Video: Forhend Federera, který otočil finále Australian Open 2017

Roger Federer

Tento velkolepý záběr byl později zaslouženě vybrán jako ‚Shot of the‘ od Australian Open TVŠampióni vědí, kdy své hry zrušit. Jejich schopnost vycítit správný okamžik z nich dělá šampiony.

Na tolik diskutovaném finále Australian Open 2017 konečný vítěz Roger Federer udělal přesně to proti svému největšímu nemesis Rafaelovi Nadalovi, který vzal zápas z devátého semene.

Titlistka z roku 2009, která před tímto zápasem držela 23: 11 vzájemný rekord nad Švýcary, měla opět navrch, když začala pátá sada. Vytáhl první krev, aby se brzy rozešel a plavil do vedení 3: 1.

Když se fanoušci Federera po celém světě spokojili s další porážkou, která způsobila útrobu, jejich idol využil svou ultraagresivní hru, aby se zlomil a vrátil sadu zpět na úroveň. Je samozřejmé, že to vrátilo důvěru ve Federerovu hru a jaro v jeho kroky.

Při trojce 3-4, zatímco Nadal sloužil, se 17. semeno vrhlo na jeho příležitosti. Následovala úžasná rallye na 26 ran, která se stala zlomovým bodem zápasu a velkým majetkem obou zúčastněných legend.

To byl bod, kde Federer je docela mimo- Rafaed Nadal když převzal kontrolu nad rally od základní čáry. Španěl vrátil téměř vše, co obvykle dělá, ale Federerova vynalézavost zasáhla smrtící ránu, ze které se jižní tlapa nikdy nevzpamatovala.

Zatlačil svého rivala daleko na bekhendové křídlo, aby otevřel kurt, a pak přišel s ohromujícím protahovacím forhendovým down-the-line vítězem, který určitě poslal nůž přímo Rafa do srdce.

Sklíčený výraz ve tváři čtrnáctinásobného grandslamového šampiona poté hovořil za vše.

tenisová raketa pro začátečníky wilson

Federer v té hře zlomil Nadala a vysloužil si výhru, aby se dostal k jeho nepolapitelnému Slamu č. 18, který pronásledoval od wimbledonského mistrovství 2012.

Čtěte také: Australian Open, které nás vrátilo do dětství

Tento velkolepý záběr, který zůstane i pro další generace, byl později zaslouženě vybrán jako „Shot of the Day“ televizí Australian Open.

Populární Problémy

5 nejnervóznějších tenistů a jejich nejzlobenější momenty na hřišti.

K loupání česneku je kupodivu jen pár misek. Tímto způsobem můžete dokonce oloupat mnoho hlav česneku. Existuje několik způsobů, jak se vypořádat s jednotlivými hřebíčky, ale to by nemělo být nutné, pokud nepoužíváte ...

Cvičení mimo rovnováhu zahrnuje cvičení, která vyžadují rovnováhu na jedné noze, stejně jako cvičení prováděná na nestabilním povrchu. Pokud jde o nestabilní povrchový trénink, porota stále neví, zda zlepší váš ...

Po týdnu vzrušujících bojů ve Španělsku a Srbsku míří antuková houpačka do německého Mnichova, kde má BMW Open začít 26. dubna.

Jak nosit opravdu nízké pytlovité kalhoty, aniž byste o ně přišli. Styl známý jako prověšení je široce zastoupen v rapu, hip-hopu a městské kultuře. Http://www.nytimes.com/2007/08/30/fashion/30baggy.html? _R = 0 Je to také notoricky známá funkce mezi...