Jak zabránit pomačkání obuvi

Pěkné šaty mohou trvat celý život, ale pohyb vaší nohy uvnitř boty může způsobit pomačkání kůže. Zatímco některým vráskám se nelze vyhnout, existují kroky, které můžete udělat, abyste zabránili pomačkání obuvi.Metoda 1 ze 2: Prevence pomačkání

 1. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi Krok 1

  1 Vyberte si boty, které vám dobře padnou. Pokud je mezi vaší nohou a botou mezera, kůže se více prohne. To je důvod, proč se většina bot mačká. To je obzvláště běžné v oblasti špičky, takže se podívejte na pár obuvi, která vám přesně padne na nohu, aniž by byla příliš pohodlná.
 2. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi Krok 2

  2 Před prvním použitím obuvi naneste vodu odpuzující prostředek. Voděodolný pomůže chránit vaše boty před vlhkostí v prostředí nebo neočekávanou vodou na zemi, což může způsobit, že jsou vaše boty náchylnější k pomačkání.
  • Vodoodpudivou látku si můžete koupit všude, kde si koupíte kvalitní obuv.
  • Voděodpudivost nezpůsobí, aby vaše boty byly vodotěsné, takže pokud můžete, měli byste se vždy vyhýbat situacím, kdy vám obléknou společenské boty.
  • Vodoodpudivý prostředek můžete znovu použít asi jednou za rok.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi Krok 3

  3 Prvních pár vycházek noste boty v suchu. Většina kožených bot potřebuje asi 24 hodin nošení, než se zcela rozlomí. Vždy byste se měli vyvarovat toho, abyste si oblékli společenské boty, ale když si boty mokré obujete, zvýší se pravděpodobnost, že se na místě, kde prsty se ohýbají.
  • I když jsou vaše boty rozbité, vyvarujte se namočení, protože by mohlo dojít k odbarvení kůže.
 4. Obrázek s názvem Zabraňte pokrčení obuvi Krok 4

  4 Při oblékání obuvi použijte houkačku. Roh na boty je dlouhý, plochý předmět, který vám pomůže sklouznout patu boty přes nohu. Používání houkačky pomůže zabránit tomu, aby se zadní část boty zlomila a pomačkala.
  • Roh na boty si můžete koupit téměř v každém obchodě s obuví.
 5. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi Krok 5

  5 Hned po sundání si obujte boty na obuvi. Stromy obuvi jsou vloženy do vaší boty, aby absorbovaly vlhkost a pomohly jim udržet tvar. Udržet boty na stromě obuvi, když je nenosíte, je nejdůležitější věc, kterou můžete udělat, aby se vaše boty nezmačkaly.
  • Cedrové tvarovače obuvi nebo obuvi jsou obzvláště skvělé při absorpci vlhkosti ve vašich botách.
  • Stromy obuvi najdete ve většině obchodů s obuví.
  • Pokud nemáte strom na boty, nacpejte si boty zabaleným hedvábným papírem nebo novinami, které jim pomohou udržet tvar.
 6. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi, krok 6

  6 Nenoste stejný pár obuvi 2 dny po sobě. Nechte své boty celý den vyschnout poté, co je nosíte. Když je nosíte po sobě jdoucí dny, vlhkost z vašich nohou se může usazovat v kůži, což způsobuje tvorbu záhybů.
 7. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi Krok 7

  7 Pokud vaše šaty mají špičatou špičku, přidejte kohoutky. Špičky na prsty jsou malé kotouče, které jsou připevněny k samému konci podešve na špičaté špičce. Pomáhají předcházet opotřebení špičky podrážky, kde se tyto boty obvykle opotřebovávají. Poškození podrážky může způsobit deformaci a pomačkání horní části boty.
  • Špičky prstů jsou obvykle přibity k podešvi boty. Abyste zajistili správné připojení kohoutků na nohou, nechte si je nasadit profesionálním ševcem.
 8. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi, krok 8

  8 Než si je zabalíte, vycpěte si vnitřek bot vyhrnutými ponožkami. Pokud se chystáte cestovat, nacpání vašich obuvi do ponožek jim pomůže udržet tvar, když jsou ve vašem kufru.
 9. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi, krok 9

