Jak položit desky

Deska je konstrukční prvek používaný pro podlahy (podobný dlaždicím, ale větších rozměrů a obvykle je vyroben z betonu místo keramiky). Můžete pokládat desky pro dláždění tvrdých povrchů na chodníky, vchody, terasy a další. Zatímco typy dostupných desek se velmi liší, principy a metody pokládky desek zůstávají do značné míry stejné.Kroky

 1. 1 Nakreslete svůj projekt pomocí tužky, křídy nebo plechovky ve spreji v závislosti na typu povrchu, na kterém pracujete. Dispozice projektu by měla být nakreslena na místě s přesnými měřeními.
 2. 2 Vyberte si desky. Vybírat můžete z velkého množství vzorů, barev a povrchových textur. Musíte se také rozhodnout pro tloušťku desek, které chcete použít, a materiál, ze kterého jsou vyrobeny, protože to ovlivní jejich trvanlivost. Desky pro venkovní příjezdové cesty a chodníky jsou silné 6 až 8 palců (15 až 20 cm), zatímco desky používané pro vnitřní verandy a garáže jsou silné 4 až 5 palců (10 až 12,5 cm).
 3. 3 Vykopejte zem, která bude pod deskami. Toto je známé jako vrstva nižší třídy a měla by mít stejnou hloubku jako kombinovaná tloušťka desek, podkladní vrstvy, podestýlky a vrstvení.
 4. 4 Naplňte základnu podsypové vrstvy štěrkem nebo vápencem. Tím se vytvoří vrstva podkladu, která by měla mít tloušťku alespoň 4 palce (10,2 cm).
 5. 5 Nalijte stavební písek na vrchní vrstvu podkladu, abyste vytvořili vrstvu podestýlky. Tím se vyplní mezery ve spodní vrstvě a také získá hladší povrch, protože stavební písek je jemnější než štěrk nebo vápenec pod ním. Hladit stavební písek, aby byl kompaktní, a vyrovnat jej tak, aby vytvořil jemný a hladký povrch. Konečná hloubka podestýlky by měla být přibližně 5 palců (2 palce).
 6. 6 Nainstalujte vyrovnávací vrstvu. Vyrovnávací vrstvu je třeba instalovat s velkou přesností, protože desky budou umístěny přímo na ni. Pokud je vyrovnávací vrstva nesprávně nainstalována, desky se mohou viklat, což nejen ztěžuje chůzi, ale také způsobuje poškození desek. Úrovňovou vrstvu můžete úspěšně nainstalovat pomocí následujících kroků.
  • K vytvoření hladšího povrchu použijte jemný písek.
  • Vyrovnávací písek nalijte pomalu, aby měl dostatek času na rovnoměrné rozprostření.
  • Vyrovnávací vrstvu vytvarujte tak, aby byla mírně konkávní. Pokud deska spočívá na okrajích, nebude se kývat, zatímco jakékoli nerovnosti poblíž jejího středového bodu pod ní způsobí viklání.
  • Vyrovnávací vrstvu vytvořte přibližně 2,5 cm silnou a vytvořte konkávní tvar, aniž byste odkryli jakoukoli vrstvu pod ní.
  • Nevyrovnávejte vyrovnávací vrstvu. Je lepší nechat tuto vrstvu měkkou, aby se dala snadno upravit jako druh výplně pod deskami.
 7. 7 Na vyrovnávací vrstvu položte desky jemně a rovnoměrně, abyste vytvořili finální dlažbu. Možná budete potřebovat partnera pro rovnoměrné pokládání desek, abyste mohli každou desku zvednout z okrajů a spustit ji dolů a přitom ji udržovat co nejrovnější.
 8. 8 Zametejte spárovací písek do mezer mezi deskami. Tím se desky spojí a zabrání jejich vzájemnému nárazu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Položil jsem vápencový krok nesprávně a není rovný. Jak problém vyřeším? Jak mohu odstranit krok vápence a znovu jej nainstalovat na úroveň, nebo mohu do kroku přidat něco, co jej vyrovná? Ne, není co dodat. Pokud to chcete správně a trvale, budete to muset odstranit a znovu vyrovnat a znovu utěsnit základní materiál. Nikdy to nebude správné, pokud základní materiál není v pořádku, bude nadále klouzat, klouzat a klesat dále mimo úroveň, protože váha nebude rovnoměrně rozložena.
 • Otázka Můj stavitel položil desky na mou terasu, ale domnívám se, že je to všechno špatně. Na 80% terasy je betonové lože a zbytek je půda. Vložil 150 mm hlubokou maltovou směs a poté desky. Rozpadne se moje terasa? Brett Gilbert Top Answerer Může to způsobit problémy, zvláště pokud je v betonu velký provoz. Směs malty se bude pohybovat a posouvat, což může způsobit její popraskání. Pokud je vaše půda stabilní a rovnoměrná, nemusíte si všimnout žádných problémů s hotovým výrobkem. Mít základní vrstvu, jako je štěrk a písek, však nikdy neuškodí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Při kreslení projektu mějte na paměti, že mezi deskami musí být ponechán prostor pro spárování písku. Tento prostor je obvykle přibližně 1,3 cm (1/2 palce), ale může se lišit v závislosti na typech desek, které používáte.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Desky
 • Tužka, křída nebo barva ve spreji
 • Štěrk nebo vápenec
 • Stavební písek
 • Spojovací písek
 • Měřicí páska


Populární Problémy

Virginie a Pittsburgh otevírají sezónu 2019 zápasem ACC v sobotu večer. Zde je návod, jak sledovat hru online, pokud nemáte síť ACC.

Zde je návod, jak sledovat film Helter Skelter, nový dokumentární seriál Charlese Mansona, online, pokud nemáte kabel nebo nemáte Epix.Světová jednička 14 Lucas Pouille se setkal s přísným odporem Jiřího Veselého, ale zvítězil, aby dosáhl na poslední osmičku v Budapešti.