Jak identifikovat HIV vyrážku

Kožní vyrážka je běžným příznakem infekce HIV. Ve většině případů jde o časnou indikaci a objevuje se do dvou až tří týdnů poté, co jste se nakazili virem. Kožní vyrážky však mohou být způsobeny také jinými, méně nebezpečnými faktory, jako je alergická reakce nebo kožní problém. Pokud máte pochybnosti, měli byste navštívit svého lékaře a nechat se vyšetřit na HIV. To zajistí, že dostanete správnou léčbu pro váš stav.rohatkový míček

Část 1 ze 3: Rozpoznání příznaků HIV vyrážky

 1. 1 Zkontrolujte, zda není vyrážka červená, mírně vyvýšená a velmi svědivá. HIV vyrážka obvykle způsobuje skvrny a skvrny na kůži, červené u lidí se světlou pletí a tmavě purpurové u lidí s tmavou pletí.
  • Závažnost vyrážky se u jednotlivých pacientů liší. U některých se objeví velmi závažná vyrážka, která pokrývá velkou oblast, zatímco u jiných se objeví pouze malá vyrážka.
  • Pokud je vyrážka HIV důsledkem antivirotik, objeví se vyrážka jako zvýšené načervenalé léze, které pokrývají celé tělo. Tyto vyrážky se nazývají „drogové erupce“.
 2. 2 Všimněte si, zda se vyrážka objeví na ramenou, hrudníku, tváři, horní části těla a rukou. To je obvykle místo, kde se na vašem těle objeví vyrážka HIV. Vyrážka však mizí sama během několika týdnů. Někteří lidé si to pletou s alergickou reakcí nebo ekzémem.
  • HIV vyrážka není přenosná, takže neexistuje riziko šíření HIV touto vyrážkou.
 3. 3 Věnujte pozornost dalším příznakům, které se mohou objevit, když máte vyrážku HIV. Tyto zahrnují:
  • Nevolnost a zvracení
  • Vředy v ústech
  • Horečka
  • Průjem
  • Bolest svalů
  • Křeče a bolesti těla
  • Zvětšení vašich žláz
  • Rozmazané nebo mlhavé vidění
  • Ztráta chuti k jídlu
  • Bolest kloubů
 4. 4 Uvědomte si příčiny vyrážky HIV. K této vyrážce dochází v důsledku poklesu počtu bílých krvinek (WBC) ve vašem těle. HIV vyrážka se může objevit v jakékoli fázi infekce, ale obecně si ji všimnete dva až tři týdny poté, co jste se nakazili virem. Tato fáze se nazývá sérokonverze, což je okamžik, kdy je infekce detekovatelná pomocí krevního testu. Někteří lidé mohou tuto fázi přeskočit a v pozdějších fázích viru se u nich objeví vyrážka HIV.
  • Vyrážka na HIV může být také způsobena nežádoucí reakcí na léky proti HIV. Léky jako Amprenavir, abakavir a nevirapin mohou způsobit kožní vyrážky HIV.
  • Během třetí fáze infekce HIV se vám mohou objevit kožní vyrážky způsobené dermatitidou. Tento typ vyrážky HIV vypadá růžově nebo načervenale a svědí. Může trvat jeden až tři roky a obvykle se nachází v oblasti slabin, podpaží, hrudníku, obličeje a zad.
  • Můžete také dostat vyrážky HIV, pokud máte herpes a jste HIV pozitivní.

