Jak vyrobit zvířecí buňku pro vědecký projekt

Buňky jsou jedním z důležitých stavebních kamenů živých organismů. Pokud se ve škole učíte biologii, může vás učitel požádat, abyste si vytvořili vlastní model živočišné buňky, který vám pomůže pochopit, jak buňky fungují. Můžete také chtít postavit model buňky jako součást vědeckého veletrhu. S některými jednoduchými materiály můžetevybudujte si vlastní zvířecí buňkupomoci posílit vaše znalosti a naučit ostatní.Metoda 1 ze 4: Příprava na váš projekt

 1. 1 Pochopte svůj úkol. Pokud stavíte zvířecí buňku pro vědecký veletrh nebo jako součást projektu domácích úkolů, budete muset vědět, jaká jsou pravidla a očekávání. Existuje široká škála modelů zvířecích buněk, které můžete postavit, a chcete odvést co nejlepší práci. Ujistěte se, že máte naprosto jasno v tom, co se od vás očekává. Mezi klíčové otázky, které byste si měli položit (nebo učitel), patří:
  • Máte vymyslet vlastní návrh zvířecí buňky, nebo se máte řídit pokyny svého učitele?
  • Musí být buňky jedlé nebo nejedlé?
  • Které složky živočišné buňky musí být zahrnuty?
  • Jak velký musí být model buňky?
  • Kdy musí být model buňky dokončen?
  • Musí buněčný modelbýt 3D?
 2. 2 Znát části živočišné buňky. Jedna z nejdůležitějších částí modelu zvířecí buňky správně reprezentuje každou z částí buňky. Pamatujte, že živočišné buňky a rostlinné buňky se navzájem velmi liší: mají různé části a živočišné buňky nejsou tak symetrické jako buňky rostlinné. Ujistěte se, že jste obeznámeni s jednotlivými složkami buňky, včetně jejich funkce, kde v buňce se nacházejí a jak vypadají. To vše pomůže zpřesnit váš model. Části živočišné buňky, které byste mohli představovat, zahrnují:
  • Jádro. Jádro je ve středu buňky. Je zde obsažena DNA a jádro také řídí syntézu bílkovin.
  • Nucleolus. Jedná se o organelu, kde se produkuje RNA. Je obsažen v jádru buňky. Obvykle má o něco tmavší barvu než jádro.
  • Jaderná membrána. Jedná se o tenkou membránu obklopující jádro.
  • Centrosomy. Ty pomáhají vytvářet mikrotubuly a nacházejí se těsně mimo jádro.
  • Buněčná membrána. Buněčná membrána je tenká vnější bariéra buňky, tvořená bílkovinami a tuky. Umožňuje však určité materiály, zatímco ostatní organické materiály bezpečně udržuje v buňce.
  • Cytoplazma. Tato látka je obsažena buňkou mimo jádro a uvnitř buněčné membrány. Obsahuje další organely buňky, které řídí funkci buněk, a má rosolovitou konzistenci.
  • Lysosomy. Tyto organely tráví živiny a mají kulatý tvar.
  • Ribozomy. Ribozomy jsou velmi malé a zrnitého vzhledu. Pomáhají syntéze bílkovin.
  • Golgiho těla. Vypadají jako hromada plochých kruhů a pomáhají konstruovat membrány pro jiné organely.
  • Vakuoly. Jedná se o asymetrické vaky naplněné tekutinou a obklopené membránou. Slouží k ukládání odpadního materiálu.
  • Endoplazmatické retikulum. Jedná se o sadu spojených skládaných trubek uvnitř buňky, které se používají k přepravě materiálu z jedné části buňky do druhé. Endoplazmatické retikulum, které je pokryto ribozomy, se označuje jako a hrubé endoplazmatické retikulum a ten, který není pokryt ribozomy, je a hladké endoplazmatické retikulum. Hladké endoplazmatické retikulum se větví z hrubého endoplazmatického retikula.
  • Mitochondrie. Mitochondrie přeměňují glukózu na energii pro buňku. Mohou mít kulatý nebo tyčový tvar.
 3. 3 Nakreslete mapu zvířecí buňky. Pokud nemáte list označující části buňky a jejich vzhled, měli bystenakreslete si sami. Budete potřebovat důkladnou a úplnou mapu zvířecí buňky, která vám pomůže naplánovat, navrhnout a spustit váš model. Ujistěte se, že je mapa dostatečně velká, abyste mohli jasně a přesně označit každou komponentu buňky. Tento diagram mějte vždy u sebe, abyste si byli jisti, že váš model buňky je správný.
 4. 4 Začněte brzy. V závislosti na typu modelu, který stavíte, může vytvoření a sestavení vašeho modelu vyžadovat spoustu času. Například hlína musí ztvrdnout, želatina musí mít čas na tuhnutí a možná budete muset jít nakupovat další materiály. Dejte si dostatek času na plánování a konstrukci nejlepšího možného modelu buňky, jaký můžete. reklama

