Jak pomoci kočkám spát před spaním

Kočky jsou známé tím, že spí dlouhé hodiny a dokážou odložit až 16 hodin denně. Tyto hodiny spánku se však nedějí za sebou. Kočky nemají každodenní cykly spánku a bdění jako mnoho savců. I když nejsou noční, jsou často vzhůru v lichých hodinách v noci, což může způsobit rušení pro majitele. Pokud vaše kočka narušuje váš spánkový plán, existuje celá řada možností, které vám pomohou dostat vaši kočku včas do postele včas.

Metoda 1 ze 3: Nastavení plánu

 1. Obrázek s názvem Pomozte kočkám spát před spaním Krok 1

  1 Nastavte si plán spánku a toho se držte. Kočky jsou jako děti - reagují na plány. Udržování rutiny je prvním krokem k tréninku spánku vaší kočky.
  • Vytvořte si rutinu před spaním. Kočky jsou společenská zvířata a od svých majitelů touží po pozornosti a lásce. Pokud je to možné, každou noc vstaňte a jděte spát zhruba ve stejnou dobu. To vaší kočce pomůže přizpůsobit se vašemu plánu a bude s větší pravděpodobností stoupat a klesat s vámi.
  • Zhasněte světla v určitý čas. Tma je pro kočky znamením, že je čas odpočívat a mazlit se do postele. Mějte však na paměti, že kočky také milují lov v noci, takže tma sama o sobě kočky nespí.


 2. Obrázek s názvem Pomozte kočkám spát před spaním Krok 2

  2 Vytvořte stejné prostředí každou noc. Kočkám se daří podle plánu a snadno si všimnou značek, které se týkají aktivit jejich majitele. Pokud spíte s vypnutými světly, vypněte je. Pokud v noci vypnete televizi, vypněte ji. Pokud zapnete ventilátor, zapněte jej. Pokud posloucháte rádio, poslouchejte ho. Vytvořte stejné prostředí pokaždé, když jdete spát. Vaše kočka toto prostředí rozpozná a pochopí, že je čas spát.
 3. Obrázek s názvem Pomozte kočkám spát před spaním Krok 3

  3 Změňte způsob krmení kočky. Když je kočka krmena, drasticky to ovlivňuje jejich spánkový režim. Pokud je kočka před spaním nebo brzy ráno obzvlášť otravná, často mají prostě hlad. Pokud můžete změnit, jak a kdy krmíte svou kočku, může to vést k klidnějším nocím.
  • Zkuste nakrmit kočku krátce před spaním. Po dobrém jídle všichni pravděpodobněji spíme. Někteří lidé zjišťují, že pokud nakrmíte kočku půl šálku suchého nebo mokrého krmiva krátce před spaním, bude větší pravděpodobnost, že prospí celou noc plnou a spokojenou.
  • Investujte do automatického podavače pro ranní jídla. Automatické krmítka pro kočky, u kterých lze nastavit vypuštění hrstky suchých krmiv v určitých časech, lze zakoupit online a v mnoha obchodních domech a specializovaných obchodech s domácími zvířaty. Pokud vás vaše kočka budí v časných ranních hodinách se snídaní, může vám pomoci automatické krmítko. Nemluvě o tom, že kočky jsou známé svým smyslem pro očekávání. Pokud ví, že se blíží snídaně, pravděpodobně se bude potloukat kolem krmítka brzy ráno, než aby dělal hluk poblíž ložnice.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zábava pro vaši kočku

 1. Obrázek s názvem Pomozte kočkám spát před spaním Krok 4

  1 Naplánujte si hru před spaním. Interaktivní hraní večer je skvělý způsob, jak unavit kočku před spaním. Ideální možností jsou hračky napodobující pohyby myší a ptáků, které kočky loví ve volné přírodě. Hledejte hračky, které se odrážejí a kroutí, jako jsou pingpongové míčky, hračky na provázku a chlupaté hračky pro myši. Hrajte, dokud se vaše kočka nezdá unavená nebo bez zájmu. Kočky loví v krátkých dávkách, takže se rychle unaví (jako sprinteři, ne maratónští běžci). Obvykle se unaví po 10 až 15 minutách. Ujistěte se však, že je v průběhu dne spousta hry.
 2. Obrázek s názvem Pomozte kočkám spát před spaním Krok 5