Část 2 ze 3: Získání lékařské péče

 1. 1 Pokud máte mírnou vyrážku, proveďte test na HIV. Pokud jste ještě nebyli testováni na HIV, lékař by měl provést krevní test a zkontrolovat, zda máte virus. Pokud jste negativní, lékař poté určí, zda vaše vyrážka pochází z alergické reakce na jídlo nebo z jiných faktorů. Můžete mít také kožní problém, jako je ekzém.
  • Pokud jste HIV pozitivní, lékař vám pravděpodobně předepíše léky a léčbu proti HIV.
  • Pokud již užíváte léky proti HIV a vyrážka je mírná, lékař vám řekne, abyste pokračovali v užívání léků, protože vyrážka by měla zmizet po jednom až dvou týdnech.
  • Ke snížení vyrážky, zejména svědění, může lékař předepsat antihistaminikum, jako je Benadryl nebo Atarax, nebo krém na bázi kortikosteroidů.
 2. 2 Pokud je vyrážka závažná, vyhledejte okamžitou lékařskou pomoc. Vaše závažná vyrážka se může objevit také spolu s dalšími příznaky viru, jako je horečka, nevolnost nebo zvracení, bolest svalů a vředy v ústech. Pokud jste dosud nebyli testováni na HIV, lékař by měl provést krevní test, aby zkontroloval, zda máte HIV. Na základě výsledků vašeho krevního testu vám lékař poté předepíše léky a léčbu proti HIV.
 3. 3 Pokud se příznaky zhorší, poraďte se s lékařem, zvláště poté, co užijete léky. Můžete vyvinout přecitlivělost na některé léky a vaše příznaky HIV, včetně vyrážky HIV, se mohou zhoršit. Váš lékař by vám měl poradit, abyste léky přestali užívat a poskytli alternativní léky, které můžete užívat. Příznaky přecitlivělosti obvykle vymizí do 24–48 hodin. Existují tři hlavní třídy léků proti HIV, které mohou způsobit kožní vyrážky:
  • NNRTI
  • NRTI
  • Pis
  • NNRTI, jako je nevirapin (Viramune), jsou nejčastější příčinou kožních vyrážek z léků. Abakavir (Ziagen) je lék NRTI, který může způsobit kožní vyrážky. PI jako amprenavir (Agenerase) a tipranavir (Aptivus) mohou také způsobit vyrážky.
 4. 4 Neužívejte žádné léky, které způsobily alergickou reakci. Pokud vám lékař doporučí vysadit určitý lék z důvodu přecitlivělosti nebo alergické reakce, už jej neužívejte. Tím, že to vezmete znovu, riskujete, že způsobíte ještě závažnější reakci, která by mohla postupovat a váš stav by se výrazně zhoršila.
 5. 5 Zeptejte se svého lékaře na bakteriální infekce, které by mohly způsobit vyrážku. Lidé s HIV mají zvýšený výskyt bakteriální infekce v důsledku abnormalit ve funkci imunitních buněk. Staphylococcus aureus (MRSA) je převládající mezi těmi, kteří jsou HIV pozitivní, což může vést k impetigu, zaníceným vlasovým folikulům, varu, celulitidě, abscesům a ulceracím. Pokud máte HIV, možná budete chtít, aby váš lékař provedl test na MRSA.

Část 3 ze 3: Léčba vyrážky doma

 1. 1 Na vyrážku naneste léčivý krém. Lékař vám může předepsat antialergické krémy nebo léky, které pomohou při jakémkoli nepohodlí nebo svědění. Můžete si také koupit volně prodejný antihistaminický krém, který vám pomůže s těmito příznaky. Krém naneste podle pokynů na obalu.
 2. 2 Vyhněte se přímému slunci nebo extrémnímu chladu. To jsou oba spouštěcí faktory vyrážky HIV a mohou vaši vyrážku HIV ještě zhoršit.
  • Pokud se chystáte jít ven, naneste si na tělo opalovací krém na ochranu pokožky nebo noste dlouhé rukávy a kalhoty.
  • Když jdete ven, noste kabát a teplé oblečení, aby nedošlo k vystavení pokožky extrémnímu chladu.
 3. 3 Vezměte si studené vodní koupele a sprchy. Horká voda podráždí vaši vyrážku. Přeskočte horké koupele nebo sprchy a jděte na studenou vodní lázeň nebo houbovou koupel, abyste pokožku uklidnili.
  • Můžete použít vlažnou vodu a ve sprše nebo ve vaně si místo potírání poklepat na kůži. Jakmile se dostanete z vany nebo sprchy, naneste na svou pokožku přírodní hydratační krém, který jí pomůže uzdravit se, například krémy obsahující kokosový olej nebo aloe vera. Horní vrstva pokožky je jako houba, takže nanesení zvlhčovače po stimulaci pórů zachytí vodu uvnitř pokožky a zabrání jejímu vysoušení.
 4. 4 Přejděte na jemné mýdlo nebo bylinné tělové mléko. Chemické mýdlo může dráždit vaši pokožku a způsobit sucho a svědění. Podívejte se na jemné mýdlo, jako je dětské mýdlo nebo bylinné tělové mléko v místní drogerii.
  • Vyhněte se výrobkům, které obsahují chemikálie, jako je Petrolatum; Methyl-, propyl-, butyl-, ethylparaben; a propylenglykol. To vše jsou syntetické přísady, které mohou vaši pokožku dráždit nebo způsobit alergickou reakci.
  • Můžete si také vyrobit vlastní bylinné tělové mléko s přírodními zvlhčovadly, jako je olivový olej, aloe vera a mandlový olej.
  • Nezapomeňte použít veškerý přírodní zvlhčovač bezprostředně po koupeli nebo sprše a po celý den, aby byla vaše pokožka hydratovaná.
 5. 5 Noste měkké bavlněné oblečení. Oblečení ze syntetických nebo neprodyšných vláken může způsobit pocení a podráždění pokožky.
  • Úzké oblečení se také může otřít o vaši pokožku a zhoršit vyrážku HIV.
 6. 6 Pokračujte v užívání antivirotik. Nechte projít léky proti HIV předepsané lékařem. Zlepší váš počet t-buněk a může léčit příznaky, jako je vyrážka HIV, pokud nemáte alergickou reakci na lék.

