Jak uchovávat eukalyptus

Eukalyptus je vydatná, voňavá rostlina, která se často uchovává pro použití v květinových úpravách, věncích a ozdobách. Po shromáždění větví eukalyptu, které chcete zachovat, vložte je do směsi vody a rostlinného glycerinu. Větve nechte několik týdnů absorbovat roztok, poté je vyjměte a zavěste, aby uschly. Poté budou vaše eukalyptové větve připraveny k použití nebo k zobrazení.

Část 1 ze 3: Řezání eukalyptových větví

 1. Obrázek s názvem Zachovat eukalyptus Krok 1

  1 Sbírejte eukalyptus, když je ve špičkovém stavu. Abyste zajistili, že uchováte jen ten nejjemnější eukalyptus, sklízejte větve, když jsou nejzdravější. Snížíte tím čas a námahu, kterou budete muset věnovat pozdějšímu prořezávání větví.
  • Existuje více než 700 druhů eukalyptových stromů a rostlin, takže může být obtížné zjistit, jak větve ve špičkovém stavu vypadají. Zobecnění jejich vlastností na vrcholu je nemožné.
  • Například jeden druh (E. dundasii) má po celý život lesklé zelené listy. Jiný druh (E. caesia) má lesklé zelené listy pouze v mládí.
  • Identifikujte druhy eukalyptu, které chcete zachovat, a podívejte se do botanické referenční příručky, abyste zjistili, jak vypadá druh, se kterým se potýkáte, během svého vrcholu. Použijte svůj nejlepší úsudek a preference k určení správné doby sklizně pro vás.


 2. Obrázek s názvem Zachovat eukalyptus Krok 2

  2 Nesbírejte rostliny eukalyptu, pokud jsou vlhké. Vyhněte se sbírání rostlin těsně po dešti nebo brzy ráno, kdy by se na nich mohla rosit. Pokud je to možné, sbírejte svůj eukalyptus po několika dnech suchého počasí.
  • Sběr vlhkých rostlin by mohl podpořit růst plísní a rostlině ztěžuje cirkulaci glycerinu, konzervačního činidla, které použijete později.
 3. Obrázek s názvem Zachovat eukalyptus Krok 3

  3 Nesbírejte poškozené rostliny. Držte se dál od eukalyptových rostlin, jejichž květy jsou hnědé nebo visící. Zdravé květy eukalyptu jsou obvykle bílé, růžové nebo červené. Zdravé listy eukalyptu by měly být bez děr a měly by mít dokonce zelenou barvu. reklama

Část 2 ze 3: Léčba rostliny eukalyptu

 1. Obrázek s názvem Zachovat eukalyptus Krok 4

  1 Vytvořte konzervační řešení. Pro uchování eukalyptu smíchejte roztok jednoho dílu glycerinu se dvěma díly vody. Směs zahřejte k varu nebo téměř k varu.
  • Glycerin můžete získat ve svém místním obchodě s uměním a řemesly nebo ve velkém boxu.
 2. Obrázek s názvem Zachovat eukalyptus Krok 5

  2 Umístěte eukalyptus do konzervačního roztoku. Jakmile je váš roztok glycerinu a vody připraven, nalijte směs do stabilní vázy se širokým dnem. Umístěte větve eukalyptu do vázy seříznutým koncem stonku v tekutině. Kapalina by měla dosahovat asi tří palců (osm centimetrů) po délce stonku eukalyptu.
  • Aby vaše eukalyptové větve rychleji absorbovaly konzervační roztok, trochu nařízněte základy stonků nebo je jednou nebo dvakrát rozdrťte kladivem.
 3. Obrázek s názvem Zachovat eukalyptus Krok 6

  3 Umístěte své eukalyptové větve do chladného prostředí. Vázu obsahující eukalyptus umístěte někam se střední vlhkostí a teplotou 60 až 75 stupňů Fahrenheita (16 až 24 stupňů Celsia). Udržujte větve mimo přímé sluneční světlo, protože absorbují konzervační roztok.
  • Podle potřeby doplňte do vázy tekutinu, protože některé se časem vypaří.
  reklama