  2 Poskytněte své kočce možnosti zábavy po celý den. Život našich mazlíčků točí naše příchody a odchody. Kočky se často nudí během dne, když jsou jejich majitelé pryč. To vede k nadměrné potřebě později během dne, kdy se snažíte usnout a usnout. Bavte svou kočku, když jste v práci nebo ve škole, a bude méně pravděpodobné, že by v noci vyžadovala pozornost.
  • Poskytněte hračky, se kterými si vaše kočka může sama hrát. Malé plyšové myši, zejména ty, které jsou opatřeny kočičím listem, jsou skvělou volbou. Lze je obejít bez lidské pomoci. Ujistěte se, že hračky často střídáte, protože kočky, jako lidé, touží po rozmanitosti a po chvíli se se stejnou hračkou nudí.
  • DVD je možné zakoupit online a v některých obchodních domech určených přímo pro kočky. Video CatNip od společnosti Pet-A-Vision Inc. například obsahuje záběry ptáků a myší, které se kočky pokusí chytit, když nejste doma. Nechte televizi zapnutou a ujistěte se, že je ve výši kočičích očí.
  • Hračky na baterie jsou k dostání ve většině obchodů s potravinami, obchodních domech a supermarketech. Tyto hračky se pohybují samy a mohou být ponechány několik hodin, zatímco jste v práci. Nezapomeňte si však přečíst všechny varovné štítky. Některé hračky na baterie doporučují kočkám používat je pouze pod dohledem.
 3. Obrázek s názvem Pomozte kočkám spát před spaním Krok 6

  3 Nainstalujte ptačí krmítko. Kočky milují okna a užívají si, že vidí vnější svět. Všechno, co můžete udělat, aby byl váš dvorek přitažlivější, je skvělé. Instalace krmítka pro ptáky je levný způsob, jak dát kočce něco, na co se může dívat, když jste doma.
  • Postavte si krmítko na klidné místo, kde se snadno naskladní a doplní. Krmítka by měla být v ideálním případě blízko přírodních úkrytů, jako jsou stromy a keře, kde se ptáci budou cítit bezpečně.
  • Ujistěte se, že je váš podavač alespoň tři stopy od okna. Tím se snižuje pravděpodobnost kolize oken, která každoročně zabije miliony ptáků.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Nastavení prostoru na spaní

 1. Obrázek s názvem Pomozte kočkám spát před spaním Krok 7

  1 Nechte kočku v oddělené místnosti. Pokud je to možné, zavřete na noc dveře od vaší ložnice. Kočkám je notoricky obtížné spát, protože zřídka spí celých osm hodin a mohou vám způsobit fyzické poškození kousáním a škrábáním, pokud jsou vystrašeni vašimi pohyby během spánku. Nejlepší je nechat svou kočku v noci mimo ložnici a úplně stanovit, že váš spací prostor není prostor vhodný pro kočky. Nechte dveře zavřené i během dne. Kočky jsou teritoriální. Čím více přístupu k určitému prostoru mají, tím více ho považují za svůj vlastní a tím těžší je udržet je mimo, když se snažíte odpočívat.
 2. Obrázek s názvem Pomozte kočkám spát před spaním, krok 8

