3 mluvící body z turnaje ATP Acapulco Open 2020

Nadal slaví třetí titul v Acapulcu.

Nadal slaví třetí titul v Acapulcu.

Počáteční výměny finále ATP Acapulco Open 2020 mezi Rafaelem Nadalem a Taylorem Fritzem možná naznačovaly, že zápas o titul by mohl být jedním z nejnáročnějších zápasů Nadala v týdnu. Devatenáctinásobný grandslamový šampion však brzy zapnul „režim šelem“.

Ze tří her za kus v první sadě Nadal vyhrál osm z dalších deseti her, aby se poprvé po sedmi letech vrátil na stupně vítězů v Acapulcu. Přitom Nadal napodobil svého vysloužilého krajana Davida Ferrera jako jediní hráči, kteří vyhráli turnaj na antuce i na tvrdém hřišti (od roku 2014).

Tím, že upustil pouhých 25 zápasů v 5 zápasech, je to nejvýraznější z 22 Nadalových triumfů v hardcourtovém titulu, když Španěl zvedl svůj 85. titul ve dvouhře v kariéře. V této souvislosti se podívejme na 3 mluvící body z ATP Acapulco Open 2020.


#1. Nadal získává titul za rekordní 17. sezónu v řadě

Rafael Nadal

Tím, že Nadal vyhrál titul v Acapulcu, zvedl titul ATP ve dvouhře pro rekordní 17. sezónu v řadě. Jsou to minimálně dvě z následujících dvou známek z 15 dosažených Rogerem Federerem (2001 až 2015) a Novakem Djokovičem (2006 až 2020).

Nadal získal svůj první titul ve dvouhře v roce 2004 v Sopotech, když v zápase o titul porazil Argentince Jose Acasuso ve dvou setech a od té doby získal v každé ze svých dalších 16 sezón na turné alespoň jeden titul.

Pouze duo Andre Agassi a Roger Federer má za sebou více sezón vítězných titulů (18 za kus) než 19násobný grandslamový šampion.

Raketa ve 3 muži

Také se vám může líbit: 3 milníky, které čekají na Nadala v roce 2020.

#2. Taylor Fritz dosáhl svého prvního finále ATP 500

Na pódiu.

Na pódiu.

Když se otočil lhostejný začátek sezóny, Taylor Fritz poprvé v roce 2020 zaznamenal tři vítězství v klusu, než se zotavil z 2-6 2-4 0-40 dolů proti krajanovi Johnu Isnerovi, aby dosáhl své vůbec první série ATP 500 finále v Acapulcu.

Vítěz Eastbourne z roku 2019 čelil Rafaelovi Nadalovi poprvé ve své mladé kariéře a v úvodních výměnách o sobě poskytl dobrý účet, přičemž v prvním držel 3 hry, než Španěl zvýšil ante, aby získal přímou výhru.

Přitom Fritz klesl na 1-4 ve finále dvouhry v kariéře.

#3. Soonwoo Kwon dělá své první čtvrtfinále ATP 500

Brzy Kwon.

Brzy Kwon.

Soonwoo Kwon, který pokračoval v dobré formě v sezóně 2020, dosáhl svého čtvrtého čtvrtfinále na turnaji ATP Tour v Acapulcu, když v následujících zápasech porazil Taro Daniela a Dušana Lajoviče.

nejlepší přilnavost tenisové rakety

Po osmifinále v Pune, New Yorku a Delray Beach to byl krok pro mladého Jihokorejce, který dosáhl svého prvního čtvrtfinále na turnaji série ATP 500.

Kwon však prohrál ve dvou setech s případným vítězem Rafaelem Nadalem.

Populární Problémy

Vzhledem k tomu, že podrážky vašich bot jsou částí, která se skutečně dotýká země, očekává se, že se po chvíli trochu zašpiní. Naštěstí je čištění spodní části obuvi rychlý a jednoduchý úkol. Začněte boucháním ...

Jak bojovat s více odpůrci. Na rozdíl od toho, co můžete vidět ve filmech, je boj s více útočníky téměř vždy ztracený návrh a poškození, kterému čelíte, bude pravděpodobně vážnější, než kdybyste čelili pouze jednomu protivníkovi ...

Zde je návod, jak sledovat hru Seahawks vs Steelers Week 2 online, pokud nemáte kabelové přihlášení.

Jak ošetřit zlomeninu nohy. Zlomenina je zlomenina kosti nebo okolní chrupavky a závažnost zlomeniny nohy se může pohybovat od toho, čemu se říká zlomenina „vlasové linie“ nebo „napětí“, až po úplnou zlomeninu chodidla. Noha ...

Duquesne a La Salle se uprostřed těžkých sérií ztrát ztrácejí v neděli na souboji za stavu. Zde je návod, jak sledovat hru živě online prostřednictvím ESPN Plus.

Jak představovat obrázky. Každý chce na obrázcích vypadat skvěle, ale někdy může být trochu těžké vědět, díky čemu budete vypadat co nejlépe. Naštěstí existuje několik rychlých triků, které vám pomohou cítit se sebevědoměji na jakékoli fotografii ....