Jak držet otěže koně

Zaměření na držení otěže vám pomůže koně ovládat, aniž by vám to způsobovalo bolest. Časem si každý jezdec vytvoří „cit“ pro uzdu a pochopí, jak nejlépe využít otěže ke komunikaci s koněm.

Část 1 ze 2: Držení otěží

 1. Obrázek s názvem Drž koně

  1 Nasedni na koně . Při montáži budete často montovat na levou stranu, protože většina koní je zvyklá, že se na ni přistupuje z této strany. Seberte otěže levou rukou, levou nohu dejte do třmenu nejblíže k vám a poté se natlačte přes sedlo (přitom stále držte otěže). Po nasednutí by už vaše nohy měly být ve třmenech.
 2. Obrázek s názvem Drž koně

  2 Zkontrolujte typ otěží. Při westernovém ježdění jezdci obvykle používají dělené otěže, s jednou pro každou ruku nebo je drží jednou rukou. Ale v angličtině jsou otěže obvykle spojeny a tvoří smyčku. Níže uvedené pokyny platí pro oba typy, pokud není uvedeno jinak.
  • Loop otěže jsou nejběžnější otěže, s výjimkou westernového ježdění, a jsou také používány v drezuře, skákání, pólu a dostizích.


 3. Obrázek s názvem Drž koně

  3 Držte opačné strany otěží. Začněte tím, že budete držet jednu otěž v každé ruce, nebo opačné strany smyčky. Když jste zkušenější jezdec, možná se naučíte držet obě dělené otěže v jedné ruce. Prozatím vám oběma rukama získáte větší kontrolu nad koněm.
  • Otěže smyčky jsou vždy drženy oběma rukama, bez ohledu na zkušenosti.
 4. Obrázek s názvem Drž koně

  4 Omotejte otěže kolem prvních tří prstů. Držte dlaň naplocho. Smyčkujte otěže kolem ukazatele, prostředku a prsteníku. Nemělo by se vám omotávat kolem palce nebo malíčku.
  • Opakujte to i pro druhou ruku.
 5. Obrázek s názvem Drž koně

  5 Zavřete ruce uvolněnou pěstí. Držte otěže volně, jako byste drželi kornout zmrzliny. Otočte ruce tak, aby vaše palce směřovaly nahoru a mírně k sobě.
 6. Obrázek s názvem Drž koně

  6 Umístěte ruce. Vaše ruce by měly být od sebe přibližně 10–15 centimetrů (3,9–5,9 palce) a nikdy ne dále než je šířka krku vašeho koně. Ruce musí být nad kohoutkem. Ruce mějte uvolněné a kousek nad sedlem, před sedlovou podložkou. Vaše lokty musí být v úhlu kolem 90 °.
 7. Obrázek s názvem Drž koně

  7 Držte otěže ve správném napětí. Chcete jen tolik napětí, abyste udrželi kontrolu, aniž byste koně zbytečně omezovali v pohybu. Je lepší je držet příliš volné než příliš těsné, aby nedošlo k bolesti. Začátečníci by měli vždy používat otěže připojené k jemnému kousku, jako je například kousek s D kroužky. Koně s drsnějším kouskem nebo citlivými náhubky mohou reagovat překvapením a bolestí, pokud jsou otěže příliš zatažené. reklama

Část 2 ze 2: Pokročilé použití

 1. Obrázek s názvem Drž koně

  1 Vycvičte svého koně, aby poslouchal vázání na zemi. Kovbojský kůň je často vycvičen, aby stál na místě, když kovboj sesedne a položí jednu z otěží na zem. Tomu se říká být vázán na zemi.
 2. Obrázek s názvem Drž koně

  2 Přizpůsobte svůj styl práci na ranči. Zkušení kovbojové rozvíjejí vlastní vztah se svým koněm a mohou změnit otěže nebo jiné prvky nárazu. Kovboj provádějící ranč bude držet otěže v levé ruce a umožní jim viset poněkud volně. To ponechává pravou ruku volnou pro lanoví krav nebo jinou práci prováděnou z koně.
 3. Obrázek s názvem Drž koně

  3 Používejte otěže při koňských dostizích. Žokejové používají dlouhou smyčkovou otěž typickou pro anglickou jízdu s gumovými úchyty pro lepší držení. V dostihu žokej táhne nízko a pevně, takže si kůň zastrčí bradu k hrudi, aby sbíral koně při chůzi a zpomaloval cval. To dává koni i jezdci rovnováhu a umožňuje žokejovi trochu páky a kontroly. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak držím otěže svého poníka při jízdě s dvojitou uzdou nebo Pelhamovým bitem? Se 2 otěži? Správný způsob, jak držet otěže svého koně, je představit si, že někomu dáváte palec nahoru. Místo omotání otěží kolem tří prstů omotejte otěže kolem čtyř prstů, bez palce. Měla by existovat smyčka; teď si představte smyčku otěží jako součást palce a dáváte palec nahoru.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak se zbavit vosku z kůže. Pokaždé, když použijete vosk k odstranění chloupků z pokožky, můžete zanechat malé zbytky vosku. Je bolestivé a neúčinné pokoušet se to sundat prsty. Naštěstí existuje mnohem jednodušší způsob, jak odstranit vosk ...

Jak stylovat muly. Mules jsou neuvěřitelně populární díky své pohodlné kvalitě a nazouvacímu stylu. Můžete je nosit při pochůzkách, práci v kanceláři nebo na rande. Tím, že se rozhodnete, jaký styl hledáte a ...

Tennessee basketbal konečně začíná svou sezónu utkáním proti Coloradu. Zde je návod, jak můžete hru sledovat online naživo.

Djokovič na svém vrcholu ve Wimbledonu měl štěstí

Jak spát s bolestí dolní části zad. Miliony lidí trpí bolestmi dolní části zad v důsledku faktorů, jako je práce, cvičení, nadměrné stání nebo chronické stavy. Vaše spodní obratle nebo bederní oblast jsou náchylné k bolesti a svalům ...

Manipulace a jízda na koni může být jednou z největších radostí života. To znamená, že jsou to silná, často skličující zvířata, se kterými je třeba zacházet správně. Chraňte sebe i koně před zraněním po celou dobu dodržováním bezpečných ...