  2 Vytvořte pro svou kočku místo odpočinku. Pokud má vaše kočka pocit, že má své vlastní místo na spaní, je menší pravděpodobnost, že by vpadla do toho vašeho. Kočky se uchýlí do pohodlných prostor obklopených hračkami, boxem, jídlem a podestýlkou. Vytvoření pohodlného prostoru na spaní pro vaši kočku mu může poskytnout místo na noc, které nebude rušit váš spánek.
  • Ideální je místo s vysokým odpočinkem, protože kočky jsou přirozenými pozorovateli a rádi si prohlížejí široký záběr. Víceúrovňový byt pro kočky, který lze zakoupit online nebo v obchodech s domácími zvířaty, může být dobrou volbou, protože je pohodlný pro odpočinek a také umožňuje vaší kočce šplhat vysoko.
  • Kočky potřebují více míst na spaní, proto jim poskytněte více možností. Zatímco mnoho obchodů s domácími zvířaty prodává drahé podestýlky, většinou stačí jen polštář nebo deka. Umístěte podestýlku vhodnou pro kočky do celého domu a na místa, kde vám nevadí, když si vaše kočka odloží odpočinek. Na rameno pohovky položte malý polštář nebo na horní část schodiště teplou deku. To vaší kočce signalizuje, že to jsou místa, kde může spát.
  • Kočky jsou nejzranitelnější, když spí, proto raději odpočívají v oblastech, kde se cítí bezpečně. Poskytněte útočiště v tichých místech domu, zejména v místech, která jsou poněkud skrytá jako za nebo pod nábytkem.
  • Jak bylo uvedeno, kočky mají pocit, že prostor je jejich vlastní, pokud jsou jejich věci poblíž. Umístěte odpočinková místa v blízkosti krmiva, vody, podestýlky a hraček, aby kočka věděla, že je to pro ně prostor.
 3. Obrázek s názvem Pomozte kočkám spát před spaním Krok 9

  3 Udržujte odstrašující prostředky u dveří vaší ložnice. Pokud se vaše kočka pokouší dostat dovnitř v noci, existuje řada způsobů, jak tomuto chování zabránit. Připravte své kočce nějaké nepříjemnosti nebo něco, co ho vyděsí, a bude méně pravděpodobné, že přijde k vašim dveřím plakat a škrábat se.
  • Umístěte něco před dveře, například vinyl na koberce umístěný vzhůru nohama, aby odhalil hrbolaté kousky, oboustrannou lepicí pásku nebo hliníkovou fólii. Díky nepříjemné struktuře bude vaše kočka v noci méně obtěžovat.
  • Připravte si nástražnou past, abyste svou kočku vyděsili. Zavěste fén na kliku nebo umístěte vysavač 5 nebo 6 stop od dveří. Zapojte sušičku nebo vysavač do dálkového ovladače, který lze zakoupit online nebo v Radio Shacku, a když vaše kočka začne mňoukat nebo škrábat, zapněte spotřebič. Hluk vaši kočku vyděsí a bude méně pravděpodobné, že se poté vrátí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje 15letá kočka má na zádech rohože, ale zlobí se, když se je pokouším škádlit. Co mu mohu udělat, abych mu pomohl? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Mnoho starších koček je nevrlých při odstraňování uzlů, protože jejich klouby jsou artritické a obávají se zranění. Pokud jsou uzly špatné, promluvte si s přátelským veterinářským technikem nebo ošetřovatelem, který může být schopen uzly vyčistit pomocí speciálního nástroje a trpělivosti. Pro krátkosrstou kočku použijte gumový přípravek nebo odhrnovač, který odstraní prohozené vlasy a zastaví jejich hromadění. Na dlouhosrsté kočky použijte hřeben, ale možná budete muset počkat, až uzly zmizí.
 • Otázka Jak poznám, že je moje kočka březí? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Nejčasnějším vodítkem těhotenství je „růžování“. V tomto okamžiku jsou bradavky očividnější a vypadají trochu zrudlé. Můžete si také všimnout, že už nepřichází do tepla (což je obvykle každé tři týdny). Až v pozdějších fázích se jí nafoukne břicho, takže pokud máte podezření, že by mohla být těhotná, vezměte ji k veterináři. Poznají to podle jejího bříška.
 • Otázka Proč mi moje kočka sedí na hlavě? Caitlin O'Brien Toto je jen znak lásky a on vám ukazuje, že jste jeho majetkem. Pokud se vám to nelíbí, zkuste kočku vycvičit, aby projevila svou náklonnost jinými způsoby. Pokud vám to nevadí, nechte ho sedět na vaší hlavě, ale nenechte kočku sedět na vaší hlavě příliš dlouho.
 • Otázka Proč kočky hodně spí? Kočky jsou nejaktivnější mezi soumrakem a úsvitem, což znamená, že spí převážně během dne a aktivují se za soumraku. Kočky mají fyziologii predátora, což znamená, že jsou pevně připojeni k pronásledování a lovu - hlavně v noci. Velké kočky, jako jsou lvi, mají podobný vzor spánku během dne a lovu v noci. Ačkoli byly z velké části domestikovány, domácí kočky si stále zachovávají tento divoký pruh. I kočky ve hře budou předvádět kočičí prvotní instinkty plížení se ve stínech a bez šeptání varování vrhnou na svou cílovou kořist. A lov kořisti vyžaduje úžasné množství energie.
 • Otázka Právě jsme adoptovali kočku (možná 3 měsíce). Nebude jíst suché jídlo, které nám dali, ale má nějaké mokré jídlo. Pije vodu a používá podestýlku. Je to normální? Jsem nový majitel kočky. Sondra Crane Vaše kočka je naprosto normální. Ne všem kočkám chutná chuť suchého jídla. Místo toho jí dejte konzervu. Použijte dobře známou značku. Můžete také zkusit znovu zavést suché jídlo, až trochu zestárne.
 • Otázka Moje kočka má koťata a ona mě nepustí k nim. Co mám dělat? Buď trpělivý. Matky jsou velmi ochranné. Dejte jí nějaký čas s jejími dětmi a nakonec vás nechá blízko nich.
 • Otázka Moje kočka v noci pobíhá, neustále mě budí, a když ji dám do místnosti, škrábe a mňouká jako blázen. Její mísa na jídlo a vodu je vždy plná. Co bych měl dělat? Má hodně energie; pořiďte si nějaké hračky a hrajte si s ní chvíli před spaním a neblokujte ji v jedné místnosti! Nošení před spaním ji povzbudí ke spánku.
 • Otázka Mám kotě, asi 3-4 měsíce staré, které si nehraje a nezkoumá. Nikdy nezakrývá hovínko a často má průjem. Co je za problém? Vypadá to, že je vaše kotě nemocné, a může to být vážné, takže byste to určitě měli vzít k veterináři.
 • Otázka Zkoušel jsem všechny kroky, ale moje kočka je v noci opravdu hyper a nespí. Co můžu dělat? James Keevy Získejte řetězec a nechte ho honit, dokud to nezkusíte. Většina koček má spoustu energie, takže si s ní pohrajte hodinu před spaním.
 • Otázka Co když moje kočky opravdu chtějí spát se mnou, ale nepřestanou škrábat a mňoukat? Umístěte je do přepravky s jednou ze svých starých přikrývek, na kterých jste spali. Bude vám to připomínat vás i vás oba, abyste se vyspali.