Metoda 2 ze 4: Budování jedlého modelu zvířecí buňky se želatinou

 1. 1 Nakupte zásoby v obchodě s potravinami. Jedlé modely zvířecích buněk lze snadno vyrobit pomocí běžných, levných přísad v místních supermarketech a obchodech s potravinami. Máte určitou flexibilitu v konkrétních přísadách, které používáte k reprezentaci buněčných složek. Obecně však potřebujete želatinový základ světlé barvy, který představuje cytoplazmu, plastový sáček představující buněčnou membránu a různé bonbóny, ovoce a ořechy, které představují organely a další složky buněk. Obecně platí, že některé dobré ingredience k nákupu mohou zahrnovat:
  • Směs želatiny světlé barvy, například želé s příchutí citronu. Můžete si také zakoupit čirou nebo světlou ovocnou šťávu (jako je limonáda nebo limeade) spolu s balíčky želatiny bez příchuti. To bude nakonec vaše cytoplazma. Je důležité, abyste vybrali světlou barvu, aby vynikly ostatní součásti buněk.
  • Velké, peckované ovoce, které představuje jádro (ovoce) a jadérko (jámu). V závislosti na tom, jak velký je váš model, můžete použít švestku, broskev, meruňku nebo třešeň.
  • Malé, kulaté cukrovinky nebo ovoce. Ty budou představovat vaše lysozomy. Jako účinné lysozomy mohou například sloužit M & M, Kuželky, gumové koule nebo hrozny.
  • Cukrovinky nebo ovoce ve tvaru oválu nebo tyčinky. Ty budou představovat vaše mitochondrie. Rozinky, rozinky, Mike & Ike nebo sušené meruňky by fungovaly v závislosti na velikosti vašeho modelu.
  • O něco větší, nepravidelné bonbóny nebo ovoce. Ty budou představovat vaše vakuoly. Malé banánové plátky, čelisti nebo gumové kroužky jsou dobrou volbou.
  • Velmi malé bonbóny ve tvaru zrna. Ty budou představovat vaše ribozomy, takže musí být podstatně menší než vaše ostatní buněčné součásti. Některé dobré možnosti mohou zahrnovat: Tic-Tacs, Nerds nebo extra malé želé.
  • Kulatý, hustý kousek cukroví. To bude představovat váš centrosome. Gumdrops nebo Gushers by mohly být efektivním centrosomem.
  • Dlouhé, vláknité kousky cukrovinek. Ty budou představovat endoplazmatické retikulum. Pokud chcete být velmi přesní, můžete si koupit jeden typ obalený v cukru (reprezentující hrubé endoplazmatické retikulum) a jeden typ hladký (reprezentující hladké endoplazmatické retikulum). Některé vynikající možnosti zahrnují gumové červy, kyselé červy a různé druhy lano z lékořice.
  • Dlouhé, ploché cukrovinky nebo ovocné rolády. Když složíte dlouhý plochý kousek cukroví nebo ovocné svačiny, budete mít vynikající reprezentaci Golgiho těl. K vytvoření této organely vyzkoušejte žvýkačku, ovocné rolky nebo jiné druhy ovocné kůže.
 2. 2 Mísu nebo velký šálek vyložte čirým plastovým sáčkem. V mnoha projektech představuje čirý plastový sáček buněčnou membránu. Je důležité, aby to bylo jasné, aby byl váš model buňky dokonale viditelný. Najděte středně velkou misku nebo velký šálek-například nádobu, která pojme přibližně galon tekutiny-a vyložte ji čirým plastovým sáčkem. To bude sloužit jako forma pro vaši želatinu i pro vnější stranu vašeho buněčného modelu.
 3. 3 Připravte si želatinu. Většina balíčků želé a želatiny bude mít jasné pokyny, jak nejlépe postupovatpřipravte si želatinovou formu. Je dobré tyto pokyny pečlivě dodržovat, s jedinou výjimkou: nalijte o něco méně tekutiny, než vyžaduje recept. To pomůže vašemu želatinovému modelu zůstat tvrdší a pevnější, což pomůže vašemu modelu buňky zůstat neporušený. Pokyny k přípravě želatiny jsou obecně následující:
  • Želatinu rozpustíme ve vroucí vodě v žáruvzdorné míse za opatrného míchání.
  • Přidejte studenou vodu, která odpovídá množství vařící vody.
  • Želatinu necháme mírně vychladnout.
  • Směs opatrně nalijte do připravené vyložené mísy.
  • Sáček uzavřete a umístěte do lednice, dokud není zcela tuhý (45 minut až hodinu).
  • Sáček vyjměte z lednice, když je želatina dostatečně tuhá, aby suspendovala součásti vašich buněk, ale dostatečně měkká na to, aby do formy mohla vložit ovoce a cukrovinky.
 4. 4 Přidejte součásti buňky podle diagramu. Jakmile je vaše želatinová forma mírně ztuhlá, můžete do ní vložit ovoce, ořechy a bonbóny, které jste si vybrali pro složky buněk a organely. Želatina by měla být dostatečně pružná, abyste mohli pomocí lžičky, slámy nebo prstů zatlačit tyto součásti na jejich správná místa v želatinové cytoplazmě. Vždy se podívejte na svůj původní diagram, abyste se ujistili, že vše umisťujete správně.
 5. 5 Vytvořte klíč ke své želatinové buňce. Pokud tento model přinášíte do školy nebo na vědecký veletrh, budete chtít k projektu připojit klíč, který umožní přihlížejícím rozlišovat mezi různými součástmi vaší buňky. Určitě jim řekněte, které bonbóny představují které části buněk.
  • Pokud musíte model přepravovat na dlouhé vzdálenosti, je dobré použít chladič, abyste se ujistili, že se váš model v teple neroztaje.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Budování jedlého modelu zvířecí buňky s dortem

