Jak zjistit, zda nosíte vysoké podpatky správné velikosti

Nošení podpatků téměř vždy dodává vzhledu propracovanost. Nošení podpatků, které vám nesedí správně na noze, vám může okamžitě uškodit v zamýšleném módním stylu. Nalezení podpatků, které sedí přesně, může být ošidné, ale když si uděláte čas na to, abyste si změřili rozměry chodidel a prohlédli si boty, jak si je zkoušíte, můžete si dlouhodobě ušetřit spoustu zbytečného nepohodlí a rozpaků.

Část 1 ze 2: Měření vašich nohou

 1. Obrázek s názvem Know if You

  1 Nechte si změřit nohu v obchodě s obuví. Většina, ne -li všechny, obchody s obuví budou mít potřebné nástroje pro správné měření vaší nohy. Některé obchody mají kobercovou váhu, na kterou si můžete položit nohu a zjistit velikost boty. Existují také zařízení, která se vejdou kolem vaší nohy a přizpůsobí se jejich rozměrům, aby určily velikost vaší obuvi. Pokud tyto nástroje nemůžete najít v obchodě, kde nakupujete, jednoduše se zeptejte zaměstnance obchodu, zda by vám mohl pomoci změřit velikost nohy.
  • Správné měření vaší nohy vám umožní vybrat si boty, které vaší noze nejlépe vyhovují. Přesné obutí může zlepšit pohodlí, bezpečnost a vzhled.


 2. Obrázek s názvem Know if You

  2 Změřte si nohu sami. Použijte tužku a nakreslete obrys obou nohou na dva samostatné listy papíru. Ujistěte se, že stopujete co nejblíže k vaší noze. Poté, co obepnete obě chodidla, pomocí pravítka změřte přední část horní části chodidla (u prstů) až ke spodní části paty. Poté změřte šířku chodidla od nejzazších okrajů. Vaše vysledovaná noha by nyní měla mít uprostřed obrovský kříž.
  • Pro trasování nohou může nejlépe fungovat linkovaný papír na notebook, protože má přímé čáry, ze kterých lze provádět měření. Postačí však jakýkoli list papíru.
  reklama

Část 2 ze 2: Vyzkoušení podpatků

 1. Obrázek s názvem Know if You

  1 Položte paty na nohy. Zasuňte nohy do podpatků a zajistěte je pomocí jakýchkoli popruhů nebo spon, které je třeba zavřít. Toto bude první indikace, jestli padne pata. Vaše chodidla by měla těsně přiléhat k patám
  • Pokud se výrazně snažíte vejít nohy do podpatků, jsou podpatky pravděpodobně příliš malé. V tomto případě budete pravděpodobně muset jít o polovinu nebo celou velikost.
  • Pokud vaše nohy sklouznou do podpatků příliš snadno a mezi vnitřky podpatků a vašimi chodidly je velký prostor, jsou podpatky pravděpodobně příliš velké. V tomto případě budete pravděpodobně muset jít o polovinu nebo celou velikost.
 2. Obrázek s názvem Know if You

  2 Postavte se v patách. Jakmile jsou paty zajištěny na vašich chodidlech, postavte se zpříma a všimněte si, jak se vaše nohy cítí. Cítíte se někde štípnutí? Visí vám nějaká část chodidla (pata, prsty, strana) mimo botu nebo mimo ni? Existují nějaké oblasti boty, které se nedotýkají vaší nohy, které by měly (jako pata)? Pokud pocítíte okamžité nepohodlí nebo výjimečnou volnost ještě před chůzí v podpatcích, můžete předpokládat, že musíte upravit velikost boty.
  • Zkuste pomocí zrcadla zkontrolovat, jak boty vypadají. Zrcadlo vám může poskytnout další perspektivu.
 3. Obrázek s názvem Know if You

  3 Zkontrolujte oblast paty. Když stojíte, pata boty by měla spočívat na vaší kůži. Pokud je mezi kůží paty a patou boty nějaká mezera, neměla by být větší než asi ¾ cm až 1 cm. Je tomu tak proto, že při nošení podpatků se vaše chodidla pravděpodobně roztahují a bobtnají. Pokud je mezi patou a botou asi 1 cm (nebo o něco méně) prostoru, dáte si prostor, aby vaše noha nevyhnutelně a pohodlně nabobtnala.
  • Pokud se vám pata boty zařezává, mačká nebo škrábe kůži paty, je bota pravděpodobně příliš malá. Nošení příliš malých podpatků vám může způsobit šrámy a puchýře na patách.
  • Pokud vaše noha klouže nebo se zvedá ze zadní části boty, nebo je mezi patou a patou boty více než 1 cm prostoru, je bota pravděpodobně příliš velká. Nošení příliš velkých podpatků způsobuje příliš mnoho pohybu v botě. Tento pohyb vytváří tření mezi pokožkou a patou, což může také způsobit puchýře.
 4. Obrázek s názvem Know if You

  4 Zkontrolujte oblast prstů. Když stojíte, prsty na nohou by měly být umístěny na přední špičce boty. To se bude lišit, protože existují uzavřené boxy, peep toe boxy a otevřené špičky. Bez ohledu na styl toe boxu by se však vaše prsty měly v botě cítit pohodlně. Jsou vaše prsty pevně přitlačeny k sobě, s malým nebo žádným kroucením? Pokud vidíte své prsty na nohou, vypadají červeně nebo purpurově? Vyčnívá horní, horní část chodidla ven z boty? Vaše prsty by se měly bezpečně vejít do přední části špičky, ale měly by mít trochu rozteče, aby se mohly kroutit.
  • Pokud se paty zjevně cítí příliš těsné a nepříjemné v oblasti prstů, jsou pravděpodobně příliš malé.
  • Pokud vaše prsty visí na předním okraji boty nebo máte příliš mnoho místa na kroutení (jako byste mohli výrazně pohybovat prsty na nohou), podpatky jsou pravděpodobně příliš velké.
 5. Obrázek s názvem Know if You

