Jak vyrobit sýrovou omeletu

Sýr a vejce jsou klasickou kombinací, pokud jde o výrobu omelet. Můžete je jíst nejen k snídani, ale také k obědu a večeři. Svou omeletu můžete dokonce ještě více naplnit přidáním dalších přísad, jako je šunka, bylinky a zelenina. Tento článek vám nejen ukáže, jak si sami připravit chutnou omeletu, ale také jak v troubě připravit více porcí najednou. Tento článek vám také poskytne nápady, jak si můžete omeletu okořenit.

Ingredience

Základní sýrová omeleta

 • 2 vejce
 • 2 lžičky másla nebo margarínu
 • ¼ šálku (25 gramů) sýra čedar, strouhaného
 • Sůl a pepř (volitelně)


Dělá 1 porci

Omeleta z pečené šunky a sýra

 • 10 velkých vajec
 • 2 šálky (450 mililitrů) mléka
 • 1 šálek (100 gramů) parmezánu, strouhaný
 • 1 šálek (150 gramů) vařené šunky, nakrájené na kostičky
 • ¼ šálku (5 gramů) hladkolisté petrželky
 • 1 lžička soli
 • Černý pepř, mletý

Dělá 6 porcí

Metoda 1 ze 3: Výroba základní sýrové omelety

 1. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 1

  1 Do mísy rozbijte dvě vejce. Ujistěte se, že vejce mají pokojovou teplotu. Studená vejce mohou vést k tuhé, převařené omeletě.
 2. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 2

  2 Vejce rozšlehejte vidličkou nebo šlehačem. Chcete rozbít žloutky, dokud nezůstanou žádné prameny nebo globusy. Směs by měla být trochu pěnivá. Pokud si přejete, můžete v tuto chvíli přidat špetku soli a špetku pepře.
  • Zvažte přidání několika malých kousků studeného másla do rozšlehaných vajec. Výsledkem bude bohatší a nadýchanější omeleta.
  • Pro lehčí a nadýchanější omeletu přidejte do vaječné směsi trochu vody. Pára z topné vody způsobí, že se vajíčka při vaření načechrají.
 3. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 3

  3 Namažte 8palcovou (20,32 centimetrů) pánvi. Zapněte sporák a nastavte teplo na střední teplotu. Umístěte pánev na hořák a na povrch pokapejte 2 lžičky másla nebo margarínu. Pomocí rukojeti naklánějte pánev, dokud není celý povrch pokryt rozpuštěným máslem. Tím zabráníte tomu, aby se vajíčka lepila na povrch pánve.
  • Pokud nemáte pánev, můžete místo toho použít nepřilnavou pánev.
 4. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 4

  4 Nalijte vaječnou směs na pánev. Pánev protřepejte a nakloňte, aby vaječná směs pokryla dno.
 5. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 5

  5 Pokračujte v šíření vajíčka špachtlí. Jakmile začne vrchní část omelety tuhnout, přejeďte špachtlí po okrajích omelety. Mírně je nadzvedněte, aby vařené vejce mohlo protékat pod omeletou.
 6. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 6

  6 Přidejte sýr těsně před vařením omelety. Když je omeleta stále tekutá a nahoře lesklá, posypte sýrem jeho středem. Omeleta bude pokračovat ve vaření poté, co ji složíte na polovinu. Pokud budete čekat, až bude omeleta plně uvařená! výsledkem bude velmi suchá omeleta.
  • Zvažte také přidání dalších přísad, jako jsou nakrájené houby, bylinky nebo kousky šunky. Ujistěte se, že všechny přísady, které přidáte, jsou již uvařené (s výjimkou sýra a bylinek). Další nápady najdete v části tohoto článku o přidávání variací do vaší omelety.
 7. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 7

  7 Přeložte omeletu na polovinu. Zasuňte špachtli pod jednu část omelety, zvedněte ji a překlopte na sebe.
 8. Obrázek s názvem Make a Cheesy Omelette Krok 8

  8 Omeletu uvařte a poté přeneste na talíř. Když spodní strana omelety začne získávat zlatohnědou barvu, sundejte pánev z hořáku. Špachtlí vysuňte omeletu z pánve a na talíř.
 9. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 8

  9 Ozdobte a podávejte omeletu. Omeletu můžete podávat tak, jak je, nebo ji můžete ozdobit některými bylinkami, jako je pažitka, bazalka, oregano nebo petržel. Můžete také podávat s několika plátky smažená slanina nebo přípitek.
  • Přestože se omelety obvykle podávají k snídani, můžete si dát své k obědu nebo večeři!
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Příprava pečené šunky a sýrové omelety

