Jak udělat francouzský odtok v suterénu

Francouzský odtok odstraňuje vodu ze sklepa tím, že shromažďuje vlhkost v mělkém příkopu, stahuje ji do děrovaného potrubí a vyhání do nádrže a jímky. Pojmenovaný po Henrymu Frenchovi, který tuto technologii propagoval v roce 1859, je odtok populární a efektivní metodou pro vysoušení sklepů, které jsou neustále ovlivňovány dešťovou vodou a jiným odtokem. Vzhledem k potřebě kopat do základů budovy je instalace francouzského odtoku zásadním projektem a měli by ho řešit pouze ti, kteří mají značné zkušenosti se stavbou nebo údržbou. Před zavedením francouzského odtoku do suterénu byste již měli mít umyvadlo, jímkové čerpadlo a venkovní odtok, do kterého může proudit voda shromážděná v suterénu.

slouží pravidla stolního tenisu

Kroky

 1. Obrázek s názvem Make a Basement French Drain Krok 1

  1 Vykreslete a označte cestu francouzského odtoku.
  • Odtok by měl běžet asi 1 stopu (nebo 30 cm) od vnější stěny suterénu. Umístěte jej do oblasti s největší vlhkostí. Měl by běžet do sběrného umyvadla ve sklepě (ideálně umístěného v rohu), ze kterého bude jímkové čerpadlo vytlačovat vodu ven.


 2. Obrázek s názvem Make a Basement French Drain Krok 2

  2 Vykopejte podlahu svého sklepa podél cesty odtoku.
  • Výkop, do kterého umístíte odtok, by měl být asi 8 palců (nebo 20 cm) široký a 18 palců (nebo 45 cm) hluboký. Krumpáčem nebo sbíječkou prorazte podlahu ve sklepě. Odstraňte zeminu pod lopatou.
 3. Obrázek s názvem Make a Basement French Drain Krok 3

  3 Vyrovnejte dno příkopu.
  • Váš odtok se musí svažovat dolů, aby účinně odváděl vodu do povodí. Pomocí lopaty utlačte půdu ve spodní části příkopu a na každých 2,4 metru délky proveďte hloubku 1 palec (nebo 2,5 cm). Pokud máte například příkop dlouhý 7,2 metru, měl by být konec příkopu o 3 palce (7,5 cm) hlubší než jeho začátek.
 4. Obrázek s názvem Make a Basement French Drain Krok 4

  4 Umístěte francouzské odtokové potrubí do výkopu perforací dolů.
 5. Obrázek s názvem Make a Basement French Drain Krok 5

  5 Připojte potrubí k nádrži na sběr vody.
 6. Obrázek s názvem Make a Basement French Drain Krok 6

  6 Naplňte příkop kolem potrubí drenážním štěrkem.
  • Drenážní štěrk umožňuje vodě prosakovat až na dno příkopu, kde jde do děrovaných otvorů do potrubí a vtéká do pánve. Ujistěte se, že je příkop naplněn štěrkem po celém potrubí, a to i nahoře, ale štěrk nezabalujte. Zakryjte štěrk tyvekem a zastrčte ho pod vnější hrany (je to tak, aby se cement nedostal do štěrku)
 7. Obrázek s názvem Make a Basement French Drain Krok 7