  9 Kůži upravujte každých 3-6 měsíců. Kožený kondicionér slouží k udržení horní části boty měkké a pružné, takže se může ohýbat, aniž by zanechal trvalé záhyby. Kondicionér je podobný lotionu, který jemně vetřete do kůže.
  • Přestože je pro většinu lidí adekvátní každé 3–6 měsíců, pokud žijete v oblasti s velmi suchým podnebím, možná budete chtít své boty upravovat častěji.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Odstranění záhybů koženým olejem

 1. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi Krok 10

  1 Záhyby navlhčete speciálním koženým olejem. Zajistěte, aby byla vráska skutečně nasycena olejem, aby kůže kolem byla pružná. Olej pomůže chránit vaši obuv před poškozením, když na kůži působíte teplem.
  • Kožený olej, jako je norkový nebo neatfootový olej, můžete koupit ve specializovaném koženém obchodě nebo kdekoli, kde se prodává kožená obuv.
 2. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi, krok 11

  2 K zjemnění kůže v horní části boty použijte horkovzdušnou pistoli nebo fén. Pohybujte tryskou horkovzdušné pistole a nikdy nezůstávejte na jednom místě déle než 2–3 sekundy. Celý proces bude pravděpodobně trvat asi minutu.
  • Lehčí kůže jsou náchylné k odbarvení, když jsou vystaveny teplu, takže před aplikací tepla na viditelnější oblasti vyzkoušejte malou oblast na patě boty.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi, krok 12

  3 Masírujte kůži, dokud záhyb nezmizí. Díky kombinaci oleje a tepla by měla být kůže poddajná. Rukama natáhněte a vyhlaďte záhyb, dokud nezačne blednout.
 4. Obrázek s názvem Zabraňte pomačkání obuvi, krok 13

  4 Nechte botu na stromě obuvi, jak chladne. Vložte strom boty tak pevně do boty, jak jen můžete. Jakmile se vaše obuv ochladí, bude hladká struktura trvalá.
  • Určitě stromek obuvi příliš neutahujte. Protože je kůže horká, bude náchylná k roztahování.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč bych měl použít strom obuvi? Penny Simmons
  Specialista na péči o obuv Penny Simmons je specialista na péči o obuv a zakladatel společnosti Penny Loafers Shoe Shine Company Inc. v kanadském Torontu. S více než 25 lety zkušeností se Penny specializuje na čištění a lesk obuvi. Penny nabízí na speciálních akcích lesk na boty, kiosky v torontském podzemním městě, The PATH a služby vyzvednutí. Společnost Penny Loafers Shoe Shine Company provozuje také nejstarší salonek na boty v Kanadě. Společnost Penny Loafers Shoe Shine Company byla uvedena v časopisech Best of The City - Toronto Life, Saturday Night Magazine, National Post, Globe & Mail a Toronto Star. Penny Simmons Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Odpověď Pokud nosíte každý den stejné boty a jen si je po návratu domů vyrazíte, uschnou s palcem ve vzpřímené poloze. To způsobí záhyb. Poté, když si obujete botu, tlačíte špičkou dolů. Nakonec ten záhyb praskne. Zatímco pokud použijete strom obuvi, pomůže to zabránit tomu, aby tyto záhyby nakonec praskly.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Kožený olej
 • Tepelná pistole nebo fén
 • Strom obuvi

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat Auburn vs Alabama online bez kabeluCasper Ruud nedávno odhalil, že v dětství choval naději na porážku Rafaela Nadala a Rogera Federera.První iterace XFL je zkoumána ve filmu 30 za 30 „This was the XFL“. Zde je návod, jak sledovat dokument online.

Dab je skvěle vypadající a snadný taneční pohyb, který se můžete naučit za pár minut. Je to skvělý krok vyrazit v klubu nebo ve školním tanci. Poté, co zvládnete dab, můžete také zkusit zasáhnout Quan nebo udělat ...2-1 Cardinals cestují na východ, aby se utkali s Panthers ve 4. týdnu akce NFL. Zde je návod, jak sledovat streamování hry online, pokud nemáte kabel.