Jak držet otěže koně

Zaměření na držení otěže vám pomůže koně ovládat, aniž by vám to způsobovalo bolest. Časem si každý jezdec vytvoří „cit“ pro uzdu a pochopí, jak nejlépe využít otěže ke komunikaci s koněm.Část 1 ze 2: Držení otěží

 1. 1 Nasedni na koně . Při montáži budete často montovat na levou stranu, protože většina koní je zvyklá, že se na ni přistupuje z této strany. Seberte otěže levou rukou, levou nohu dejte do třmenu nejblíže k vám a poté se natlačte přes sedlo (přitom stále držte otěže). Po nasednutí by už vaše nohy měly být ve třmenech.
 2. 2 Zkontrolujte typ otěží. Při westernovém ježdění jezdci obvykle používají dělené otěže, s jednou pro každou ruku nebo je drží jednou rukou. Ale v angličtině jsou otěže obvykle spojeny a tvoří smyčku. Níže uvedené pokyny platí pro oba typy, pokud není uvedeno jinak.
  • Loop otěže jsou nejběžnější otěže, s výjimkou westernového ježdění, a jsou také používány v drezuře, skákání, pólu a dostizích.
 3. 3 Držte opačné strany otěží. Začněte tím, že budete držet jednu otěž v každé ruce, nebo opačné strany smyčky. Když jste zkušenější jezdec, možná se naučíte držet obě dělené otěže v jedné ruce. Prozatím vám oběma rukama získáte větší kontrolu nad koněm.
  • Otěže smyčky jsou vždy drženy oběma rukama, bez ohledu na zkušenosti.
 4. 4 Omotejte otěže kolem prvních tří prstů. Držte dlaň naplocho. Smyčkujte otěže kolem ukazatele, prostředku a prsteníku. Nemělo by se vám omotávat kolem palce nebo malíčku.
  • Opakujte to i pro druhou ruku.
 5. 5 Zavřete ruce uvolněnou pěstí. Držte otěže volně, jako byste drželi kornout zmrzliny. Otočte ruce tak, aby vaše palce směřovaly nahoru a mírně k sobě.
 6. 6 Umístěte ruce. Vaše ruce by měly být od sebe přibližně 10–15 centimetrů (3,9–5,9 palce) a nikdy ne dále než je šířka krku vašeho koně. Ruce musí být nad kohoutkem. Ruce mějte uvolněné a kousek nad sedlem, před sedlovou podložkou. Vaše lokty musí být v úhlu kolem 90 °.
 7. 7 Držte otěže ve správném napětí. Chcete jen tolik napětí, abyste udrželi kontrolu, aniž byste koně zbytečně omezovali v pohybu. Je lepší je držet příliš volné než příliš těsné, aby nedošlo k bolesti. Začátečníci by měli vždy používat otěže připojené k jemnému kousku, jako je například kousek s D kroužky. Koně s drsnějším kouskem nebo citlivými náhubky mohou reagovat překvapením a bolestí, pokud jsou otěže příliš zatažené. reklama

Část 2 ze 2: Pokročilé použití

 1. 1 Vycvičte svého koně, aby poslouchal vázání na zemi. Kovbojský kůň je často vycvičen, aby stál na místě, když kovboj sesedne a položí jednu z otěží na zem. Tomu se říká být vázán na zemi.
 2. 2 Přizpůsobte svůj styl práci na ranči. Zkušení kovbojové rozvíjejí vlastní vztah se svým koněm a mohou změnit otěže nebo jiné prvky nárazu. Kovboj provádějící ranč bude držet otěže v levé ruce a umožní jim viset poněkud volně. To ponechává pravou ruku volnou pro lanoví krav nebo jinou práci prováděnou z koně.
 3. 3 Používejte otěže při koňských dostizích. Žokejové používají dlouhou smyčkovou otěž typickou pro anglickou jízdu s gumovými úchyty pro lepší držení. V dostihu žokej táhne nízko a pevně, takže si kůň zastrčí bradu k hrudi, aby sbíral koně při chůzi a zpomaloval cval. To dává koni i jezdci rovnováhu a umožňuje žokejovi trochu páky a kontroly. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak držím otěže svého poníka při jízdě s dvojitou uzdou nebo Pelhamovým bitem? Se 2 otěži? Správný způsob, jak držet otěže svého koně, je představit si, že někomu dáváte palec nahoru. Místo omotání otěží kolem tří prstů omotejte otěže kolem čtyř prstů, bez palce. Měla by existovat smyčka; teď si představte smyčku otěží jako součást palce a dáváte palec nahoru.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak udělat kulatý zadek. Vaše svaly zadku-také známé jako gluteus maximus, gluteus minimus a gluteus medius-jsou často nejsilnějšími svaly ve vašem těle. Bohužel tyto hluboké svaly jsou někdy zakryty pod vrstvami ...

Tak blízko, přesto zatím pro nenasazený australský pár dvojic

Do French Open zbývá už jen pár dní a hráči se hrabají v přípravách na poslední chvíli na červené špíně.