 1. 1 Kupte si své materiály. Abyste mohli vytvořit 3D model buňky z dortu, budete potřebovat správné materiály pro vytvoření struktury buňky (samotný dort), materiál pro cytoplazmu (světlá poleva nebo želé) a 3D komponenty pro části buněk (ořechy, ovoce, cukrovinky nebo tvarovaný fondán). S designem vašeho dortu a konkrétními přísadami, které používáte k reprezentaci částí buňky, máte velkou flexibilitu. Obecně však budete chtít mít po ruce následující přísady:
  • Dostatečné množství těsta na koláče na výrobu dvouvrstvého kulatého dortu. Můžete se rozhodnout upéct jakoukoli chuť dortu, jakou si přejete, ve světlé nebo tmavé barvě. Můžete se dokonce rozhodnout péct jednu vrstvu z každého. Toto je základ vaší buňky.
  • Horní část košíčku, velký kus ovoce nebo kulatý vykrajovátko na cukroví, které vytvoří tvar vašeho jádra uprostřed vašeho dortu.
  • Nejméně dvě různé barvy polevy. Můžete se rozhodnout použít dvě různé příchutě (například citronovou a malinovou) nebo můžete do světlé polevy přidat potravinářské barvivo a vytvořit tak druhou barvu. Světlejší barvu byste měli použít jako cytoplazmu na dortu a tmavší barvu jako buněčnou membránu po stranách dortu.
  • Fondant a potravinářské barvivo. Pokud si přejete vyřezávat vlastní složky buněk z fondánu, můžete si fondán koupit v obchodě spolu s různými druhy potravinářských barviv, abyste od sebe navzájem odlišili své organely. Je také možnéudělejte si vlastní fondán. Pokud si nepřejete vyřezávat součásti svých buněk, můžete místo nich zvolit vhodně tvarované ovoce, cukrovinky a ořechy.
  • Malé, kulaté cukrovinky nebo ovoce. Ty budou představovat vaše lysozomy. Jako účinné lysozomy mohou například sloužit M & M, Kuželky, gumové koule nebo hrozny.
  • Oválné nebo tyčinkové cukrovinky, ořechy nebo ovoce. Ty budou představovat vaše mitochondrie. Rozinky, rozinky, Mike & Ike, mandle nebo sušené meruňky by fungovaly v závislosti na velikosti vašeho modelu.
  • O něco větší, nepravidelné bonbóny, ořechy nebo ovoce. Ty budou představovat vaše vakuoly. Malé banánové plátky, čelisti, brazilské ořechy nebo gumové kroužky jsou dobrou volbou.
  • Velmi malé bonbóny nebo postřikovače ve tvaru zrna. Ty budou představovat vaše ribozomy, takže musí být podstatně menší než vaše ostatní buněčné součásti. Některé dobré možnosti mohou zahrnovat: Tic-Tacs, Nerds a různé druhy postřikovačů nebo funfetti.
  • Kulatý, hustý kousek cukroví. To bude představovat váš centrosome. Gumdrops nebo Gushers by mohly být efektivním centrosomem.
  • Dlouhé, vláknité kousky cukrovinek. Ty budou představovat endoplazmatické retikulum. Pokud chcete být velmi přesní, můžete si koupit jeden typ obalený v cukru (reprezentující hrubé endoplazmatické retikulum) a jeden typ hladký (reprezentující hladké endoplazmatické retikulum). Některé vynikající možnosti zahrnují gumové červy, kyselé červy a různé druhy lano z lékořice.