  5 Zkontrolujte boky nohou. Když stojíte, strany vašich nohou by měly zůstat v rámci parametrů paty. To znamená, že strany vašich chodidel by se měly pohodlně dotýkat vnitřních okrajů paty. Vaše nohy by se neměly vyboulit ze stran paty a mezi okraji chodidel a vnitřky paty by neměl být nadměrný prostor. Nadměrný prostor na okrajích paty znamená, že se mezi nohu a patu boty pohodlně vejde prst nebo dva.
  • Pokud se vaše noha jakýmkoli způsobem vyboulí z paty nebo překročí některý ze svých přirozených parametrů, je s největší pravděpodobností příliš malá.
  • Pokud je mezi stranami chodidel a vnitřními okraji paty nadměrný prostor, je pata pravděpodobně příliš velká.
 6. Obrázek s názvem Know if You

  6 Projděte se kolem paty. Nemůžete plně vědět, jak se podpatky hodí, dokud si na nich neprocvičíte chůzi. Ujistěte se, že jsou obě paty nastaveny na stejnou těsnost, a procházejte uličkami obchodu nahoru a dolů. Považujte procházky za živý test toho, jak se ve skutečnosti budete cítit na podpatcích. Při procházení nezapomeňte zkontrolovat klíčové pasující oblasti podpatků (pata, prsty, boky).
  • Při chůzi s podpatky se nejčastěji projeví nepohodlné tření nebo nápadné mezery. Proto je chůze v podpatcích, než si je koupíte, tak důležitá.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu nosit stejnou velikost v podpatcích jako v sandálech? Ano, i když se vaše velikost může u jednotlivých bot lišit v závislosti na značce.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud vám jedna část boty připadá těsná, ale ostatní oblasti dobře sedí, můžete se vždy pokusit nechat napnutou oblast paty trochu natáhnout profesionálním ševcem.
 • Chcete -li vyzkoušet, zda je výška paty příliš vysoká, zkuste se zvednout z podpatků, když jsou na nohou, a to tak, že půjdete po špičkách. Pokud se dokážete zvednout asi o palec z podpatků, sedí. Pokud se nemůžete zvednout alespoň o palec, výška paty může být příliš vysoká.
 • Pokud je pár podpatků příliš velký, můžete vždy provést mírnou úpravu velikosti přidáním některých gelových vložek do oblasti za patou nebo koulí nohy.
 • Pokud má pár podpatků velmi špičatý prst, přidejte přibližně polovinu velikosti, aby co nejlépe seděl.
 • Pamatujte, že nošení podpatků (bez ohledu na to, jak jsou pohodlné) vám po určité době způsobí určité nepohodlí. Chcete-li s tímto nepohodlím bojovat, zvažte, že budete mít po ruce silikonové polstrování na chodidlech, lepicí obvazy a kožní lubrikant proti tření.
 • Pokud máte často problémy s vypadáváním paty, zkuste úzkou velikost. Pokud máte opačný problém, zkuste širokou velikost.

reklama

Varování

 • Pokud při nošení podpatků pociťujete výraznou bolest, dejte nohám pauzu a sundejte je.
 • Mějte na paměti, že ne každý pár podpatků bude vašim nohám sedět. Mnoho faktorů vstupuje do nalezení páru podpatků kompatibilních s tvarem a velikostí vaší nohy; faktory jako sklon nártu, velikost špičky a zakřivení nártu.
 • Čím je pata tenčí, tím menší opora pata nabízí. Chcete -li získat větší podporu, podívejte se na podpatky s pevnějším podpatkem nebo klínové podpatky.
 • Pokud jste začátečník, pokud jde o nošení vysokých podpatků, zvažte postup až do vyšších výšek podpatku. Zkuste například nosit jeden palec na podpatku a dopracovat se k třípalcovému podpatku, než abyste se na noc snažili úspěšně nosit čtyřpalcové podpatky.
reklama

Populární Problémy

Jak používat kineziologickou pásku. Kineziologická páska je elastická sportovní a fitness páska, která slouží k podpoře svalů, vazů a šlach a úlevě od bolesti. Tato páska je lehká a poskytuje podporu bez omezení pohybu. Pod...

Dnes v noci pokračuje sezóna 4 „The Bold Type“. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.

Novak Djokovič nedávno vyměnil hity se svým synem Stefanem na travnatých trávnících na Mallorce, kde se příští týden představí ve čtyřhře.

Jak používat Kong. Kong je značka, která vyrábí super robustní hračky pro psy, které vydrží i ty nejostřejší zuby. Hračky Kong jsou uprostřed duté, takže je můžete naplnit pamlsky a potravinami, které má váš pes nejraději ....

Feliciano Lopez a Pierre-Hugues Herbert se ve středu setkají v prvním kole Generali Open v Kitzbühelu. Lopez vede Herberta 2-1 v head-to-head na turnaji ATP.

Jak si vyrobit cool skříňku z růžové od Victoria's Secret. Viděli jste někdy časopis Victoria's Secret? Je pravděpodobné, že máte a pravděpodobně jste viděli sekci Pink by Victoria's Secret. Takto si můžete skříňku ozdobit, aby vypadala ...