Jak vyrobit visící hračku pro morče

Ať už máte nové morče, nebo chcete svému současnému mazlíčkovi dát novou, zábavnou hračku, visící hračky jsou pro morčata skvělou volbou. Morčata mají tendenci se zavrtat do svého okolí a zdřímnout si, ale také je důležité zajistit, aby vaše morčátko mělo po celý den dostatek pohybu. Kromě hraní s morčátkem je skvělý způsob, jak stimulovat morče k aktivitě, visící hračka. Visící hračky udělají z vašeho morčete zvědavost a tento nový přírůstek do své ohrady prozkoumají s radostí.

Metoda 1 ze 2: Výroba visící hračky z příze

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku morčete Krok 1

  1 Kupte si silnou vlnu v jasných barvách. Abyste morče stimulovali k akci, zvolte hravou, jasnou barvu příze. To bude pro vaše morče vypadat zajímavěji a rozzáří jejich výběh. Také byste se měli ujistit, že si vyberete přízi s vlnou, která není příliš tenká, protože morčata mají tendenci žvýkat věci a tenká vlna jim nebude stát na zuby.
 2. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku pro morče Krok 2

  2 Začněte vyrábět tělo hračky. Chcete -li to provést, budete chtít najít předmět, který by ovinul vlnu, který je malý a poměrně tuhý, jako malá lepenková krabice. Mějte na paměti, že nechcete vybírat příliš velký předmět, protože tato velikost krabice určuje množství příze, které je kolem ní omotáno, a nechcete, aby tato část hračky byla příliš velká. Jednou oviňte vlnu kolem předmětu a pevně svažte. Nebojte se, pokud to není extrémně těsné uzel , bude to stále fungovat. Pokračujte v omotávání vlny kolem předmětu, přičemž každá smyčka je přibližně nahoře na posledním.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku pro morče Krok 3

  3 Přestaňte balit, když je tělo hračky dostatečně silné. Chcete, aby hračka byla tlustá a plyšová, ale pokud použijete příliš mnoho vlny, bude hračka příliš objemná nebo těžká, aby si s ní vaše morče mohlo snadno hrát. Když určujete, kolik smyček je nezbytných, mějte na paměti, že tloušťka vlněných smyček je v této fázi zhruba poloviční oproti tučnosti hotové hračky. V závislosti na velikosti vašeho předmětu a tloušťce vlny by to mělo být asi 15 - 25 smyček. Když je dostatečně tlustý, odstřihněte konec vlny z klubíčka příze a nebojte se, že tento konec uvážete.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku pro morče Krok 4

  4 Uprostřed smyček přivažte kousek vlny. Použijte dvojitý uzel a svažte jej tak pevně, jak můžete. Pokud to děláte bez pomoci, může se to trochu uvolnit, ale to je v pořádku. Zde se hodí použití krabice nebo jiného pevného předmětu, protože je snadné vlnit pod něj. Pokud jste vlnu omotali kolem kulatějšího předmětu, zatlačte prsty kravatu pod smyčky.
 5. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku pro morče Krok 5

  5 Dokončete tělo hračky. Nyní, když je tělo svázáno uprostřed, otočte předmět, kolem kterého jste ovinuli vlnu, a ořízněte smyčky. Snažte se stříhat přesně opačně, než kde byla vaše kravata, abyste udrželi visící kousky vlny rovnoměrné. Pokud vaše nůžky neproříznou celou vlnu najednou, udělejte to po částech a ujistěte se, že střihy jsou co nejrovnější. Po dokončení řezání vyjměte smyčky z krabice. Nyní byste měli mít tlustý kus rovných, dokonce i vlněných pramenů, které jsou svázány uprostřed.
 6. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku pro morče Krok 6

  6 Zapojte prameny pro bezpečnost. I když to bude viset a vlněné prameny jsou svázané, stále je možné, aby chytré morče vytáhlo uvolněné prameny ven a sežralo je, což by mohlo být nebezpečné. Abyste tomu zabránili a udělali hračku bezpečnou, překlopte tělo hračky tak, aby prostřední kravata byla nahoře. Vezměte další pramen vlny a spojte jej kolem spodní části pramenů. Chcete se ujistit, že tato druhá kravata je blízko dna.
 7. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku pro morče Krok 7