 1. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 9

  1 Předehřejte troubu na 190 ° C. Ujistěte se, že je rošt na pečení ve středu sudu. Omelety jsou obvykle smažené, ale pokud musíte nakrmit hodně lidí, pečení je nejlepší způsob. Nejen, že budete dělat více porcí najednou, ale také se nebudete muset starat o to, že první dávka omelet vychladne, zatímco budete pracovat na ostatních.
 2. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 10

  2 Připravte si pekáč. Vyberte pekáč o velikosti 9 x 13 palců (22,86 x 33,02 centimetrů). Nejlépe bude fungovat skleněná nebo keramická kastrolka. Vnitřek misky lehce namažte máslem a dejte pozor, abyste zakryli dno a boky.
 3. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Step 11

  3 Ve velké míse smíchejte vejce a mléko. Do mísy rozlomte 10 vajec a zalijte 2 šálky (450 mililitrů) mléka. Vše prošlehejte metlou, dokud se všechny žloutky nerozbijí a mléko se spojí s vejci.
 4. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Step 12

  4 Nasekejte petržel. Vezměte pár snítek plocholisté petrželky a nakrájejte je na drobno. Na naplnění ¼ šálku (5 gramů) budete potřebovat dostatek nasekané petrželky.
 5. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 13

  5 Uvařenou šunku nakrájíme na kostičky. Ostrým nožem nakrájejte šunku na dlouhé vodorovné proužky. Poté svisle prořízněte proužky a vytvořte malé kostky. Budete potřebovat dost na naplnění 1 šálku (150 gramů).
  • Pokud šunka ještě není uvařená, budete ji muset ohřát poté, co ji nakrájíte. Jednoduše nalijte šunku do misky a několik sekund ji ohřejte v mikrovlnné troubě.
 6. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Step 14

  6 Do vaječné směsi přidejte sýr, šunku a petržel. Vše smíchejte metličkou. Ujistěte se, že jsou všechny přísady rovnoměrně rozloženy.
  • Pokud nemáte, nebo pokud nemáte rádi parmezán, použijte místo toho sýr Cheddar a petržel vynechte. Nasekanou pažitku použijte na ozdobu na samém konci.
 7. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 15

  7 Směs nalijte do pekáče. Držte misku nad zapékací miskou a nakloňte ji, aby se vaječná směs mohla nalít do nádoby. Můžete použít lžíci nebo špachtli, aby se směs z mísy usnadnila a rovnoměrně rozetřela.
 8. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Step 16

  8 Vložte misku do trouby. Nezakrývejte misku ani nebalte fólii přes její horní část. Omeletu dáme péct do trouby na 45 minut.
 9. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Step 17

  9 Když je omeleta hotová, vyjměte ji z trouby. Poznáte to, jestli je hotový, když je vršek zlatohnědý. Pokud máte stále pochybnosti, strčte do omelety nůž a vytáhněte ho. Pokud nůž vyjde čistý, omeleta je připravena. Před podáváním omeletu nechte 5 minut vychladnout.
 10. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 18

  10 Podávejte omeletu. Omeletu nakrájejte na čtverce a pomocí špachtle přeneste každý čtverec na talíř. Pokud chcete do omelety přidat trochu barvy, můžete nasekat jednu pažitku a posypat kousky navrch. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Přidání variací do omelety

 1. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 19

  1 Zvažte přidání variant do své omelety. Sýrovou omeletu lze připravit z různých druhů sýrů. Lze jej také vylepšit o další přísady, jako jsou houby, bylinky a šunka. Jakékoli přísady, které do omelety přidáte, budou muset být již uvařené, s výjimkou bylinek a sýra. Tato část vám poskytne různé varianty receptů a nápady.
 2. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 20

  2 Používejte různé druhy sýrů. Ve své omeletě můžete experimentovat s použitím různých druhů sýrů, jako je sýr Feta a parmezán. Mějte však na paměti, že různé druhy sýrů se lépe kombinují s různými druhy přísad. Zde jsou nějaké příklady:
  • Sýr feta se nejlépe kombinuje s rajčaty, špenátem a brokolicí.
  • Parmezán funguje nejlépe se šunkou, cibulí a houbami.
  • Sýr Cheddar funguje dobře téměř se vším, ale zejména se slaninou, šunkou a rajčaty.
 3. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 21

  3 Omezte přísady. Při výběru přísad se snažte nepřidávat příliš mnoho; to může způsobit, že se omeleta rozpadne, když se ji pokusíte složit nebo přesunout na talíř. Místo toho zvažte omezení na dvě nebo tři přísady navíc (kromě vajec a koření).
 4. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 22

