Finále Nitto ATP 2020: Rafael Nadal vs Dominic Thiem náhled, souboj a předpověď

Rafael Nadal slaví poté, co porazil Andrey Rubleva

Rafael Nadal slaví poté, co porazil Andrey RublevaPodrobnosti zápasu

Svítidlo : (2) Rafael Nadal vs (3) Dominic Thiemdatum : 17. listopadu 2020Turnaj : Nitto ATP Finals 2020

Kolo : Round-robin stageMísto : Londýn, Spojené KrálovstvíKategorie : Finále ATP

Povrch : Indoor hardcourtdrahé tenisové rakety

Odměna : 5 700 000 $Načasování zápasu : Ne dříve než 14:00 GMT, 19:30 IST

Náhled Rafael Nadal vs Dominic Thiem

Po pohodlném nedělním vítězství nad formálním Andrey Rublevem se nyní Rafael Nadal chystá nastoupit na světovou jedničku Dominika Thiema, když bude pokračovat ve své nabídce o vůbec první titul ve finále ATP. Dvě těžké váhy uzamknou rohy v úterý v odpoledním zápase (GMT).

Mallorcan získal neuvěřitelných 82% bodů za první podání a při své výhře v úvodním zápase 6-3, 6-4 neinkasoval ani jeden brejkbol. Nadal také s chutí zaútočil na druhé podání Rubleva, což Rusovi nedávalo absolutně žádný prostor k dýchání.

Dvojnásobný vicemistr využil každou ránu ve svém repertoáru, aby nechal svého mladého soupeře ve většině rallye svírat slámy.

Naopak Dominic Thiem dostal těžké období od obhájce titulu Stefanose Tsitsipase. Řek využil svého silného podání a forhendu k potlačení tlaku na Thiema, který šel v tiebreaku prvního setu 1: 4.

výuka tenisu sloužit
Dominic Thiem ve svém zápase proti Stefanosu Tsitsipasovi

Dominic Thiem ve svém zápase proti Stefanosu Tsitsipasovi

Ale forhend Rakušana se stal rozlišujícím faktorem, jak zápas pokračoval. Thiem svými střelami naruby opakovaně pepřil Tsitsipasův bekhend a Řek nakonec podlehl.

Zdá se, že se Thiem ze zranění na Paris Masters dobře zotavil a s jednou výhrou pod pásem si bude s postupem turnaje pravděpodobně zvyšovat sebevědomí.

Rafael Nadal vs Dominic Thiem proti sobě

Rafael Nadal vede Dominica Thiema s náskokem 9: 5. Hráli dvakrát na venkovním hardcourt, přičemž každý hráč vyhrál jednou, ale nikdy nehráli na indoor hardcourt.

Predikce Rafael Nadal vs. Dominic Thiem

Rafael Nadal (L) a Dominic Thiem na Australian Open 2020

Rafael Nadal (L) a Dominic Thiem na Australian Open 2020

Rafael Nadal ve svém zápase proti Andrey Rublev ukázal, že je připraven přizpůsobit se podmínkám a provést nezbytné změny ve své hře. Španěl byl při návratu mnohem proaktivnější než obvykle, často se ocitl v základní linii a poslal čisté vítěze.

jak změřit přilnavost tenisové rakety

Dominic Thiem si musí dávat pozor na nově nabytou agresi Nadala a možná zamíchat jeho podání, aby se Španěl nedostal do rytmu. Thiem by se také snažil dostat Nadala z pozice v rallye tím, že liberálně využije svůj mnohem vylepšený bekhend plátek.

Nadalovo první podání trvalo nepřetržitě nad 120 mph proti Rublevovi, zatímco druhé podání nebylo pozadu a pohybovalo se kolem značky 100 mph. Pokud bude pokračovat ve službě tak veliký, Thiem by se pravděpodobně pokusil dát si co nejvíce času tím, že by tábor postavil za základní čáru.

Tento zápas má všechny ingredience, aby byl trhákem. Zdá se však, že Rafael Nadal si nyní hraje s větší svobodou a přesvědčením než Thiem, což by mohlo naklonit misky vah v jeho prospěch.

Předpověď: Rafael Nadal vyhraje ve třech setech.

Populární Problémy

Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete ke sledování živého přenosu finále Hry o trůny Season 8 Episode 6 finále v USA, Velké Británii, Indii a po celém světě.

Jak položit postel. Přehozy usnadňují a hygienizují vyprazdňování a močení pro lidi, kteří nemohou snadno jít do a z koupelny kvůli nemoci, zranění nebo nemoci. Pokud někomu pomáháte s používáním lůžka, ...

Chcete sledovat CuriosityStream na Fire Stick nebo Fire TV? Zde je velmi snadný průvodce, jak streamovat zařízení CuriosityStream on Fire.

Začínají vaše činely ztrácet lesk? Nebo jsou prostě špinaví? A je nejbližší hudební obchod příliš daleko na to, abyste si mohli vyzvednout nějaký čistič činelu? Bez ohledu na to, zda jsou tyto činely součástí vaší bicí soupravy nebo dvojice pro ...

Kyrgios absolvoval vůbec první semifinále ATP Masters na Miami Masters 2016 a prohrál s japonským esem Kei Nishikori.

Vzestup Ankity Rainy na indickém tenisovém okruhu mohl být klidný, ale byl poměrně vzestupný a stabilní.