Indická tenistka míří na Tokio 2020 - obratem!Prathima Rao možná nepoužívá pravou nohu, ale to ji nezastavilo v plnění svého tenisového snu

Dětství Prathimy Rao se narodilo rodičům ze střední třídy v Bengaluru a začalo „normálně“. Po všechny tři roky. Ve 3 bylo poskakující batole zasažené obrnou ponecháno bez použití pravé nohy, k čemuž nyní používá posuvné měřítko.

To mohlo odradit kohokoli jiného od účasti - ale ne Prathima Rao. Mládež, který měl vždy rád fyzickou aktivitu, se jí držel. Miluji tenis. Také miluji badminton, ale tenis mám nejraději.

Udělala tedy logickou věc - začala sportovat. V současné době trénuje v KSLTA-Karnata State Lawn Tennis Association se svým trenérem Rameshem, zatímco pokračuje Je tam jen jeden další para-tenista, muž a jejich pár trénuje s trenérem. Jak zvládá školení? Trénujeme s ostatními hráči, říká, para, pravidelný, jo bhi hai .

Někdy nás trenér hraje proti sobě, pravidelný proti para a my trefíme okolí.

Vyvažuje to kariérou na plný úvazek, pracuje jako vedoucí front-office v bengalurské firmě. Také svobodná matka desetiletého Rao mu připisuje pomoc

Očividně to není jednoduché. Sab kuch saath mein zvládni karna padta hai, říká, všechno musíš zvládnout společně. Umístění míče, vedení, to vše při vedení přes hřiště. Říká, že se neliší od běžného tenisu. Bas unka bounce aag hai - jejich pravidla pro odskakování jsou různá. Pravidelný tenis má jeden odskok, my dva. A je to.

K tenisu se vážně odhodlala podle osobních problémů. 32letá vychovává svého desetiletého syna sama poté, co ji neúspěšné manželství zanechalo v depresi. „Tenis mi hodně pomohl, když jsem řešil osobní problémy. Nechtěl jsem žít. Ale sport mi pomohl se z toho dostat, říká.

jak zabalit rukojeť tenisové rakety

Postižení jí nebránilo v lásce ke sportu a Rao hraje mezinárodně. Čerstvě z hraní na Malaysia Open dokonce rychle stoupá po žebříčku. Ale musí jí pomoci se kvalifikovat. V žebříčku žen jsem právě 120. a 100 a výše znamená, že mohu hrát na grandslamech, říká.

Abychom to uvedli na pravou míru, nejvýše zařazený indický hráč ATP ve dvouhře, Saketh Myneni, je na 116. místě. Zdatní hráči, kteří jsou na jeho úrovni hodnocení a úspěchů, získávají sponzorství, mají pomoc s financováním turnajů, cestování a vybavení. I když to není snadné, řada talentovaných juniorských hráčů dokázala najít sponzory a také finance.

Rao mezitím stále používá zastaralý invalidní vozík k pohybu na kurtu. Říká, že to vážně omezuje můj pohyb. Invalidní vozík se na hřišti nepohybuje volně, což zhoršuje, jak daleko může dosáhnout a trefit míč.

'Říká mi, že invalidní vozík, který používají mezinárodní hráči, je rychlejší.' Rao trpí těžkou situací běžného tenisty, ale s přidanými obtížemi. Musím se pořád pohybovat, abych to dokázal. Ale ten invalidní vozík, používaný mezinárodními para-tenisty, pro ni není finančně dostupný. Výrobci, kteří ji vyrábějí, ji vyrábějí za velmi vysoké náklady, a Rao, který má střední třídu, si to nemůže dovolit.

Několik hráčů na hlavním okruhu hovořilo o řídké podpoře asociací ve svém sportu-a pro para-sportovce je to ještě těžší. Moc se nám pomoci nedostává, to, co zde děláme v para tenise, co dělám já, je s podporou KSLTA.

Naproti tomu Gordon Reid z Velké Británie nedávno vyhrál ve Wimbledonu titul mužského dvouhry na invalidním vozíku, poprvé byl turnaj ve významném časovém období znovu uveden, a hovořil o podpoře, které se mu dostalo od Lawn Tennis Association, od ostatních hráčů a trenéři.

Přečtěte si více: V rozhovoru s Gordonem Reidem, prvním šampionem Wimbledonu ve dvouhře na invalidním vozíku, o Andy Murrayovi, Wimbledonu a dalších

Prathima se nesnaží pouze o příležitost hrát na Grand Slamu, ale také se snaží reprezentovat Indii na Tokiu 2020.

Raův vlastní oblíbený hráč? Usměje se a nepřeskočí, říká Leander Paes můj oblíbený hain.

Rao, fanynka muže s osmnácti grandslamovými tituly, doufá, že bude mít příležitost vyhrát svůj vlastní.

Připojte se ke kampani a pomozte financovat nový invalidní vozík pro talentovaného tenistu tady , na její stránce Wishberry.

Populární Problémy

Silné představení na US Open přimělo Johna Millmana zaměřit se na nárůst světového žebříčku.

V Dubaji tento týden začíná série World Rugby Sevens 2018-19. Zde je návod, jak sledovat turnaj, pokud jste ve Spojených státech.

Přestože na hubnutí nemůžete cílit prsty sami, můžete snížit velikost prstů spolu s dalšími oblastmi těla pomocí diety a cvičení. Můžete také začlenit cvičení síly rukou a úchopu pro silné, ...

Dnes večer se koná finále 7. sezóny seriálu Masterchef Junior. Získejte přehled o tom, jak sledovat epizodu edice Jr. 2019 online prostřednictvím živého přenosu.

Aryna Sabalenka se ve čtvrtek ve druhém kole Linz Open 2020 setká se Stefanie Voegele. Sabalenka vede v zápase proti Voegele 1: 0, když na Luganu 2018 porazila Švýcary.

Jak se spojit s dívkou, která má přítele. Někdy to vypadá, že jsou vzaty všechny ty dobré. Nyní jste našli dívku, ke které cítíte silné spojení a přitažlivost, ale ona má přítele. Zde je pár nápadů, jak ...