Část 3 ze 3: Dokončení procesu

 1. Obrázek s názvem Zachovat eukalyptus Krok 7

  1 Dopřejte své eukalyptové rostlině dostatek času na absorbování roztoku. Vaše eukalyptové větve budou pravděpodobně muset být v konzervačním roztoku asi čtyři týdny. Přesná doba potřebná k tomu, aby eukalyptové větve plně absorbovaly glycerin, se však pohybuje od přibližně tří dnů do šesti týdnů, v závislosti na velikosti vašich větví.
  • Větším větvím bude trvat déle, než absorbují glycerin, než kratším větvím.
 2. Obrázek s názvem Zachovat eukalyptus Krok 8

  2 Podívejte se na černé nebo zlaté listy. Jakmile umístíte eukalyptus na správné místo, bude nějakou dobu trvat, než větve absorbují roztok. Rostliny, které jsou připraveny k odstranění z roztoku glycerinu, změní barvu na černou nebo zlatou, v závislosti na druhu. Když všechny listy změní barvu, rostlina je připravena k odstranění.
  • V závislosti na eukalyptu nemusí některé rostliny zčernat nebo zlátnout. Experimentujte s tím, jak dlouho trvá úplné uchování eukalyptu v roztoku.
 3. Obrázek s názvem Zachovat eukalyptus Krok 9

  3 Odstraňte eukalyptové větve z vázy. Odřízněte stonky větví až do bodu, kdy byly pokryty konzervačním roztokem. Otřete přebytečnou tekutinu, která by mohla zůstat na stoncích.
  • Pokud plánujete v blízké budoucnosti konzervovat více eukalyptů nebo jiných rostlin, ochlaďte konzervační roztok a použijte jej znovu. V opačném případě jej zlikvidujte.
 4. Obrázek s názvem Zachovat eukalyptus Krok 10

