Jak vést diabetický deník

Když si založíte diabetický deník, musíte zaznamenat dvě hlavní kategorie informací: jídlo a hladinu glukózy. Ačkoli přidáte další informace, na ty se zaměříte. Můžete začít výběrem formátu, jako je papír, počítačový dokument nebo aplikace, protože mnoho dnešních aplikací je přizpůsobeno diabetikům. Ať už si vyberete cokoli, udělejte to pohodlně, protože k tomu budete chtít mít přístup celý den. Také, ačkoli si můžete ponechat oddělené časopisy o jídle a glukóze, budete je muset porovnat, takže je možná budete chtít od začátku kombinovat, aby to bylo snazší.

Část 1 ze 3: Vedení záznamu o krevním cukru

 1. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 1

  1 Vezměte si krevní cukr. Prvním krokem při uchovávání záznamů o vašich naměřených hodnotách je měření hladiny cukru v krvi. Váš krevní cukr je měřítkem toho, kolik cukru je ve vaší krvi.
  • Nejprve si umyjte ruce. Je důležité začít s čistými rukama, protože pomocí lancetového zařízení můžete zavést infekce. Další možností je použít alkoholovou utěrku v oblasti, kde budete kopí. Zapněte měřič a vložte do něj testovací proužek.
  • Umístěte odběrové zařízení na příslušné místo. Většinu času budete používat stranu prstu. Některá zařízení vám však umožňují používat jiné oblasti, například stehno nebo paži. Pokud máte podezření na vysokou nebo nízkou hladinu cukru v krvi, je nejlepší použít prst, protože má nejaktuálnější hladinu cukru v krvi; glukóza se dostává na konečky prstů rychleji než jiná místa.
  • Píchněte se. Vytáhněte pružinový konec lancety a pusťte jej, aby vám část na kůži mohla píchnout. Dávejte pozor, aby se krev začala hromadit. Pokud tomu tak není, můžete trochu stisknout prst, abyste vytlačili krev.
  • Použijte konec proužku k zachycení krve. Pruh by měl vsáknout krev a na měřiči se objeví údaj.


 2. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 2

  2 Zeptejte se, jak často potřebujete kontrolovat cukr. Před jídlem je vhodný čas na kontrolu, protože ukazuje, jaké je vaše nízké čtení. Může však být také dobré hodinu nebo dvě po jídle zkontrolovat, kde je. Je také dobré jej zkontrolovat před spaním, abyste se ujistili, že není příliš nízký. Obvykle je těsně před spaním dobré občerstvení. Budete to muset zkontrolovat asi 2 až 4krát denně, ale váš lékař vám může pomoci najít správný plán pro vás. Ve skutečnosti to možná budete muset zkontrolovat více než 4krát denně.
  • Pokud zjistíte, že máte epizody s nízkým obsahem cukru ráno nebo v noci, zkuste nastavit budík, abyste se ujistili, že ho zkontrolujete i uprostřed noci.
  • Možná budete muset zvýšit, jak často kontrolujete v určitých časech. Pokud jste například nemocní nebo obzvláště stresovaní, možná budete muset zkontrolovat více. Pokud užíváte nový lék, jste těhotná nebo jste změnili dietu, možná budete muset více kontrolovat.
  • Vždy zkontrolujte, zda máte pocit, že máte nízkou nebo vysokou hladinu cukru v krvi. Pokud máte vysokou hladinu cukru v krvi, můžete mít rozmazané vidění, nevolnost, ospalost nebo extrémní hlad nebo žízeň. S nízkou hladinou cukru v krvi můžete být otřesení, úzkostní, slabí, unavení, podráždění, závratě a/nebo velmi hladoví.
 3. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 3

  3 Zaznamenejte hladinu glukózy. Jakmile to vezmete, musíte to hned zaznamenat. Zapište si odečet, stejně jako datum a čas, kdy jste jej vzali.
  • Musíte také napsat něco neobvyklého. Pokud jste například vynechali lék, měli byste si to poznamenat.
  • Můžete si také zapsat, kdy jste měli naposledy jídlo nebo zda je toto čtení těsně před jídlem.
  • Můžete si všimnout něčeho, kvůli čemu to mohlo jít nahoru nebo dolů, například pití coly.
 4. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 4

  4 Znáte svůj cílový rozsah. Cílový rozsah je rozsah, ve kterém byste se měli snažit být po většinu času. Občas můžete jít nad nebo pod něj, ale chcete v něm zůstat co nejvíce.
  • Obecně platí, že rozmezí, ve kterém se chcete pohybovat, je 80 až 130 mg/dl.
  • Dosah každého nebude úplně stejný.
  reklama

Část 2 ze 3: Vedení záznamu o vašem jídle

 1. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 5

  1 Sledujte celý den. Pokud si na konci dne zkusíte sednout a napsat deník, pravděpodobně zapomenete, co jste jedli. Bude také těžší zapamatovat si velikosti porcí.
  • Pokaždé, když jíte, zastavte se a hned to zaznamenejte.
  • Pokud budete čekat, můžete být v pokušení přeskočit, protože jste na konci dne příliš unavení.
 2. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 6