  • Dlouhé, ploché cukrovinky nebo ovocné rolády. Když složíte dlouhý plochý kousek cukroví nebo ovocné svačiny, budete mít vynikající reprezentaci Golgiho těl. K vytvoření této organely vyzkoušejte žvýkačku, ovocné rolky nebo jiné druhy ovocné kůže.
 2. 2 Upečte si koláče. Pomocí kulatých dortových foremupečte si koláčovou směspodle pokynů k balení. Pokud máte rádi, můžete také použít svůj vlastní recept na dort: stačí zajistit dostatek těsta na koláče pro dvě kulaté vrstvy dortu.
 3. 3 Frost vaše koláče, jakmile jsou v pohodě. Poté, co jsou vaše koláče plně uvařené a vychladlé, můžete začítledovat je. Na spodní vrstvu dortu naneste tenkou vrstvu polevy (jakékoli barvy). Poté položte horní vrstvu dortu na spodní vrstvu a dávejte pozor, aby byly boky rovnoměrné. Poté naneste na vrch dortu světlou barvu polevy. To bude představovat vaši cytoplazmu. Boky dortu namrazte tmavší polevou. To bude představovat vaši buněčnou membránu.
 4. 4 Rozhodněte se, jak chcete jádro reprezentovat. Existuje několik způsobů, jak můžete na buněčný koláč umístit jádro. Mohli byste odříznout vršek košíčku a umístit ho doprostřed dortu. Můžete použít kousek kulatého ovoce-například meruňky nebo švestky-, které bylo rozkrojeno na polovinu. Můžete také vystřihnout kulatý kus velikosti sušenky z horní vrstvy vašeho dortu a vystavit spodní vrstvu dortu. Každá z těchto metod by sloužila jako vynikající jádro. Jen se ujistěte, že je jádro kulaté a vycentrované na dortu.
 5. 5 Vybarvěte a vytvarujte svůj fondán. Fondant je jedlá, vytvarovatelná hmota, kterou mnoho dekorátorů dortů používá k tvarování hladkých, komplikovaných součástí. Pokud byste chtěli vytvarovat vlastní části buněk, rozdělte si fondán alespoň na sedm porcí. Vybarvěte každou část fondánu jiným odstínem pomocí potravinářského barviva. Pomocí rukou vytvarujte jednotlivé komponenty buňky, včetně:
  • Malé, kulaté lysozomy
  • Drobné, zrnité ribozomy
  • Dlouhé, tenké endoplazmatické retikulum
  • Kulaté, husté centrosomy
  • Plochý, kruhový stoh Golgiho těl
  • Mitochondrie ve tvaru tyče
  • Asymetrické, duté vakuoly
 6. 6 Umístěte své organely a části buněk na dort. V tomto okamžiku budete mít po ruce všechny své součásti buněk, ať už jsou vytvořeny z fondánu nebo cukrovinek a ořechů zakoupených v obchodě. Umístěte je na dort tak, aby odpovídaly vašemu nakreslenému diagramu. Poplácejte se po zádech za dobře odvedenou práci!
 7. 7 V případě potřeby označte části buněk. Pokud jste povinni označit součásti své buňky, připevněte na párátko malou papírovou vlajku se jménem části buňky a vložte ji na příslušné místo na dortu. Každý tak bude vědět, jaké druhy cukrovinek (nebo tvar fondánů) jsou spojeny s jakou částí buňky. reklama