  7 Pověste hračku a nechte své morče užívat! Změřte kousek provázku, který je dostatečně dlouhý na to, aby se hračka vznášela tam, kam na ni vaše morče dosáhne, aniž byste se k ní dostali tak snadno, že vaše domácí zvíře necvičí. Doporučuje se odříznout příliš dlouhý kus a později jej oříznout. Vezměte tento dlouhý kus vlny a provažte jej středem těla hračky. Druhý konec přivažte ke střeše klece pro morčata a sledujte, jak si morčata užívají svoji novou hračku! reklama

Metoda 2 ze 2: Výroba hračky pro visící jídlo

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku morčete, krok 8

  1 Sestavte materiály. Jídlo je pro morčata velkou motivací a visící jídlo uprostřed jejich klece je určitě probudí a dostane do hravé nálady. Pokud tyto materiály ještě nemáte doma, zakupte je v místním obchodě s řemeslnými výrobky. Budete potřebovat:
  • Kousek tenké nylonové šňůrky
  • Několik kolíků na prádlo, které mají uvolněný úchop (staré nebo opotřebované kolíčky na prádlo k tomu skvěle fungují)
  • Plátky zeleniny nakrájíme na tenko


 2. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku morčete, krok 9

  2 Změřte a ustřihněte silonový provázek. Chcete se ujistit, že odstřihnete délku šňůrky, která bude viset na kolíku přibližně 10 až 15 cm nad podlahou morčete. Musíte být dostatečně nízko, aby vaše morče dosáhlo na pamlsky, ale dostatečně vysoké, aby na tom museli trochu pracovat, aby je to bavilo. Mějte na paměti, že délka provázku se bude muset také přizpůsobit uzlům vázaným v horní části klece a kolem kolíčku na prádlo, stejně jako délce kolíku samotného. Doporučuje se odstřihnout příliš dlouhý kousek provázku a poté jej oříznout později.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku morčete, krok 10

  3 Připevněte kolíček na prádlo. Vezměte si špendlík na prádlo a přivažte jej k nylonové šňůrce. Ujistěte se, že jste to dvakrát zauzlili, protože nechcete, aby se tento řetězec oddělil, což způsobilo, že celá věc spadne do klece. Připevněte kolíček na prádlo tak, aby visel relativně rovnoměrně, když držíte bodnutí nahoru. Pokud je na jedné nebo druhé straně příliš nevyvážený, provlékněte řetězec.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku morčete, krok 11

  4 Zavěste kolíček na prádlo. Nyní, když je kolíček na prádlo připevněn k provázku, bude snazší zjistit, jaká by měla být vhodná délka pro zbytek provázku. Zavěste hračku do vhodné výšky pro vaše morče a přivažte horní část provázku ke střeše klece pro morčata. Ořízněte přebytečný řetězec.
 5. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku morčete, krok 12

  5 Jemně nasekejte své jídlo. Morčata jsou všežravci a milují čerstvé ovoce a bylinky. Vezměte zeleninu jako okurku a mrkev a nakrájejte ji podélně na dlouhé super tenké plátky. Nebojte se přidat také malé větvičky petrželky nebo koriandru. Jen se chcete ujistit, že jsou proužky dostatečně tenké, aby jimi mohly zuby morčete snadno vrážet, aby nehrozilo udušení.
 6. Obrázek s názvem Vyrobte si visící hračku morčete, krok 13

