat základní cviky, abyste do ramene vrátili sílu a pohyblivost. Na začátku můžete cítit odpor, ale měli byste přestat nebo snížit obtížnost všech činností, které vám způsobují bolest. Některé základní úseky a cvičení zahrnují:
  • Houpačky kyvadla: Ohněte se v bocích a pomocí nezraněné paže se opřete o stůl nebo židli. Nechte zraněnou paži viset dolů a pomalu provádějte snadné pohyby ve všech směrech po dobu 1–2 minut.
  • Náchylné veslování: Lehněte si na břicho a pokrčte zraněnou paži v lokti. Než se vrátíte do neutrálu, stiskněte lopatku a zvedněte ruku směrem k podpaží. Toto opakujte pro 10 opakování. Při budování síly můžete přidat lehkou zátěž pro větší odolnost.
  • Svírání lopatky: Jednoduše sevřete lopatky a držte 10 sekund. Udělejte to 5-10krát.
 3. 3 Pravidelně protahujte rameno. Kromě cvičení ramene by mělo být denně protahováno, aby pomohlo udržet pohyblivost při hojení. Protahování se může provádět během cvičení, nebo se můžete rozhodnout udělat jeden nebo dva protahování v různých bodech po celý den, abyste udrželi ramenní končetinu. Některé úseky mohou zahrnovat:
  • Protažení ohybu: lehněte si na záda s pokrčenými koleny. Spojte ruce a natáhněte ruce přímo nahoru a pak zpět přes hlavu. Krátce podržte úsek, než se vrátíte do neutrálu. Toto cvičení opakujte 10krát.
  • Protažení zadní kapsle: Uchopte loket zraněné paže pomocí neporaněné paže. Vytáhněte loket jemně přes hrudník tak daleko, jak je to možné. Před uvolněním vydržte 10-30 sekund. Tento úsek opakujte alespoň 3krát. To pomůže natáhnout zadní stranu ramene.
 4. 4 Vyzkoušejte izometrická cvičení ramen. Můžete to udělat, jakmile se vaše slza rotátorové manžety trochu zlepší a můžete s ní trochu hýbat. Ohněte loket o 90 stupňů, udělejte pěst a poté zatlačte pěst do zdi přes polštář.
  • Pokud stojíte zády ke zdi, můžete také zatlačit loket dozadu.
  • Pokud se opravdu cítíte dobře, postavte se stranou vedle zdi. Poté nakloňte lokty o 90 stupňů a zatlačte vše od loktů k zadní části zápěstí do zdi. Poté můžete přepnout a zatlačit přední část zápěstí do zdi.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Prevence budoucích úrazů

 1. 1 Promluvte si se svým fyzickým terapeutem o silových cvičeních. Váš fyzioterapeut vám může doporučit správná cvičení, která vám pomohou posílit rameno, jak se vaše rameno stále hojí. Mohou vám pomoci zjistit, která cvičení budou vyhovovat vašemu rozsahu pohybu, a také jakou váhu použít.
 2. 2 Protáhněte se po celý den i poté, co se vám uzdraví rameno. Pokud jste měli poranění rotátorové manžety, provádění regeneračních protahování v malých intervalech během dne může pomoci zabránit dalšímu zranění. Postupujte podle pokynů svého fyzioterapeuta, jak a kdy provádět protahování.
  • Kromě protahování po celý den byste měli před jakýmkoli plánovaným cvičením nebo fyzickou aktivitou důkladně protáhnout rameno a paže.
 3. 3 Zpevněte manžetu rotátoru. Váš fyzický terapeut vám může doporučit konkrétní cvičení na posílení rotátorové manžety. Pokračující soustředěné cvičení, které pomůže obnovit sílu ramen, může pomoci vyhnout se budoucímu zranění. Udělejte si každý den čas na procvičení ramene. Zpočátku můžete pokračovat ve cvičeních mobility. Jakmile vám to však lékař povolí, začněte ke svým ramenním cvičením přidávat silový trénink.
  • Jakmile se vaše manžeta začne hojit, začněte přidáním malých činek a cvičebních pásků, abyste zvýšili odpor při cvičení pohyblivosti.
 4. 4 Po cvičení si odpočiňte rameno. Poranění rotátorové manžety může znamenat, že si budete muset opřít paže více než dříve. Ihned po cvičení nebo fyzické aktivitě nechte rameno odpočinout. Můžete se dokonce rozhodnout ledovat, abyste zabránili otokům. Pokud se účastníte těžkého silového tréninku, nechte své svaly 1–2 dny se zotavit, než obnovíte velkou zátěž. reklama

Pomozte s diagnostikou, cvičením a ošetřením slzy manžety rotátoru

Diagnostika natržení manžety rotátoru Cvičení pro poraněné manžety rotátoru Ošetření slz manžety rotátoru

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Léčí se slzy rotátorové manžety samy?Joel Giffin, PT, DPT, CHT
  Fyzikální terapeut Dr. Joel Giffin je doktorem fyzikální terapie a zakladatelem pohybové terapie Flex v New Yorku v New Yorku. S více než 15 lety zkušeností certifikovaného terapeuta ruky (CHT), Dr. Giffin ošetřuje celé tělo a specializuje se na rehabilitaci ruky a horních končetin. Ošetřoval divadelníky z Broadwaye v zákulisí na přehlídkách jako The Lion King, Sleep No More, Tarzan a Sister Act. Flex Physical Therapy se také specializuje na ergoterapii a pánevní dno. Dr. Giffin získal magisterský titul z fyzikální terapie s vyznamenáním na Quinnipiac University a titul doktora fyzikální terapie (DPT) získal s vyznamenáním na Simmons College. Je členem American Physical Therapy Association a American Society of Hand Therapists.Joel Giffin, PT, DPT, CHTOdpověď odborníka na fyzioterapeuta Pokud máte špatnou natrženou manžetu rotátoru, měli byste navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Pokud se stále můžete hýbat a netrpíte nesnesitelnou bolestí, zkuste napravit držení těla spolu se zahájením fyzické terapie. Někdy slzy rotátorové manžety pocházejí ze špatného držení těla, nestability a špatné mechaniky v rameni, která tyto svaly v průběhu let dostává do kompromitované polohy.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak vyrobit papírový sáček. Chcete vyrobit papírový sáček, který se liší od běžného hnědého papírového sáčku? Vždy si můžete vyrobit svůj vlastní papírový sáček, kde se povalují staré časopisy, noviny nebo řemeslný papír. Můžete si vyrobit takový, který je trochu ...

Upnutí: (1) Ashleigh Barty vs (14) Barbora KrejcikovaJak používat Kong. Kong je značka, která vyrábí super robustní hračky pro psy, které vydrží i ty nejostřejší zuby. Hračky Kong jsou uprostřed duté, takže je můžete naplnit pamlsky a potravinami, které má váš pes nejraději ....

„This Is Us“ je dnes večer zpět se zcela novou epizodou. Zjistěte, jak sledovat show online bez kabelu, prostřednictvím živého přenosu, zde.

Na své tiskové konferenci před začátkem 2021 Miami Open John Isner dlouze hovořil o snížení prize money na turnajích ATP v poslední době.Dokumentární seriál CNN „Příběh pozdní noci“ má premiéru v neděli. Pokud nemáte kabel, můžete jej sledovat online streamování zdarma.