Metoda 4 ze 4: Vybudování nejedlého modelu zvířecí buňky z běžných materiálů pro domácnost

 1. 1 Kupte si své zásoby. Existuje mnoho různých způsobů, jak postavit model zvířecí buňky z běžných, levných materiálů. Udělejte si čas na zvážení, jaké zásoby, které už máte kolem domu, by mohly fungovat. Mezi obecně požadované zásoby patří:
  • Modelovací hmota nebo hrací hra v mnoha různých barvách
  • Polystyrenové kuličky různých velikostí
  • Několik barev laku
  • Lepidlo
  • Párátka
  • Nůžky a/nebo ostrý nůž
  • Čističe potrubí
  • Stavební papír
  • Malé kulaté předměty, jako jsou knoflíky, suché nudle, korálky, kousky lepenky nebo pěnové lepenky, třpytky/konfety nebo malé kousky plastu
 2. 2 Jako základ buňky použijte pevný sférický předmět. Velký polystyrenový míč je pravděpodobně tou nejlepší volbou, kterou můžete použít jako základnu své buňky. Mohl by však fungovat jakýkoli jiný sférický předmět, který není dutý a který lze řezat nožem nebo nůžkami, například velká koule z měkké hlíny.
  • Pokud koule ještě není zbarvená, namalujte vnější stranu koule libovolnou barvou. Můžete také použít svou oblíbenou barvu play-doh nebo modelovací hmotu k natření vnější strany koule plnou barvou.
 3. 3 Odřízněte 1/4 míče. Ostrým nožem odřízněte jednu čtvrtinu koule. Udělejte to tak, že si horní část míče označíte tužkou. Poté prořízněte horní bod, dokud se váš nůž nedostane do samotného středu koule. Vyjměte nůž. Poté otočte míč přesně o 90 stupňů a proveďte další řez do středu míče. To by vám mělo umožnit odstranit dokonalý 90stupňový kus z míče. To vám umožní reprezentovat vnitřní fungování buňky ve formě průřezu.
 4. 4 Namalujte nově odhalený průřez koule jinou barvou. Vnitřní části míče by měly být natřeny jinou barvou. To bude představovat vaši cytoplazmu. Cytoplazmu můžete namalovat jakoukoli barvou, kterou si přejete, i když světlejší barva umožní vašim částem buněk ukázat se jasněji.
 5. 5 Připevněte součásti buňky lepidlem nebo párátky podle schématu. Buďte kreativní ohledně toho, co mohou běžné předměty pro domácnost představovat různé součásti buněk. Pokud máte problém najít předmět, který připomíná organelu, můžete si vytvořit svůj vlastní pomocí play-doh nebo modelovací hmoty. V závislosti na struktuře materiálu připevněte tyto součásti buňky k průřezu buňky pomocí lepidla nebo párátka. Měkké materiály, jako je polystyren nebo hlína, by měly být připevněny párátky; tvrdý, kluzký materiál, jako je plast, by měl být připevněn lepidlem. Vždy se podívejte na svůj původní diagram, abyste se ujistili, že vše umisťujete správně. Několik návrhů na objekty, které můžete ve svém modelu použít, zahrnuje následující:
  • Pro vaše jádro: malá koule play-doh nebo hlíny, menší polystyrenová koule (rozkrojená na polovinu), pingpongová koule (rozkrojená na polovinu), plastová horní část velké konvice na mléko nebo plastové vejce
  • Pro vaše endoplazmatické retikulum: provázky, motouzy, čističe trubek, gumové šňůry nebo bungeeové šňůry
  • Pro vaše Golgiho těla: malý stoh lepenkových kruhů slepených dohromady, skládaný kousek stuhy
  • Ribosomy: konfety, třpytky, suchá rýže
  • Lysozomy: knoflíky, malé plastové kruhy, malé papírové nebo lepenkové kruhy, malé hliněné kuličky
  • Mitochondrie: suché makarónové nudle, oválné knoflíky nebo knoflíky, mandlové korálky, suché fazole
  • Vakuoly: skleněné kuličky, duté gumové kuličky rozkrojené na polovinu, uzávěry lahví, malé krájené kousky plastového sáčku
