Finále Nitto ATP 2020: Rafael Nadal vs Dominic Thiem náhled, souboj a předpověď

Rafael Nadal slaví poté, co porazil Andrey Rubleva

Rafael Nadal slaví poté, co porazil Andrey Rubleva

Podrobnosti zápasu

Svítidlo : (2) Rafael Nadal vs (3) Dominic Thiem

datum : 17. listopadu 2020

Turnaj : Nitto ATP Finals 2020

Kolo : Round-robin stage

Místo : Londýn, Spojené Království

Kategorie : Finále ATP

Povrch : Indoor hardcourt

nové tenisky

Odměna : 5 700 000 $

Načasování zápasu : Ne dříve než 14:00 GMT, 19:30 IST

jak šněrovat tenisky

Náhled Rafael Nadal vs Dominic Thiem

Po pohodlném nedělním vítězství nad formálním Andrey Rublevem se nyní Rafael Nadal chystá nastoupit na světovou jedničku Dominika Thiema, když bude pokračovat ve své nabídce o vůbec první titul ve finále ATP. Dvě těžké váhy uzamknou rohy v úterý v odpoledním zápase (GMT).

Mallorcan získal neuvěřitelných 82% bodů za první podání a při své výhře v úvodním zápase 6-3, 6-4 neinkasoval ani jeden brejkbol. Nadal také s chutí zaútočil na druhé podání Rubleva, což Rusovi nedávalo absolutně žádný prostor k dýchání.

Dvojnásobný vicemistr využil každou ránu ve svém repertoáru, aby nechal svého mladého soupeře ve většině rallye svírat slámy.

Naopak Dominic Thiem dostal těžké období od obhájce titulu Stefanose Tsitsipase. Řek využil svého silného podání a forhendu k potlačení tlaku na Thiema, který šel v tiebreaku prvního setu 1: 4.

Dominic Thiem ve svém zápase proti Stefanosu Tsitsipasovi

Dominic Thiem ve svém zápase proti Stefanosu Tsitsipasovi

Ale forhend Rakušana se stal rozlišujícím faktorem, jak zápas pokračoval. Thiem svými střelami naruby opakovaně pepřil Tsitsipasův bekhend a Řek nakonec podlehl.

Zdá se, že se Thiem ze zranění na Paris Masters dobře zotavil a s jednou výhrou pod pásem si bude s postupem turnaje pravděpodobně zvyšovat sebevědomí.

Rafael Nadal vs Dominic Thiem proti sobě

Rafael Nadal vede Dominica Thiema s náskokem 9: 5. Hráli dvakrát na venkovním hardcourt, přičemž každý hráč vyhrál jednou, ale nikdy nehráli na indoor hardcourt.

Predikce Rafael Nadal vs. Dominic Thiem

Rafael Nadal (L) a Dominic Thiem na Australian Open 2020

Rafael Nadal (L) a Dominic Thiem na Australian Open 2020

Rafael Nadal ve svém zápase proti Andrey Rublev ukázal, že je připraven přizpůsobit se podmínkám a provést nezbytné změny ve své hře. Španěl byl při návratu mnohem proaktivnější než obvykle, často se ocitl v základní linii a poslal čisté vítěze.

jak zlepšit podání tenisu

Dominic Thiem si musí dávat pozor na nově nabytou agresi Nadala a možná zamíchat jeho podání, aby se Španěl nedostal do rytmu. Thiem by se také snažil dostat Nadala z pozice v rallye tím, že liberálně využije svůj mnohem vylepšený bekhend plátek.

Nadalovo první podání trvalo nepřetržitě nad 120 mph proti Rublevovi, zatímco druhé podání nebylo pozadu a pohybovalo se kolem značky 100 mph. Pokud bude pokračovat ve službě tak veliký, Thiem by se pravděpodobně pokusil dát si co nejvíce času tím, že by tábor postavil za základní čáru.

Tento zápas má všechny ingredience, aby byl trhákem. Zdá se však, že Rafael Nadal si nyní hraje s větší svobodou a přesvědčením než Thiem, což by mohlo naklonit misky vah v jeho prospěch.

Předpověď: Rafael Nadal vyhraje ve třech setech.

Populární Problémy

Kompletní průvodce sledováním her Dallas Cowboys online bez kabelu v roce 2019.

Jak si hrát se svým psem. Hraní se psem je pro většinu lidí zábava. Je to přirozené chování psů - zejména mladých - a dává majiteli skvělou příležitost se s nimi spojit. Hra je také důležitá pro duševní a emocionální ...

Pokud jste rádi v teplejších měsících venku, pak vám pravděpodobně nejsou komáři cizí. Tito malí krvežíznivci jsou proslulí tím, že po sobě zanechali spoustu svědění. Kousnutí komárů se uzdravuje mnohem efektivněji, ne ...

Jak jíst Panettone. Panettone je sladký chléb pocházející z italského Milána, který se často konzumuje kolem Vánoc. Je vysoký a válcovitého tvaru, má nadýchanou kyselou texturu a tradičně obsahuje rozinky a kandované ...

Jak zlepšit svůj společenský život. Nemusíte se hodně spojovat nebo chodit každý večer do klubu, abyste si našli přátele, ale musíte se snažit zlepšit svůj společenský život. Trochu trpělivosti a ochoty dát se ...

Jak posílit klouby. Udržování zdravých kloubů je zásadní pro vaši schopnost zůstat aktivní a bez bolestí, jak stárnete. Cvičení je skvělý způsob, jak uvolnit ztuhlé nebo citlivé klouby, pokud je řádně chráníte. Jestli ty...