Rozdíl mezi návraty Rogera Federera v letech 2017 a 2021 je ten, že nyní se jeho svaly značně zhoršily: Pierre Paganini

Roger Federer

Roger Federer

Rogera Federera dlouholetý fitness trenér Pierre Paganini nedávno poskytl několik novinek o procesu obnovy švýcarské hvězdy. Paganini zdůraznil skutečnost, že Federerovy svaly s věkem zeslábly, ale ocenil zvláštní pochvalu za vytrvalost 39letého muže.

Po 13 měsících na okraji hry se Roger Federer vrátí na turné příští měsíc na Qatar Open. Během svého času mimo tento sport absolvovala švýcarská legenda dvě operace na pravém koleni a následovala dlouhá rehabilitace pod dohledem Pierra Paganiniho, který ho trénuje již 21 let.

různé střely v badmintonu

Při rozhovoru s Rene Stauffer “Paganini udělal překvapivé odhalení a vysvětlil, jak Federerovo tělo během tohoto období utrpělo významnou degradaci - což je v ostrém kontrastu s jeho stavem během přestávky v roce 2016.

`` Velkým rozdílem (mezi comebackem 2017 a současností) je, že když se zastavil až do Austrálie po Wimbledonu v roce 2016, jeho svaly byly ve skutečnosti vždy, `` řekl Paganini. 'Nyní jsme měli úplné přerušení a svaly se značně zhoršily.'
Roger Federer s titulem Australian Open 2017

Roger Federer s titulem Australian Open 2017

Roger Federer se vrátil po zranění v roce 2016 a v roce 2017 zrušil dva Majory, což vedlo mnohé k naději na podobný výkon i tentokrát. Paganini tuto možnost nevyloučil, ale jeho slova naznačují, že tentokrát bude úkol pro Federera podstatně obtížnější.

Paganini nicméně tvrdil, že Federerův proces obnovy byl řízen jeho ochotou pokračovat v tvrdém boji. Podle 62letého muže byla Federerova láska ke hře v tomto období instrumentální, protože mu umožnila provádět fitness cvičení, která vyžadují hodně trpělivosti.

'Bez Federerovy trpělivosti by gilotina dávno padla,' dodal Paganini. „Záleží na tom (vášeň), my také! Když téměř čtyřicetiletý hráč musí bez problémů cvičit 70letý hráč a je šťastný, že se to každým dnem zlepšuje-pokud to není vášeň (pak co je). '

Paganini to dále prozradil Účast Rogera Federera na Dubai Open ještě není zárukou, jak se dříve věřilo.

jak umýt tenisky
'V tuto chvíli je jasné, že hraje Dauhá, pak uvidíme,' prozradil Paganini.

Pravé koleno způsobovalo Rogerovi Federerovi problémy již několik let: Pierre Paganini

Zápas v Africe: Roger Federer vs. Rafael Nadal

Zápas v Africe: Roger Federer vs. Rafael Nadal

Podle Pierra Paganiniho Federerovo pravé koleno ho trápilo již delší dobu, ale bylo do značné míry „pod kontrolou“.

'Pravé koleno mu dělalo problémy už několik let,' řekl Paganini. 'Ale měl je pod kontrolou, s přizpůsobeným plánováním a konkrétními cvičeními.'

Federerův fitness trenér také poskytl aktualizaci o fyzickém stavu hráče a odhalil, že Federer získal zpět svou svalovou sílu a trénoval bez škytání. Paganini dodal, že Federer v současné době usilovně pracuje na obnovení rychlosti - základ jeho prvotřídní práce nohou.

'V oblasti síly zpět tam, kde to bylo před zraněním,' řekl Paganini. „Ve skutečnosti trénuje téměř normálně. Kdybyste se měli dívat, řekli byste: není zraněný, všechno je v pořádku. '
'Tady není absolutně co skrývat,' dodal. 'Na jeho rychlosti usilovně pracujeme, protože dobře víme, že to bude důležitý bod.'

Roger Federer nikdy nebude riskovat své zdraví: Pierre Paganini

Roger Federer

Roger Federer

pingpong na stolní tenis

Pierre Paganini vyslal slovo opatrnosti ohledně času zbývajícího Rogera Federera na turné a zdůraznil, že švýcarská hvězda by skončila, kdyby ho jeho tělo začalo příliš často zradit.

Podle Paganiniho se Federer vždy rozhoduje s přihlédnutím k budoucnosti. To je 62letý muž, proč Federer nikdy neinklinuje k riskantním tahům.

'Nikdy nebude riskovat své zdraví,' řekl Paganini. 'Je pro něj nesmírně důležité, aby byl ve druhé fázi svého života zdravý.' Nic nebude přehánět, pokud to nedává smysl. Je velmi strategický a prozíravý. '

Pierre Paganini pokračoval v nadějném mluvení o povaze Rogera Federera, což je podle něj důležitý důvod široké popularity švýcarské hvězdy.

'Skutečnost, že si ho jeho fanoušci velmi váží, není jen na hráči, ale také na lidech,' řekl Paganini. 'A vždy bude touto lidskou bytostí, dokud bude žít.'

Populární Problémy

Jak zahájit zápas v Super Smash Bros. Brawl. Chcete vědět, jak začít zápas v Super Smash Bros. Brawl? Žádný problém! Postupujte podle těchto kroků a budete za okamžik bojovat! Vyberte herní režim. (Brawl je nejlepší volba)

Jak založit zahradu. Toužíte mít každou noc na talíři zeleninu čerstvou ze zahrady nebo se dívat z okna na řady barevných květin? Bez ohledu na to, jak velký nebo malý může být váš dvůr, můžete si vytvořit zahradní plán, který bude vyhovovat vašim ...

Všechny 4 děti Rogera Federera začaly hrát tenis, ale odmítají přijímat tipy od 20násobného vítěze Slamu. Federer také prozradil, že doufá, že si po tenisovém důchodu vyzvedne hudební nástroj.

Novak Djokovič si po letošním vítězství na Australian Open, Roland Garros a Wimbledonu upevnil svoji pozici v žebříčku světové jedničky.

Diego Schartzman vyjádřil lítost nad výbuchem Adria Tour Novaka Djokoviče navzdory dobrým úmyslům Srbů. Připojil se také bývalý argentinský hráč Agustin Calleri, který Djokoviče obviňoval z jeho 'nezodpovědných' činů.