  7 Příkop utěsněte cementem.
  • Rychle tuhnoucí nebo rychle schnoucí cement je nejjednodušší možností utěsnění výkopu. Pokud voda proudí zpod podlahy (vysoká hladina vody), utěsněte celý příkop. Pokud voda proudí z netěsností ve zdi, ponechte mezeru 2 palce (nebo 5 cm), aby voda mohla stékat po zdi a do odtoku. Nejjednodušší je uchopit hranu tyveku a zatáhnout ji zpět, do výkopu mezi tyvek a okraj podlahy směrem ke zdi vložte 2x6 nebo 8 vysokých cest (ujistěte se, že jsou nad úrovní podlahy, aby je bylo možné po zaschnutí cementu odstranit) , pak nechte tyvek zakrýt dřevo. Smíchejte cementovou směs s vodou a nalijte ji na štěrk, který leží na horní straně a na straně potrubí. Utírejte hladítkem. Nechte 24 hodin zaschnout. Odstraňte dřevo, abyste zanechali 1 1/2 'plačící příkop.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Musím pod potrubí vložit drenážní štěrk? Absolutně, jak nahoře, tak dole, aby bylo možné podepřít jakákoli těžká břemena namísto toho, aby potrubí cokoli podpíralo (a aby migrace nečistot do systému a ucpávání systému). Umožňuje také určité minimální přetečení, dokud čerpadlo nemůže dohnat. Ujistěte se, že vaše potrubí (černá vlnitá odtoková taška) je nastaveno na nebo mírně pod spodní částí zápatí nadace.
 • Otázka V našem suterénu máme francouzský drenážní systém, ale chci uzavřít mezeru mezi zdí a podlahou. Nekvapká voda po stěnách, takže mezera není nutná. Můžeme to udělat s rychle schnoucím cementem, aniž bychom poškodili odtok? Andy Orr Nemohl bych to doporučit, pokud byste nechtěli svůj odtok učinit zbytečným. Kam povede voda, pokud je zablokovaná?
 • Otázka Mohu rámovat zeď tak, aby prostor mezi zdí a podlahou byl otevřený, aniž bych ji vůbec zablokoval? Máte na mysli „plovoucí zeď“? Pokud suterén, (jakákoli) zeď nebude nosná, může „plavat“ horní nebo dolní částí stěny (obvykle spodní) s velkými hroty do podlahového materiálu. Tyto plováky se používají k roztahování a smršťování konstrukce, takže stěny nebudou vázat a praskat beton, plech atd.
 • Otázka Jak hluboký musí být francouzský odtok? To závisí na vaší nadaci. Musí být pod úrovní zápatí. Většina průvodců řekne 18 'až 24' na dno štěrkové vrstvy. Pokud si nejste jisti, poraďte se před zahájením prací se svými místními nadačními odborníky nebo podejte povolení u svého okresu a inspektor zajistí dokončení práce podle kódu.
 • Otázka Mám nechat vodu sedět na dně mého francouzského odtoku v suterénu? Pokud na dně francouzského odtoku sedí voda, pak je sklon nesprávný a odtok není správně nainstalován. Voda v sedě bude stagnovat a zapáchat, způsobovat problémy s vlhkostí a nakonec povede k nápravnému úsilí. Nejlepší je to řešit co nejdříve.
Nezodpovězené otázkyPoložit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Všechny prvky vašeho francouzského odtokového systému-včetně sběrné vany a jímkové pumpy na konci-jsou snadno dostupné v jakékoli domácí prodejně nebo železářství. Spíše než vápencový štěrk kupujte raději děrovanou trubku (která má otvory umožňující prosakování vlhkosti do odtoku) a drenážní štěrk (který umožňuje propad vody).
 • Umístěním potrubí lícem dolů a obklopením štěrkem by měl váš francouzský odtok zůstat ucpaný. Pokud se však obzvlášť obáváte, že se do odtoku dostane bahno nebo jiná pevná látka, zvažte zabalení potrubí do odtokové objímky, která dovnitř propouští vodu, ale filtruje větší částice.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • V příkopu potrubí nepoužívejte vápencový štěrk. Vápenec se může vlhkostí degradovat a produkovat viskózní, cementu podobnou látku, která ucpe vaše potrubí. Vždy používejte drenážní štěrk.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Děrované francouzské odtokové potrubí o průměru 4 palce
 • Vodní nádrž
 • Kalové čerpadlo
 • Venkovní odtok
 • Krumpáč nebo sbíječka
 • Lopata
 • Zednická lžíce
 • Drenážní štěrk
 • Rychle tuhnoucí cement

Populární Problémy

Jak vyrobit vycházkovou hůl. Pokud rádi chodíte na túry nebo se jen procházíte po nerovném terénu, může být vycházková hůl velmi užitečným doplňkem. Dobrá vycházková hůl zlepšuje vaši rovnováhu, více zapojuje paže a lze ji použít k uvolnění ...

Rozhovor s Jeevanem Nedunchezhiyanem, vycházející tenisovou hvězdou Indie.

Váš průvodce streamováním High School Musical 3: Senior Year online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Cookies jsou malé soubory, které webové stránky ukládají do vašeho prohlížeče, aby mohly později poskytovat lepší výsledky vyhledávání. Soubory cookie pomáhají zlepšit váš celkový zážitek z procházení tím, že umožňují webovým stránkám pamatovat si vaše preference a ...

Hráči s největším počtem titulů na Australian Open.

The Blues and Bruins se ve středu ve finále Stanley Cupu setkají ve hře 7, která bere vítěze. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.