  4 Vysušte rostlinu eukalyptu. Větve eukalyptu položte na teplé, slunné a suché místo s dobrou cirkulací vzduchu. Po třech až pěti dnech zavěste větve eukalyptu vzhůru nohama za stonky v teplé, suché a temné místnosti. Po dvou až třech týdnech by měly být vaše eukalyptové rostliny připraveny k použití.
  • Pokud nehodláte okamžitě použít své eukalyptové větve, uložte je na suché, chladné a tmavé místo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se zbavíte vůně eukalyptu ve věnci? Lauren Kurtz
  Profesionální zahradník Lauren Kurtz je přírodovědec a zahradnický specialista. Lauren pracovala pro společnost Aurora, Colorado, která spravuje zahradu Water-Wise Garden v městském centru Aurora pro oddělení ochrany vody. V roce 2014 získala bakalářský titul ze studií životního prostředí a udržitelnosti na Western Michigan University. Lauren Kurtz Profesionální zahradník Odborná odpověď Nejlepší řešení je koupit věnec, který neobsahuje eukalyptus. Pokud již věnec vlastníte, zápach se časem rozptýlí.
 • Otázka Je glycerin stejný jako glykol nacházející se v chladicí kapalině chladiče? Lauren Kurtz
  Profesionální zahradník Lauren Kurtz je přírodovědec a zahradnický specialista. Lauren pracovala pro společnost Aurora, Colorado, která spravuje zahradu Water-Wise Garden v městském centru Aurora pro oddělení ochrany vody. V roce 2014 získala bakalářský titul ze studií životního prostředí a udržitelnosti na Western Michigan University. Lauren Kurtz Profesionální zahradník Odborná odpověď Žádný ethylenglykol není totéž co glycerin. Váš místní obchod s domácími potřebami vám může poradit správné řešení.
 • Otázka Poté, co voda vře, ji mohu nalít do hrnce, nebo mám počkat, až vychladne? Ne. Neměli byste to nalévat do hrnce, zvláště pokud je to bláto nebo plastový hrnec.
 • Otázka Pokud chci používat eukalyptovou kůru pro řemesla, musím použít něco k její zachování? Ne nutně, ačkoli kůra bude křehčí, pokud ji nezachováte.
 • Otázka Mohu uchovávat dlouhý pramen eukalyptového věnce v pytli na odpadky v chladničce po dobu jednoho měsíce, pokud jej zamlžuji? Možná, i když byste jej mohli uchovat mnohem déle, pokud použijete roztok vody a glycerinu.
 • Otázka Dáváte větve do vroucí horké vody nebo necháváte vodu vychladnout? Také můžete konzervovat větve pomocí lusků a lusky se dobře uchovávají? Voda, kterou použijete v roztoku, nemusí vřít, i když může být. Roztok můžete nechat vychladnout, než do něj umístíte větve, nebo je do něj můžete dát ještě horký. Lusky se obecně nezachovávají spolu s větvemi eukalyptu, ale můžete to zkusit - možná se váš konkrétní druh eukalyptu dobře uchová.
 • Otázka Mohu sušit eukalyptus bez glycerinu? Jsem alergický na glycerin. Ano, můžete, ale bude to křehké. Mám několik kusů sušeného eukalyptu a listy snadno křupou.
Nezodpovězené otázky
 • Mohu zachovaný eukalyptus umístit do své koupelny (ne pod sprchu)? Nebude na něm přímá voda, ale koupelna je po sprchování vlhká. Poškodí rostlinu nebo zplesniví?
 • Jak uložím čerstvý eukalyptový semen?
 • Uchová glycerin eukalyptus? Jakou barvu budou mít listy?
 • Zachová si takto konzervovaný eukalyptus stříbrného dolaru svoji zelenou barvu?
 • Pokud si koupím čerstvě řezaný eukalyptový věnec, mohl bych věnec postříkat roztokem voda/glycerin? Vzhledem k tomu, že příležitost ponechat čerstvě řezané stonky v roztoku již uplynula.?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Chcete -li konzervovaný eukalyptus vyčistit, vezměte jej ven a jemně ho nastříkejte hadicí. Zavěste ho vzhůru nohama, aby uschl. Vyměňte ho, když je suchý.
 • Váš konzervovaný eukalyptus vydrží nejdéle v chladném a suchém prostředí.
 • Použijte svůj zachovaný eukalyptus k výrobě věnců, lupů a lisovaného umění. Střídavě stačí uchovat svůj zachovaný eukalyptus ve váze a umístit jej někde kolem svého domova jako dekorativní prvek.

reklama

Populární Problémy

Jak vyrobit okurkovou vodu. Pravidelná hydratace je životně důležitou součástí udržení dobrého zdraví, ale mnoho lidí se snaží vypít dostatek vody denně. Okurková voda je vynikajícím řešením tohoto problému a dodává chuť bez kalorií ...

Jak vyrobit tyčinky Pugil. Pugilské hole jsou falešnou bojovou zbraní, která se běžně používá k procvičování dovedností s puškovým bajonetem. Můžete si vyrobit vlastní pugilskou hůl doma z pěny, PVC trubky a lepicí pásky. Všimněte si, že tyto domácí pugilské tyčinky ...

„Kalifornské dívky“ jsou již dlouho předmětem závisti. Ať už se jedná o píseň popisující jejich bezstarostnou přitažlivost, knihu věnovanou jejich stylu nebo článek vysvětlující vstupy a výstupy kalifornského stylu, přitažlivost Kalifornie ...

Jak držet dietu. Vytvořit dietní plán je dost těžké, ale dodržovat ho je ještě těžší. Možná držíte dietu několik měsíců nebo jen několik týdnů a je pro vás těžké zůstat soustředěný a motivovaný. Pokud opravdu chcete ...

Do velké hry zbývá několik dní a vy máte svůj dres, čepici a pěnový prst - ale co vaše auto? Ať už jedete na sportovní událost, nebo ji sledujete z pohodlí domova, můžete pomocí svého auta ukázat své ...

Čerstvě natrhané vlašské ořechy je třeba sušit ve dvou fázích. První je poté, co odstraníte zelené slupky, když jsou vlašské ořechy ještě ve skořápce. Poté, co oloupete ořechy, maso uvnitř by mělo být sušeno ještě několik dní, než ...