 6. 6 Označte součásti své buňky vlajkami párátka. Pro každou buněčnou složku (jádro, lysozom, mitochondrie atd.) Vytvořte vlajku párátka přilepením malého trojúhelníkového kusu stavebního papíru na párátko. Jednotlivé komponenty buňky označte jasně a správně. Potom vložte tyto příznaky párátka do otevřeného průřezu vašeho modelu buňky. Nyní budou vaši učitelé a spolužáci schopni rozlišit části vašeho modelu buňky! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mohu použít k reprezentaci buněčné membrány? Akshithaa Můžete použít hlínu schnoucí na vzduchu a bodkovat ji párátkem nebo ostrým předmětem, čímž naznačíte, že je polopropustná.
 • Otázka Co mám použít k vytvoření endoplazmatického retikula? Můžete použít čističe trubek a trochu je otočit.
 • Otázka Jak vyrobíte rostlinnou buňku? V zásadě jako živočišná buňka, ale například s více organelami: chloroplasty, vakuoly, peroxizomy, plasmodesmata a buněčná stěna.
 • Otázka Můj učitel nám nedovolí použít polystyrénovou kouli. Říká, že „to musí vidět všechny strany“. Nějaké nápady? Wolfie 1380 Skleněné nebo plastové ozdoby jsou dobré, protože mohou být čiré. Zkuste najít ten, který lze rozdělit na dvě části.
 • Otázka Jak mohu reprezentovat cytoplazmu? Cytoplazma je rosolovitá látka. Můžete tedy použít sliz nebo jednoduše natřít vnitřní stranu.
 • Otázka Co bych mohl použít místo košíčku pro jádro? Co mám použít pro nukleol? Můžete použít pomeranč? Možná jsou dobré možnosti meruňka nebo švestka. Malý kousek ovoce jako mini jablko jsou skvělé možnosti!
 • Otázka Co mohu použít pro mitochondrie v hliněné modelové zvířecí buňce? Můžete použít zelenou hubenou oválnou hlínu. Než to uděláte, vyhledejte na počítači jeho obrázek a podívejte se, jak vypadá.
 • Otázka Co mohu použít pro lysozomy v projektu živočišných buněk, když nemohu použít jídlo a musí být 3D? Můžete použít položky jako: knoflíky, malé plastové kruhy, malé papírové nebo lepenkové kruhy nebo malé hliněné kuličky.
 • Otázka Co mám použít k reprezentaci nejedlé vakuoly? Jak je uvedeno výše v metodě 4, můžete použít kuličky, duté gumové kuličky rozkrojené na polovinu, uzávěry lahví nebo malé krájené kousky plastového sáčku.
 • Otázka Jak vytvořím mitochondrie na nejedlý model? Použil jsem hlínu a prstem jsem stočil tlustý kus a vytvořil tlusté nudle ve tvaru želé.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jaký tvar mám vytvořit mitochondrie? Kam to dám, když vytvářím diagram, jak je znázorněno v metodě 4?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nenechávejte tento projekt na poslední chvíli. Jedlé projekty nemusí fungovat hned napoprvé (někdy želatina nestuhne a někdy se pálí koláče!) A další součásti mohou vyžadovat pokus a omyl. Nechte si čas na opětovné provedení součástí a opravu chyb.
 • Pamatujte si, že pokud se jedná o váš první vědecký projekt, je v pořádku, když věci poprvé neuděláte správně. Neúspěch a naděje jsou klíčem k úspěchu. Určitě začněte brzy, abyste se ze svých chyb mohli poučit.
 • Ujistěte se, že každá struktura v buňce je reprezentována nějakým objektem nebo funkcí ve vašem projektu, a ujistěte se, že každá součást vašeho modelu odpovídá skutečné části buňky.
 • Experimentujte s různými materiály, abyste zjistili, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud se vám nelíbí, jak daná část buňky vypadá, nahraďte ji jiným materiálem, dokud nezískáte rozložení, které vypadá dobře a dává smysl.
 • Nepospíchej.