  6 Připněte pamlsky na kolíček na prádlo. Nyní, když jsou vaše vegetariány připraveny, připněte je na již visící kolíček na prádlo (je to snazší, než se snažit udržet zeleninu uvnitř při zavázání hračky). Nepřetěžujte hračku, protože volně padající zelenina prostě vypadne, a to není pro vaše morče příliš zábavné. Jakmile jsou pamlsky připnuty, seznamte své morče s visícími pamlsky a sledujte, jak si rády hrají a jedí svou novou hračku! Doplňte zeleninu, kdykoli chcete, aby vaše morče mělo nějakou aktivitu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Rádi morčata žvýkají dřevo? Ano! Morčata milují žvýkání dřeva. Potřebují to žvýkat pro zdraví zubů a budou to dělat přirozeně i ve volné přírodě.
 • Otázka Jak si mohu získat důvěru svého morčete? Dejte mu hroznové víno z ruky. Pokud vám ještě tolik nevěří, prostě ho dejte do klece, ale ujistěte se, že vás uvidí, jak ho tam umístíte. Netlačte na to a buďte trpěliví. Do týdne nebo dvou se budete cítit bezpečněji a více vám důvěřovat.
 • Otázka Kolik morčat mám chovat? Morčata jsou společenská stvoření, a protože žijí ve stádech ve volné přírodě, rozhodně byste je měli chovat v párech nebo více. Osamělost může u morčete vést k depresi, nemoci a dokonce k předčasné smrti. Dvě nebo více morčat by mělo být v pořádku.
 • Otázka Existují další hračky, které mohu vyrobit bez těchto dodávek? Ano. Jen udělejte hračky, o kterých se domníváte, že udělají vašim morčatům radost. Jen se ujistěte, že jsou materiály bezpečné.
 • Otázka Opravdu morčata nezapáchají? Morčata sami nesmrdí, ale jejich moč/výkaly ano. Samci morčat mají obvykle silnější zápach než samice. Moje samice morčat mám ve své ložnici a vůbec mi to nevadí.
 • Otázka Jaké typy strun jsou pro morčata bezpečné? Jakýkoli druh motouzu, stuhy, provázku nebo příze by měl být v pořádku, ale pokud si všimnete, že vaše morče nadměrně žvýká šňůru, vyjměte ji z klece, aby se na ní nemohly udusit.
 • Otázka Mohu morčata krmit banány? Možná mají banány - ale banány obsahují hodně cukru. Příliš mnoho může způsobit bolest břicha, proto by mělo být krmeno jako pamlsek, ne každý den.
 • Otázka Je příze špatná pro morčata žvýkat nebo jíst? Ano.
 • Otázka Bylo by to pro křečky bezpečné? Amy Harrisonová Nejlepší odpověď Ano.
 • Otázka Jak poznám, zda se mému morčátku hračka líbí? Sleduj ho! Pokud si s hračkou hraje, pravděpodobně se mu líbí. Pokud ne, možná budete muset vyzkoušet jinou hračku. Mějte na paměti, že se věci nudí, takže je dobré hračky vypnout a dát jim každou chvíli něco nového, s čím si mohou hrát.

Populární Problémy

Jak si vyrobit malinový a zázvorový tvarohový koláč. Sladký a jedinečný způsob, jak jíst slavný tvarohový koláč. Maliny nikdy nechutnaly tak lahodně bez sýra !. Slouží 4 lidem Zahřejte malou pánev na sporáku. Roztavte [Make Butter | Butter]] nad ...

Jak provést CPR u dítěte. Ačkoli CPR (kardiopulmonální resuscitace) by měli podávat jednotlivci vyškolení v certifikovaném kurzu první pomoci, běžní kolemjdoucí mohou také významně ovlivnit přežití dětí ...

Toto je Murrayův první hlavní titul od jeho wimbledonské slávy před třemi lety.

Roti je kulatý, plochý, nekvašený indický chléb. Zatímco většina indických restaurací podává naan (kynutý flatbread vyrobený z kvasnicového předkrmu a bílé mouky, který se obvykle vaří v tandoorové troubě http://www.foodterms.com/encyclopedia/naa ...

Když se připojil k profesionálnímu okruhu, Borna Coric, bývalý juniorský světový hráč číslo 1, velmi rychle stoupal v žebříčku.

Batwoman se vrací dnes večer. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online.