  2 Zaznamenejte si, co jste jedli. Při psaní zkuste odhadnout i částku. Pokud máte ze začátku potíže s hádáním, začněte měřit jídlo, abyste viděli, jak určitá množství vypadají. Nezapomeňte zahrnout věci jako koření a máslo.
  • Jako základní vodítko má kus masa o velikosti balíčku karet asi 3 unce.
  • Půl šálku zeleniny je asi polovina tenisového míčku.
  • Unce sýra vypadá jako čtyři kostky.
  • U šálku těstovin nebo rýže to porovnejte s velikostí vaší pěsti.
 3. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 7

  3 Zapište si také své emoce. Zahrňte také to, co cítíte. Zapisování emocí vám může pomoci zjistit, proč jste jedli to, co jste udělali. Váš krevní cukr může také ovlivnit vaše emoce, takže poznámka vám pomůže vidět vzorce.
  • Zapište si také, jaký jste měli hlad, protože vám to může pomoci začít přemýšlet o tom, proč jíte.
  • Použijte jednoduchou stupnici, například 5 je nejvíce hladových a 1 není hladové.
 4. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 8

  4 Odhadněte počet sacharidů. Na základě velikosti porce odhadněte, kolik sacharidů jste snědli. Tento krok bude vyžadovat nějaké zvyknutí, protože se budete muset naučit průměrné velikosti porcí a kolik sacharidů je v určitých potravinách.
  • Dokud se nedostanete dolů, nebojte se vyhledat si jídlo a zjistit sacharidy. I když se dietní potřeby liší, obvykle můžete při každém jídle sníst 45–60 gramů sacharidů. Pro informaci, tyto porce jsou vždy 15 gramů sacharidů: 1/3 šálku těstovin nebo rýže, 1/2 šálku ovesných vloček, 1 krajíc chleba, 1 malý kousek ovoce nebo 2 malé sušenky.
  • Přečtěte si také štítky. Můžete se dozvědět, co potřebujete vědět, když se při vaření podíváte na štítky.
 5. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 9

  5 Všimněte si léků, které jste užili. Tento krok je zvláště důležitý, pokud používáte inzulín. Protože užíváte různá množství krátkodobě působícího inzulinu v závislosti na tom, co jste jedli, může být jeho zapsání užitečné, pokud máte epizodu později. reklama

Část 3 ze 3: Provedení dalších kroků

 1. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 10

  1 Pochopte účel. Psaní deníku o jídle vám pomůže být zodpovědnější za to, co jíte. Možná si nebudete vždy pamatovat tu svačinu, kterou jste měli, ale pokud si ji zapíšete, můžete s ní počítat.
  • Může vám také pomoci vidět vzory. Například možná sáhnete po něčem sladkém ve dnech, kdy nejíte dost k snídani.
  • Přestože vás psaní vede k odpovědnosti, pomáhá vám také přemýšlet o tom, co jíte, než to budete jíst.
 2. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 11

  2 Porovnejte obě strany a hledejte trendy. Pokud vedete oddělené časopisy o jídle a krevním cukru (a i když ne), je důležité je navzájem porovnat. Tímto způsobem můžete vidět, jak to, co jíte, ovlivňuje hladinu cukru v krvi.
  • Pokud například máte přes noc nízké hladiny, možná budete muset před spaním sníst několik dalších sacharidů.
  • Možná jíte příliš mnoho sacharidů na oběd a to se projeví vysokou četbou těsně před obědem.
 3. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 12

  3 Diskutujte o tom se svým lékařem. Pokud si všimnete některých znepokojujících trendů, jako jsou trvale vysoké nebo nízké hladiny cukru v krvi, promluvte si se svým lékařem. Může vám pomoci upravit léky nebo doporučit odborníka na výživu, který vám pomůže s dietou.
 4. Obrázek s názvem Keep a Diabetes Journal Krok 13

  4 Udělejte si to příjemně. Nemusíte si jen zapisovat hodnoty jídla a cukru v krvi. Neváhejte si udělat poznámky o svém dni nebo si doodle trochu doodle. Díky tomu vás to bude zajímat. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Populární Problémy

Dominic Thiem nedávno jmenoval svých pět největších sportovců všech dob, což je seznam, ve kterém je Roger Federer na vrcholu. Thiem si také vybral mezi fotbalovými superhvězdami Lionelem Messim a Cristianem Ronaldem.

Vytváření dredů je dlouhý, přirozený proces, který začíná rozdělením vlasů na stejné části a pomáhá vlasům „zafixovat“ se na místě. Jakmile se dredy vytvoří, vytvoří univerzální účes s nízkou údržbou. Přečtěte si o ...

Bratr Novaka Djokoviče Djordje, který je také ředitelem turnaje Serbia Open, nedávno prozradil, že v dětství zbožňoval modlícího se rivala Novaka Rafaela Nadala.

Jak používat rektální teploměr. Použití rektálního teploměru je obvykle omezeno na měření teploty dítěte, ale tuto metodu lze také použít u stárnoucích dospělých, kteří jsou nemocní. Lékaři říkají, že měření teploty v konečníku je nejpřesnější, ...

Alexander Zverev během tiskové konference na US Open odmítl obvinění z domácího násilí ze strany bývalé partnerky Olgy Sharypové a pohrozil právními kroky. Sharypova ale na své stránce na Instagramu dala jasně formulovanou odpověď a tvrdila, že se Němce nebojí.