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je možné získat vyrážku z tělového spreje, pokud jsem HIV pozitivní?Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017.Chris M. Matsko, MDRodinná medicína Lékař Expert Odpověď Jistě, ale nemusí se jednat o vyrážku HIV. Může se jednat o atopickou dermatitidu. HIV vyrážky jsou obvykle skvrnité a purpurové.
 • Otázka Je možné, aby někdo s H.S.V. mít pozitivní test na HIV?Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017.Chris M. Matsko, MDRodinná medicína Lékař Expert Odpověď Ano, HSV nechrání před HIV. Jsou to oddělené viry a infikují tělo odlišně.
 • Otázka Měl jsem sex se svou přítelkyní a nepoužil jsem kondom. Je HIV negativní. V té době měla menstruaci, je šance, že bych mohl dostat HIV z krve? Říkal jste, že vaše přítelkyně je HIV negativní. Pokud je to tak, neměli byste se čeho obávat. Pokud jste mysleli, že vaše přítelkyně je HIV pozitivní, ano, existuje šance, že jste se nakazili, protože HIV se přenáší tělními tekutinami (včetně menstruační krve). Bez ohledu na to prosím v budoucnu použijte kondom, nechráněný sex je velmi nebezpečný.
 • Otázka Co mohu dělat, když se bojím testu? Uvědomte si, že vyhýbání se problému je opakem jeho řešení. Čím dříve budete testováni, tím bude vaše léčba účinnější.
 • Otázka Můj doktor mi odebírá krev každých 6 měsíců za účelem úplného zpracování. Pokud bych měl nízký počet bílých krvinek, projevilo by se to na krevním testu a věděl by můj lékař, kdybych měl nízký počet bílých krvinek? Váš lékař by věděl, že váš počet je nízký, a byl by důvodem pro další testování, protože to může být příznakem řady závažných onemocnění.
 • Otázka Mohu dostat HIV z ženského orálního sexu, když se vám podřeže ústa? Ano. Řez vystavuje vaši krev HIV ve vaginálních sekretech vašeho partnera.
 • Otázka Může červená vyrážka na obličeji naznačovat HIV? Vyrážka na obličeji může být způsobena mnoha různými věcmi. HIV není nejzjevnější volbou. Pravděpodobnější je, že máte mírnou alergii na mýdlo nebo něco podobného.
 • Otázka Mohu dostat HIV z ženského orálního sexu, když mám řez? Ano, protože vaginální sekrece (ženské šťávy) může přenášet HIV.
 • Otázka Pokud bych políbil svého partnera a kousl se do rtů poté, co jsem ho políbil a zlomil kůži, existuje šance nakazit se HIV? Vikram Sundarraman HIV se přenáší pouze tehdy, pokud se do přímého kontaktu dostanou vysoce rizikové tekutiny, jako je krev nebo sekrece genitálií. Pokud se tedy krev vašeho partnera nedostala do kontaktu s řezem v ústech, není téměř žádná šance na přenos HIV z tohoto incidentu.
 • Otázka Šíří se HIV slinami? Ne, HIV nelze šířit pouze slinami. Jediným způsobem, jak to můžete dostat ústy, je, když HIV pozitivní osoba má řez v ústech a řez krvácí.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Vyrážky na mé paži a po dvou dnech tření rukou zmizí a projeví se na jiném místě kůže. Mohou to být příznaky HIV?
 • Mohu vidět příznaky HIV bezprostředně po sexu?
 • Jaká je barva výkalů pacienta s HIV?
 • Jaké jsou příznaky HIV u dětí?
 • Co mám dělat, když mě vyrážka z HIV stále svědí?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit

Populární Problémy

5 nejstarších šampionů French Open Ladies Singles na French Open.

Jak snížit rizikové faktory srdečních chorob u dětí. Chování a zdravotní stavy, které přispívají k srdečním chorobám, často začínají v dětství. Existuje zejména několik rizikových faktorů, které je důležité řešit včas ...Zde je návod, jak můžete sérii 8 Last Man Standing sledovat online.

K golfistům se tento týden na Pebble Beach Pro-Am 2020 připojí celebrity a další sportovci. Zde je návod, jak sledovat turnaj online bez kabelu.

Virginie a Pittsburgh otevírají sezónu 2019 zápasem ACC v sobotu večer. Zde je návod, jak sledovat hru online, pokud nemáte síť ACC.Krájení chleba se může zdát jako snadný úkol, ale existuje několik triků, jak ho správně připravit. Tento článek vám ukáže různé způsoby krájení chleba. Také vám ukáže, jak krájet chleba, a také tipy na krájení ...