Populární Problémy

Brunch je jídlo, které kombinuje potraviny ze snídaně i oběda, proto je termín brunch. Obvykle se podává v pozdních ranních nebo odpoledních hodinách a je spojena s nedělí, kdy lidé mají tendenci vstávat později než ...

Jak předstírat, že někomu praskne vejce na hlavě. Žertujte své přátele pomocí tohoto snadného triku, díky kterému budete mít pocit, že jim praskáte vajíčko nad hlavou. Můžete to udělat kdekoli a kdykoli-vše, co potřebujete, jsou vaše ruce! Nebo pokud opravdu ...

Jak spát se zlomenými žebry. Spánek se zlomenými žebry může být bolestivý, zvláště pokud nemůžete kvůli bolesti spát ve své normální poloze. Abyste usnadnili spánek se zlomenými žebry, budete muset upravit polohu spánku a ...

Mastercard uspořádala několik aktivit na Australian Open 2018, jako součást svého většího plánu posunout sportovní sponzorství na jinou úroveň.

Colorado a Colorado State zahájily fotbalovou sezónu 2019 zápasem o soupeření v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Knuckleball je jedním z nejtěžších, ne -li nejtěžších hřišť na házení v baseballu. Je to však také jeden z nejtěžších zásahů. Knockleballs bude zmást útočníky, protože se pohybují několika směry, když se blíží k talíři ....