Kdo je Maria Camila Osorio Serrano? Nedávný úspěch kolumbijského teenagera naznačuje, že tu zůstane

Maria Camila Osorio Serrano s děvčaty US Open 2019

Maria Camila Osorio Serrano s titulem dvouhry dívek US Open 2019

Nedávná historie naznačuje, že udělat si známku jako teenager se v tenise stává stále obtížnějším úkolem. Přestože se vyskytlo několik výjimek - zejména Jannik Sinner na straně mužů a Iga Swiatek na straně žen - většina ostatních talentovaných hráčů se snažila o průlom, než se přiblížila polovině 20. let.

Ale proč je to stále těžší? Tento sport se stal mnohem více fyzickým, než býval, přičemž fitness standardy udělaly na přelomu 21. století obrovský skok. Starší hráči jsou nyní schopni vyrovnat se nebo dokonce překonat mládež v rychlosti a vytrvalosti, a to je ve spojení s jejich zkušenostmi z velkého zápasu opravdu obtížné je porazit.

V éře pandemie COVID-19 se tento úkol stal ještě náročnějším. Prostředky v tenise vyschly, zejména na nejnižší úrovni, a několik turnajů bylo zrušeno.

Zvláště juniorské Slam události byly velmi ovlivněny. Akce chlapců a dívek na Australian Open byla letos odložena na neurčito, čímž připravila mnoho nadějných mladíků o šanci zazářit na velké scéně.

Ženy to pravděpodobně měly ještě těžší než jejich mužské protějšky, vzhledem k tomu, že je pro ně k dispozici méně turnajů. Zvýšené výdaje, přísná karanténní pravidla a snížení peněžních odměn velmi zkomplikovaly hráčům nižšího a mladšího postavení na turné.

Jednoduše řečeno, v dnešní době je velmi obtížné udržet se jako teenager, natož najít úspěch jako jeden. Ano, v posledních letech došlo k několika úspěšným příběhům, ale pro každou Biancu Andreescu a Igu Swiatek bohužel existují stovky teenagerů, jejichž sny zmizely v zapomnění.

A právě proto vynikají výkony Maria Camily Osorio Serrano za posledních pár týdnů. Devatenáctiletá žena znovu oživila lásku k tenisu v Kolumbii a mnoho mladých lidí k ní již vzhlíželo jako k budoucí hvězdě.

band it arm arm
Maria Camila Osorio Serrano

Maria Camila Osorio Serrano

Osorio Serrano získala svůj první titul WTA na Copa Colsanitas začátkem tohoto měsíce. A na to navázala velkolepým během do semifinále MUSC Health Women’s Open v Charlestonu.

Ale kdo je Maria Camila Osorio Serrano? Bližší pohled na její hru a raný kariérní úspěch naznačuje, že je hráčkou, která zde zůstane.

Maria Camila Osorio Serrano se poprvé představila na juniorkách US Open v roce 2019

2019 US Open - Maria Camila Osorio Serrano poté, co porazila Alexandru Yepifanovou

2019 US Open - Maria Camila Osorio Serrano poté, co porazila Alexandru Yepifanovou

Marii Camile Osorio Serrano bylo 17 let, když triumfovala na US Open 2019 v kategorii dvouhry dívek. Její vítězství ji sice nedostalo do centra pozornosti, ale zařadilo ji do elitní kategorie talentovaných mladých lidí.

Téhož roku Clara Tauson a Leylah Fernandez vyhrály dívčí tituly Australian Open a French Open. A Coco Gauff a Iga Swiatek triumfovaly předloni na French Open a Wimbledonu.

Osorio Serrano však vyniklo tím, že byla první kolumbijskou ženou, která kdy vyhrála juniorský Grand Slam. Tehdy 17letý byl také prvním Jihoameričanem za téměř dvě desetiletí, který vyhrál majora v této kategorii, přičemž předchozí byl Argentinec Maria Emilia Salerni na US Open 2000.

Osorio Serrano, která byla na konci roku 2016 zařazena na číslo 1249, se po svých exploitech v roce 2019 najednou ocitla v top 200 (186). Rok 2020 byl ale pro Kolumbijčana testovacím rokem, protože ve všech formátech turné skončila s bilancí prohry 12–12. To zahrnovalo jedno vítězství WTA v hlavní remíze, které přišlo proti Julii Grabher na Prague Open.

rukojeť tenisové rakety

Po této osamělé výhře v českém městě Osoria Serrano vyhrála další hlavní remízu na turnaji WTA až na Copa Colsanitas v roce 2021.

Sen Maria Camily Osorio Serrano běží v Bogotě a Charlestonu

Přestože Copa Colsanitas v Bogotě neměla nejsilnější pole, mnoho z nich nedávalo Osoriovi Serranovi velkou šanci projít celou cestu. Teenager však narušil všechny šance na získání titulu a cestou porazil lidi jako Tereza Martincova, Stefanie Voegele a Tamara Zidansek.