reklama

Varování

 • Při pečení koláčů nebo práci s vroucí vodou dávejte pozor, abyste se nespálili. Abyste minimalizovali riziko nehod, používejte kuchyňské rukavice a žáruvzdorné nádobí.
 • Obzvláště opatrní buďte při řezání ostrými noži nebo nůžkami. Pokud jste mladý student, požádejte rodiče nebo staršího sourozence, aby vám pomohl s komplikovanými úkoly řezání a krájení.
 • Pokud plánujete jíst nebo podávat model jedlých buněk ostatním, ujistěte se, že nejsou alergičtí na žádné z vašich složek.
reklama

Populární Problémy

Jak opravit rozbité okno v dřevěném rámu. Takže někdo něco hodil oknem, aniž by to nejprve otevřel? Bude vás to stát balík, ha. Ani náhodou. Můžete to udělat sami. Opravdu! Zjistěte, jaké okno nebo dveře jste ...

Zde je návod, jak můžete sledovat stream třetí epizody Mandalorian a kdy se tato epizoda začne vysílat.Zde je návod, jak sledovat dnešní Puppy Bowl online, i když nemáte kabel.

Dosáhli jsme obchodního konce turnaje, v losování zůstali pouze čtyři hráči v mužské i ženské části. V ženském segmentu došlo k mnoha rozčilením a během prvního týdne odešlo několik špičkových semen. Známá jména z losování mužů se dostala do čtvrtého kola a dále.

Jak pracovat u Wendy. Pokud zvažujete kariéru u místních Wendy's, zde jsou tipy, jak přežít a uspět. Vymažte svůj rozvrh. Je pravděpodobné, že budete přijati, pokud budete moci pracovat kdykoli a každý den; to vám dává body s ...Jak nastavit rychlé a snadné žerty. Najít skvělý žert, který bude fungovat během několika minut, na které se vaše oběť nedívá, může být výzva. Přesto je to výzva, se kterou se můžete snadno setkat s těmito snadno proveditelnými a ...