  4 Přidejte do omelety trochu barvy s rajčaty a jarní cibulkou. 1 rajče nakrájejte na kostičky a smíchejte s ½ lžíce olivového oleje, 1 lžící sýru Cheddar, 3 nasekanými lístky bazalky a 1 nasekanou jarní cibulkou. Pánev namažte ½ lžíce olivového oleje a smažte omeletu jako obvykle. Jakmile začne tuhnout, přidejte navrch směs rajčat a sýra a přeložte. Nechte omeletu vařit dalších 30 sekund, poté ji sundejte z ohně a podávejte.
 5. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Krok 23

  5 Udělejte omeletu ze šunky a sýra. Omeletu uvařte jako obvykle, ale do tvarohové směsi přidejte plátek nadrobno nakrájené šunky. Poté, co omeletu složíte na polovinu, ale než ji budete podávat, ozdobte ji posypáním nasekanou šunkou.
 6. Obrázek s názvem Make a Cheese Omelette Step 24

  6 Do omelety přidejte nakrájené houby. Hrst nakrájených žampionů zahřívejte v 1 polévkové lžíci olivového oleje po dobu 2 až 3 minut, nebo dokud nejsou žampiony zlatohnědé. Naberte houby z pánve a promíchejte s ¼ šálkem (25 gramů) strouhaného sýra Cheddar a nasekanou petrželkou. Omeletu uvařte jako obvykle a přidejte posypeme směsí sýr-petržel-houby. uprostřed, než jej složíte na polovinu a budete servírovat. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu použít místo másla olej? Ano, ale ujistěte se, že používáte trochu, protože jinak bude produkt chutnat mastně.
 • Otázka Mohu pro jednoduchou sýrovou omeletu přidat místo vody mléko? Ano! Mléko by bylo dobré.
 • Otázka Mohu na omeletu použít sýr mozzarella? Ano, můžete použít jakýkoli druh sýra, který se dobře taví.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud přidáváte další přísady, ujistěte se, že jsou již uvařené.
 • Nebojte se experimentovat! Mícháním a sladěním zálivky a náplně rozšiřte tuto jednoduchou omeletu.
 • I když používáte nepřilnavou pánev, nezapomeňte ji namazat máslem.
 • Udělejte svou omeletu nadýchanější přidáním trochy vody nebo studeného másla do vaječné směsi, než ji nalijte do pánve.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vyhněte se nedostatečnému vaření omelety. Syrová vejce mohou obsahovat salmonely, z nichž vám může být velmi špatně.
 • Vyvarujte se používání syrového masa ve vaší omeletě. Nebudou vařit dostatečně dlouho, aby mohly být bezpečně konzumovány.
 • Nepoužívejte shnilá vejce. Pokud z vajíčka při otevření praskne silný zápach, vyhoďte ho. Vaření shnilého vejce nezajistí jeho bezpečné jídlo.
 • Ujistěte se, že se nic nezapálí! Pokud dojde k požáru, okamžitě volejte 911!
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pánev o průměru 8 palců (20,32 cm) nebo nepřilnavá pánev (metoda smažení)
 • Zapékací mísa 9 x 13 palců (22,86 x 33,02 centimetrů) (metoda v troubě)
 • Miska
 • Vidlička nebo metla
 • Špachtle

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat hry Kansas City Chiefs online bez kabelu v roce 2019.

Španělka ke svým 30. narozeninám byla silnější než Maria Šarapovová.

Jak žít jako Evropan. Evropané mají vlastnosti, které je odlišují od Američanů. Ať už jde o jídlo, přístup nebo aktivity, Evropané mají jedinečný a plný způsob života, který mnoho lidí obdivuje. Pokud jste...

Jak si nechat vlasy super dlouhé. Dlouhé vlasy jsou skvělý, klasický a všestranný vzhled. Získání super dlouhých vlasů není vždy možné a závisí na délce vašeho cyklu růstu vlasů, který má 3 fáze: růst, odpočinek a vypadávání. Li...

S omezenými světelnými zdroji, nízkými stropy a odkrytými trubkami lze sklepy těžko ozdobit. Naštěstí existuje spousta designových řešení, která dokážou rozjasnit i tu nejtemnější místnost. Při dokončování vašeho sklepa je nejvíce ...

Mastercard uspořádala několik aktivit na Australian Open 2018, jako součást svého většího plánu posunout sportovní sponzorství na jinou úroveň.