Kolumbijka po vítězství na domácí akci neusnula na vavřínech. Osorio Serrano odletěl do USA den po Bogotském finále, aby si zahrál MUSC Health Women’s Open v Charlestonu.

wii sportovní tenis podvádí

Devatenáctiletá Magda Linette, která byla umístěna více než 100 míst nad ní, vyhnala druhou semenu. V dalším kole Maria Camila Osorio Serrano ukázala svůj nikdy neříkající postoj vůči Christině McHale.

McHale vedla o set a o brejk proti Kolumbijčance a vzhledem ke způsobu, jakým narážela do míče, vypadal zápas jako hotový konec. Osorio Serrano nesloužil zvlášť dobře a také hrál se silně podlepeným stehnem.

Tehdy se ale do popředí dostala mentální síla teenagera, která jí pomohla překonat těžké období. McHale dvakrát sloužil pro zápas ve druhé sadě, ale Osorio Serrano odmítl ustoupit a v obou případech zlomil Američana. Shen pak dováděl domů v následném tiebreaku, než prohlásil rozhodujícího v jiném jističi.

Další zápas Osorio Serrano byl proti kolegům mladistvým fenoménem Clara Tauson - zápas, který sliboval, že bude cracker. Osud měl ale jiné představy, protože Tauson musel kvůli zranění odejít do důchodu poté, co si Osorio Serrano odnesl první set domů.

Kolumbijanka poté podlehla Astru Sharmě v semifinále, ale všechny věci to považovaly za další úžasný týden pro ni.

live stream real madrid vs alaves

Jaké jsou největší silné a slabé stránky Maria Camila Osorio Serrano?

Maria Camila Osorio Serrano vyrostla na antuce, díky čemuž se její hra dobře hodila do pomalejších podmínek. Teenagerka ráda používá smyčkové údery, aby vyvedla soupeřku z rovnováhy, ale může ji také zasáhnout tvrdě a plochě, když je jí k dispozici krátký míč.

Osorio Serrano má překvapivě ostrý bekhendový plátek, který může snadno nasměrovat prakticky do jakéhokoli rohu hřiště. To spolu s její efektivní prací na nohou dává Osorio Serrano solidní platformu, aby se stal hráčem všech kurtů.

Ale jak byste od teenagera očekávali, hra Osorio Serrano má několik děr. Pro začátek, Kolumbijce chybí extra síla, kterou má někdo jako Bianca Andreescu, a tak se občas snaží bodovat.

Osorio Serrano má také tendenci hodně hrát moonball, což v případě vzestupu soupeřkou může způsobit, že bude zranitelná, když bude tlačena daleko za základní čáru. Ale co je nejdůležitější, teenager má hodně práce na jejím podání; právě teď to není nic jiného než prostředek, jak začít bod.

Osorio Serrano má evidentně před sebou dlouhou cestu, zvláště pokud doufá, že uspěje na rychlejších kurtech. To znamená, že má na ruce spoustu času. Kolumbijka již prokázala taktické znalosti a duševní sílu, aby ve velkých zápasech přežila své soupeře. A pokud bude pokračovat v práci na technických aspektech, brzy by se z ní mohla stát síla, se kterou je třeba na Slamech počítat.

Vzhledem k jejímu stylu hry by se Osorio Serrano potenciálně mohl dobře dařit na French Open i na hardcourt Majors. A přestože se teenagerce nepodařilo získat titul v Charlestonu, udělala dost pro to, aby ukázala světu, že na to má, aby se stala špičkovou hráčkou.

Houževnatost a drzost Osoria Serrana připomínají Biancu Andreescu; je to hráč, kterého nikdy nemůžete spočítat až do posledního bodu. To, jak by většina souhlasila, je často vlastnost, která odděluje Nadals, Federers, Djokovics a Williams od ostatních.

Forma a načasování fotografování obvykle během vaší kariéry kolísají, ale vášeň a odolnost obvykle zůstávají konstantní. Maria Camila Osorio Serrano má spoustu posledních dvou vlastností, takže zbytek pole by udělal dobře, kdyby na ni dával pozor.

Populární Problémy

Moderní vinobraní je módní trend, který kombinuje oblečení ve vintage stylu s oblečením do ulice. Odvážné potisky, dna s vysokým pasem a košile s límečkem jsou součástí toho, co dělá tento moderní vzhled inspirovaný vintage. Dosažení moderního ročníku ...

Jak založit zahradu. Toužíte mít každou noc na talíři zeleninu čerstvou ze zahrady nebo se dívat z okna na řady barevných květin? Bez ohledu na to, jak velký nebo malý může být váš dvůr, můžete si vytvořit zahradní plán, který bude vyhovovat vašim ...

„Legacies“ je zpět pro 3. sezónu. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Bianca Andreescu si za svou krátkou kariéru hodně prošla, ale nyní je na místě, kde se po vítězství na US Open nemá čeho bát.